Stoke – Man City 0:1 (koniec) | Brighton – Arsenal 2:3 (koniec) | Man Utd – Fulham 4:1 (koniec)
Brighton & Hove Albion
2:3 (1:1)
Arsenal F.C.
Sobota 26.01.2013, 16:00 • Amex Stadium • Puchar Anglii

Arsenal awansuje do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Po ciężkim i emocjonującym boju, "Kanonierzy" pokonują Brighton & Hove Albion stosunkiem bramek 3:2. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji live w serwisie lajfy.com (17:56:27)

90+5
    Krótko rozegrany ten stały fragment gry.

90+4
    Będzie jeszcze korner dla Arsenalu.

90+4
    Poradzili sobie defensorzy "Kanonierów".

90+3
    Rzut wolny dla gospodarzy. W pole karne rywali udali się niemal wszyscy gracze Albion.

90+3
    Teraz gracze Arsenalu mądrze rozgrywają piłkę. Upływają cenne sekundy..

90+2
    W ofensywie zatrzymany Walcott.

Arbiter dolicza 4 minuty.

90+1
    Na 5 metrze głowkował Mackail-Smith i przestrzelił!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta, regulaminowego czasu gry.

89
    Strzał Podolskiego z najbliższej odległości broni bramkarz!

89
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Arsenalu.

88
    Walcott sam na sam z bramkarzem, ale trafia wprost w Ankergrena!

86
    Gol dla Arsenalu!

Piłkę przed pole karne wypiąstkował bramkarz, tam znalazł się THEO WALCOTT i silnym strzałem z woleja umieścił ją w siatce!

86
    Korner dla Arsenalu.

85
    Znowu efektownie do strzału złożył się Giroud, tym razem został zablokowany.

81
    Piłka w polu karnym Albion, ale nie dopadł do niej żaden z graczy Arsenalu.

79
    Zmiana w drużynie Arsenal Londyn: z boiska schodzi Santos, na boisko wchodzi Gibbs.

79
    Niecelny strzał Santosa.

78
    W ostatniej chwili powstrzymany Walcott.

Niespełna kwadrans do zakończenia spotkania. Czy któraś z drużyn rozstrzygnie mecz w regulaminowym czasie gry?

76
    Teraz defensorzy gospodarzy wybijają piłkę w pole gry.

75
    Interwencja Mackail-Smitha i jeszcze raz, z narożnika boiska zaczną "Kanonierzy".

75

74
    Bezpośrednie uderzenie Girouda minęło bramkę.

74
    Będzie bardzo groźnie! Rzut wolny dla Arsenalu z 18 metra, na wprost bramki Albion.

74
    Zmiana w drużynie Brighton & Hove Albion FC: z boiska schodzi Ulloa, na boisko wchodzi Mackail-Smith.

73
    Barnes ukarany przez arbitra.

73
    Przed polem karnym faulowany któryś z graczy Arsenalu.

72
    Walcott wywalczył rzut rożny.

Jeszcze po jednej zmianie mają do wykorzystania trenerzy obu drużyn.

69
    Zmiana w drużynie Arsenal Londyn: z boiska schodzi Rosicky, na boisko wchodzi Wilshere.

69
    Zmiana w drużynie Arsenal Londyn: z boiska schodzi Oxlade-Chamberlain, na boisko wchodzi Walcott.

69
    Na środku boiska faulowany LuaLua.

68
    Z prawej strony dośrodkowywał Hammond, ale w polu karnym do piłki pierwszy dopadł Rosicky.

67
    Kiepskie dośrodkowanie i zagrożenie oddalił Koscielny.

67
    Ramsey ukarany kartką, a "Mewy" mają stały fragment gry z okolic 30 metra.

67
    Ich akcja przerwana faulem przez Ramseya.

66
    Długo przy piłce przebywają teraz piłkarze Albion.

64
    Wybijają piłkę defensorzy.

63
    Korner dla "Kanonierów".

62
    Gol dla Brighton!

Prawą flanką zaatakowali gospodarze, piłka została posłana na pole karne, a tam dzieła, strzałem głową dokończył JOSE ULLOA!

61
    W sytuacji jeden na jeden broni Ankergren!

30 minut pozostaje graczom Albion na odrobienie strat. Czy dadzą radę?

57
    Giroud ukarany kartką.

56

OLIVER GIROUD zdobywa swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu! Francuza ładnie w szesnastce wypatrzył Diaby.

55
    Szybki kontratak Albion zakończony niecelnym strzałem Lopeza.

54
    Rzut rożny bili teraz gracze Arsenalu, ale w polu karnym najlepiej zachował się Dicker.

54
    Piłka po bezpośrednim uderzeniu Podolskiego ląduje na poprzeczce!

53
    Rzut wolny dla "Kanonierów" w odległości 25-30 metrów od bramki.

51
    Ankergren na posterunku po uderzeniu Oxlade-Chamberlaina.

Dużo walki w środku pola, od początku drugiej połowy meczu.

48
    Dośrodkowanie Girouda wyłapane przez bramkarza.

46
    Zmiana w drużynie Brighton & Hove Albion FC: z boiska schodzi Buckley, na boisko wchodzi LuaLua.

46

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Gospodarze stawiają dzisiaj przed wyżej notowanym rywalem trudne warunki. Wynik meczu, pięknym strzałem, w 16 minucie spotkania otworzył Giroud. Wyrównanie padło w 33 minucie, kiedy głową do siatki Arsenalu trafił Barnes.

45+4
    Niecelny strzał Rosickyego.

45+3
    Zablokowane dośrodkowanie Dickera.

45+2
    Piłka wybita przed szesnastkę, tam na strzał zdecydował się Santos, ale przymierzył wprost w trybuny.

45+1

3 minuty doliczone przez arbitra.

45
    W polu karnym dwoił i troił się Ramsey, ostatecznie jednak stracił piłkę.

44
    Jak pokazują powtórki, słuszna decyzja Michaela Olivera.

43
    Tuż przed polem karnym przewracał się Giroud, ale gwizdek arbitra milczy.

Ostatnie minuty pierwszej części spotkania, czy któraś z drużyn pokusi się jeszcze o zdobycz bramkową?

42
    Hammond sfaulował Rosickyego.

41
    Zablokowany w polu karnym Diaby.

40
    Przy krótkim słupku świetnie interweniuje Bridge.

40

38
    A dośrodkowanie Oxlade-Chamberlaina zostało zablokowane.

37
    Greer z powodu kontuzji zakończył udział w dzisiejszym spotkaniu.

37
    Zmiana w drużynie Brighton & Hove Albion FC: z boiska schodzi Greer, na boisko wchodzi Dicker.

37
    Mieliśmy krótką przerwę w grze. Któryś z graczy Albion potrzebował pomocy klubowych lekarzy.

35
    Rzut wolny dla Arsenalu z bocznego sektora boiska.

33

ASHLEY BARNES głową pokonuje Szczęsnego! Nie popisał się w tej sytuacji Polak, który minął się z piłką dośrodkowaną z rzutu rożnego.

32
    Santos wybija piłkę poza linie końcową. Rzut rożny.

32
    Kolejna szarża gospodarzy, teraz dośrodkowanie Calderona zatrzymał Koscielny.

31
    Ulloa pokonuje Szczęsnego, ale arbiter bramki nie uznaje, gdyż napastnik Albion w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Pół godziny gry za nami, wyrównany mecz na Amex Stadium.

29
    Miękko dogrywał Rosicky, ale piłkę przechwycił bramkarz.

28
    Kolejny rzut rożny bili "Kanonierzy", tym razem przedpole "wyczyścił" Ankergren.

27
    Przed bramką zablokowany Mertesacker.

27
    Giroud wywalczył korner dla swojej drużyny.

25
    Dobra akcja gospodarzy na prawej stronie boiska, piłka wbita w pole karne i centymetrów, by ją sięgnąć zabrakło Ulloi. Ostatecznie futbolówka ląduje u Wojciecha Szczęsnego.

23
    Zaskoczyć Szczęsnego próbował Calderon, ale futbolówka wylądowała tylko na górnej siatce.

23
    Santos poradził sobie z dośrodkowaniem Buckleya.

21
    Teraz to podopieczni Wengera przejęli inicjatywę.

19
    Najwyżej w szesnastce wyskoczyli defensorzy gospodarzy.

19

Sprawdziło się stare, piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Przed momentem fantastyczną okazję na zdobycie bramki zmarnował Ulloa, nie minęła minuta i celny cios wyprowadzili gracze Arsenalu.

16

Ależ fantastycznie, z 18 metra przymierzył OLIVER GIROUD!

16
    Z kontratakiem pędzą "Kanonierzy".

16
    Korner dla Albion.

15
    Ulloa sam na sam z bramkarzem Arsenalu! Świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego!

Zbliża się pierwszy kwadrans gry. Nieco podirytowany wydaje się być Arsene Wenger. Francuz z pewnością nie tak wyobrażał sobie początek tego spotkania. Póki co dominują piłkarze Brighton & Hove.

13
    Prawą stroną zaatakowali gospodarze, ale piłki w obrębie boiska nie zdołał opanować Calderon.

12
    Lopez ukarany za przewinienie na Rosickym.

10
    Znów piłka na polu karnym "Kanonierów", ale tym razem nie dopadł do niej żaden z graczy gospodarzy.

8
    Niezbyt precyzyjne uderzenie głową Ulloa.

7
    Poradzili sobie defensorzy Albion.

7
    Oxlade-Chamberlain wywalczył rzut rożny.

6
    Odważnie w ten mecz weszli "The Seagulls".

6
    Wrzutka Buckleya i skuteczna interwencja w wykonaniu Koscielnego.

4
    Szczęsny przechwycił bezpańską piłkę. Nieudane, prostopadłe zagranie Buckleya.

Na niebiesko-biało gospodarze, a Arsenal tradycyjnie w czerwono-białych trykotach.

1
    W ofensywie przewinił Hammond.

1
    Rozpoczęli "Kanonierzy".

1

Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

Na ławce gospodarzy zasiądzie Tomasz Kuszczak.

Skład startowy:

Brighton & Hove Albion FC: Ankergren - Greer, El-Abd, Calderon, Bridge - Hammond, Lopez, Bridcutt, Buckley - Barnes, Ulloa.

Arsenal Londyn: Szczesny - Mertesacker, Koscielny, Santos, Jenkinson - Diaby, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Ramsey - Podolski, Giroud.

Sędziowie: Michael Oliver.

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Michael Oliver

W IV rundzie Pucharu Anglii spotkają się drużyny Brighton & Hove Albion FC i Arsenalu Londyn. Gospodarze tego meczu, "The Seagulls" na codzień występują w League Championship. Zapraszamy do śledzenia relacji na lajfy.com

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.