Borussia M. – Düsseldorf 2:1 (koniec) | Hannover – Wolfsburg 2:1 (koniec) | Augsburg – Schalke 04 0:0 (koniec)
Fürth – Mainz 0:3 (koniec) | Eintracht – Hoffenheim 2:1 (koniec) | Freiburg – Bayer 0:0 (koniec)
Borussia Monchengladbach
2:1 (2:0)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 26.01.2013, 15:30 • BORUSSIA-PARK (Mönchengladbach) • Niemiecka Bundesliga

Borussia Mönchengladbach wygrywa dzisiaj 2-1 z Fortuną Düsseldorf i zgarnia komplet 3 punktów. Gospodarze zagrali dzisiaj bardzo dobrze w ofensywie. Zdobyli dwie bramki i stworzyli wiele okazji na zdobycie kolejnych. Piłkarze Fortuny po słabej pierwszej połowie, zaskoczyli w drugiej części gry, jednak zdołali zobyc tylko bramkę honorową. Dziękuję za śledzenie relacji live! Do zobaczenia! (17:23:57)

90+2

90+1
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Cigerci, na boisko wchodzi Rupp.

90
    Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

88
    Rzut rożny dla gospodarzy.

87
    Ależ okazja Arango! Mocny strzał z największym trudem broni Giefer! to już drugi groźny strzał Arango i druga świetna interwencja bramkarza Fortuny!

87
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Herrmann, na boisko wchodzi Mlapa.

87
    Dobre podanie do Schahin, jednak ten na spalonym.

86
    Hanke w polu karnym, jednak podaje na pamięć i piłkę przejmują goście.

84
    Zmiana w drużynie Fortuna Düsseldorf: z boiska schodzi Bodzek, na boisko wchodzi Ilso.

84
    Goście budują kolejna akcję, jednak Marx wybija piłkę.

82
    Fortuna próbuje odpowiedzieć, jednak Brouwers wybija piłkę.

81
    Ależ strzał Arango z 7 metrów! Giefer popisuje się niesamowitą paradą!

81
    Świetna akcja Hanke z Wendt'em. Zagrożenie przerywa Latka!

80
    Wycofanie do Balogun, który z problemami przyjmuje piłkę.

79
    Za długie podanie i grę wznowi ter Stegen.

78
    Zagrożenie oddalone. Fortuna wychodzi z kontratakiem.

78
    Groźnie pod bramką gości. Bergh chcąc wybić piłkę celuje prosto w słupek własnej bramki!

77
    Mönchengladbach utrzymuje się przy piłce po stałym fragmencie gry, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

76
    Piłka ponownie po za boiskiem i drugi rzut rożny dla gospodarzy.

75
    Świetne podanie do Arango, ten dośrodkowuje, jednak piłka odbita od obrońcy opuszcza boisko. Mamy rzut rożny.

73
    Zmiana w drużynie Fortuna Düsseldorf: z boiska schodzi Fink, na boisko wchodzi Omae.

72
    Bodzek pełen optymizmu strzela z 30 metrów. Piłka jednak nad bramką.

71
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi de Jong, na boisko wchodzi Hanke.

70
    Fortuna wychodzi z kontratakiem, jednak Reisinger traci piłkę.

69
    Kruse fauluje i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

68
    Kolejne dośrodkowanie, tym razem ter Stegen pewnie łapie piłkę.

67
    Fink dośrodkowuje, jednak bardzo niecelnie. Gospodarze przy piłce.

65
    Sędzia odgwizduję spalonego. Grę wznowią gospodarze.

64
    Brouwers fauluje. Rzut wolny dla Fortuny.

63
    Balogun w indywidualnej akcji wbiega w pole karne! Powstrzymany zostaje przez obrońców Mönchengladbach.

62
    Fatalne podanie Herrmann'a! Piłkę przejmują goście.

61
    Wendt oddala zagrożenie i gospodarze wychodzą z kontratakiem.

61
    Rzut rożny dla piłkarzy Fortuny.

60
    Kolejne podanie do de Jonga. Tym razem Geifer wychodzi z bramki i przerywa akcję.

59
    Świetne prostopadłe podanie Arango do De Jonga. Ten drugi jednak traci piłkę w polu karnym!

58
    Zawodnik Mönchengladbach pada w polu karnym, jednak sędzia nie odgwizduje rzutu karnego.

57
    Cigerci rozpocznie grę od rzutu z autu.

56
    Seria błędów piłkarzy Fortuny mogła skończyć się stratą przez nich 3 bramki. Giefer ostatecznie wyjaśnia sytuacje i oddala zagrożenie!

55
    Cigerci dośrodkowuje, jednak Giefer pewnie łapie piłkę.

54
    Schahin był bliski dojścia do piłki, jednak ter Stegen go uprzedza!

54
    Piłkarze Fortuny przejęli inicjatywę. Dominują w środkowej części boiska.

53
    Strata piłki przez gospodarzy i piłkarze Fortuny buduja kolejną akcję ofensywną.

51
    Schahin w indywidualnej akcji. Wywalczył rzut z autu.

50
    Rzut wolny dla gospodarzy z około 25 metrów. Strzela Arango, jednak piłkę łapie pewnie Giefer.

49
    Gol dla Düsseldorfu! Schahin pewnie wykorzystuje rzut karny!

49
    Ręka w polu karnym! Mamy rzut karny dla piłkarzy Fortuny!

48
    Mocny strzał Reisinger'a z około 30 metrów. Ter Stegen na rzut rożny.

48
    Piłka po za boiskiem. Od bramki rozpocznie ter Stegen.

47
    Dominguez strzela, ale piłka odbija się od obrońcy gospodarzy! Mamy rzut rożny.

46
    Tesche fauluje w środku pola. Rozpoczną piłkarze Mönchengladbach.

46
    Długa piłka do Fink'a, ten próbuje dośrodkować, ale piłka trafia wprost pod nogi obrońcy gospodarzy.

46

Piłkarze wychodzą już na murawę Borussia Park. Za chwilę rozpoczniemy druga połowę!

Sędzia nie dolicza żadnych dodatkowych minut i pierwsza połowa kończy się dokładnie w 45 minucie. Pierwsza część gry to zdecydowana przewaga piłkarzy Mönchengladbach. Dwie bramki i kilka groźnych akcji gospodarzy potwierdzają pozycje faworyta do zdobycia 3 punktów. Piłkarze Fortuny po za kilkoma niegroźnymi akcjami, nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez ter Stegen'a. Zapraszamy za 15 minut na druga cześć gry!

43
    Piłkarze Mönchengladbach ciągle w posiadaniu piłki.

42
    Dośrodkowanie van den Bergh, jednak obrońcy gospodarzy oddalają zagrożenie.

41
    Gospodarze wznowią grę od rzutu z autu.

39
    Herrmann przed szansą, jednak piłka po uderzeniu mija o kilka metrów bramkę.

38
    Marx ukarany żółtym kartonikiem.

38
    Wejście nakładką Marx'a.

37
    Sędzia wzywa Bodzek'a do siebie ale jednak piłkarz nie obejrzał żółtej kartki.

36
    Bodzek fauluje w środku pola. Bardzo brzydkie zachowanie piłkarza.

35
    Schahin na minimalnym spalonym.

34
    Dośrodkowanie, ale Giefer bez problemów łapie piłkę.

33
    Gospodarze budują kolejną akcję.

32
    Arango otrzymuje piłkę na 16 metr i znajduje się sam na sam z bramkarzem! Strzał jednak prosto w Giefer;a!

31
    Dośrodkowanie Fink'a jednak niedokładne i ter Stegen odprowadza piłkę wzrokiem po za boisko.

30
    Reisinger nie opanował piłki. Od rzutu z autu gospodarze.

29
    Za długie podanie do Herrmanna. Giefer przerywa akcję.

29
    Dobre dośrodkowanie Latki, jednak ter Stegen łapie piłkę. Gospodarze wychodzą z kontratakiem!

28
    Marx wraca już na murawę.

28
    Sędzia po krótkiej przerwie wznawia grę.

27
    Po za boiskiem, opatrywany również jeden z piłkarzy gospodarzy.

27
    Schahin faulowany w środku pola. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

26
    Schahin obrócony plecami do bramki, próbuje oddać strzał. Piłka opuszcza boisko.

25
    Kolejna szansa przed gospodarzami! Herrmann otrzymuje dobrą piłkę na 16 metr, jednak nie potrafi jej opanować. Obrońcy gości wyjaśniają sytuację

24
    Dobre podanie do Reisinger'a, jednak ten nie zdążył do piłki. Od rzutu z autu Mönchengladbach.

23
    Pierwsze 20 minut za nami. Jak na razie gospodarze pokazują ładny, ofensywny futbol.

22
    Fink przed pierwszą szansą dla gości. Strzał jednak słaby i niecelny. Piłka opuszcza boisko.

21
    Świetne podanie Arango, przerywa jednak Balogun.

20
    Kolejna spokojna wymiana piłki przez piłkarzy Mönchengladbach.

19
    ter Stegen popychany w obrębie 5 metrów. Rzut wolny.

18
    Faul w środku pola. Rozpoczną piłkarze Düsseldorf'u.

17
    Błąd w wybiciu piłki popełnił ter Stegen. Piłka o mały włos nie trafiła do piłkarza gości!

16
    Mönchengladbach podbudowane zdobyciem drugiej bramki pewnie utrzymuje się przy piłce w środku pola.

Błąd obrońców gości wykorzystuje de Jong, który podaje wprost pod nogi nie krytego Hermanna!

14
    Gol dla Borussii M.! a strzelcem HERRMANN!

13
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości. Giefer nie ma problemu ze złapaniem piłki.

12
    Obrońcy Düsseldorf'u oddalają zagrożenie.

11
    Rzut rożny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Wendt.

10
    Kolejna groźna akcja piłkarzy Mönchengladbach! Świetny sprint Herrmann'a przerwany jednak przez obrońców!

9
    Piłkę łapie pewnie bramkarz gości - Giefer.

8
    Rzut wolny dla ekipy Mönchengladbach. Do bramki około 30 metrów.

8
    Świetna wymiana piłki między piłkarzami Mönchengladbach w okolicach pola karnego przeciwników! Obrońcy Düsseldorfu wyjaśniają sytuacje.

Dośrodkowa piłka przez Arango, wpada wprost pod nogi Juanana, który wślizgiem kieruję piłkę do własnej bramki!

6
    Gol dla Borussii M.! Strzelcem bramki samobójczej JUANAN!!

5
    Piłka trafia prosto w mur.

4
    Faul na Cigerci. Fauluje Latka. Mamy rzut wolny z około 20 metrów.

3
    Dobre dośrodkowanie Arango, jednak nikt nie zamknął akcji.

2
    Faul piłkarza gospodarzy. Giefer rozpocznie od bramki.

2
    Pierwszy groźny strzał Cigerci. Giefer z trudem paruje piłkę po za boisko. Mamy rzut rożny.

1
    Pierwszy kontakt z piłką ter Stegen'a. Gospodarze rozpoczną od bramki.

1
    Rozpoczęli gospodarze.

1

Piłkarze zostają wyprowadzeni przez sędziów na murawę stadionu Borussia Park. Za chwilę rozpoczniemy spotkanie!

Trenerzy podali już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Prezentujemy je poniżej:

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Wendt, Dominguez, Brouwers, Jantschke - Arango, Marx, Nordtveit, Cigerci - de Jong, Herrmann

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Balogun, van den Bergh, Juanan, Latka - Bodzek, Fink - Reisinger, Tesche, Kruse - Schahin

Sędziowie: Gagelmann - Anklam, Thielert.

Początek spotkania, o godzinie 15.30. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE!

Trener Lucien Favre (Mönchengladbach ) najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać w dzisiejszym spotkaniu z usług Martina Stranzla i Alexandra Ringa. Więcej zmartwień ma trener gości, który będzie musiał posadzić na ławce: Bruno Soaresa, Jensa Langeneke, Cha Du-Riego, Nando Rafaela i Andrieja Woronina.

Zespół Mönchengladbach zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli Bundesligi, z dorobkiem 26 punktów, natomiast drużyna gości znajduje się na miejscu 14, z 21 punktami na koncie.

Przed nami 19 kolejka spotkań w niemieckiej Bundeslidze, w której zmierzą się mi. in. zespoły Borussii Mönchengladbach oraz Fortuny Düsseldorf. Będą to derby regionu, ponieważ siedziby klubów dzieli zaledwie 26 km. Oba zespoły zmierzą się w tym sezonie po raz trzeci. W pierwszym pojedynku na Esprit-Arenie, padł bezbramkowy remis, natomiast w drugim spotkaniu, rozgrywanym w ramach Pucharu Niemiec, beniaminek pogrążył gospodarzy dzisiejszego spotkania 1-0.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.