Borussia D. – Hannover 3:1 (koniec) | Wolfsburg – Schalke 04 1:4 (koniec) | Werder – Augsburg 0:1 (koniec)
1. FC Nurnberg – Freiburg 1:1 (koniec) | Hamburg – Fürth 1:1 (koniec) | Bayer – Stuttgart 2:1 (koniec)
VfL Wolfsburg
1:4 (0:1)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Sobota 02.03.2013, 15:30Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W sobotnim, niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu Bundesligi Wolfsburg podejmie na własnym stadionie Schalke.

Po 23. kolejkach Wolfsburg plasuje się na 15. pozycji w stawce z 27. punktami na koncie. Schalke z kolei jest na 10. miejscu w tabeli i zgromadziło do tej pory 33 oczka.

Środek tygodnia był bardzo udany dla piłkarzy Wolfsburga, wyeliminowali oni Offenbach w Pucharze Niemiec wygrywając 2:1

W ostatnim spotkaniu ligowym Schalke pokonało 2:1 Fortunę Dusseldorf, a Wolfsburg zremisował 1:1 z Mainz.

Najlepszym strzelcem Wolfsburga jest Bas Dost, który ma na swoim koncie osiem trafień. W Schalke najwięcej zgromadzonych goli ma Jefferson Farfán, zdobył ich pięć.

Skład startowy:

VfL Wolfsburg: Benaglio, Naldo, Kjær, Schäfer, Polák , Diego, Hasebe, Josué, Vieirinha, Olić, Dost

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Hildebrand, Höwedes, Matip, Kolasinac, Jones. Bastos, Neustädter, Höger, Draxler, Huntelaar, Farfán

Sędzia: Manuel Gräfe.

1

2
    Spokojny początek obu drużyn.

2
    Na pozycji spalonej gracz Wolfsburga - Vieirinha.

3
    Akcja zaczepna gospodarzy, ale piłka w rękach Hildebranda.

5
    W sytuacji sam na sam znalazł się Klaas Jan Huntelaar, ale wspaniale broni Benaglio.

7
    Lekko przeważają goście, ale póki co bez skutku.

8
    Korner dla Schalke.

8
    Powtórka rzutu rożnego, ale tym razem z lewej strony.

11
    Nudny okres gry w środku pola.

12
    Szansa dla Schalke, ale najlepiej w polu karnym odnalazł się Benaglio.

13
    W odpowiedzi Wolfsburg w szybkiej kontrze, ale wybijają na róg obrońcy Schalke.

15
    Rzut wolny, w polu karnym najwyżej wyskakuje Kjaer i trafia w poprzeczkę !

18
    Fauluje Draxler. Rzut wolny dla Wolfsburga.

20
    Dośrodkowuje Vieirinha, ale łapie futbolówkę Hildebrand.

22
    Korner dla gospodarzy.

24
    Teraz dwie groźne okazje Schalke, ale dwukrotnie górą obrońcy gospodarzy.

26
    Korner dla gości.

29
    Na boisku leży Naldo. Powoli wstaje więc zdaje się, że będzie mógł kontynuować grę.

30
    W miejsce Naldo wchodzi Kyrgiakos.

33
    Gol dla Schalke
    Bramkę dla Schalke zdobywa JULIAN DRAXLER. Piękny strzał zawodnika gości i mamy prowadzenie. Przy bramce asystował Hoger.

35
    Michel Bastos na spalonym.

40
    Nie śpieszy się już gościom. Grają bardzo mądrze, szanują piłkę.

40
    Znów przed szansą Drexler, ale Wolfsburg ratuje słupek!

41
    Diego strzela, ale pięknie broni Hildebrand. Rzut rożny.

42
    Ależ szansa zaprzepaszczona przez graczy Schalke. W trójkę przeciwko bramkarzowi tracą piłkę na rzecz wracającego obrońcy gospodarzy.

45
    Jedna minuta doliczona do czasu gry.

Trzeba powiedzieć, że pierwsza połowa była wyrównana. Zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje okazje do zdobycia bramki. Po strzeleniu gola Schalke ogranicza się przede wszystkim do kontr, które kilka razy przysporzyły niemałe problemy gospodarzom.

46

46
    W miejsce Neustadtera wchodzi Metzelder.

48
    Rzut wolny dla Wolsburga.

50
    Na trybunach mimo niekorzystnego wyniku głośno.

50
    Gol dla Wolfsburgu!
    Strzelcem bramki IVICA OLIĆ. Mamy remis. ładne dośrodkowanie z prawej strony na głowę Olicia, a ten strzela bramkę.

55
    Role się trochę odmieniły. Gra teraz toczy się głównie na połowie VFL, a kontry wyprowadzają gospodarze.

56
    Przejęcie piłki i próba kontrataku, ale nie zrozumieli się Farfan z Huntelaarem.

57
    Dobry pressing w wykonaniu gości. Wolfsburg ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

58
    Śpieszy się graczom Schalke.

59
    Także kibice VFL nie są zadowoleni ze wszystkich zagrań swoich pupili. Teraz po nieudanym dośrodkowaniu da się słyszeć gwizdy z trybun.

61

63
    Druga bramka JULIANA DRAXLERA. Gracz Schalke ładnym strzałem z 17 metrów nie daje szans Benaglio.

65
    Vieirinha oddaje strzał, ale górą Hildebrand.

67
    Za Josue wchodzi Perisić.

72
    Piękna zespołowa akcja Schalke, ale pięknie broni Benaglio. Rzut rożny.