Borussia D. – Hannover 3:1 (koniec) | Wolfsburg – Schalke 04 1:4 (koniec) | Werder – Augsburg 0:1 (koniec)
1. FC Nurnberg – Freiburg 1:1 (koniec) | Hamburg – Fürth 1:1 (koniec) | Bayer – Stuttgart 2:1 (koniec)
1. FC Nurnberg
1:1 (1:0)
SC Freiburg
Sobota 02.03.2013, 15:30 • EasyCredit-Stadion • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami pojedynek drużyn, które w ligowej tabeli plasują się odpowiednio na 14-stym i 4-tym miejscu. FC Nürnberg z 27 punktami na koncie znajduje się tuż ponad strefą spadkową. Freiburg w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi zachwyca i choć konkurencja w czołówce jest spora, to "Breisgau-Brasilianer" są jednymi z poważniejszych graczy w walce o europejskie puchary.

Gracze Norymbergi ostatnie trzy ligowe mecze - ze Stuttgartem, Hannoverem i Eintrachtem zremisowali. Wcześniej udało im się pokonać Borussie M'gladbach.

Freiburg w poprzedniej serii spotkań podzielił się punktami z Eintrachtem. Wcześniej, po ciekawym widowisku pokonał Werder Brema czy też Fortune Dusseldorf.

Najskuteczniejszym strzelcem Nurnberg, z 4 trafieniami na koncie jest Sebastian Polter.

Dla Freiburgczyków najczęściej trafiał Max Kruse - sześć razy.

Skład startowy:

1. FC Nürnberg: Schafer - Nilsson, Balitsch, Klose, Plattenhardt, Simons, Feulner, Kiyotake, Frantz, Esswein, Pekhart.

SC Freiburg: Baumann - Diagne, Schmid, Sorg, Ginter, Makiadi, Kruse, Schuster, Caligiuri, Rosenthal, Guede.

Sędziowie: F. Zwayer‎.

Za kilka chwil początek emocji.

1

1
    Norymberga w czerwonych koszulkach oraz czarnych spodenkach, przyjezdni na biało.

2
    Rzut wolny dla gospodarzy, wysokość pola karnego.

3
    Kiyotake dośrodkował wprost na głowę rywala.

4
    Groźny atak Freiburgczyków, ale powstrzymany Guede. Korner.

5
    Arbiter uspokaja piłkarzy przepychających się na polu karnym.

5
    Zablokowane dośrodkowanie i jeszcze raz z narożnika boiska przyjezdni.

5
    Krótko rozegrany korner, trochę kombinacyjnej gry i ponownie blokują piłkarze Norymbergi. Trzeci pod rząd rzut rożny.

6
    No i...czwarty korner. Tym razem już w pole gry, piłkę wybijają obrońcy Nurnberg.

7
    Dobra interwencja Schafera. Uderzał Rosenthal.

9
    Energiczny ten początek meczu, ale teraz gra trochę się uspokoiła.

10
    Gospodarze mają spore kłopoty z dłuższym utrzymaniem się przy futbolówce.

12
    Przez chwilę Freiburg w dziesiątkę, jeden z ich graczy opatrywany poza boiskiem.

12
    Szarżował Makiadi, lecz do piłki prędzej zdążył Balitsch.

13
    Spokojna interwencja Schafera. Bramkarz Norymbergi wyłapuje bezpańską futbolówkę.

15
    Zablokowane dośrodkowanie Simonsa.

17
    Dużo zaciętej walki w środkowej strefie.

18
    Nieprzepisowo powstrzymywany był Frantz. Od rzutu wolnego Norymberga.

18
    Świetna wrzutka Kiyotake i minimalnie, głową przestrzelił Balitsch!

19
    Kolejne dośrodkowanie Kiyotake i Pekhart zdobywa bramkę, jednak wcześniej arbiter przerwał grę. Napastnik gospodarzy faulował bramkarza.

21
    Indywidualna szarża Kiyotake zakończona strzałem kiepskiej jakości.

23
    Faulowany Caligiuri.

24
    Schmid dogrywał w kierunku Kruse, lecz ten złapany na ofsajdzie.

25
    Częściej w posiadaniu piłki gracze przyjezdnych.

25
    Rzut wolny dla Freiburga, do bramki jednak daleko.

25
    Jest dośrodkowanie ale i dobra interwencja defensorów Norymbergi.

26
    Będzie bardzo groźnie pod bramką gospodarzy. Tuż przed polem karnym faulowany Caligiuri.

26
    Niecelny jednak ten strzał ze stałego fragmentu gry.

27
    Balitsch faulowany przy wyprowadzaniu piłki.

29
    A teraz Rosenthal przewinił na Feulnerze.

30
    Znów zaostrzyła nam się gra w strefie środkowej. Dużo niedokładności, ale też przewinień po jednej jak i drugiej stronie.

32
    Rzut karny dla Norymbergi!

32
    Makiadi zagrał piłkę ręką w polu karnym.

33
    Gol dla Norymbergi!

TIMMY SIMONS wykorzystuje jedenastkę! Pewny strzał w prawy, dolny róg bramki!

34
    Rozpędzał się co sił na skrzydle Makiadi, lecz został w tym ataku sfaulowany.

35
    Ajjj! Ładne dośrodkowanie Krusego i minimalnie, głową przestrzelił Makiadi! Ależ mógł się teraz zrekompensować za sprowokowanie rzutu karnego.

37
    Długo przy piłce utrzymują się przyjezdni.

39
    Defensorom Norymbergi urwał się Guede, lecz w górę powędrowała chorągiewka asystenta arbitra.

40
    W ofensywie przewinił Pekhart.

40
    Jeszcze 5 minut gry w pierwszej części spotkania. Teraz przy futbolówce utrzymują się gospodarze.

43
    Powstrzymany przed polem karnym Schuster.

44
    Makiadi zarobił "żółtko" za faul na środku boiska.

45
    Piłka dograna w pole karne Freiburga, jednak nie było tam żadnego gracza w czerwonej koszulce i ze spokojem interweniuje Baumann.

45
    2 minuty doliczone przez sędziego.

45+1
    Zbyt mocne dośrodkowanie Essweina.

45+2
    To chyba ostatnia akcja tej połowy, Freiburgczycy na połowie rywali.

45+2
    Nie zdołali się przedrzeć w okolice pola karnego.

Do przerwy, po bramce z rzutu karnego Nurnberg prowadzi z Freiburgiem 1:0. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Timmy Simons.

Gracze już na boisku. Będzie zmiana w szeregach gości.

46
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Santini, na boisko wchodzi Guede.

46

47
    Esswein zatrzymany przed polem karnym.

49
    Spokojne te pierwsze minuty po wznowieniu gry.

49
    Kiyotake chciał uderzać przewrotką, lecz został zablokowany.

50
    Ładna oskrzydlająca akcja Norymbergi, Esswein dorzucił piłkę w pole karne, lecz tam Pekhart przewinił na bramkarzu.

52
    Niecelne uderzenie Kruse z około 25 metrów.

54
    Po dośrodkowaniu Schmida, z pola karnego, w trybuny uderzył Santini.

55
    Kiyotake sfaulował Krusego niemalże w narożniku pola karnego. Rzut wolny.

56
    Zaskakujące uderzenie Caligiuriego i z najwyższym trudem, przy krótkim słupku broni Schafer!

58
    Kolejny stały fragment gry dla Freiburga, tym razem dalej do bramki.

58
    Z dystansu przymierzył Santini i bez kłopotów interweniuje Schafer.

60
    A teraz zbyt mocne, prostopadłe podanie w kierunku Santiniego.

60
    Caligiuri utemperowany przez arbitra.

60
    Godzina gry za nami, szykuje się zmiana w szeregach gospodarzy.

61
    Rzut wolny dla Freiburga, 25 metrów do bramki.

61
    Schafer odprowadza piłkę wzrokiem po bezpośrednim uderzeniu Caligiuriego.

62
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Polter, na boisko wchodzi Pekhart.

63
    Zablokowany na skrzydle Schuster.

65
    Przy linii bocznej faulowany Caligiuri.

66
    Z pola karnego przymierzył Ginter, ale futbolówka poleciała dobry metr nad poprzeczką.

68
    Kiepskie uderzenie Frantza i sytuacje wyjaśnia bramkarz Freiburga.

68
    Esswein! Ależ kąśliwie strzelił z dystansu! Baumann wybija na rzut rożny.

69
    I ponownie golkiper Freiburga, tym razem wstrzelił się Nilsson.

71
    Plattenhardt przerywa faulem akcje rywali.

71
    Dośrodkowanie Krusego było dla Schafera tylko formalnością. Czujny na przedpolu bramkarz gospodarzy.

73
    Dośrodkowanie Plattenhardta wybite przez rywali.

73
    Frantz za przerwanie kontrataku ukarany przez sędziego.

75
    Groźne dośrodkowanie w pole karne Norymbergi, ale żaden z Freiburgczyków nie sięgnął piłki.

75
    Korner dla gości.

75
    Poczekają z tym stałym fragmentem gry piłkarze Freiburga. Konieczna jest interwencja lekarzy, bowiem w polu karnym z bólu zwija się Nilsson.

76
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Nilsson, na boisko wchodzi Dabanli.

77
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Makiadi, na boisko wchodzi Flum.

77
    Gra wznowiona, krótko rozegrany korner, wrzutka w pole karne i dobra interwencja obrońców.

78
    Kapitalne podanie otrzymał Rosenthal i w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę! Ależ okazję zaprzepaścił teraz Czech!

80
    Akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie rzut wolny bić będą gospodarze.

80
    Kiyotake trafił piłką w mur.

82
    Zmiana w drużynie 1. FC Nürnberg: z boiska schodzi Kiyotake, na boisko wchodzi Ildiz.

83
    Gol dla Freiburga!

Z uderzeniem Caligiuriego poradził sobie bramkarz, ale wobec dobitki, z najbliższej odległości JONATHANA SCHMIDA był już bezradny!

86
    Zderzyli się głowami dwaj gracze, znów mamy przerwę w grze.