Chelsea – West Bromwich 1:0 (koniec) | Everton – Reading 3:1 (koniec) | Man Utd – Norwich 4:0 (koniec)
Southampton – Queens Park 1:2 (koniec) | Stoke – West Ham 0:1 (koniec) | Sunderland – Fulham 2:2 (koniec)
Swansea – Newcastle 1:0 (koniec) | Wigan – Liverpool 0:4 (koniec)
Everton F.C.
3:1 (1:0)
Reading F.C.
Sobota 02.03.2013, 16:00 • Goodison Park • Angielska Premier League

Zapraszamy ponownie! (17:55:17)

To był ciekawy i wyrównany mecz. Dziękujemy za śledzenie relacji w portalu lajfy.com!

90
    Tylko sekundy dzielą nas od końcowego gwizdka arbitra.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

88
    Mirallas faulowany. Rzut wolny dla Evertonu.

86
    ANICHEBE bliski pokonania Taylora! Piłka trafiła do siatki, ale po złej stronie.

84
    Bramka dla Reading!
    Strzelcem Hal ROBSON-KANU!
    Asystę zanotował Ian Harte.Podanie w pole karne Harta, piłka trafiła na głowę Robsona-Kanu. Zawodnik gości strzałem głową uzyskał bramkę dla swojej drużyny.

81
    Hitzlsperger zmienił Pienaara.

79
    Kelly na spalonym. Mucha wznawia grę. Everton kontroluje grę, a Reading stara się strzelić honorową bramkę.

77
    McAnuff próbował raz jeszcze pokonać Muchę, ale wynik nie uległ zmianie.

75
    Trzeba przyznać, że Reading gra dzisiaj bardzo ambitnie, ale same chęci nie decydują o końcowym wyniku! Trzeba strzelać bramki, a to potrafią gracze Evertonu.

74
    Blackman zmienił Hunta.

74
    Osman zmieniony przez Anichebe.

73
    Po utracie trzeciej bramki z graczy Reading uszło powietrze.

72
    Gibson przed szansą na strzelenie bramki! Strzał ze sporej odległości trafił w światło bramki. Wynik jednak bez zmian.

69
    Posiadanie piłki zdecydowanie dla Evertonu (61%).

68
    McANUFF próbował zaskoczyć Muchę, ale bramkarz gospodarzy zachował czyste konto.

65
    Trzecia bramka dla Evertonu!
    Strzelcem bramki Kevin MIRALLAS!
    Ciekawa akcja gospodarzy. Piennar zagrywa na prawe skrzydło do osamotnionego Mirallasa, który wyszedł na pozycję sam na sam z Taylorem. Zgubił zwodem bramkarza Reading, który rzucił się w prawą stronę, a futbolówka wpadła obok krótkiego słupka bramki gości.

62
    Everton nie odpuszcza. Mirallas próbował pokonać raz jeszcze Taylora, ale golkiper Reading wykazał się refleksem.

60
    Reading w bardzo trudnej sytuacji.

58
    Bramka dla Evertonu!
    Strzelcem bramki PIENAAR!
    Everton wyprowadził szybką kontrę z własnej połowie. Fellaini przejął futbolówkę w okolicach środka boiska, a następnie zagrał piłkę do Pienaara. Pomocnik Evertonu pobiegł w stronę bramki Taylora, wykonał zwód, zgubił dwóch obrońców i strzelił. Piłka z dwudziestu dwóch metrów wpadła tuż pod poprzeczkę!

53
    Coleman dośrodkowuje w pole karne. Fellaini nie zdołał oddać strzału. Taylor przejął piłkę. Po drodze jeszcze Jelavic starał się wymusić na arbitrze podyktowanie rzutu karnego, ale teatralny upadek napastnika nie wzbudził uznania sędziego. Grę kontynuują zawodnicy gości.

52
    Mirallas staral się pokonać Taylora strzałem zza pola karnego, ale bramkarz Reading nie dał się zaskoczyć.

52
    Tempo gry jest niezwykle szybkie.

50
    Na stadionie słychać pojedyńcze głosy ekscytacji, gdy gracze Evertonu zbliżają się do pola karnego Reading. Ogólnie na Goodison Park mamy piknikową atmosferę.

49
    Prostopadła piłka zagrana na połowie Reading w stronę Jelavica, który starał się ją przejąć, ale Taylor wyszedł z bramki i zlapał futbolókę.

47
    Ciekawie rozegrana akcja graczy gości. Piłka zacentrowana w pole karne, minęła wszystkich zawodników, którzy wydali się być zaskoczeni, że nikt nie starał się atakować futbolówki. Od bramki grę wznowi Mucha.

47
    Korner dla Reading.

46
    Le Fondre na połowie Evertonu próbował odebrać piłkę obrońcy gospodarzy. Skończyło się na rzucie z autu dla Toffees.

46

Reading będzie musiało zaatakować, bo potrzebuje punktów! Druga połowa zapowiada się całkiem interesująco.

Zapraszamy za kilka minut na drugą połowę spotkania.

45
    HUNT strzelił, ale piłkę pewnie złapał Mucha.

45
    Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

44
    Gracz Evertonu Coleman otrzymał żółty kartonik.

42
    Gol dla Everton!
    Strzelcem bramki Marouane FELLAINI!
    Asystę zanotował Seamus COLEMAN!
    Dwójkowa akcja graczy Evertonu, Coleman na skrzydle zacentrował piłkę w pole karne, a tam dopadł do niej Fellaini, który głową skierował piłkę do siatki Reading.

38
    Fellaini starał się zatrzymać Hunta. Udało się, ale sędzia podyktował faul dla gości. Hunt o własnych siłach wstał z murawy, choć Fellaini nie oszczędział napastnika Reading.

36
    Wynik bez zmian, a coraz więcej wskazuje, że żadna ze stron nie zdecyduje się na frontalny atak w pierwszej połowie.

36
    W drużynie Evertonu na słowa uznania zasłużył Gibson, który stara się kontrolować środkową strefę boiska.

34
    Niezwykle ciekawy mecz od pierwszych minut. Raz jeszcze warto podkreslić wyrównany poziom zawodów i odważną grę Reading.

34
    Pearce trafia w poprzeczkę.

33
    Mirallas przed szansą. Gracz Evertonu strzelił na bramkę, ale Taylor instynktowanie obronił.

29
    JELAVIC w polu karnym strzelał. Piłka trafiła w światło bramki, ale Taylor interweniował. Korner dla Toffees bez znaczenia dla przebiegu gry.

25
    Po kornerze mieliśmy faul na Baines, Mucha wznawia grę.

25

24
    Jeśli ktokolwiek przypuszczał, że dzisiejszy mecz będzie jednostronnym widowiskiem, to pierwsze dwadzieścia minut na pewno może uznać za zaskakujące.

23
    Pienaar starał się odszukać w polu karnym partnerów, ale Baines nie zdołał przejąć piłki.

20
    LA FONDRE strzelił w słupek! Gracze i kibice Evertonu całkowicie zaskoczeni sytuacją, a Reading nadal dąży do zdobycia gola.

19
    Kebe zmieniony przez Robson-Kanu.

18
    Korner dla Reading. Kolejny zawodnik kontuzjowany, tym razem Kebe.

16
    Po raz kolejny Mucha wykazał się refleksem. W drużynie Reading szykuje się zmiana.

13
    Zakakujące pierwsze minuty spotkania. Everton oddał pole gościom, którzy co chwila starają się zagościć w okolicach pola karnego Muchy. Fellaini, gwaizda gospodarzy, jak na razie całkowicie niewidoczny.

10
    Były gracz warszawskiej Legii Jan Mucha, po raz kolejny musiał wykazać się refleksem. Hunt strzelał, ale nie zdołał pokonać golkipera Evertonu.

8
    Pomocnik Reading starał się zaskoczyć Muchę strzałem z dwudziestu kilku metrów, ale piłka nie trafiła do siatki. Ciekawa akcja gości.

5
    Le Fondre otrzymuje żółty kartonik.

4
    Heitinga zmienił Jagielke.

2
    Pierwsze minuty dla gospodarzy, którzy w dzisiejszym spotkaniu będą chcieli zdobyć trzy punkty, aby utrzymać kontakt z ligową czołówką.

1

Witamy na portalu lajfy.com! Zapraszamy do śledzenia relacji!

Skład startowy:

Everton F.C.: Mucha - Jagielka, Distin, Baines, Coleman - Mirallas, Gibson, Osman, Pienaar, Fellaini - Jelavic.

Reading F.C.: Taylor - Harte, Mariappa, Pearce, Kelly - McAnuff, Akpan, Leigertwood, Kebe - Hunt, Le Fondre

Sędziowie: Anthony Taylor - Scott Ledger, Ron Ganfield.

Mecz posędziuje 34-letni Anthony Taylor.

Oba zespoły mają w swoich drużynach groźnych i bezlitosnych strzelców. Mowa tu o Fellainim oraz Le Fondre, którzy w Premier League "ukłuli" już po dziesięć razy.

Z kolei Reading zajmują przedostatnie miejsce w Premier League, a grając na wyjazdach przegrali ostatnie dwa spotkania.

Zdecydowanym faworytem tego meczu jest Everton, który zajmuje szóste miejsce w lidze i na własnym stadionie nie przegrał ostatnich czterech spotkań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.