Eintracht – Stuttgart 1:2 (koniec) | Borussia M. – Hannover 1:0 (koniec)
VfB Stuttgart
Niedziela 17.03.2013, 15:30 • Commerzbank-Arena • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W 26 kolejce Eintracht Frankfurt podejmie przed własną publicznością Vfb Stuttgart.

Piąty w tabeli Eintracht Frankfurt od pięciu spotkań nie potrafi nie tylko wygrać meczu, ale również strzelić chociażby jednej bramki.

Jeszcze słabszą passę ma Stuggart, który w 10 meczach zdobyło zaledwie 7 punktów i zajmuje 15 pozycję w tabeli.

Gracze Stuttgartu byli jednak skupieni na międzynarodowych rozgrywkach, z których i tak odpadli. W 1/8 finału Ligi Europy wyeliminowało ich Lazio Rzym, które dwumecz wygrało aż 5:1.

Dla Eintrachtu jest to wręcz wymarzony przeciwnik na przełamanie swojej złej passy i utrzymanie się w czołówce tabeli, ponieważ goście są bez wątpienia najgorszą drużyną Bundesligi w rundzie wiosennej.

Skład startowy:

Eintracht Frankfurt: Trapp - Zambrano, Oczipka, Anderson, Jung - Meier, Rode, Celozzi, Schwegler - Inui, Aigner

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermeier, Molinaro - Kvist, Boka, Traore, Gentner, Okazaki - Ibisevic

Sędziowie: Peter Sippel.

1

1
    Rozpoczęli goście.

2
    Inui wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

2
    Centrę z prawego skrzydła pewnie łapie Ulreich.

3
    Spokojnie piłkę rozgrywa Stuttgart.

4
    Okazaki decyduje się na strzał z dystansu, jednak jego uderzenie zostaje zablokowane.

5
    Przy linii bocznej faulowany Aigner.

6
    Zbyt długa piłka do Aignera i grę z linii piątego metra wznowi Ulreich.

7
    W środku pola Kvist fauluje Zambrano, za co pomocnik gości zostaje pouczony przez arbitra.

8
    Inui na spalonym.

10
    Niezbyt pewne wyjście Trappa poza swoje pole karne. Na jego szczęście ani Gentner, ani Okazaki nie zdołali przejąć piłiki i skierować jej do pustej bramki.

11
    Oczipka centruje z lewego skrzydła, lecz wybijają defensorzy Stuttgartu.

12
    Okazaki fauluje Rode na własnej połowie.

13
    Schwegler dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, jednak zbyt głęboko i Ulreich nie ma problemów ze złapaniem tej piłki.

14
    Tasci świetnie zatrzymuje Inuiego na własnej połowie.

14
    W środku pola faulowany Boka.

15
    Strzał Ibisevica zostaje zablokowany.

16
    Świetna centra na głowę Ibisevica, któremu przeszkadzał kolega z drużyny - Traore. Na szczęście miejscowych Ibisevic nie uderzył piłki czysto, a znów niepewnie wyszedł z bramki Trapp.

18
    GOL dla EINTRACHTU!

Świetne prostopadłe podanie Schweglera do AIGNERA, który znalazł się w sytuacji sam na sam i spokojnie pokonał Ulreicha po długim rogu!

Mamy 1:0 dla Eintrachtu!

19
    Faul na połowie gospodarzy. Goście będą zagrywać długą piłkę w szesnastkę Frankfurtu.

20
    Na spalonym Kvist.

21
    W środkowej strefie boiska faulowany Molinaro.

21
    W polu karnym piłkę uderzał Okazaki, lecz świetnie zablokował ją Anderson.

21
    Rzut rożny dla gości.

22
    Anderson znów świetnie powstrzymuje Okazakiego. Tym razem grę od własnej bramki wznowi Trapp.

23
    Kolejne przewinienie gospodarzy na własnej połowie. Kolejna okazja Sakaia na centrę w szesnastkę Eintrachtu.

23
    Zbyt głęboka wrzutka i grę wznowi bramkarz miejscowych.

24
    Rode fauluje Ulreicha w powietrznym starciu.

25

26
    Molinaro zagrywa piłkę ręką na połowie graczy z Frankfurtu.

27
    Aigner znakomicie zagrywa piłkę pięta do Celozziego, a ten z pierwszej piłki uderza zza pola karnego na bramkę przyjezdnych! Niestety piłka przeszła obok słupka!

28
    Kolejny stały fragment gry dla Stuttgartu na połowie gospodarzy. Niestety i tym razem akcja przebiegła nie tak jakby chcieli.

30
    Oczipka wrzuca z lewego skrzydła na głowę Aignera, jednak ten uderza daleko od bramki.

31
    Meier fauluje w środku pola.

32
    Kolejne przewinienie. Tym razem Okazaki fauluje Schweglera.

33
    Rode uderza zza pola karnego, lecz broni Ulreich.

34
    Bardzo ostra gra w pierwszej części spotkania. Tym razem Rode fauluje Okazakiego.

35
    Gentenr zbyt mocno dośrodkowuje i futbolówka wychodzi poza linię końcową boiska.

36
    Ibisevic faulowany w niebezpiecznej odległości od bramki Trappa.

37
    Mamy przerwę w grze, Na boisku leży Jung.

38
    Pierwsza kartka w spotkaniu. Żółty kartonik obejrzał Molinaro, za przewinienie na Jungu.

39
    Gra zostaje wznowiona. Na szczęście póki co bez wymuszonych zmian w spotkaniu.

40
    Okazaki na spalonym.

41
    Niedermeier fauluje rywala w środkowym kole boiska.

42
    Ibisevic uderza w polu karnym z ostrego kąta, lecz pewnie futbolówkę łapie Trapp.

43
    Strzał Meiera z dystansu został zablokowany przez Molinaro.

43
    Na spalonym Celozzi.

44
    Krótka przerwa w grze po wejściu Rode na Sakaiu, jednak mecz zostaje wznowiony bez żadnych roszad w zespole.

Arbiter główny nie doliczył ani jednej minuty do regulaminowego czasu gry.

Ostra gra w pierwszej części spotkania. Miejmy nadzieję, że drużyny bardziej się otworzą w drugiej połowie i zobaczymy jeszcze bramki w tym spotkaniu.

Goście już na boisku. Z szatni wciąż nie wyszli gospodarze.

46

46
    Bez zmian w przerwie meczu.

47
    Gentner z lewego skrzydła centruje na Okazakiego, lecz świetnie uprzedza go Anderson, który jest dzisiaj jak cień Napastnika gości.

48
    Rzut karny dla Stuttgartu! Winowajcą jest Schwegler, który sfaulował Bokę.

49
    Mamy wyrównanie!

Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienia IBISEVIC!

50
    Żółtą kartką ukarany Kvist za faul na Rode.

51
    Corner dla gospodarzy.

52
    Aigner przewracany w polu karnym rywala przez Molinaro, jednak tym razem sędzia nie odgwizduje jedenastki.

57
    Dobrze zapowiadająca się kontra dla gości, jednak na spalonym Traore.

58
    W niebezpiecznej pozycji od bramki gospodarzy faulowany Ibisevic.

59
    Tasci nie może pogodzić się z decyzją sędziego, który nie odgwizdał rzutu rożnego dla jego drużyny.

60
    Arbiter odgwizdał spalonego na Aignerze, jednak tym razem się pomylił.

61
    Kolejny rzut rożny. Tym razem szansę na zmianę rezultatu z rogu mają gospodarze.

62
    Pewnie piłkę łapie Ulreich.

62
    Meier w świetnej okazji zgubił piłkę i nie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

63

64
    Boka oddala zagrożenie od własnej bramki.

66
    Seria wrzutek w pole karne gości, lecz za każdym razem to gracze Stuttgartu okazują się lepsi.

67
    Aigner próbował uderzać z sytuacyjnej piłki z dystansu, jednak piłka przeleciała daleko obok słupka.

68
    Inui w asyście Tasciego uderza w polu karnym, jednak piłka minimalnie przechodzi obok słupka!

69
    Mamy pierwszą zmianę w spotkaniu. Z boiska schodzi Okazaki, a w jego miejsce zobaczymy Maxima.

70
    Meier fauluje Gentnera tuż przed własnym polem karnym. Rzut wolny w świetnej pozycji dla Stuttgartu.

71
    Boka uderza, jednak piłka po murze wychodzi na rzut rożny.

72
    GOOOOOOOL!
    Centra z rogu świeżo wprowadzonego Maxima dociera na głowę Niedermeiera, a ten niepilnowany pewnym uderzeniem pokonuje Trappa!

Mamy 1:2 dla Stuttgartu!

74
    Szybka reakcja trenera gospodarzy na straconą bramkę. Podwójna zmiana w Eintrachcie. W miejsce Rodego wejdzie Matmour, a za Celozziego zobaczymy Lakicia.

75
    Strzał Traore zablokowany.

77
    Jung uderza z rogu pola karnego, jednak zeszła mu ta piłka i uderzenie było niecelne.

78
    Mamy przerwę w grze. Na boisku leży Molinaro, który ucierpiał w starciu z Aignerem.

79
    Gra zostaje wznowiona. Molinaro może kontynuować grę.

80
    Do zmiany przygotowuje się napastnik gospodarzy - Kittel.

81
    Zapowiedziany wcześniej Kittel wchodzi w miejsce Aignera.

82
    Rzut rożny dla swojej drużyny wywalczył Lakic.

83
    Kolejny corner dla gospodarzy. Tym razem po przeciwnej stronie.

84
    I jeszcze jeden rzut rożny dla Eintrachtu.

84
    Kolejna przerwa w grze. Tym razem na murawie leży Anderson.

84
    Gra zostaje wznowiona.

85
    Ibisevic aulowany w środkowej części boiska.

86
    Gospodarze nie mogą pogodzić się z faktem, że arbiter nie podyktował rzutu karnego na Lakiciu.

87
    Przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

87
    Tym razem arbiter jest łaskawy dla zawodników i żaden nie zostaje ukarany kartką.

88
    W ostatnich minutach meczu Rudiger zmieni Traorego.

88
    Żółtą kartką ukarany Meier za faul na Ibisevicu.

89
    Zambrano faulowany na własnej połowie.

90
    Lakić uderza zza pola karnego, lecz spokojnie piłkę łapie Ulreich.

Arbiter główny doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Meier uderza głową, lecz niecelnie.

90+2
    Ostatnia zmiana w spotkaniu. Macheda wchodzi za dobrze dzisiaj grającego Ibisevica.

90+4
    Ręką zagrywa Maxim. To ostatnia okazja na doprowadzenie do remisu dla Eintrachtu.

90+4
    Na spalonym dwóch graczy gospodarzy.

Niespodziewane zwycięstwo Stuttgartu we Frankfurcie. Mecz był wyrównany, jednak to goście zdobyli jedną bramkę więcej i 3 punkty wędrują na ich konto.

Dziękuję za wspólne spędzenie 90 minut i zapraszam na więcej na lajfy.com! (17:23:58)

Gole: 18. Aigner – 49. Ibisevic (kar.), 72. Niedermeier

Kartki:   88. Meier (EIN) – 38. Molinaro (STU), 50. Kvist (STU)

Eintracht Frankfurt: Trapp - Zambrano, Oczipka, Anderson, Jung - Meier, Rode (74' Matmour), Celozzi (74' Lakić), Schwegler - Inui, Aigner (81' Kittel)
    VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermeier, Molinaro - Kvist, Boka, Traore (88' Rudiger), Gentner, Okazaki (69' Maxim) - Ibisevic (90+2' Macheda)

Sędziowie: Peter Sippel