Siena – Cagliari 0:0 (koniec) | AC Milan – US Palermo 2:0 (koniec) | Fiorentina – Genoa 3:2 (koniec)
Pescara – Chievo 0:2 (koniec) | Napoli – Atalanta 3:2 (koniec) | Torino – Lazio 1:0 (koniec)
AS Roma – Parma 2:0 (koniec)
AC Siena
0:0 (0:0)
Cagliari Calcio
Niedziela 17.03.2013, 12:30 • Artemio Franchi • Włoska Serie A

Spotkanie Sieny z Cagliari kończy się bezbramkowym remisem. Z przebiegu gry, rezultat ten wydaje się sprawiedliwy. Obydwu jedenastkom z trudnością dziś przychodziło stwarzanie sytuacji podbramkowych, a gdy tak owe sobie już wywalczyły, to zabrakło skuteczności. Dziękujemy za śledzenie relacji. (14:23:40)

90+4
    To mogła być akcja meczu! Pegolo świetnie przecina podanie Pinilli, a na piłkę, przed pustą bramką czekał już Nene!

90+3
    Jeszcze jeden atak Sieny, na pole karne dośrodkował Rubin, lecz tam "górą" defensorzy.

90+1
    W narożniku boiska, o piłkę walczył Reginaldo, ostatecznie sfaulował Murru.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Angelo, na boisko wchodzi Valiani.

90
    Groźne zagranie przed bramkę Sieny, jednak tam, do futbolówki nie dopadł żaden z graczy w czerwonych strojach.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

89
    Emeghara upadł w polu karnym, arbiter nawet przez chwilę się nie zawahał i nakazał grać dalej. Dobra decyzja Pana De Luki.

87
    W końcówce meczu, aktywniejsi wydaja się być gospodarze. Zobaczymy, czy przyniesie to jakieś zagrożenie pod bramką Agazziego.

86
    Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Ekdal, na boisko wchodzi Casarini.

85
    Miękkie dośrodkowanie Reginaldo, ale piłka nie znajduje żadnego z graczy Sieny.

85
    Della Rocca ukarany za przewinienie na połowie rywali.

83
    A teraz, wrzutka wyłapana przez golkipera przyjezdnych.

83
    Defensorzy Cagliari radzą sobie z dośrodkowaniem Bogdaniego.

81
    Przez chwilę na murawie leżał Ekdal, ale z graczem Cagliari już wszystko w porządku.

80
    Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu gry, czy padną bramki?

79
    Niecelny strzał Emeghary.

78
    Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Ibarbo, na boisko wchodzi Pinilla.

77
    Nene ukarany za faul. Oznacza to dla niego, że będzie pauzował w następnym spotkaniu.

75
    Nieźle zapowiadał się teraz atak Cagliari, którzy wyszli czwórką graczy, ale fatalnie to wszystko wykończył Cossu, który dośrodkował wprost na głowę rywala.

73
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Rosina, na boisko wchodzi Bogdani.

72
    Kiepskie dośrodkowanie i bez problemu interweniują defensorzy Cagliari.

72
    W ostatniej chwili powstrzymany, zbierający się do strzału Reginaldo. Korner.

71
    Piłkę, w pole karne wbił Dessena, przy krótkim słupku co prawda był Ekdal, ale wobec asekuracji dwójki obrońców, nie zdołał uderzyć na bramkę.

69
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Ribeiro, na boisko wchodzi Nene.

68
    Dośrodkowania Rosiny nie zdołał przeciąć żaden, z jego partnerów.

67
    Ariaudo zdołał oddać strzał głową, ale zrobił to bardzo niecelnie.

67
    Rosina sfaulował Ekdala. Rzut wolny..około 35 metrów do bramki.

66
    Niecelne uderzenie piętą w wykonaniu Angelo.

65
    Skuteczny odbiór Astoriego. Wzrasta napór gospodarzy.

65
    Mocno bita wrzutka w szesnastkę Cagliari, piłka przechodzi między obrońcami, ale nie zdążył do niej Emeghara.

64
    Przewinienie Nainggolana w środkowej strefie.

63
    A teraz, zbyt mocne dośrodkowanie i piłki nie sięgnął Angelo.

62
    Z pola karnego, groźnie uderzał Emeghara! Zdążył z interwencją Agazzi!

61
    I przed własną bramką, po raz kolejny "czyści" Agazzi.

60
    Nieudany atak Sieny, z kontratakiem wychodził Cossu, lecz został podwojony i stracił futbolówkę.

59
    Nienagannie na przedpolu spisuje się Agazzi. Teraz bramkarz Cagliari wyłapuje dośrodkowanie z prawej flanki.

58
    Kontratak przyjezdnych. Osamotniony Ibarbo zdołał odegrać do Cossu, jednak ten dośrodkował bardzo niedokładnie.

57
    Dwójkowa akcja Sieny na połowie rywali, ostatecznie jednak pogubił się w tym wszystkim Rubin i piłkę odzyskali rywale.

54
    Agazzi czujny we własnym polu karnym.

53
    Minimalnie, częściej w posiadaniu piłki goście (52%).

52
    Długi przerzut do Rubina, który jednak nie opanował piłki i od bramki zaczną rywale.

51
    Gramy dalej.

50
    Mamy przerwę, w jednym ze starć ucierpiał Ibarbo. Gracz Cagliari nie podnosi się z płyty boiska, konieczna będzie interwencja klubowych lekarzy.

48
    Ribeiro faulowany w środkowej strefie przez Teixeire.

47
    Od początku, to goście narzucają swój styl gry.

46
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Sestu, na boisko wchodzi Reginaldo.

46

Do przerwy w Sienie bez bramek. Mecz wyrównany, lepiej pierwsze 45 minut rozpoczęli gospodarze, później, do głosu zaczęli dochodzić goście. To właśnie przyjezdni wypracowali sobie najlepszą sytuację do zdobycia bramki, ale pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przegrał Ibarbo.

Arbiter postanowił nie doliczać nawet jednej minuty.

45
    Wrzutka przechwycona już na krótkim słupku.

45
    Ariaudo wybija piłkę poza boisko. Korner dla Sieny.

43
    Kolejny, pozycyjny atak gości. Dessena wyłożył piłkę Ibarbo, który wyszedł na czystą pozycję, ale prędzej rozległ się gwizdek arbitra i w górę powędrowała chorągiewka jego asystenta.

42
    Emeghara powstrzymany w polu karnym. Dobrze w jego kierunku zagrywał Della Rocca.

40
    Pegolo interweniuje na przedpolu.

40
    Jeszcze 5 minut gry w pierwszej części. Coraz odważniej, w ofensywie poczynają sobie goście.

38
    Przy linii końcowej walczył Ibarbo, jednak nie zdołał przedrzeć się w pobliże bramki.

36
    Nainggolan powstrzymał przed polem karnym Emeghare.

36
    Długo przy futbolówce utrzymują się gracze Sieny.

33
    Nainggolan uderza z 16 metra, tuż nad bramką!

32
    Ibarbo sam na sam z bramkarzem! Świetna interwencja Pegolo, który odważnym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg kolumbijskiego snajpera!

32
    Na skrzydle powstrzymany Rubin.

31
    Cossu zdecydował się zagrać długim podaniem i piłkę odzyskali rywale.

30
    Pozycyjny atak przyjezdnych. Jak to się zakończy?

29
    Bardzo niecelne uderzenie Sestu z 20 metra.

26
    W środkowej strefie przewinił Dessena.

25
    Futbolówka zagrana przed szesnastkę do Nainggolana, który "skierował" ją w trybuny.

25
    Korner dla gości.

24
    Z ostrego kąta, wzdłuż bramki zagrywał Rosina. Czujny Agazzi.

23
    Niecelne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Sestu.

23
    Dwoił i troił się Ibarbo, w końcu zdecydował się na uderzenie, lecz został przyblokowany.

20
    Z prawej strony dorzucał Cossu i niecelnie główkował Ekdal.

19
    Fatalnie, wprost w rywali dośrodkował Della Rocca.

18
    Ibarbo przewinił na 30 metrze od bramki. Rzut wolny.

18
    Emeghara osamotniony w polu karnym, znów zmuszony był walczyć z dwójką rywali i nie podołał temu zadaniu.

16
    Za mocne zagranie Teixeiry w kierunku Emeghary. Od bramki zacznie drużyna Cagliari.

15
    Długo wymieniali się podaniami gospodarze, ale w końcu, w to wszystko wmieszał się Pisano.

13
    Po dośrodkowaniu Cossu, w polu karnym uprzedzony Ekdal.

12
    Ibarbo nie sięgnął piłki zagrywanej w pole karne.

11
    Niecelnie główkował Ribeiro.

10
    10 minut gry za nami, póki co, mecz toczy się w spokojnym tempie. Inicjatywa po stronie podopiecznych Iachiniego.

9
    Kolejna wrzutka w pole karne Cagliari, tym razem, przedpole "wyczyścił" Agazzi.

7
    Emeghara próbował uderzać głową, lecz futbolówka dogrywana za wysoko, by snajper Sieny mógł oddać soczysty strzał.

5
    Agazzi interweniuje na skraju pola karnego.

4
    Ariaudo wyjaśnia zagrożenie w obrębie szesnastki.

3
    Piłka zagrana wzdłuż bramki Pegolo, jednak nie było tam żadnego z graczy w czerwonych strojach.

2
    Gospodarze dość długo pograli futbolówką, ale stracili ją, zanim zdołali przybliżyć się do pola karnego rywali.

1
    Piłkarze Sieny w pasiastych, biało-czarnych strojach. Przyjezdni na czerwono.

1

Skład startowy:

AC Siena: Pegolo - Teixeira, Terlizzi, Felipe, Angelo, Calello, Della Rocca, Rubin, Rosina, Sestu, Emeghara.

Cagliari Calcio: Agazzi - Pisano, Ariaudo, Astori, Murru, Dessena, Nainggolan, Ekdal, Cossu, Ribeiro, Ibarbo.

Sędziowie: De Luca.

Marco Sau oraz Innocent Emeghara to dwa najgroźniejsze żądła obydwu drużyn. Pierwszy ustrzelił w tym sezonie, dla Cagliari 11 bramek, ten drugi - dla Sieny trafiał 5 razy.

Cagliari w dziewięciu kolejnych meczach doznali tylko raz porażki - z Bologną, 0:3. W poprzedniej kolejce podopieczni Pulgi pokonali przed własną publicznością Sampodrię 3:1.

Gospodarze niedzielnego starcia, ostatnio, po dwóch porażkach wreszcie przerwali złą passę. W wyjazdowym meczu, 2:1 pokonali Palermo. Wcześniej jednak nie było za kolorowo, zarówno z Atalantą jak i Juventusem przegrali, nie zdobywając nawet bramki.

Cagliari z dorobkiem 34 punktów plasuje się na 13 pozycji i wbrew temu, ciągle nie może być pewne utrzymania.

Siena zajmuje w Serie A miejsce trzecie od końca. W tej chwili dla "Bianconerich" oznacza to degradację, ale łatwo oni się nie poddadzą - do bezpiecznej lokaty, czyli tej, którą zajmuje Genoa tracą tylko 2 punkty.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.