Siena – Cagliari 0:0 (koniec) | AC Milan – US Palermo 2:0 (koniec) | Fiorentina – Genoa 3:2 (koniec)
Pescara – Chievo 0:2 (koniec) | Napoli – Atalanta 3:2 (koniec) | Torino – Lazio 1:0 (koniec)
AS Roma – Parma 2:0 (koniec)
AC Siena
0:0 (0:0)
Cagliari Calcio
Niedziela 17.03.2013, 12:30 • Artemio Franchi • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Siena zajmuje w Serie A miejsce trzecie od końca. W tej chwili dla "Bianconerich" oznacza to degradację, ale łatwo oni się nie poddadzą - do bezpiecznej lokaty, czyli tej, którą zajmuje Genoa tracą tylko 2 punkty.

Cagliari z dorobkiem 34 punktów plasuje się na 13 pozycji i wbrew temu, ciągle nie może być pewne utrzymania.

Gospodarze niedzielnego starcia, ostatnio, po dwóch porażkach wreszcie przerwali złą passę. W wyjazdowym meczu, 2:1 pokonali Palermo. Wcześniej jednak nie było za kolorowo, zarówno z Atalantą jak i Juventusem przegrali, nie zdobywając nawet bramki.

Cagliari w dziewięciu kolejnych meczach doznali tylko raz porażki - z Bologną, 0:3. W poprzedniej kolejce podopieczni Pulgi pokonali przed własną publicznością Sampodrię 3:1.

Marco Sau oraz Innocent Emeghara to dwa najgroźniejsze żądła obydwu drużyn. Pierwszy ustrzelił w tym sezonie, dla Cagliari 11 bramek, ten drugi - dla Sieny trafiał 5 razy.

Skład startowy:

AC Siena: Pegolo - Teixeira, Terlizzi, Felipe, Angelo, Calello, Della Rocca, Rubin, Rosina, Sestu, Emeghara.

Cagliari Calcio: Agazzi - Pisano, Ariaudo, Astori, Murru, Dessena, Nainggolan, Ekdal, Cossu, Ribeiro, Ibarbo.

Sędziowie: De Luca.

1

1
    Piłkarze Sieny w pasiastych, biało-czarnych strojach. Przyjezdni na czerwono.

2
    Gospodarze dość długo pograli futbolówką, ale stracili ją, zanim zdołali przybliżyć się do pola karnego rywali.

3
    Piłka zagrana wzdłuż bramki Pegolo, jednak nie było tam żadnego z graczy w czerwonych strojach.

4
    Ariaudo wyjaśnia zagrożenie w obrębie szesnastki.

5
    Agazzi interweniuje na skraju pola karnego.

7
    Emeghara próbował uderzać głową, lecz futbolówka dogrywana za wysoko, by snajper Sieny mógł oddać soczysty strzał.

9
    Kolejna wrzutka w pole karne Cagliari, tym razem, przedpole "wyczyścił" Agazzi.

10
    10 minut gry za nami, póki co, mecz toczy się w spokojnym tempie. Inicjatywa po stronie podopiecznych Iachiniego.

11
    Niecelnie główkował Ribeiro.

12
    Ibarbo nie sięgnął piłki zagrywanej w pole karne.

13
    Po dośrodkowaniu Cossu, w polu karnym uprzedzony Ekdal.

15
    Długo wymieniali się podaniami gospodarze, ale w końcu, w to wszystko wmieszał się Pisano.

16
    Za mocne zagranie Teixeiry w kierunku Emeghary. Od bramki zacznie drużyna Cagliari.

18
    Emeghara osamotniony w polu karnym, znów zmuszony był walczyć z dwójką rywali i nie podołał temu zadaniu.

18
    Ibarbo przewinił na 30 metrze od bramki. Rzut wolny.

19
    Fatalnie, wprost w rywali dośrodkował Della Rocca.

20
    Z prawej strony dorzucał Cossu i niecelnie główkował Ekdal.

23
    Dwoił i troił się Ibarbo, w końcu zdecydował się na uderzenie, lecz został przyblokowany.

23
    Niecelne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Sestu.

24
    Z ostrego kąta, wzdłuż bramki zagrywał Rosina. Czujny Agazzi.

25
    Korner dla gości.

25
    Futbolówka zagrana przed szesnastkę do Nainggolana, który "skierował" ją w trybuny.

26
    W środkowej strefie przewinił Dessena.

29
    Bardzo niecelne uderzenie Sestu z 20 metra.

30
    Pozycyjny atak przyjezdnych. Jak to się zakończy?

31
    Cossu zdecydował się zagrać długim podaniem i piłkę odzyskali rywale.

32
    Na skrzydle powstrzymany Rubin.

32
    Ibarbo sam na sam z bramkarzem! Świetna interwencja Pegolo, który odważnym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg kolumbijskiego snajpera!

33
    Nainggolan uderza z 16 metra, tuż nad bramką!

36
    Długo przy futbolówce utrzymują się gracze Sieny.

36
    Nainggolan powstrzymał przed polem karnym Emeghare.

38
    Przy linii końcowej walczył Ibarbo, jednak nie zdołał przedrzeć się w pobliże bramki.

40
    Jeszcze 5 minut gry w pierwszej części. Coraz odważniej, w ofensywie poczynają sobie goście.

40
    Pegolo interweniuje na przedpolu.

42
    Emeghara powstrzymany w polu karnym. Dobrze w jego kierunku zagrywał Della Rocca.

43
    Kolejny, pozycyjny atak gości. Dessena wyłożył piłkę Ibarbo, który wyszedł na czystą pozycję, ale prędzej rozległ się gwizdek arbitra i w górę powędrowała chorągiewka jego asystenta.

45
    Ariaudo wybija piłkę poza boisko. Korner dla Sieny.

45
    Wrzutka przechwycona już na krótkim słupku.

Arbiter postanowił nie doliczać nawet jednej minuty.

Do przerwy w Sienie bez bramek. Mecz wyrównany, lepiej pierwsze 45 minut rozpoczęli gospodarze, później, do głosu zaczęli dochodzić goście. To właśnie przyjezdni wypracowali sobie najlepszą sytuację do zdobycia bramki, ale pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przegrał Ibarbo.

46

46
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Sestu, na boisko wchodzi Reginaldo.

47
    Od początku, to goście narzucają swój styl gry.

48
    Ribeiro faulowany w środkowej strefie przez Teixeire.

50
    Mamy przerwę, w jednym ze starć ucierpiał Ibarbo. Gracz Cagliari nie podnosi się z płyty boiska, konieczna będzie interwencja klubowych lekarzy.

51
    Gramy dalej.

52
    Długi przerzut do Rubina, który jednak nie opanował piłki i od bramki zaczną rywale.

53
    Minimalnie, częściej w posiadaniu piłki goście (52%).

54
    Agazzi czujny we własnym polu karnym.

57
    Dwójkowa akcja Sieny na połowie rywali, ostatecznie jednak pogubił się w tym wszystkim Rubin i piłkę odzyskali rywale.

58
    Kontratak przyjezdnych. Osamotniony Ibarbo zdołał odegrać do Cossu, jednak ten dośrodkował bardzo niedokładnie.

59
    Nienagannie na przedpolu spisuje się Agazzi. Teraz bramkarz Cagliari wyłapuje dośrodkowanie z prawej flanki.

60
    Nieudany atak Sieny, z kontratakiem wychodził Cossu, lecz został podwojony i stracił futbolówkę.

61
    I przed własną bramką, po raz kolejny "czyści" Agazzi.

62
    Z pola karnego, groźnie uderzał Emeghara! Zdążył z interwencją Agazzi!

63
    A teraz, zbyt mocne dośrodkowanie i piłki nie sięgnął Angelo.

64
    Przewinienie Nainggolana w środkowej strefie.

65
    Mocno bita wrzutka w szesnastkę Cagliari, piłka przechodzi między obrońcami, ale nie zdążył do niej Emeghara.

65
    Skuteczny odbiór Astoriego. Wzrasta napór gospodarzy.

66
    Niecelne uderzenie piętą w wykonaniu Angelo.

67
    Rosina sfaulował Ekdala. Rzut wolny..około 35 metrów do bramki.

67
    Ariaudo zdołał oddać strzał głową, ale zrobił to bardzo niecelnie.

68
    Dośrodkowania Rosiny nie zdołał przeciąć żaden, z jego partnerów.

69
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Ribeiro, na boisko wchodzi Nene.

71
    Piłkę, w pole karne wbił Dessena, przy krótkim słupku co prawda był Ekdal, ale wobec asekuracji dwójki obrońców, nie zdołał uderzyć na bramkę.

72
    W ostatniej chwili powstrzymany, zbierający się do strzału Reginaldo. Korner.

72
    Kiepskie dośrodkowanie i bez problemu interweniują defensorzy Cagliari.

73
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Rosina, na boisko wchodzi Bogdani.

75
    Nieźle zapowiadał się teraz atak Cagliari, którzy wyszli czwórką graczy, ale fatalnie to wszystko wykończył Cossu, który dośrodkował wprost na głowę rywala.

77
    Nene ukarany za faul. Oznacza to dla niego, że będzie pauzował w następnym spotkaniu.

78
    Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Ibarbo, na boisko wchodzi Pinilla.

79
    Niecelny strzał Emeghary.

80
    Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu gry, czy padną bramki?

81
    Przez chwilę na murawie leżał Ekdal, ale z graczem Cagliari już wszystko w porządku.

83
    Defensorzy Cagliari radzą sobie z dośrodkowaniem Bogdaniego.

83
    A teraz, wrzutka wyłapana przez golkipera przyjezdnych.

85
    Della Rocca ukarany za przewinienie na połowie rywali.

85
    Miękkie dośrodkowanie Reginaldo, ale piłka nie znajduje żadnego z graczy Sieny.

86
    Zmiana w drużynie Cagliari Calcio: z boiska schodzi Ekdal, na boisko wchodzi Casarini.

87
    W końcówce meczu, aktywniejsi wydaja się być gospodarze. Zobaczymy, czy przyniesie to jakieś zagrożenie pod bramką Agazziego.

89
    Emeghara upadł w polu karnym, arbiter nawet przez chwilę się nie zawahał i nakazał grać dalej. Dobra decyzja Pana De Luki.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90
    Groźne zagranie przed bramkę Sieny, jednak tam, do futbolówki nie dopadł żaden z graczy w czerwonych strojach.

90
    Zmiana w drużynie AC Siena: z boiska schodzi Angelo, na boisko wchodzi Valiani.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90+1
    W narożniku boiska, o piłkę walczył Reginaldo, ostatecznie sfaulował Murru.

90+3
    Jeszcze jeden atak Sieny, na pole karne dośrodkował Rubin, lecz tam "górą" defensorzy.

90+4
    To mogła być akcja meczu! Pegolo świetnie przecina podanie Pinilli, a na piłkę, przed pustą bramką czekał już Nene!

Spotkanie Sieny z Cagliari kończy się bezbramkowym remisem. Z przebiegu gry, rezultat ten wydaje się sprawiedliwy. Obydwu jedenastkom z trudnością dziś przychodziło stwarzanie sytuacji podbramkowych, a gdy tak owe sobie już wywalczyły, to zabrakło skuteczności. Dziękujemy za śledzenie relacji. (14:23:40)