Levante – Celta Vigo 0:1 (koniec) | Bilbao – FC Barcelona 2:2 (koniec) | Atletico – Real Madryt 1:2 (koniec)
Zaragoza – Mallorca 3:2 (koniec)
Atletico Madryt
1:2 (1:1)
Real Madryt
Sobota 27.04.2013, 20:00 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Już jutro tekstówki z wszystkich 4 meczów Primera Division, a także innych rozgrywek europejskich i jak zawsze potyczek na naszym krajowym podwórku!
    Bądźcie z nami! (21:57:01)

A więc jeszcze nie teraz! Szansa była wyborna, ale Atletico po raz kolejny przegrywa z Realem Madryt. Rojiblancos bardzo szybko objęli prowadzenie za sprawą 26. bramki ligowej w sezonie Radamela Falcao, chwilę później Real jednak wyrównał.
    Drugą połowę gospodarze zaczęli z dużą wiarą we własne umiejętności, groźnie atakowali bramkę Diego Lopeza, ale wtedy niespodziewanie piłkę do siatki po znakomitym podaniu Benzemy wpakował Di Maria.

Real zwycięża więc kolejne derby stolicy Hiszpanii i przynajmniej do finału Pucharu Hiszpanii zachowuje prym w mieście!

90+3
    Diego Costa prawą stroną! Dośrodkowanie Na Falcao, ale Diego Lopez w swoim stylu pewnie chwyta piłkę!

90+2
    Gospodarze ruszają z jedną z ostatnich akcji w pierwszej połowie, jednak Carvalho gra dzisiaj jak z nut!

90+2
    Varane zacznie od wrzutu piłki z autu.

90+1
    3 minuty doliczone do kończącej się drugiej części meczu.

90
    Kolejne dośrodkowanie Koke i raz jeszcze bronią się goście.

89
    Kontra Realu! Ale Modric zwolnił akcję. Morata próbował indywidualnie, ale Miranda potwierdza swoją znakomitą dyspozycję w ostatnich tygodniach kolejny raz bezbłędnie interweniując.

88
    Tym razem Juanfran z prawej strony, ale świetnie ustawiony Carvalho wybija piłkę głową.

87
    Koke dośrodkowuje w pole karne z lewej strony, ale Diego Lopez raz jeszcze pewnie chwyta piłkę. Portero Królewskich jest dzisiaj bezbłędny!

86
    Benzema strzela z 25 metrów wysoko ponad poprzeczką.

85
    Filipe Luis ładnie uderzył prostym podbiciem lewej nogi, ale trafił tylko w boczną siatkę.
    Zdaje się jednak, że Diego Lopez był na posterunku i nawet gdyby piłka kierowała się w stronę bramki zdołałby ją obronić.

84
    Adrian szukał dośrodkowaniem Diego Costy, ale na drodze tego podania stanął po raz kolejny Raul Albiol

83
    Gra się bardzo uspokoiła. Piłkarze Atletico zwątpili chyba w jakiekolwiek punkty w tym meczu. Z kolei Real spokojnie rozgrywa te ostatnie 10 minut meczu.

80
    Diego Lopez piąstkuje piłkę poza szesnastkę, w dodatku zdaniem Pana Pereza był faulowany i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

79
    I jeszcze jeden!

78
    Będzie korner dla gospodarzy!

77
    Próba strzału z dystansu Khediry, ale Courtois spokojnie radzi sobie z tym uderzeniem.

77
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Di Maria, na boisko wchodzi Modric.

Gole: 4. Falcao – 13. Juanfran (wł.), 63. Di Maria

Kartki:   12. Filipe Luis (MAD), 24. Koke (MAD), 61. Raul Garcia (MAD), 73. Diego Costa (MAD) – 6. Albiol (REA), 18. Khedira (REA), 19. Pepe (REA), 41. Morata (REA)

Atletico Madryt: Courtois – Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis – Mario, Gabi, Koke, Raúl García (72' Adrian) – D. Costa, Falcao
    Real Madryt: Diego López –Essien (70' Varane) , Carvalho, Albiol, , Nacho – Pepe , Khedira – Di Maria (77' Modric), Kaká (67' Xabi Alonso), Morata – Benzema

Sędziowie: Miguel Angel Perez Lasa

Widownia: komplet 54 851