Górnik Ł. – Zawisza 1:1 (koniec) | Miedź – GKS K. 0:2 (koniec) | Arka – Okocimski 3:1 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz
Sobota 11.05.2013, 12:45 • Stadion "Górnik" (Łęczna) • Fortuna 1 Liga

Sędzia kończy mecz. Bogdanka Łęczna pokazała pazur i wyszarpała zwycięstwo faworyzowanemu Zawiszy. Zawodnicy Piotra Rzepki w drugiej połowie byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali. (14:40:55)

90+5
    Renusz opuszcza boisko, a wchodzi Zuber.

90+4
    Leśniewski wchodzi w miejsce Masłowskiego.

90+4
    Potężne uderzenie Mąki, piłka przelatuje obok bramki.

90+3
    Nowak uderza na bramkę Kaczmarka i piłka spada na górną siatkę bramki.

90+2
    Rzut rożny dla Bogdanki, niecelne dośrodkowanie Nikitovica.

90
    Sędzia dolicza 5 minut do końca regulaminowego czasu gry.

88
    Nikitović uderza z dystansu, obok bramki.

86
    Szałachowski uderza prosto w Skrzyńskiego!

86
    Mąka wchodzi w miejsce kontuzjowanego Wójcickiego.

85
    Paluch obraca się z piłką w polu karnym i uderza bardzo delikatnie.

83
    Renusz ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

82
    Dośrodkowanie Ciechanowskiego prosto w ręce Prusaka.

81
    Kaczmarek dobrze przecina wrzutkę zawodnika Bogdanki.

80
    Ryszard Tarasiewicz decyduje się na pierwszą zmianę. W miejsce Ziajki wejdzie Gevorgyan.

79
    Mocne uderzenie Renusza, z problemami piłkę odbija Kaczmarek!

78
    Zablokowane uderzenie Nowaka, rzut rożny dla Bogdanki.

77
    Abbott próbuje przelobować Prusaka, ale piłka przeleciał w bezpiecznej odległości od bramki.

75
    Świetna akcja Renusza, obrońca Zawiszy w ostatniej chwili wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny.

73
    Kaczmarek pewnie broni uderzenie Palucha z główki.

72
    Wyrównanie! WIĄZOWSKI! Młody zawodnik Bogdanki pewnie wykorzystuje podanie kolegi, dokłada nogę i daje remis swojej drużynie!

71
    Sędzia wznawia spotkanie po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów.

69
    Żółtą kartką ukarany Wiązowski.

68
    Szałachowski uderza na pustą bramkę, ale Kaczmarek w ostatniej chwili wysuwa nogę i broni strzał! 100 procentowa okazja!

67
    Drygas w łatwy sposób odbiera piłkę Paluchowi w środkowej strefie boiska.

66
    Kalkowski ni to nie dośrodkowuje, ni to nie strzela z 40 metrów... w każdym bądź razie piłka ląduje na trybunach.

65
    Szałachowski gubi się w dryblingu i Strąk bez problemów zabiera mu piłkę.

64
    Kalkowski przerywa groźny atak Zawiszy, zatrzymując rozpędzonego Wójcickiego.

63
    Zablokowane uderzenie zawodnika z Łęcznej, rożny dla gospodarzy.

61
    Wójcicki uderza z dystansu, lecz niecelnie.

60
    Ładne podanie do niepilnowanego Renusza, zawodnik Bogdanki był jednak na spalonym.

59
    Pesir opuszcza boisko. jego miejsce zajmie Paluch.

57
    Faul Kalkowskiego w środkowej strefie boiska. Tempo spotkania uległo wyraźnej zmianie, widowisko stało się nudne.

54
    Obrońcy Bogdanki wybijają długie podanie adresowane do Abbotta.

53
    Sędzia wznawia spotkanie po bardzo długiej przerwie. Prusak będzie w stanie kontynuować grę.

49
    Prusak leży kontuzjowany w polu karnym.

48
    Midzierski bloku dośrodkowanie Wójcieckiego. Korner dla Zawiszy.

47
    Niecelne dośrodkowanie Masłowskiego, od rzutu z autu zacznie Bogdanka.

46
    Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Przy piłce Bogdanka Łęczna.

46
    Kalkowski zajmuje miejsce Sołdeckiego.

46

Sędzia kończy bardzo ciekawą pierwszą połowę. Zawisza jak na wicelidera rozgrywek przystało, prezentuje się dużo lepiej od swoich niżej notowanych rywali. Zapraszamy na drugą część spotkania, wracamy za 15 minut!

45+2
    Abbott ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

45+1
    Midzierski uderza na bramkę Kaczmarka, bardzo wysoko.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45
    Nowak potężnie uderza na bramkę Kaczmarka który z problemami wybija piłkę na rzut rożny!

44
    Dobrze zapowiadająca się akcja Zawiszy zatrzymana przez obrońców Bogdanki.

42
    Prusak przenosi dośrodkowanie Petasza nad poprzeczkę. Szansa dla Zawiszy na kolejne dośrodkowanie.

41
    Abbott ładnie odzyskał piłkę i po raz kolejny wywalczył korner dla własnego zespołu.

39
    Midzierski wybija groźne dośrodkowanie Petasza. Kolejny rzut rożny dla gości.

38
    Ładne dogranie do Abbotta, który wywalczył rzut rożny.

36
    Dośrodkowanie Ciechanowskiego w pole karne do Ziajki, lecz obrońca Bogdanki dobrze wybił piłkę.

34
    Na boisku leży poturbowany strzelec bramki, Kamil Drygas.

33
    Szansa na wyrównanie, Pesir jednak uderzył wysoko nad bramką. Miał czas by spokojnie przymierzyć.

32
    Gold dla Zawiszy! DRYGAS sprytnie uderza z 15 metra w krótki róg bramki obok zaskoczonego Prusaka!

31
    Ziajka na pozycji spalonej. Od krótkiego wybicia piłki zaczyna Prusak.

30
    Podanie z głębi pola do Abbotta, który nie opanował piłki z dwoma obrońcami na plecach.

29
    Petasz dośrodkowuje z narożnika boiska do Wójcickiego który zmienił tor lotu piłki i Prusak w ostatniej chwili broni to uderzenie.

28
    Korner dla Zawiszy. Dośrodkowanie Nowotczyńskiego wybite przez obrońców Bogdanki na kolejny rzut rożny.

27
    Potężna bomba Petasza z dystansu, z problemami broni Prusak!

26
    Mecz został wznowiony, piłkarze Zawiszy przy piłce.

24
    Sędzia przerwał na chwilę mecz, obie jedenastki podeszły do swoich trenerów i słuchają ich uwag. Prawie jak w siatkówce.

22
    Bardzo niedokładne zagranie Masłowskiego, który jest w dzisiejszym meczu obserwowany przez scoutów Wisły Kraków.

20
    Renusz upada w polu karnym, sędzia Krztoń jednak nie sygnalizuje faulu i od bramki zacznie Zawisza.

19
    Pesir uderza na bramkę Kaczmarka, ale piłka przelatuje z 10 metrów obok słupka.

18
    Strata piłki i natychmiastowy faul Wiązowskiego. Piłka dla Zawiszy.

17
    Bogdanka Łęczna ciągle przy piłce. Wymieniają dużo podań w środku pola. Prawie tak jak Barcelona.

15
    Rzut rożny dla Bogdanki Łęczna. Dośrodkowanie na głowę Midzierskiego który uderza na bramkę, jednak nie udało mu się zaskoczyć Kaczmarka.

13
    Nikitović uderza z 30 metrów bardzo wysoko nad bramką strzeżoną przez Kaczmarka.

12
    Według wstępnych informacji na stadionie jest 900 kibiców, w tym 100 fanów Zawiszy. Jak na razie na trybunach słyszani tylko goście.

10
    Ładne dośrodkowanie Szałachowskiego w pole karne, lecz nie było tam nikogo kto mógłby je zamknąć.

9
    Ja na razie zespół Zawiszy dobrze rozpoczął spotkanie, drużyna Bogdanki również dorównuje im poziomem. Pierwsze minuty spotkania dają nam nadzieję na dalszy emocjonujący przebieg spotkania.

7
    Dobra akcja Wiązowskiego który ograł zawodnika Zawiszy, lecz jego podanie do lepiej ustawionego kolegi było niecelne.

6
    Ładne dogranie Pesira do Wiązowskiego, lecz zawodnik Bogdanki przegrał pojedynek z Petaszem.

5
    Pesir uderza z narożnika pola karnego prosto w ręce Kaczmarka.

4
    Zawisza długo utrzymuje się przy piłce i powoli buduje atak pozycyjny.

2
    Szałachowski ładnie drybluje w środkowej strefie boiska i nie daje sobie odebrać piłki.

1
    Pierwsza okazja dla Zawiszy! Masłowski idealnie podaje do Abbotta który wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza prosto w niego!

1
    Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna mecz! Zaczynają zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz.

1

Bogdanka Łęczna: Prusak, Stefańczyk, Midzierski, Sołdecki, Benkowski, Wiązowski, Nowak, Nikitović, Renusz, Szałachowski, Pesir.

Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek, Ciechanowski, Nowotczyński, Skrzyński, Petasz, Wójcicki, Strąk, Drygas, Masłowski, Ziajka, Abbott.

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Najlepszym snajperem Zawiszy Bydgoszcz jest Paweł Abbott. 12 bramek zdobytych w 21 spotkaniach czyni go jednym z najlepiej strzelających napastników w 1 lidze. Na stadionie Bogdanki Łęczna będzie miał okazję na podwyższenie swojego dorobku bramkowego.

Najlepszym strzelcem Bogdanki Łęczna w tym sezonie jest były Legionista, Sebastian Szałachowski. Pomocnik ten, zdobył 5 bramek w 23 spotkaniach w barwach Bogdanki.

Zespół Zawiszy Bydgoszcz jest jednym z murowanych faworytów do awansu. Drużyna ta jest wiceliderem rozgrywek, z dorobkiem 52 punktów. W ostatnim meczu Zawisza pokonał na własnym obiekcie Cracovię 3:1.

Drużyna Bogdanki Łęczna w tym sezonie spisuje się w tym sezonie dość stabilnie. 38 punktów daje im 12 miejsce w tabeli. W ostatnim meczu, zespół ten przegrał na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 3:0.

Przed nami 29 kolejka piłkarskiej 1 Ligi polskiej. Na stadionie "Górnik" w Łęcznej, zmierzą się zespoły miejscowej Bogdanki oraz Zawiszy Bydgoszcz. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:45.

Gole: 72. Wiązowski – 32. Drygas

Kartki:   69. Wiązowski (BOG), 83. Renusz (BOG) – 45+2. Abbott (BDG)

Górnik Łęczna: Prusak, Stefańczyk, Midzierski, Sołdecki (46' Kalkowski), Benkowski, Wiązowski, Nowak, Nikitović, Renusz (90+5 Zuber), Szałachowski, Pesir (59' Paluch).
    Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek, Ciechanowski, Nowotczyński, Skrzyński, Petasz, Wójcicki, Strąk, Drygas, Masłowski (90+4 Leśniewski), Ziajka (80' Gevorgyan), Abbott.

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn)