Górnik Ł. – Zawisza 1:1 (koniec) | Miedź – GKS K. 0:2 (koniec) | Arka – Okocimski 3:1 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz
Sobota 11.05.2013, 12:45 • Stadion "Górnik" (Łęczna) • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:45.

Przed nami 29 kolejka piłkarskiej 1 Ligi polskiej. Na stadionie "Górnik" w Łęcznej, zmierzą się zespoły miejscowej Bogdanki oraz Zawiszy Bydgoszcz. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu.

Drużyna Bogdanki Łęczna w tym sezonie spisuje się w tym sezonie dość stabilnie. 38 punktów daje im 12 miejsce w tabeli. W ostatnim meczu, zespół ten przegrał na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 3:0.

Zespół Zawiszy Bydgoszcz jest jednym z murowanych faworytów do awansu. Drużyna ta jest wiceliderem rozgrywek, z dorobkiem 52 punktów. W ostatnim meczu Zawisza pokonał na własnym obiekcie Cracovię 3:1.

Najlepszym strzelcem Bogdanki Łęczna w tym sezonie jest były Legionista, Sebastian Szałachowski. Pomocnik ten, zdobył 5 bramek w 23 spotkaniach w barwach Bogdanki.

Najlepszym snajperem Zawiszy Bydgoszcz jest Paweł Abbott. 12 bramek zdobytych w 21 spotkaniach czyni go jednym z najlepiej strzelających napastników w 1 lidze. Na stadionie Bogdanki Łęczna będzie miał okazję na podwyższenie swojego dorobku bramkowego.

Bogdanka Łęczna: Prusak, Stefańczyk, Midzierski, Sołdecki, Benkowski, Wiązowski, Nowak, Nikitović, Renusz, Szałachowski, Pesir.

Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek, Ciechanowski, Nowotczyński, Skrzyński, Petasz, Wójcicki, Strąk, Drygas, Masłowski, Ziajka, Abbott.

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna mecz! Zaczynają zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz.

1
    Pierwsza okazja dla Zawiszy! Masłowski idealnie podaje do Abbotta który wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza prosto w niego!

2
    Szałachowski ładnie drybluje w środkowej strefie boiska i nie daje sobie odebrać piłki.

4
    Zawisza długo utrzymuje się przy piłce i powoli buduje atak pozycyjny.

5
    Pesir uderza z narożnika pola karnego prosto w ręce Kaczmarka.

6
    Ładne dogranie Pesira do Wiązowskiego, lecz zawodnik Bogdanki przegrał pojedynek z Petaszem.

7
    Dobra akcja Wiązowskiego który ograł zawodnika Zawiszy, lecz jego podanie do lepiej ustawionego kolegi było niecelne.

9
    Ja na razie zespół Zawiszy dobrze rozpoczął spotkanie, drużyna Bogdanki również dorównuje im poziomem. Pierwsze minuty spotkania dają nam nadzieję na dalszy emocjonujący przebieg spotkania.

10
    Ładne dośrodkowanie Szałachowskiego w pole karne, lecz nie było tam nikogo kto mógłby je zamknąć.

12
    Według wstępnych informacji na stadionie jest 900 kibiców, w tym 100 fanów Zawiszy. Jak na razie na trybunach słyszani tylko goście.

13
    Nikitović uderza z 30 metrów bardzo wysoko nad bramką strzeżoną przez Kaczmarka.

15
    Rzut rożny dla Bogdanki Łęczna. Dośrodkowanie na głowę Midzierskiego który uderza na bramkę, jednak nie udało mu się zaskoczyć Kaczmarka.

17
    Bogdanka Łęczna ciągle przy piłce. Wymieniają dużo podań w środku pola. Prawie tak jak Barcelona.

18
    Strata piłki i natychmiastowy faul Wiązowskiego. Piłka dla Zawiszy.

19
    Pesir uderza na bramkę Kaczmarka, ale piłka przelatuje z 10 metrów obok słupka.

20
    Renusz upada w polu karnym, sędzia Krztoń jednak nie sygnalizuje faulu i od bramki zacznie Zawisza.

22
    Bardzo niedokładne zagranie Masłowskiego, który jest w dzisiejszym meczu obserwowany przez scoutów Wisły Kraków.

24
    Sędzia przerwał na chwilę mecz, obie jedenastki podeszły do swoich trenerów i słuchają ich uwag. Prawie jak w siatkówce.

26
    Mecz został wznowiony, piłkarze Zawiszy przy piłce.

27
    Potężna bomba Petasza z dystansu, z problemami broni Prusak!

28
    Korner dla Zawiszy. Dośrodkowanie Nowotczyńskiego wybite przez obrońców Bogdanki na kolejny rzut rożny.

29
    Petasz dośrodkowuje z narożnika boiska do Wójcickiego który zmienił tor lotu piłki i Prusak w ostatniej chwili broni to uderzenie.

30
    Podanie z głębi pola do Abbotta, który nie opanował piłki z dwoma obrońcami na plecach.

31
    Ziajka na pozycji spalonej. Od krótkiego wybicia piłki zaczyna Prusak.

32
    Gold dla Zawiszy! DRYGAS sprytnie uderza z 15 metra w krótki róg bramki obok zaskoczonego Prusaka!

33
    Szansa na wyrównanie, Pesir jednak uderzył wysoko nad bramką. Miał czas by spokojnie przymierzyć.

34
    Na boisku leży poturbowany strzelec bramki, Kamil Drygas.

36
    Dośrodkowanie Ciechanowskiego w pole karne do Ziajki, lecz obrońca Bogdanki dobrze wybił piłkę.

38
    Ładne dogranie do Abbotta, który wywalczył rzut rożny.

39
    Midzierski wybija groźne dośrodkowanie Petasza. Kolejny rzut rożny dla gości.

41
    Abbott ładnie odzyskał piłkę i po raz kolejny wywalczył korner dla własnego zespołu.

42
    Prusak przenosi dośrodkowanie Petasza nad poprzeczkę. Szansa dla Zawiszy na kolejne dośrodkowanie.

44
    Dobrze zapowiadająca się akcja Zawiszy zatrzymana przez obrońców Bogdanki.

45
    Nowak potężnie uderza na bramkę Kaczmarka który z problemami wybija piłkę na rzut rożny!

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45+1
    Midzierski uderza na bramkę Kaczmarka, bardzo wysoko.

45+2
    Abbott ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

Sędzia kończy bardzo ciekawą pierwszą połowę. Zawisza jak na wicelidera rozgrywek przystało, prezentuje się dużo lepiej od swoich niżej notowanych rywali. Zapraszamy na drugą część spotkania, wracamy za 15 minut!

46

46
    Kalkowski zajmuje miejsce Sołdeckiego.

46
    Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Przy piłce Bogdanka Łęczna.

47
    Niecelne dośrodkowanie Masłowskiego, od rzutu z autu zacznie Bogdanka.

48
    Midzierski bloku dośrodkowanie Wójcieckiego. Korner dla Zawiszy.

49
    Prusak leży kontuzjowany w polu karnym.

53
    Sędzia wznawia spotkanie po bardzo długiej przerwie. Prusak będzie w stanie kontynuować grę.

54
    Obrońcy Bogdanki wybijają długie podanie adresowane do Abbotta.

57
    Faul Kalkowskiego w środkowej strefie boiska. Tempo spotkania uległo wyraźnej zmianie, widowisko stało się nudne.

59
    Pesir opuszcza boisko. jego miejsce zajmie Paluch.

60
    Ładne podanie do niepilnowanego Renusza, zawodnik Bogdanki był jednak na spalonym.

61
    Wójcicki uderza z dystansu, lecz niecelnie.

63
    Zablokowane uderzenie zawodnika z Łęcznej, rożny dla gospodarzy.

64
    Kalkowski przerywa groźny atak Zawiszy, zatrzymując rozpędzonego Wójcickiego.

65
    Szałachowski gubi się w dryblingu i Strąk bez problemów zabiera mu piłkę.

66
    Kalkowski ni to nie dośrodkowuje, ni to nie strzela z 40 metrów... w każdym bądź razie piłka ląduje na trybunach.

67
    Drygas w łatwy sposób odbiera piłkę Paluchowi w środkowej strefie boiska.

68
    Szałachowski uderza na pustą bramkę, ale Kaczmarek w ostatniej chwili wysuwa nogę i broni strzał! 100 procentowa okazja!

69
    Żółtą kartką ukarany Wiązowski.

71
    Sędzia wznawia spotkanie po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów.

72
    Wyrównanie! WIĄZOWSKI! Młody zawodnik Bogdanki pewnie wykorzystuje podanie kolegi, dokłada nogę i daje remis swojej drużynie!

73
    Kaczmarek pewnie broni uderzenie Palucha z główki.

75
    Świetna akcja Renusza, obrońca Zawiszy w ostatniej chwili wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny.

77
    Abbott próbuje przelobować Prusaka, ale piłka przeleciał w bezpiecznej odległości od bramki.

78
    Zablokowane uderzenie Nowaka, rzut rożny dla Bogdanki.

79
    Mocne uderzenie Renusza, z problemami piłkę odbija Kaczmarek!

80
    Ryszard Tarasiewicz decyduje się na pierwszą zmianę. W miejsce Ziajki wejdzie Gevorgyan.

81
    Kaczmarek dobrze przecina wrzutkę zawodnika Bogdanki.

82
    Dośrodkowanie Ciechanowskiego prosto w ręce Prusaka.

83
    Renusz ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

85
    Paluch obraca się z piłką w polu karnym i uderza bardzo delikatnie.

86
    Mąka wchodzi w miejsce kontuzjowanego Wójcickiego.

86
    Szałachowski uderza prosto w Skrzyńskiego!

88
    Nikitović uderza z dystansu, obok bramki.

90
    Sędzia dolicza 5 minut do końca regulaminowego czasu gry.

90+2
    Rzut rożny dla Bogdanki, niecelne dośrodkowanie Nikitovica.

90+3
    Nowak uderza na bramkę Kaczmarka i piłka spada na górną siatkę bramki.

90+4
    Potężne uderzenie Mąki, piłka przelatuje obok bramki.

90+4
    Leśniewski wchodzi w miejsce Masłowskiego.

90+5
    Renusz opuszcza boisko, a wchodzi Zuber.

Sędzia kończy mecz. Bogdanka Łęczna pokazała pazur i wyszarpała zwycięstwo faworyzowanemu Zawiszy. Zawodnicy Piotra Rzepki w drugiej połowie byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali. (14:40:55)

Gole: 72. Wiązowski – 32. Drygas

Kartki:   69. Wiązowski (BOG), 83. Renusz (BOG) – 45+2. Abbott (BDG)

Górnik Łęczna: Prusak, Stefańczyk, Midzierski, Sołdecki (46' Kalkowski), Benkowski, Wiązowski, Nowak, Nikitović, Renusz (90+5 Zuber), Szałachowski, Pesir (59' Paluch).
    Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek, Ciechanowski, Nowotczyński, Skrzyński, Petasz, Wójcicki, Strąk, Drygas, Masłowski (90+4 Leśniewski), Ziajka (80' Gevorgyan), Abbott.

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn)