Lech P. – Wisła K. 3:1 (koniec) | ROW Rybnik – Icon FC 2:2 (koniec) | Sparta – Legia 1:0 (koniec)
Warta – Jagiellonia 0:1 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Środa 03.07.2013, 18:00 • Poznań, Stadion KS Warta Poznań • Spotkania towarzyskie

Ja już dziękuję za relację i zapraszam na kolejne na Lajfy.com! (19:40:35)

Koniec spotkania! Po niezłym spotkania zawodnicy Jagiellonii pokonują piłkarzy Warty 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Pawłowski w 28 minucie.

79
    Kolejna dobra interwencja Besera po strzale Pawłowskiego.

78
    Seweryn uderzał z 14. metra, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

77
    Warciarze nie potrafią przedrzeć się prawą flanką.

75
    Z narożnika pola karnego uderzał Gajko, jednak był to zbyt słaby strzał by zaskoczyć Besera.

74
    Serweryn przegrywa pojedynek sam na sam z Beserem!

74
    Długie zagranie do Klichowicza, jednak pierwszy przy piłce był Beser.

73
    Pawłowski sfaulował Bartkowiaka w środku pola.

72
    Bartkowiak miękko wrzucił w pole karne. Tam jednak Baran uprzedził Durowicza.

70
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Pawłowski.

69
    Baran faulowany w polu karnym po kolejnej wrzutce z rzutu wolnego gospodarzy.

68
    W walce o górną piłkę faulowany był Durowicz.

67
    Kolejna dobra akcja Ciarkowskiego. Skutecznie zastopował ją jednak Waszkiewicz.

66
    Po rzucie rożny strzał oddał gracz Jagi. Był on jednak minimalnie niecelny.

65
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia w ręce golkipera Jagi.

64
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Ruiz, na boisku pojawia się Durowicz.

63
    Ngamayama wybił głową piłkę, która zmierzała do bramki Warty!

62
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Bartkowiak, na boisku pojawia się Marciniak.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Maruniak, na boisku pojawia się Brzostowski.

59
    Długie zagranie do Klichowicza, jednak skutecznie interweniował Blejwas.

57
    Kolejna dobra akcja Ciarkowskiego. Cóż z tego, skoro strzał Marciniaka bliżej narożnika boiska niż bramki...

56
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Gajko.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Porębski, na boisku pojawia się M. Baran.

56
    Maruniak mocno uderzył z dystansu. Zawodnik gospodarzy niewiele się pomylił.

55
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w ustawiony przez Barana mur.

54
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Czerniejewicz, na boisku pojawia się Blejwas.

54
    Ręką zagrał gracz Jagiellonii i mamy rzut wolny z okolic 25. metra od bramki Barana.

52
    To była najlepsza akcja Warty. Dobry drybling Ciarkowskiego, wyłożenie piłki do Ruiza, który z osiemnastego metra uderza minimalnie nad bramką!

50
    Spokojnie piłkę rozgrywają gracze Warty.

49
    Odgwizdany faul Fidziukiewicza na Ngamayamie.

48
    Beser dobrze uprzedził Kima.

47
    Lepiej grają goście w drugiej połowie. Podziałała wymiana połowy składu.

W przerwie spotkania doszło do kilku zmian.

W Jagiellonii zeszli Kamiński, Drażba i Pawlik, a weszli Seweryn, Klichowicz i Kim.

W Warcie natomiast zeszli Onsorge, Kurminowski, Piceluk, Nowak, Bartkowiak i Lis, a weszli za nich Wyrwa, Ciarkowski, Klatt, Marciniak, Ruiz i Beser.

45
    Wprowadzony po przerwie Klatt nie trafia głową w bramkę.

43
    Fidziukiewicz pudłuje z trzeciego metra!

42
    Pierwsza akcja Jagi i od razu rzut rożny.

41

Dzisiejsze spotkanie ogląda 250 widzów.

Pierwsza połowa skończona. Sztaby Warty i Jagiellonii dogadały się na dwie połowy po 40 minut. Jak na razie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy gospodarzy, ale prowadzą goście. Zapraszamy na drugą połowę prosto z Poznania za niecały kwadrans!

40
    Pawlik fauluje w środku boiska Grzesiaka.

39
    Dobra kacja Maruniaka z Nowakiem, ale dośrodkowanie pada łupem Michalisa, który był jeszcze faulowany.

37
    We własnym polu karnym faulowany Baran. Wznawiają gracze Jagiellonii.

37
    Dobra akcja Warty. Będzie rzut wolny z boku boiska.

36
    Grzesiak próbował indywidualnie rozegrać akcję, ale stracił piłkę.

35
    Cała jedenastka zawodników Warty na swojej połowie, podczas gdy w środku pola rozgrywają piłkę goście.

34
    Piłka wędruje jak po sznurki między graczami z Białegostoku, ale ostatnie podanie Wróblewskiego nie trafia do Fidziukiewicza.

32
    Po zdobyciu gola gracze Jagiellonii skupiają się na rozbijaniu ataków Warty.

31
    Żebrowski wzorowo powstrzymał Kurminowskiego na skrzydle.

30
    Przerwa w grze. Na boisku leży Niewulis, który ucierpiał w jednym ze starć.

28
    Gol dla Jagiellonii!
    PAWŁOWSKI dostał świetne podanie od kolegi z zespołu i przelobował Lisa.

27
    Piłka po dośrodkowaniu Kurminowskiego opuściła boisko. Od bramki Baran.

26
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Pińczuk, na boisku pojawia się Maruniak.

25
    Z kontrą wyszli gospodarze, jednak piłki nie zdołał opanować Nowak.

24
    Dwójkowa akcja Żebrowskiego i Wróblewskiego kończy się kornerem dla Jagiellonii.

23
    W pułapkę ofsajdową złapany Drażba.

22
    Uderzenie głową Ngamayamy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mija bramkę Barana.

22
    Obrońcy gości blokują strzał Kurminowskiego. Korner.

21
    Waszkiewicz uprzedził Piceluka i wybił piłkę na aut, powstrzymując niebezpieczną akcję Warty.

20
    Kolejny korner dla Jagiellonii i dobrze tym razem interweniuje Onsorge.

19
    Dośrodkowanie Nowaka pewnie wyłapuje Baran.

17
    Twarda walka w środku pola. Ucierpiał w niej Pawlik, ale zawodnik gości szybko podniósł się z murawy.

16
    Niewulis przewraca się w polu karnym "Zielonych", ale wcześniej sędzia boczny zauważył pozycję spaloną u zawodnika Jagiellonii.

Za nami kwadrans spotkania. Niezłe tempo, ale wciąż bez bramek.

14
    Czysto powstrzymany Pińczuk na lewej stronie boiska.

13
    Prostopadłe zagranie Pawlika udanie przecina Wróblewski.

12
    Wrzutkę z rzutu rożnego głową wybija Bartkiewicz.

11
    Wróblewski przerywa akcję gości. Korner.

10
    Odważny rajd Nowaka lewą flanką udanie zastopował Michalis.

9
    Długa piłka do Fidziukiewicza, jednak napastnik Jagiellonii przegrywa pojedynek z Bartkowiakiem.

7
    Ospale w pierwszych minutach zachowują się zawodnicy Jagiellonii. Warta sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie.

6
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Niecelnie uderzał Nowak.

5
    Onsorge wybija dobre dośrodkowanie Kamińskiego.

4
    Długie podanie Onsorge do Wróblewskiego, ale szybszy Porębski.

3
    Piceluk faulował obrońcę Jagi w walce o piłkę.

2
    Niepewnie zachowali się obrońcy Warty we własnym polu karnym. Na szczęście dla nich piłkę złapał Lis.

2
    Niewulis sfaulował w środku pola zawodnika gospodarzy. Rzut wolny.

1
    Gracze Jagiellonii spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Warta Poznań: Lis – Wróblewski, Onsorge, Bartkowiak, Czerniejewicz – Ngamayama, Grzesiak, Kurminowski, Pińczuk, Nowak – Piceluk

Jagiellonia Białystok: K. Baran – Żebrowski, Michalis, Porębski, Waszkiewicz – Kamiński, Pawlik, Niewulis, Drażba – Fidziukiewicz, Pawłowski

Sędziowie: .

Tak prezentują się ławki Warty i Jagiellonii:

Warta: Beser, Owczarek, Klatt, Ruiz, Maruniak, Brzostowski, Wyrwa, Ciarkowski, Durowicz, Blejwas i Marciniak.

Jagiellonia: Ptak, M. Baran, Gajko, Kim oraz dwóch testowanych zawodników.

Zapraszam na to interesujące spotkanie prosto ze stadionu Warty w środowe popołudnie. Pełna relacja na lajfy.com!

Gracze z Białegostoku przebywają obecnie na zgrupowaniu w Boszkowie i stamtąd dojadą na spotkanie sparinogowe. Jak dotąd przegrali 1-3 z Pogonią Szczecin i pokonali A-klasowy Helios Bucz 9-1.

Poznaniacy kolejny sezon spędzą w II lidze zachodniej. Ze względu na reformę rozgrywek aż połowa zespołów spadnie z rozgrywek, a sądząc po formie piłkarzy Warty z ostatniej rundy będą oni walczyć o utrzymanie.

W swoim pierwszym letnim sparingu piłkarze drugoligowej już Warty Poznań zmierzą się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok.