Lech P. – Wisła K. 3:1 (koniec) | ROW Rybnik – Icon FC 2:2 (koniec) | Sparta – Legia 1:0 (koniec)
Warta – Jagiellonia 0:1 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Środa 03.07.2013, 18:00 • Poznań, Stadion KS Warta Poznań • Spotkania towarzyskie

W swoim pierwszym letnim sparingu piłkarze drugoligowej już Warty Poznań zmierzą się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok.

Poznaniacy kolejny sezon spędzą w II lidze zachodniej. Ze względu na reformę rozgrywek aż połowa zespołów spadnie z rozgrywek, a sądząc po formie piłkarzy Warty z ostatniej rundy będą oni walczyć o utrzymanie.

Gracze z Białegostoku przebywają obecnie na zgrupowaniu w Boszkowie i stamtąd dojadą na spotkanie sparinogowe. Jak dotąd przegrali 1-3 z Pogonią Szczecin i pokonali A-klasowy Helios Bucz 9-1.

Zapraszam na to interesujące spotkanie prosto ze stadionu Warty w środowe popołudnie. Pełna relacja na lajfy.com!

Tak prezentują się ławki Warty i Jagiellonii:

Warta: Beser, Owczarek, Klatt, Ruiz, Maruniak, Brzostowski, Wyrwa, Ciarkowski, Durowicz, Blejwas i Marciniak.

Jagiellonia: Ptak, M. Baran, Gajko, Kim oraz dwóch testowanych zawodników.

Warta Poznań: Lis – Wróblewski, Onsorge, Bartkowiak, Czerniejewicz – Ngamayama, Grzesiak, Kurminowski, Pińczuk, Nowak – Piceluk

Jagiellonia Białystok: K. Baran – Żebrowski, Michalis, Porębski, Waszkiewicz – Kamiński, Pawlik, Niewulis, Drażba – Fidziukiewicz, Pawłowski

Sędziowie: .

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Gracze Jagiellonii spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

2
    Niewulis sfaulował w środku pola zawodnika gospodarzy. Rzut wolny.

2
    Niepewnie zachowali się obrońcy Warty we własnym polu karnym. Na szczęście dla nich piłkę złapał Lis.

3
    Piceluk faulował obrońcę Jagi w walce o piłkę.

4
    Długie podanie Onsorge do Wróblewskiego, ale szybszy Porębski.

5
    Onsorge wybija dobre dośrodkowanie Kamińskiego.

6
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Niecelnie uderzał Nowak.

7
    Ospale w pierwszych minutach zachowują się zawodnicy Jagiellonii. Warta sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie.

9
    Długa piłka do Fidziukiewicza, jednak napastnik Jagiellonii przegrywa pojedynek z Bartkowiakiem.

10
    Odważny rajd Nowaka lewą flanką udanie zastopował Michalis.

11
    Wróblewski przerywa akcję gości. Korner.

12
    Wrzutkę z rzutu rożnego głową wybija Bartkiewicz.

13
    Prostopadłe zagranie Pawlika udanie przecina Wróblewski.

14
    Czysto powstrzymany Pińczuk na lewej stronie boiska.

Za nami kwadrans spotkania. Niezłe tempo, ale wciąż bez bramek.

16
    Niewulis przewraca się w polu karnym "Zielonych", ale wcześniej sędzia boczny zauważył pozycję spaloną u zawodnika Jagiellonii.

17
    Twarda walka w środku pola. Ucierpiał w niej Pawlik, ale zawodnik gości szybko podniósł się z murawy.

19
    Dośrodkowanie Nowaka pewnie wyłapuje Baran.

20
    Kolejny korner dla Jagiellonii i dobrze tym razem interweniuje Onsorge.

21
    Waszkiewicz uprzedził Piceluka i wybił piłkę na aut, powstrzymując niebezpieczną akcję Warty.

22
    Obrońcy gości blokują strzał Kurminowskiego. Korner.

22
    Uderzenie głową Ngamayamy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mija bramkę Barana.

23
    W pułapkę ofsajdową złapany Drażba.

24
    Dwójkowa akcja Żebrowskiego i Wróblewskiego kończy się kornerem dla Jagiellonii.

25
    Z kontrą wyszli gospodarze, jednak piłki nie zdołał opanować Nowak.

26
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Pińczuk, na boisku pojawia się Maruniak.

27
    Piłka po dośrodkowaniu Kurminowskiego opuściła boisko. Od bramki Baran.

28
    Gol dla Jagiellonii!
    PAWŁOWSKI dostał świetne podanie od kolegi z zespołu i przelobował Lisa.

30
    Przerwa w grze. Na boisku leży Niewulis, który ucierpiał w jednym ze starć.

31
    Żebrowski wzorowo powstrzymał Kurminowskiego na skrzydle.

32
    Po zdobyciu gola gracze Jagiellonii skupiają się na rozbijaniu ataków Warty.

34
    Piłka wędruje jak po sznurki między graczami z Białegostoku, ale ostatnie podanie Wróblewskiego nie trafia do Fidziukiewicza.

35
    Cała jedenastka zawodników Warty na swojej połowie, podczas gdy w środku pola rozgrywają piłkę goście.

36
    Grzesiak próbował indywidualnie rozegrać akcję, ale stracił piłkę.

37
    Dobra akcja Warty. Będzie rzut wolny z boku boiska.

37
    We własnym polu karnym faulowany Baran. Wznawiają gracze Jagiellonii.

39
    Dobra kacja Maruniaka z Nowakiem, ale dośrodkowanie pada łupem Michalisa, który był jeszcze faulowany.

40
    Pawlik fauluje w środku boiska Grzesiaka.

Pierwsza połowa skończona. Sztaby Warty i Jagiellonii dogadały się na dwie połowy po 40 minut. Jak na razie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy gospodarzy, ale prowadzą goście. Zapraszamy na drugą połowę prosto z Poznania za niecały kwadrans!

Dzisiejsze spotkanie ogląda 250 widzów.

41

42
    Pierwsza akcja Jagi i od razu rzut rożny.

43
    Fidziukiewicz pudłuje z trzeciego metra!

45
    Wprowadzony po przerwie Klatt nie trafia głową w bramkę.

W przerwie spotkania doszło do kilku zmian.

W Jagiellonii zeszli Kamiński, Drażba i Pawlik, a weszli Seweryn, Klichowicz i Kim.

W Warcie natomiast zeszli Onsorge, Kurminowski, Piceluk, Nowak, Bartkowiak i Lis, a weszli za nich Wyrwa, Ciarkowski, Klatt, Marciniak, Ruiz i Beser.

47
    Lepiej grają goście w drugiej połowie. Podziałała wymiana połowy składu.

48
    Beser dobrze uprzedził Kima.

49
    Odgwizdany faul Fidziukiewicza na Ngamayamie.

50
    Spokojnie piłkę rozgrywają gracze Warty.

52
    To była najlepsza akcja Warty. Dobry drybling Ciarkowskiego, wyłożenie piłki do Ruiza, który z osiemnastego metra uderza minimalnie nad bramką!

54
    Ręką zagrał gracz Jagiellonii i mamy rzut wolny z okolic 25. metra od bramki Barana.

54
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Czerniejewicz, na boisku pojawia się Blejwas.

55
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w ustawiony przez Barana mur.

56
    Maruniak mocno uderzył z dystansu. Zawodnik gospodarzy niewiele się pomylił.

56
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Gajko.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Porębski, na boisku pojawia się M. Baran.

57
    Kolejna dobra akcja Ciarkowskiego. Cóż z tego, skoro strzał Marciniaka bliżej narożnika boiska niż bramki...

59
    Długie zagranie do Klichowicza, jednak skutecznie interweniował Blejwas.

62
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Bartkowiak, na boisku pojawia się Marciniak.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Maruniak, na boisku pojawia się Brzostowski.

63
    Ngamayama wybił głową piłkę, która zmierzała do bramki Warty!

64
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Ruiz, na boisku pojawia się Durowicz.

65
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia w ręce golkipera Jagi.

66
    Po rzucie rożny strzał oddał gracz Jagi. Był on jednak minimalnie niecelny.

67
    Kolejna dobra akcja Ciarkowskiego. Skutecznie zastopował ją jednak Waszkiewicz.

68
    W walce o górną piłkę faulowany był Durowicz.

69
    Baran faulowany w polu karnym po kolejnej wrzutce z rzutu wolnego gospodarzy.

70
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Pawłowski.

72
    Bartkowiak miękko wrzucił w pole karne. Tam jednak Baran uprzedził Durowicza.

73
    Pawłowski sfaulował Bartkowiaka w środku pola.

74
    Długie zagranie do Klichowicza, jednak pierwszy przy piłce był Beser.

74
    Serweryn przegrywa pojedynek sam na sam z Beserem!

75
    Z narożnika pola karnego uderzał Gajko, jednak był to zbyt słaby strzał by zaskoczyć Besera.

77
    Warciarze nie potrafią przedrzeć się prawą flanką.

78
    Seweryn uderzał z 14. metra, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

79
    Kolejna dobra interwencja Besera po strzale Pawłowskiego.

Koniec spotkania! Po niezłym spotkania zawodnicy Jagiellonii pokonują piłkarzy Warty 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Pawłowski w 28 minucie.

Ja już dziękuję za relację i zapraszam na kolejne na Lajfy.com! (19:40:35)