FC Szirak – Partizan 1:1 (koniec) | HJK – Kalju 0:0 (koniec) | Neftchi – Korcza 0:0 (koniec)
Sligo – Molde 0:1 (koniec) | IF Elfsborg – Daugavpils 7:1 (koniec) | The New Saints. – Legia 1:3 (koniec)
Slovan – Łudogorec 2:1 (koniec) | Győri – Maccabi T.A. 0:2 (koniec) | Cliftonville – Celtic 0:3 (koniec)
IF Elfsborg
7:1 (1:0)
Daugava Daugavpils
Środa 17.07.2013, 19:00Liga Mistrzów UEFA

IF Elfsborg pokonuje przed własną publicznością Daugava Daugavpils aż 7:1 i jedną nogą melduje się w kolejnej rundzie eliminacji. Wszystko wskazuje na to, że rewanż na Łotwie będzie tylko formalnością. Wróćmy jednak do dzisiejszego meczu. Zasłużone zwycięstwo Szwedów, absolutna dominacja w pierwszej połowie, a także w drugiej.. poza kilkoma minutami, w których Łotysze zdobyli gola honorowego. Piłkarze Daugavy nie powinni mieć pretensji o tak hokejowy wynik, bowiem byli niestety tylko tłem dla swoich rywali. Liczne błędy w defensywie, gubienie krycia oraz brak pomysłu na wyprowadzenie piłki z własnej połowy to tylko niektóre przyczyny bolesnej porażki. Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji i zapraszamy na pozostałe w portalu Lajfy.com. (20:52:29)

90+3
    Ibe uderza niecelnie sprzed pola karnego.

90+2
    Gol dla Elsfborgu!

Szwedzi nie zamierzają kończyć egzekucji. Siódmy gol dla ekipy gospodarzy. Ishizaki dośrodkował w pole karne, obrońcy znów pogubili krycie, co strzałem z bliska wykorzystał HOLMEN!

90+2
    Jeszcze gramy. Szwedzi wywalczyli rzut rożny.

90+2
    Dalekie dośrodkowanie i pewnym wyjściem z bramki golkiper Elfsborgu przerywa atak rywali.

90+1
    W środkowej strefie przewinił Jorgensen.

91
    Aj! Świetną pozycję wypracował sobie J.Larsson, ale przestrzelił z pola karnego!

90
    90 minuta i sunie następny atak gospodarzy.

89

Szósta bramka dla Szwedów. Holmen pozostawiony kompletnie bez opieki, na 7. metrze zgasił piłkę klatką piersiową, odegrał do CLAESSONA, który plasowanym strzałem pokonał Nerugalsa!

89
    Korner dla Elfsborgu, zablokowane uderzenie Svenssona.

88
    Z szybkim kontratakiem wyszli gracze Elfsborgu, ale w dogodnej sytuacji powstrzymany został Claesson. Nerugals kapitalnie broni nogami!

87
    Po dośrodkowaniu Sokolovsa nie udaje się oddać strzału na bramkę.

87
    Gra przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Lotysze wywalczyli rzut wolny.

86
    Elfsborg szuka szóstej bramki. Niecelnie uderzył wprowadzony kilkanaście minut temu Claesson.

85
    I kolejny, trzeci spalony w ciągu dwóch minut. Tym razem linii ostatniego stopera nie upilnował Rohden.

85
    A teraz na spalonym jeden z graczy Daugavy.

84
    Ishizaki złapany w pułapkę ofsajdową.

Piotr

Gole: 21. Rohden, 48. Sokolovs (wł.), 61. Nilsson, 62. Rohden, 68. Bangura, 89. Claesson, 90+2. Holmen – 78. Iizuka

Kartki:   54. Japalu (DAU)

IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – J. Larsson, Mobaeck, Holmen, Klarstrom, Svensson, Hauger (80' Jorgensen), Ishizaki, Rohden, Nilsson (68' Keene), Bangura (73' Claesson).
    Daugava Daugavpils: Nerugals – Savcenkovs, Ola, Japalau (61' Solovjovs), Iizuka (80' Silagailis), Chikhradze, Sokolovs, Kovalovs, Ibe, Volkovs, Gongadz (56' Babatunde).

Sędziowie: Carlos Del Cerro (ESP)