Saint-Étienne – Bordeaux 2:1 (koniec) | Nice – Montpellier 2:2 (koniec) | Olympique – Monaco 1:2 (koniec)
Olympique Marsylia
1:2 (1:0)
AS Monaco
Niedziela 01.09.2013, 21:00 • Stade Vélodrome • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po ostatnim gwizdku arbitra na tablicy widnieje wynik 2:1 dla drużyny z Monaco. Gospodarze mogą czuć się zawiedzeni, szczególnie biorąc pod uwagę świetną pierwszą połowę w ich wykonaniu. W piłce jednak trzeba grać równo przez 90 minut. Druga część gry należała już do gości, którzy zdobywając 2 bramki zapewnili sobie pełną pulę punktów i awans na pozycję lidera Ligue 1 po 4 kolejkach. Na MVP wybieram João Moutinho. Zasłużył sobie dwiema asystami i świetnie wykonywanymi stałymi fragmentami gry. (23:08:04)

90+4
    Dobra interwencja obrońców gości, którym już się nie spieszy. Ostatnie sekundy meczu.

90+3
    Jeszcze okazja dla AS Monaco. Rzut wolny z 25 metra wykonuje Carrasco. Strzał zatrzymuje się jednak na murze i z kontrą ruszają piłkarze Olympique.

90+1
    Próbują zagrozić bramce Subašića gospodarze. Nic im jednak nie wychodzi od dobrych kilku chwil.

90
    Sędzia dolicza aż 4 minuty dodatkowego czasu.

90
    Raggi za Moutinho.

88
    Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Za Valbuenę wchodzi J. Ayew.

86
    Na spalonym Ocampos.

85
    Za Imbulę wchodzi Khelifa.

85
    Kiedy tylko AS Monaco ma piłkę gracze tej drużyny starają się kupić trochę czasu.

83
    Wciąż przy piłce Olympique, dobrze bronią się jednak goście.

81
    Długie podanie Mendyego w kierunku Gignaca. Napastnik nie miał szans na dojście do tej piłki.

80
    Gospodarze rzucają się do ataku. Valbuena wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie łapie Subašić.

79
    Gol dla Monaco!
    Kopia akcji sprzed minuty! Znowu sam na sam z bramkarzem został EMMANUEL RIVIERE, tym razem jednak nie dał szans bramkarzowi Olympique! Świetne dogranie i asysta Moutinho!

77
    Sam na sam z Mandandą znajduje się Rivière, świetna interwencja golkipera gospodarzy!

76
    Faul próbował wymusić Rivière. Sędzia pozostaje niewzruszony. Wścieka się trener Monaco przy lini bocznej.

75
    Kolejny rzut rożny, na drugą strone boiska w celu jego wykonania biegnie Moutinho. Dośrodkowanie niedokładne.

74
    Od autu Kurzawa. Podanie do Ocamposa, który próbuje swoich sił. Na rzut rożny piłka wybita przez Mandandę.