Valencia – Swansea 0:3 (koniec) | St. Gallen – Kubań 2:0 (koniec) | Dinamo Z. – Czernomorec 1:2 (koniec)
PSV – Łudogorec 0:2 (koniec) | FC Salzburg – IF Elfsborg 4:0 (koniec) | Standard – Esbjerg 1:2 (koniec)
Waregem – Wigan 0:0 (koniec) | Maribor – Rubin 2:5 (koniec) | Fiorentina – Paços 3:0 (koniec)
Pandurii – Dnipro 0:1 (koniec) | Eintracht – Bordeaux 3:0 (koniec) | Maccabi T.A. – APOEL 0:0 (koniec)
Dynamo Kij. – Genk 0:1 (koniec) | Thun – Rapid 1:0 (koniec) | Freiburg – Slovan 2:2 (koniec)
Estoril – Sevilla 1:2 (koniec) | Real Betis – Lyon 0:0 (koniec) | Vitoria – Rijeka 4:0 (koniec)
Apollon – Trabzonspor 1:2 (koniec) | Lazio – Legia 1:0 (koniec) | Sheriff – Anży 0:0 (koniec)
Tottenham – Tromsø 3:0 (koniec) | PAOK – Szachtior K. 2:1 (koniec) | Maccabi H. – Alkmaar 0:1 (koniec)
PAOK Saloniki
2:1 (0:0)
Szachtior Karaganda
Czwartek 19.09.2013, 21:05 • Stadio Toumba, Saloniki • Liga Europy UEFA

Koniec meczu! Po 90. minutach to PAOK zdobywa trzy punkty. Choć to drużyna gości wyszła pierwsza na prowadzenie. Bramkę dla Szachtiora strzelił Canas, który wykorzystał rzut karny. Na dziesięć minut przed końcem było już 1:1, a na 2:1 w ostatniej minucie spotkania strzelił Vukić.

90+2
    Gol dla PAOK-u!
    Ostatnie sekundy meczy, PAOK gra w przewadze i ZVONIMIR VUKIĆ strzela! Niesamowita zmiana wyniku. Od 0:1 do 2:1! Napastnik PAOK-u najwyżej wyskoczył w polu karnym i pewnym strzałem głową pokonał Mokina.

90
    Rzut wolny dla PAOK.

89
    Khizhnichenko schodzi z boiska. W jego miejsce na murawie pojawia się Zenkovich.

88
    Poryvaev otrzymuje drugą żółtą kartkę, tym razem za faul na Vukiciu. PAOK gra w przewadze.

86
    Korner dla gospodarzy.

85
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku melduje się Vukić w miejsce Ninisa.

84
    Ostra walka w środku pola.

82
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Finonchenko na boisku melduje się Bayzhanov.

80
    Tarasov został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

79
    Khizhnichenko szybko chciał odpowiedzieć na bramkę gospodarzy, ale strzelał niecelnie.

77
    Centra z lewej strony na drugi słupek, akcję zamykał STEFANOS ATHANASIADIS, który pewnym strzałem doprowadza do remisu.

75
    PAOK nie schodzi z połowy rywala.

73
    Za mocne dośrodkowanie Stocha i z akcją wychodzą goście.

72
    Rzut rożny dla PAOK-u.

71
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

68
    Korner dla PAOK-u.

67
    Kolejna zmiana w drużynie PAOK-u. Za Tzavellas na boisku melduję się Lino.

65
    Ostry faul Tziolisa i piłkarz gospodarzy został ukarany żółtą kartką.

62
    Ostry faul Dzidicia i mamy rzut wolny dla drużyny gospodarzy.

61
    Athanasiadis blokuje strzał Viciusa.

58
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie PAOK-u. Za Lazara wchcodzi Salpingidis.

55
    Simcević fauluje Stocha. Będzie to dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

53
    Po tym faulu Ghazaryan został ukarany żółtą kartką

52
    Rzut wolny dla PAOK-u.

50
    Gol dla Szachtiora!
    ROGER CANAS podchodzi do wywalczonej jedenastki i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał bezradnie stojącego Jacobo. Niespodziewanie to Szachtior strzela pierwszą bramkę.

49
    Katsouranis ostro potraktował przeciwnika, rzut wolny dla gości.

48
    Lucas zszedł z lewej strony do środka i oddał strzał, ale futbolówka przeleciała nad bramką.

46
    Khizhnichenko przerywa akcję PAOK-u faulem.

46
    Drugą połowę rozpoczęli gospodarzy.

46

Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach mamy bezbramkowy remis na stadionie w Salonikach. Drużyna gospodarzy przeważa w tym spotkaniu, ale nie umie tego udokumentować bramką.

45
    Mokin obronił kolejny strzał piłkarzy PAOK-u.

42
    Po dośrodkowaniu Lucasa piłkę uderzał Miguel Victor, ale również on strzelił niecelnie.

41
    Korner dla Saloników.

39
    Ghazaryan uderzył wysoko nad bramką.

37
    Poryvaev został ukarany żółtą kartką po tym jak ostro potraktował Lucasa.

36
    PAOK jak na razie dominuje goście z Kazachstanu.

34
    Stoch świetnie uwolnił się spod opieki rywala, ale jego strzał obronił Mokin.

32
    Uderzenie Ninisa bardzo niecelne.

31
    Athanasiadis ostro potraktował przeciwnika, ale tym razem jeszcze nie ujrzał żółtego kartonika.

29
    Na pozycji spalonej został złapany Stoch.

26
    Rzut rożny dla gości.

24

22
    Kolejne świetne dośrodkowanie Lucasa wprost na głowę napastnika gospodarzy, ale ten fatalnie chybił.

20
    Wrzutka Lucasa do Ninisa, ale napastnika PAOK-u uprzedza Mokin.

18
    Dobra akcja gości z Kazachstanu. Piłkę z prawej strony zagrywa Ghazaryan, futbolówka spada wprost pod nogi Khizhniechenko, ale ten pudłuje strzałem z 8. metrów.

16
    Dośrodkowanie Lucasa z rzutu rożnego, ale strzał Ninisa zablokował jeden z defensywnych piłkarzy.

15

13
    Centra w pole karne Stocha, ale Mokin nie daje szans dojść do strzału napastnikom PAOK-u.

11
    Lucas próbował dośrodkować w pole karne, ale trafił prosto w mur.

10

9
    Tziolis przerywa faulem akcję gości.

8
    Szachtior nie może sobie poradzić z akcjami PAOK-u.

7
    Seria ataków gospodarzy na bramkę strzeżoną przez Mokina, tylko tym razem strzał Licasa pewnie obronił golkiper gości.

6
    Ninis dostał piłkę z lewego skrzydła i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak uderzał za wysoko.

4
    Vicius źle zagrał do napastnika Szachitioru i Jacobo pewnie złapał futbolówkę.

3
    Długa piłka zagrana z własnej połowy PAOK-u pewnie złapał Mokin.

2
    Lazar uwolnił się spod opieki obrońcy i uderzył na bramkę, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Zawody na Stadio Toumba rozpoczęli goście.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Składy obu drużyn:

PAOK Saloniki: Jacobo – Tzavellas, Miguel Vítor, Katsouranis, Kitsiou – Lazăr, Tziolis – Stoch, Lucas – Ninis, Athanasiadis.

Szachtior Karaganda: Mokin – Tarasov, Dzidić, Maliy – Simčević, Poryvaev , Vicius, Canas – Ghazaryan, Finonchenko, Khizhnichenko.

Trenerem PAOK-u jest Huub Stevens. Holenderski szkoleniowiec sprowadził do zespołu takich zawodników jak Miroslav Stoch, Tomas Necid czy Sotirosa Ninisa.

Kazachska drużyna radziła sobie z takimi zespołami jak: Mistrz Białorusi, Bate Borysow, Skënderbeu Korçë.

Szachitor to jedna z rewelacji międzynarodowych rozgrywek. Zespół ten bowiem rozpoczął rywalizację od II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, a odpadł dopiero z Celtickiem Glasgow w IV rundzie.

Obie drużyny znalazły się w grupie L. Oprócz dzisiejszych zespołu, w tej grupie znalazły się również Maccabi Hajfa, która zmierzy się z holenderskim Alkmaar.

Zapraszam na pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy, w której swoje siły zmierzy PAOK Saloniki z Szachtiorem Karaganda.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.