Valencia – Swansea 0:3 (koniec) | St. Gallen – Kubań 2:0 (koniec) | Dinamo Z. – Czernomorec 1:2 (koniec)
PSV – Łudogorec 0:2 (koniec) | FC Salzburg – IF Elfsborg 4:0 (koniec) | Standard – Esbjerg 1:2 (koniec)
Waregem – Wigan 0:0 (koniec) | Maribor – Rubin 2:5 (koniec) | Fiorentina – Paços 3:0 (koniec)
Pandurii – Dnipro 0:1 (koniec) | Eintracht – Bordeaux 3:0 (koniec) | Maccabi T.A. – APOEL 0:0 (koniec)
Dynamo Kij. – Genk 0:1 (koniec) | Thun – Rapid 1:0 (koniec) | Freiburg – Slovan 2:2 (koniec)
Estoril – Sevilla 1:2 (koniec) | Real Betis – Lyon 0:0 (koniec) | Vitoria – Rijeka 4:0 (koniec)
Apollon – Trabzonspor 1:2 (koniec) | Lazio – Legia 1:0 (koniec) | Sheriff – Anży 0:0 (koniec)
Tottenham – Tromsø 3:0 (koniec) | PAOK – Szachtior K. 2:1 (koniec) | Maccabi H. – Alkmaar 0:1 (koniec)
PAOK Saloniki
2:1 (0:0)
Szachtior Karaganda
Czwartek 19.09.2013, 21:05 • Stadio Toumba, Saloniki • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Zapraszam na pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy, w której swoje siły zmierzy PAOK Saloniki z Szachtiorem Karaganda.

Obie drużyny znalazły się w grupie L. Oprócz dzisiejszych zespołu, w tej grupie znalazły się również Maccabi Hajfa, która zmierzy się z holenderskim Alkmaar.

Szachitor to jedna z rewelacji międzynarodowych rozgrywek. Zespół ten bowiem rozpoczął rywalizację od II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, a odpadł dopiero z Celtickiem Glasgow w IV rundzie.

Kazachska drużyna radziła sobie z takimi zespołami jak: Mistrz Białorusi, Bate Borysow, Skënderbeu Korçë.

Trenerem PAOK-u jest Huub Stevens. Holenderski szkoleniowiec sprowadził do zespołu takich zawodników jak Miroslav Stoch, Tomas Necid czy Sotirosa Ninisa.

Składy obu drużyn:

PAOK Saloniki: Jacobo – Tzavellas, Miguel Vítor, Katsouranis, Kitsiou – Lazăr, Tziolis – Stoch, Lucas – Ninis, Athanasiadis.

Szachtior Karaganda: Mokin – Tarasov, Dzidić, Maliy – Simčević, Poryvaev , Vicius, Canas – Ghazaryan, Finonchenko, Khizhnichenko.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Zawody na Stadio Toumba rozpoczęli goście.

2
    Lazar uwolnił się spod opieki obrońcy i uderzył na bramkę, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

3
    Długa piłka zagrana z własnej połowy PAOK-u pewnie złapał Mokin.

4
    Vicius źle zagrał do napastnika Szachitioru i Jacobo pewnie złapał futbolówkę.

6
    Ninis dostał piłkę z lewego skrzydła i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak uderzał za wysoko.

7
    Seria ataków gospodarzy na bramkę strzeżoną przez Mokina, tylko tym razem strzał Licasa pewnie obronił golkiper gości.

8
    Szachtior nie może sobie poradzić z akcjami PAOK-u.

9
    Tziolis przerywa faulem akcję gości.

10
    Rzut wolny dla PAOK.

11
    Lucas próbował dośrodkować w pole karne, ale trafił prosto w mur.

13
    Centra w pole karne Stocha, ale Mokin nie daje szans dojść do strzału napastnikom PAOK-u.

15
    Korner dla gospodarzy.

16
    Dośrodkowanie Lucasa z rzutu rożnego, ale strzał Ninisa zablokował jeden z defensywnych piłkarzy.

18
    Dobra akcja gości z Kazachstanu. Piłkę z prawej strony zagrywa Ghazaryan, futbolówka spada wprost pod nogi Khizhniechenko, ale ten pudłuje strzałem z 8. metrów.

20
    Wrzutka Lucasa do Ninisa, ale napastnika PAOK-u uprzedza Mokin.

22
    Kolejne świetne dośrodkowanie Lucasa wprost na głowę napastnika gospodarzy, ale ten fatalnie chybił.

24
    Ostra walka w środku pola.

26
    Rzut rożny dla gości.

29
    Na pozycji spalonej został złapany Stoch.

31
    Athanasiadis ostro potraktował przeciwnika, ale tym razem jeszcze nie ujrzał żółtego kartonika.

32
    Uderzenie Ninisa bardzo niecelne.

34
    Stoch świetnie uwolnił się spod opieki rywala, ale jego strzał obronił Mokin.

36
    PAOK jak na razie dominuje goście z Kazachstanu.

37
    Poryvaev został ukarany żółtą kartką po tym jak ostro potraktował Lucasa.

39
    Ghazaryan uderzył wysoko nad bramką.

41
    Korner dla Saloników.

42
    Po dośrodkowaniu Lucasa piłkę uderzał Miguel Victor, ale również on strzelił niecelnie.

45
    Mokin obronił kolejny strzał piłkarzy PAOK-u.

Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach mamy bezbramkowy remis na stadionie w Salonikach. Drużyna gospodarzy przeważa w tym spotkaniu, ale nie umie tego udokumentować bramką.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli gospodarzy.

46
    Khizhnichenko przerywa akcję PAOK-u faulem.

48
    Lucas zszedł z lewej strony do środka i oddał strzał, ale futbolówka przeleciała nad bramką.

49
    Katsouranis ostro potraktował przeciwnika, rzut wolny dla gości.

50
    Gol dla Szachtiora!
    ROGER CANAS podchodzi do wywalczonej jedenastki i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał bezradnie stojącego Jacobo. Niespodziewanie to Szachtior strzela pierwszą bramkę.

52
    Rzut wolny dla PAOK-u.

53
    Po tym faulu Ghazaryan został ukarany żółtą kartką

55
    Simcević fauluje Stocha. Będzie to dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

58
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie PAOK-u. Za Lazara wchcodzi Salpingidis.

61
    Athanasiadis blokuje strzał Viciusa.

62
    Ostry faul Dzidicia i mamy rzut wolny dla drużyny gospodarzy.

65
    Ostry faul Tziolisa i piłkarz gospodarzy został ukarany żółtą kartką.

67
    Kolejna zmiana w drużynie PAOK-u. Za Tzavellas na boisku melduję się Lino.

68
    Korner dla PAOK-u.

71
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

72
    Rzut rożny dla PAOK-u.

73
    Za mocne dośrodkowanie Stocha i z akcją wychodzą goście.

75
    PAOK nie schodzi z połowy rywala.

77
    Gol dla PAOK-u!
    Centra z lewej strony na drugi słupek, akcję zamykał STEFANOS ATHANASIADIS, który pewnym strzałem doprowadza do remisu.

79
    Khizhnichenko szybko chciał odpowiedzieć na bramkę gospodarzy, ale strzelał niecelnie.

80
    Tarasov został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

82
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Finonchenko na boisku melduje się Bayzhanov.

84

85
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku melduje się Vukić w miejsce Ninisa.

86

88
    Poryvaev otrzymuje drugą żółtą kartkę, tym razem za faul na Vukiciu. PAOK gra w przewadze.

89
    Khizhnichenko schodzi z boiska. W jego miejsce na murawie pojawia się Zenkovich.

90

90+2
    Ostatnie sekundy meczy, PAOK gra w przewadze i ZVONIMIR VUKIĆ strzela! Niesamowita zmiana wyniku. Od 0:1 do 2:1! Napastnik PAOK-u najwyżej wyskoczył w polu karnym i pewnym strzałem głową pokonał Mokina.

Koniec meczu! Po 90. minutach to PAOK zdobywa trzy punkty. Choć to drużyna gości wyszła pierwsza na prowadzenie. Bramkę dla Szachtiora strzelił Canas, który wykorzystał rzut karny. Na dziesięć minut przed końcem było już 1:1, a na 2:1 w ostatniej minucie spotkania strzelił Vukić.