Lechia – Zawisza 1:1 (koniec) | Cracovia – Wisła K. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Korona 2:0 (koniec)
Cracovia
1:1 (0:1)
Wisła Kraków
Sobota 21.09.2013, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa

Ze stadionu przy ulicy Kałuży żegna się, dziękując za wspólnie spędzony czas, Adam Delimat. (19:52:39)

Wybór MVP tego spotkania nie należał do łatwych, ponieważ żaden z zawodników swoimi indywidualnymi dokonaniami nie zasłużył na wyróżnienie na tle reszty. Postanowiłem jednak docenić wkład w dzisiejsze poczynania defensywne Wisły Ostoji Stjepanovicia, dla którego był to pierwszy dobry występ po przyjeździe do Krakowa i od razu w dużej mierze przyczynił się do zdobycia przez Wisłę punktu.

186. Wielkie Derby Krakowa nierozstrzygnięte! Po pierwszej połowie i bramce Michała Chrapka wydawało się, że bliżej zwycięstwa w tym meczu jest Wisła, jednak druga połowa należała już zdecydowanie do Cracovii. Bramka Dawida Nowaka wcale nie musiała być jedyną, którą gospodarze zdobyli w drugich 45 minutach.

92
    Kapitalna interwencja Bunozy! W sytuacji sam na sam z Miśkiewiczem znalazł się Ntibazonkiza, ale obrońca Wisły w porę interweniował!

91
    Ależ błąd Miśkiewicza! Bramkarz Wisły minął się z lecącą do niego piłką, jednak w porę zdołał naprawić tę wpadkę.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90
    Na uderzenie zdecydował się Sarki, ale wysoko ponad poprzeczką.

89
    Kolejne uderzenie Stjepanovicia bezpośrednio z rzutu wolnego, tym razem tuż obok bramki.

88
    Faul Stjepanovicia na Nowaku, żółta kartka dla zawodnika Wisły.

87
    Znów zagotowało się pod bramką Miśkiewicza, tym razem jednak wybijał któryś z obrońców "Białej Gwiazdy".

87
    Potne uderzenie Kosanovicia z rzutu wolnego, jednak dobrze interweniował Miśkiewicz.

86
    Nowak faulowany przez Bunozę, obrońca Wisły ukarany żółtą kartką.

85
    Niebezpiecznie zrobiło się po dwójkowej akcji Boljevicia z Ntibazonkizą, jednak ten pierwszy był na spalony.

83
    Ostatnia zmiana w szeregach gości, Emmanuel Sarki zastępuje Chrapka.

82
    Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kosanović, głową uderzał Kuś, ale wysoko ponad poprzeczką.

81
    Kolejna składna akcja Wiślaków, jednak na pozycji spalonej znalazł się Guerrier.

80
    Składającego się do uderzenie Guerriera znakomitym wślizgiem powstrzymał Budziński.

78
    Zaskakujące uderzenie Kosanovicia z rzutu wolnego, z najwyższym trudem piąstkował Miśkiewicz!

Piotr

Adam Delimat

Gole: 74. Nowak – 31. Chrapek

Kartki:   49. Żytko (CRA) – 86. Bunoza (WIS), 88. Stjepanović (WIS)

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marciniak – Krzysztof Danielewicz (75. Vladimir Boljević), Damian Dąbrowski, Łukasz Zejdler (57. Marcin Budziński), Bartłomiej Dudzic, Sebastian Steblecki (57. Saidi Ntibazonkiza) – Dawid Nowak
    Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz – Gordan Bunoza, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanović (66. Michał Nalepa), Łukasz Burliga – Ostoja Stjepanović, Łukasz Garguła, Michał Chrapek (83. Emmanuel Sarki), Patryk Małecki (77. Wilde Guerrier), Rafał Boguski – Paweł Brożek

Sędziowie: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Konrad Sapela – Sebastian Załęski