Ajaccio – Lyon 2:1 (koniec) | Bordeaux – Reims 0:0 (koniec) | Guingamp – Sochaux 5:1 (koniec)
Nantes – Nice 2:0 (koniec) | Toulouse – Lorient 1:0 (koniec) | Valenciennes – PSG 0:1 (koniec)
Monaco – Bastia 3:0 (koniec)
AC Ajaccio
2:1 (1:0)
Olympique Lyon
Środa 25.09.2013, 19:00 • Stade François Coty — Ajaccio • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Ajaccio podejmuje na własnym boisku drużynę Lyonu. Gospodarze mają fatalny początek sezonu. W sześciu meczach zdobyli zaledwie trzy punkty.

Lyon rozpoczął rozgrywki nieco lepiej, ale kibice i działacze oczekują od drużyny zdecydowanie lepszej postawy. Goście wywalczyli po sześciu kolejkach 10 punktów.

Warto jeszcze wskazać, że gospodarze mają spore trudności w zdobywaniu bramek, których strzelili zaledwie trzy. Zawodnicy Lyonu jedenastokrotnie pokonywali bramkarzy rywali.

Trenerzy obu ekip mają kilku kontuzjowanych zawodników w Lyonie m.in. Danica, Gourcuffa; w Ajaccio Oliech, Pedretti.

Przekonamy się, czy forma Lyonu jest wystarczająca, aby mógł on powalczyć o trzy punkty w meczu wyjazdowym. Ajaccio również potrzebuje punktów, a mecz z Lyonem być może pozwoli przełamać się graczom z Korsyki.

Zapraszamy na relację tuż po godzinie 18:40.

AC Ajaccio: Ochoa – Crescenzi, Zubar, Dielna, Andre – Cavalli, Goncalves, Mostefa, LAsne – Diarra, Arrache
    Rezerwowi: Sissoko, Bonnart, Nadeau, Pierazzi, Belghazouani, Pedretti

Olympique Lyonnais: Lopes – Fofana, Bedimo, B. Kone, Umiti – Gonalons, Malbranque, Grenier, Briand – Gomis, Lacazette
    Rezerwowi: Gorgelin, Zeffane, Sarr, Ferri, Mvuemba, Fekir

Sędziowie: A. Gautier‎.

Poznaliśmy już składy obu drużyn. Teraz czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Gautiera.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

3
    Początek bez rewelacji. Ajaccio fauluje rywali w środkowej strefie boiska.

5
    Gra toczy się nadal w środkowej strefie boiska. Żadna ze stron nie zdołała wypracować pozycji strzeleckiej.

7
    Fofana wznawia grę z rzutu wolnego na połowie gospodarzy.

10
    Goncalves ukarany żółtą kartką.

12
    Lyon długie minuty utrzymuje się przy piłce na połowie gospodarzy.

14
    Gumis kapitalnie uderzył zza pola karnego! Piłkę trącił Ochao, a piłka wyszła na rzut rożny.

16
    Ajaccio w ataku pozycyjnym na połowie gości. Nieporozumienie zawodników Ajaccio na lewej flance sprawiło, że Lyon przejął futbolówkę.

18
    Gol dla Ajaccio!
    Strzelcem bramki SALIM ARRACHE! Podanie z głębi pola Cavalliego, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem. Trącił lekko piłkę, a ta wpadła do siatki.

18
    Żółta kartka dla Arrache (AC Ajaccio).

21
    Arrache strzela z dwudziestu metrów, ale piłka wysoko nad bramką.

24
    Ajaccio ustawione całą drużyną na własnej połowie. Gospodarze czekają na kontry.

25
    Korner dla Lyonu.

29
    Briand strzela głową z kilku metrów na bramkę Ajaccio.

30
    Mostefa strzela z okolicy szesnastki, ale piłka nie trafia w światło bramki.

31
    Dielna strzela z ostrego kąta, Lopes wybija piłkę na rzut rożny.

33
    Lyon wyraźnie zaskoczony śmiałymi atakami gospodarzy. Gdyby nie interwencje Lopesa wynik mógłby być inny.

34
    Grenier uderzył w środek bramki. Ochoa bez kłopotu łapie piłkę.

37
    Lyon zdecydowanie przeważa, ale kompletnie zawodzi pod bramką gospodarzy.

39
    Malbranque strzela z okolic pola karnego. Ochoa łapię futbolówkę.

41
    Żółta kartka dla Malbranque (Olympique Lyonnais).

43
    Zamieszanie w polu karnym Lyonu. Mostefa upadając w szesnastce przeciął centrę, a piłką trafiła w światło bramki. Lopes łapie piłkę na linii bramkowej.

44
    Sędzia nie wskazał, o ile pierwsza połowa będzie przedłużona.

Po pierwszych 45 minutach zawodnicy Ajaccio prowadzą z Lyonem 1:0. Czy goście będą w stanie doprowadzić do remisu? Czy Ajaccio wygra dzisiejszy mecz? Przekonamy się mniej więcej 55 minut. Zapraszamy na drugą połowę.

Drużyny wracają na boisko.

46

47
    Grenier strzela z rzutu wolnego. Ochoa interweniuje.

50
    Szybka gra z jednej i drugiej strony.

52
    Żółta kartka dla Lasne (AC Ajaccio).

54
    Rzut wolny dla Lyonu. Piłka ustawiona 30 metrów od bramki.

54
    Grenier strzelił, ale piłka wysoko nad bramką.

56
    Gol dla Olympique!
    Strzelcem bramki STEED MALBRANQUE! Zawodnik Lyonu strzela z okolic pola karnego. Piłka posłana w długi róg wpada do siatki, obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

58
    Lacazette uderzył na bramkę! Ochoa raz jeszcze chroni swój zespół przed utratą bramki.

61

63
    Atak za atak, ale brakuje precyzyjnych strzałów w światło bramki.

66
    Rzut wolny na połowie Lyonu dla gospodarzy.

67
    Camara zmienił Arrache.

67
    Rzut rożny dla gości.

70
    Strzelcem bramki ABOUBACAR DEMBA CAMARA! Diarra zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Camary, a ten w polu karnym strzelił w długi róg z zdobył bramkę dla swojego zespołu.

72
    Gospodarze zdobywają drugą bramkę i wpędzają Lyon w nie lada tarapaty.

73
    Starcie dwóch zawodników w środku pola. Camara i Bedimo przez chwilę leżeli na murawie, ale obaj są już zdolni do gry.

75
    Belghazouani zmienił Cavalliego.

75
    Pléa zmienił Brianda.

76
    Malbranque zszedł, a w jego miejsce Fekir.

79
    Dielna uderzył na bramkę Lyonu, ale piłka obok bramki.

79
    Lasne zszedł, a w jego miejsce Pierazzi.

81
    Lyon zamknął Ajaccio na własnej połowie.

83
    Andre faulowany na własnej połowie przez Fekira. Zawodnik Ajaccio przez kilka sekund zwijał się na murawie, a następnie wstał i wrócił do gry.

86
    Rzut rożny dla Lyonu.

86
    Goście atakują, ale Ajaccio dobrze ustawione w formacjach defensywnych.

88
    Próba strzału Greniera zza pola karnego zostaje zablokowana.

90
    Sędzia doliczył minutę do drugiej połowy.

90+1
    Lyon nadal nie ustaje w kolejnych atakach.

90+2
    Żółta kartka dla Camara (AC Ajaccio).

90+2

90+3
    Żółta kartka dla Belghazouani (AC Ajaccio).

90+4
    Żółta kartka dla Lacazette (Olympique Lyonnais).

90+4
    Żółta kartka dla Grenier (Olympique Lyonnais).

90+4
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Lacazette (Olympique Lyonnais).

Za nami mecz Ajaccio z Lyonem. Gospodarze wygrywają, bo świetnym spotkaniu.

Graczem meczu Ochoa, który pięć lub sześć razy uratował zwycięstwo dla swojego zespołu.

Lyon był zdecydowanie częściej przy piłce i nie potrafił wykorzystać swoich okazji bramkowych.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w portalu LAJFY.COM! (20:56:38)