Bologna – AC Milan 3:3 (koniec) | Chievo – Juventus 1:2 (koniec) | Lazio – Catania 3:1 (koniec)
Livorno – Cagliari 1:1 (koniec) | Napoli – Sassuolo 1:1 (koniec) | Parma – Atalanta 4:3 (koniec)
Sampdoria – AS Roma 0:2 (koniec) | Torino – Hellas Verona 2:2 (koniec)
SSC Napoli
1:1 (1:1)
US Sassuolo Calcio
Środa 25.09.2013, 20:45 • Stadio San Paolo • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Zapraszamy na relację live ze spotkania 5. kolejki włoskiej Serie A, w którym SSC Napoli podejmie na własnym stadionie drużynę Sassuolo Calcio.

Goście dzisiejszego meczu fatalnie weszli w sezon, ponieważ po czterech spotkaniach nie mają jeszcze na swoim koncie ani jednego punktu! Są jedyną drużyną bez dorobku punktowego i zajmują naturalnie ostatnią – 20. pozycję w Serie A. W poprzedniej kolejce Calcio zostało rozgromione na własnym stadionie przez Inter aż 0:7(!)

Zupełnie inną formę prezentuje Napoli, które wygrało wszystkie swoje dotychczasowe mecze! Uzbieranych 12 punktów plasuje ich na 2. pozycji, bowiem jedynie różnicą bramek Napoli wyprzedza Roma. W zeszłym spotkaniu Napoli wygrało z Milanem 2:1. Przypomnijmy, że Napoli wygrało również swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów, pokonując Borussię Dortmund 2:1.

O przewadze Napoli przed dzisiejszym meczem świadczy nie tylko pozycja w tabeli, ale również fakt, że gospodarze mają do dyspozycji swój najmocniejszy skład (zabraknie tylko Maggio). Przyjezdni nie mogą być tak spokojni, ponieważ w ich szeregach jest mnóstwo nieobecności: Valeri, Terrenova, Marrone.

Nie wydaje się jednak, by Rafael Benitez wystawił najmocniejszy skład w starciu ze słabym rywalem. Dlatego też Sassuolo Calcio może wzniesie się na wyżyny swoich możliwości i sprawi niespodziankę. Relacja live z tego spotkania jak zwykle na lajfy.com!

SSC Napoli: Reina – Mesto, Cannavaro, Fernández, Armero – Inler, Džemaili – Mertens, Hamšík, Pandev – Higuain

US Sassuolo Calcio: Pegolo – Bianco, Acerbi, Longhi, Antei – Magnanelli, Kurtič, Laribi – Schelotto, Zaza, Berardi

Sędziowie: Daniele Doveri.

Zawodnicy wychodzą z tunelu na murawę! Zaraz rozpocznie się pierwsza połowa meczu Napoli – Sassuolo Calcio.

Ludzi pełno, race na trybunach, piękna atmosfera.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Napoli od początku w posiadaniu piłki, rozgrywając atak pozycyjny od linii defensywnej.

2
    Pierwszy strzał z dystansu, lecz słabe uderzenie leci wysoko nad bramką. Pewnie większość spotkania gracze spędzą na połowie Sassuolo.

3
    Zawodnik Napoli nie zdołał zdążyć zanim piłka opuściła plac gry i w taki sposób rozpocznie Pegolo z własnego pola bramkowego.

4
    Sassuolo w akcji ofensywnej na połowie Napoli, lecz goście tracą piłkę i Higuain rozpędza się z kontratakiem lewym skrzydłem.

6
    Gospodarze skutecznie utrzymują się w posiadaniu piłki, jednak jak na razie nic więcej nie są w stanie zdziałać. Szczelne zasieki przyjezdnych.

7
    Mesto skutecznie wybija dośrodkowanie z prawej strony i Sassuolo po raz pierwszy ma rzut rożny.

8
    Zaza doszedł do strzału głową, ale nie skierował piłki do celu! Szkoda, bo z pewnością to byłoby niespodziewane rozpoczęcie meczu.

9
    Pegolo pewnie broni strzał z przed pola karnego i szybko wznawia dalekim wykopem.

10
    Niedokładne zagranie za obrońców, a w dodatku na pozycji spalonej znalazł się Berardi.

12
    Już od kilku minut nie opuściliśmy połowy Sassuolo. Napoli jednak nie nastawia się na pełen atak. Pierwsze 10 minut na spokojnie.

14
    Laribi zdecydował się na indywidualne rozegranie akcji, którą kończy strzałem! Niestety niecelnie.

15
    Gol dla Napoli!

Składna akcja Napoli, wycofanie piłki z pola karnego, gdzie z dystansu przyłożył BLERIM DZEMAILI! Ładna bramka otwierająca wynik dzisiejszego meczu!

17
    Brzydko faulowany zawodnik drużyny miejscowej, ale sędzia nie zdecydował się jeszcze użyć kartki. Gramy dalej.

18
    Przypomnijmy, że Napoli wraz z Romą prowadzą w tabeli. Gospodarze dzisiejszego meczu mogą więc po dzisiejszym meczu samodzielnie objąć fotel lidera.

19
    Napoli wciąż w ofensywie. Wysokie dośrodkowanie szybko wybite przez obrońców.

20
    Gol dla Sassuolo!

Mamy niespodziewaną, szybką odpowiedź Sassuolo! SIMONE ZAZA mocno uderzył z ostrego kąta i dziwi reakcja Pepe Reiny, który puścił ten strzał! 1:1!

22
    Być może Napoli trochę zlekceważyło dzisiejszego rywala? Higuain chciał techniczną podcinką zaskoczyć Pegolo! Strzał obok bramki.

23
    Rzut rożny dla Napoli i dobre dośrodkowanie, które jednak wybijają gracze Calcio. Powtórka wrzutki i Napoli upiera się, że rywal zagrywał piłkę ręką w polu karnym!

25
    Kolejna szansa przed Napoli, które coraz bardziej naciska! Hamšík ładnie przedarł się przez dwóch obrońców i zdołał oddać strzał. Dobrze interweniuje Pegolo, który wybija na korner.

26
    Świetna okazja dla Sassuolo! Strzał z kilku metrów obrońcy wybijają praktycznie z linii! To powinno być 1:2!

28
    Beniaminek Serie A wcale nie zamierza się w dzisiejszym meczu poddać. Dobra postawa gości, którzy szukają swoich szans w ofensywie.

29
    Rafa Benitez wyraźnie podekscytowany grą swoich podopiecznych, którzy w pewnych okresach ciut sobie nie radzą.

30
    Rzut wolny na połowie Calcio będą mieli gospodarze. Dobra odległość, by zagrozić z tego stałego fragmentu gry.

32
    Dobrze bronią się teraz przyjezdni. W końcu Mesto traci piłkę w starciu 1 na 1 z obrońcą.

33
    Wydawało się, że nic nie wyniknie z wysokiej wrzutki Armero a jednak! Odegranie głową do Hamšíka, który złożył się do woleja! Niestety nie trafił praktycznie w piłkę i przez to nie zagroził bramce Pegolo.

35
    Kurtič dostaje podanie i rozpędza sie w stronę pola karnego! Akcję kończy strzałem prosto w "koszyczek" Pepe Reiny.

36
    Piłka wpada do bramki Sassuolo, lecz wcześniej uniesiona chorągiewka asystenta bocznego! Na spalonym zbyt szybko wybiegający za obrońców Higuain.

37
    Napoli chyba nie tak wyobrażało sobie dzisiejsze spotkanie. W końcu ostatnia drużyna w tabeli powinna stwarzać mniejsze problemy.

39
    Po raz kolejny bardzo dobrze z obowiązków wywiązuje się Pegolo! Hamšík uderzał z ostrego kąta i golkiper nie dał się zaskoczyć, była szansa dobitki, ale obrońcy oddalają grę.

40
    Inler chciał strzelić tak na pocieszenie. Piłka spokojnie zmierza kilka metrów od bramki i uderza w bandy.

41
    Wkraczamy w decydującą fazę pierwszej połowy. Czy któraś z ekip zdoła uzyskać prowadzenie przed zejściem do szatni?

43
    Napoli trochę zwolniło i ma problem ze strzeleniem kolejnej bramki. Brakuje też sporo skuteczności w grze Napoli.

44
    Mamy jeszcze chyba ostatni rzut rożny dla Sassuolo. Sędzia uspokaja zawodników w polu karnym a my czekamy na rezultat.

45
    Ostatnie minuty to lekka przewaga gości! Tym razem rzut wolny i świetna centra w pole karne! Pepe Reina nie sięga piłki i ta prawie wpada mu za kołnierz!

45+1
    2 minuty dłużej pograją piłkarze w pierwszej połowie.

Dość niespodziewany wynik po pierwszej połowie Napoli grającego z ostatnią drużyną Serie A. Gospodarze mają znaczną przewagę w posiadaniu piłki a także w stworzonych sytuacjach. Jednak graczom Rafy Beniteza brakuje skuteczności i tak mamy wynik 1:1! Czekamy na rozstrzygnięcia w drugiej odsłonie, która już za kilkanaście minut!

Wracamy na Stadio San Paolo. Piłkarze pojawiają sie na murawie.

Trwa to jednak bardzo długo. Wciąż czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy.

46

46
    Rozpoczyna drużyna Sassuolo. Zdaje się, że bez zmian w obu ekipach od początku drugiej części.

46
    Laribi ładnie rozpędzał się w stronę pola karnego i mamy pierwszą żółtą kartkę. Fernández nieprzepisowo zatrzymał Laribi'ego.

48
    Acerbi chciał zaskoczyć Napoli bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz jego uderzenie ląduje prosto na murze! Nic z tego.

49
    Bardzo dobrze rozpoczyna drugą połowę Sassuolo. Kolejne ataki gości i faule Napoli.

50
    Do głosu dochodzą jednak gospodarze, którzy ponownie osaczyli rywali na ich własnej połowie.

51
    Bardzo dobra okazja dla Napoli! Dobra podcinka Hamšík'a na Higuain'a i napastnik nie trafia z kilku metrów! Higuain jednak wcześniej znalazł się na spalonym.

53
    Mertens złamał akcję do środka i wewnętrzną stroną podkręcił piłkę w stronę bramki! Piłka leci obok słupka i w dalszym ciągu na brak skuteczności mogą narzekać gospodarze.

54
    Pegolo znów w roli głównej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i golkiper świenie wyciąga strzał!

55
    Akcja po drugiej stronie i odpowiedź Sassuolo! Antei nie trafia w światło bramki! Szykuje się pierwsza zmiana w drużynie gości.

57
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Schelotto, na boisku pojawia się Marzoratti.

58
    Bardzo ładna postawa gości! Kolejne dośrodkowanie na wbiegającego napastnika i Pepe Reina wyciąga się jak długi i wybija piłkę na rzut rożny!

60
    Wcale nie jest przesądzone, że to Napoli wygra w dzisiejszym meczu! Dobrze spisują się goście, którzy będą walczyć o pierwsze punkty w lidze.

61
    Napoli z pewnością nie gra tak skutecznie, jak w ostatnim meczu Ligi Mistrzów. Sassuolo spokojnie odpiera ataki przeciwnika a nawet często samo przeprowadza ataki na bramkę Reiny.

62
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Pandev, na boisku pojawia się Callejon.

63
    Rafa Benitez już decyduje się na pierwszą zmianę. Być może zawodnicy rezerwowi wprowadzą coś nowego do tego meczu. A przede wszystkim zwiększą skuteczność.

65
    Berardi zwija się z bólu na murawie, sędzia przerywa grę i potrzebna jest pomoc lekarzy.

66
    Berardi opuszcza boisko w asyście lekarzy, miejmy nadzieję, że wróci jeszcze na murawę. Piłkarze wracają do gry.

67
    Marzoratti niedawno wszedł, a już dostaje żółtą kartkę. W dodatku Napoli ma stały fragment gry w niebezpiecznej odległości od bramki.

68
    Cannavaro skutecznie dostawia nogę w defensywie i piłka po rykoszecie wypada na rzut rożny dla Sassuolo.

70
    Atakuje Napoli! Pierwsze Hamšík ładnie minął obrońcę i oddał strzał w stronę bramki z ostrego kąta! Pegolo świetnie broni w dzisiejszym meczu!

71
    Napoli niby przewagę ma, ale nic z niej nie wynika. Gospodarze jeszcze częściej narażają się na kontry w wykonaniu przeciwników.

73
    Z pewnością drużyna Di Francesco cieszyłaby się z pierwszego punktu, tym bardziej wywalczonego z takim rywalem. Ale w końcu z kimś trzeba zacząć zdobywać punkty!

74
    Kolejne przewinienia w dzisiejszym meczu. Inler fauluje przeciwnika i mamy kolejną kartkę.

75
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Mertens, na boisku pojawia się Insigne.

76
    A Sassuolo wciąż stara się strzelić drugą bramkę. Aut na wysokości pola karnego, po skutecznej interwencji obrońcy, mają goście.

78
    Spadło nam zdecydowanie tempo, które było w pierwszej połowie. Zbliżamy się do końcówki meczu.

79
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Antei, na boisku pojawia się Rossini.

80
    Insigne od razu pojawił się w akcji ofensywnej! Ładne podanie z przed szesnastki do partnera, który traci piłkę! Kompletnie zmarnowana dobra akcja Napoli.

82
    Pepe Reina musi być ostatnią zaporą przed strzałami na jego bramkę! Sassuolo wyraźnie atakuje i chce wywieźć z Napoli 3 punkty!

84
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Schodzi Berardi, w jego miejsce Missiroli.

85
    Rzut wolny dla Napoli kilka metrów od pola karnego Sassuolo! Laribi w dodatku otrzymuje żółtą kartkę.

86
    Czekamy na decydujące uderzenia na którąś z bramek! Napoli tworzy kolejny atak pozycyjny, ale chwilę potem traci piłkę.

87
    Pegolo pewnie łapie piłkę nastrzeloną prosto w niego z głębokiej wrzutki. Oddalenie dalekim zagraniem i Napoli od początku atakuje.

88
    Już cała ekipa gości cofnięta na własną połowę. Być może uda im się jeszcze jeden raz skontrować.

90
    Niestety druga połowa trochę nas zawodzi, jednak mamy jeszcze nadzieje, że któraś z drużyn wpakuje piłkę między słupki w ostatnich minutach!

90+1
    Aż 4 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie.

90+2
    Cannavaro fauluje jeszcze przeciwnika na własnej połowie i to goście będą mieli okazję do dośrodkowania ze stalego fragmentu gry.

90+3
    Nic nie wyniknęło z rzutu wolnego, natomiast Napoli ma akcję z narożnika i być może to im uda się przesądzić o dzisiejszym rezultacie?

90+4
    Kurtič oddaje jeszcze strzał wysoko ponad bramką Pepe Reiny. Wysoko wyszli gracze Sassuolo.

Napoli oraz Sassuolo Calcio remisują swój pierwszy mecz w sezonie! Dla Napoli jest to wyraźnia strata dwóch punktów. Dla Sassuolo pierwszy punkt w sezonie i to goście czują się znacznie lepiej dzisiejszego wieczoru! Wynik końcowy nie zmienił się od pierwszej połowy i Napoli remisuje 1:1.

Graczem meczu wg Lajfy.com zostaje wybrany golkiper drużyny gości – Pegolo – który wielokrotnie zatrzymywał ostatnią piłkę skierowaną w stronę jego bramki. To w głównej mierze dzięki niemu, jego drużyna może cieszyć się z tego jakże cennego punktu. Dziękujemy za śledzenie relacji, dobranoc. (22:44:36)