Kubań – Valencia 0:2 (koniec) | Rubin – Waregem 4:0 (koniec) | Anży – Tottenham 0:2 (koniec)
Szachtior K. – Maccabi H. 2:2 (koniec) | Rapid – Dynamo Kij. 2:2 (koniec) | Genk – Thun 2:1 (koniec)
Sevilla – Freiburg 2:0 (koniec) | Slovan – Estoril 2:1 (koniec) | Rijeka – Real Betis 1:1 (koniec)
Lyon – Vitoria 1:1 (koniec) | Legia – Apollon 0:1 (koniec) | Trabzonspor – Lazio 3:3 (koniec)
Tromsø – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – PAOK 1:1 (koniec) | Swansea – St. Gallen 1:0 (koniec)
Łudogorec – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Czernomorec – PSV 0:2 (koniec) | Esbjerg – FC Salzburg 1:2 (koniec)
IF Elfsborg – Standard 1:1 (koniec) | Wigan – Maribor 3:1 (koniec) | Dnipro – Fiorentina 1:2 (koniec)
Paços – Pandurii 1:1 (koniec) | APOEL – Eintracht 0:3 (koniec) | Bordeaux – Maccabi T.A. 1:2 (koniec)
KRC Genk
2:1 (0:0)
FC Thun 1898
Czwartek 03.10.2013, 19:00 • Cristal Arena • Liga Europy UEFA

Genk pewnie pokonuje na własnym stadionie zespół Thun, po koszmarnie nudnym widowisku. Dla wszyskich jednak iczą się trzy punkty a nie styl w jaki się je zdobyło. Fani zespołu z Belgii na pewno w świetnych humorach wracają do domów. (20:50:31)

90+3
    MARTINEZ wykorzystuje świetne podanie od partnera z zespołu i zdobywa honorowe trafienie dla swojego zespołu!

90+2
    Ngongca uderza zza pola karnego prosto w plecy zawodnika gości.

90
    3 minuty doliczone do końca regulaminowego czasu gry.

89
    Szansa dla Thun, gwizdek sędziego przerywa jednak tą akcję. Martinez na spalonym.

88
    Camus opuzcza boisko, w jego miejsce pojawi się Schrijvers.

85
    Nieudana akcja gości, Koteles wznowi grę od własnej bramki.

84
    Nieudana indywidualna akcja Goriusu, zakończona strzałem obok bramki.

83
    Zawodnik Thun uderza z dystansu, ale tak wysoko że piłka przeleciała chyba przez dach stadionu.

82
    Faul Krstiia w środkowej strefie boiska.

80
    Drużyna KRC Genk cofnęła się do tyłu i nie pozwala graczom Thun na przedostanie się w pobliże własnego pola karnego.

79
    Faivre świetnie przecina ostre dośrodkowanie po ziemi lewą stroną boiska.

78
    Köteles świetnie broni uderzenie Martineza z dystansu.

76
    Na spalonym napastnik drużyny KRC Genk.

75
    Korner dla Genk i kolejne niedokładne dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry.

74
    Limbombe wchodzi na boisko, natomiast na ławce siada Buffel.

73
    Nieudana kontra Genk, od bramki zacznie Faivre.

71
    Krstić wchodzi w miejsce Ferreiry.

70
    Obrońcy Genk dobrze wybijają dośrodkowanie z prawej strony boiska.

69
    Ferreira w głupi sposób traci piłkę na własnej połowie, drużyna Genk nie odnosi jednak żadnych korzyści z tego powodu.

68
    Żółta kartka dla Schenkela.

67
    Indywidualna akcja Vossena, ostre dośrodkowanie w pole karne i nikt nie przecina toru lotu piłki.

65
    Zmiana w drużynie Thun. W miejsce Cássio wejdzie C. Schneuwly.

64
    De Ceulaer siada na ławce, w jego miejsce na boisku pojawi się Masika.

63
    Gol dla Genk!
    Bramkę zdobył VOSSEN po wyśmienitym podaniu kolegi z zespołu. Nie pozostało nic innego jak tylko wpakować piłkę do siatki z najbliższej odległości.

60
    Schneuwly opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Sadik.

59
    Od kilku dobrych minut gra toczy się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie przedostała się w pobliże pola karnego rywala.

56
    Cássio uderza głową prosto w ręce Kotelesa.

55
    Bramkę zdobył GORIUS po świetnym strzale zza pola karnego! Piłka odbiła się od jednego z zawodników Thun i całkowicie zmyliła bramkarza.

54
    Żółta kartka dla Koulibalyego.

53
    Stoperzy Thun dobrze odbierają piłkę Vossenowi we własnym polu karnym.

52
    A na boisku oglądamy to samo co w pierwszej połowie...kopanina jak w polskiej Klasie A.

49
    Rzut wolny 30 metrów od bramki FC Thun, dośrodkowanie Camusa na głowę Mbodji, który uderza prosto w ręce bramkarza.

48
    Wittwer ukarany żółtą kartką za ostry wślizg.

47
    Zablokowane uderzenie Siegfrieda, korner dla gości.

46
    Zaczynamy drugą połowę, grę ze środka boiska zaczynają zawodnicy FC Thun.

46

Sędzia kończy koszmarnie nudną pierwszą połowę, miejmy nadzieję że w drugiej części spotkania obejrzymy ciekawsze widowisko.

45
    Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

44
    Zespół Genk powoli buduje atak pozycyjny.

42
    Vossen na spalonym, od bramki zacznie bramkarz drużyny gości.

41
    Nieudana akcja Ferreiry, defensorzy Genk dobrze odbierają mu piłkę.

40
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska, prosto w ręce Kötelesa.

38
    Hediger uderza z dystansu, bardzo wysoko nad poprzeczką.

37
    Uderzenie Martineaz głową z 5 metrów i fenomenalna interwencja Kötelesa!

36
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i zawodnik Genk uderza z woleja w boczną siatkę.

35
    Faivre z problemami broni uderzenie Camusa i piłka ląduje po za końcową linią boiska.

33
    Koulibaly dobrze wybija dośrodkowanie z prawej strony boiska.

32
    Strzał zawodnika Thun z dystansu, piłka wychodzi po za boczną linię boiska...

31
    Ostry faul Vossena w środkowej strefie boiska, sędzia nie pokazuje jednak kartki.

30
    Rzut rożny dla FC Thun i kolejne niedokładne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

29
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce.

27
    Faivre pewnie łapie centrę z rzutu rożnego.

26
    Kolejne dośrodkowanie zawodnika Genk i po raz kolejny stoperzy Thun wybijają piłkę.

25
    Ostre dośrodkowanie Camusa z rzutu wolnego, stoperzy Thun dobrze wybijają piłkę.

24
    Vossen uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka minimalnie mija bramkę!

23
    Zablokowane dośrodkowanie Camusa i rzut rożny dla Genk.

22
    Kolejny strzał Martineza z dystansu i kolejny w obrońcę gospodarzy.

21
    Kontra KRC Genk zakończona strzałem prosto w ręce Faivre.

20
    Jak na razie oglądamy nudne widowisko, nie licząc jednej akcji FC Thun zakończonego strzałem na bramkę, przez 20 minut nie działo się praktycznie nic ciekawego.

18
    Niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska i od bramki zacznie bramkarza gospodarzy.

17
    Rzut rożny dla zespołu z Szwajcarii.

16
    Ferreira popełnia faul taktyczny i dostaje żółtą kartkę.

15
    Wspaniała akcja Thun, kilka szybkich podań i Schrijvers w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza!

14
    Tshimanga traci piłkę na własnej połowie, zawodnicy Thun jednak również szybko ją stracili.

12
    Dobra interwencja Faivre, który wyszedł z bramki i przeciął groźne podanie.

11
    Mbodji ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu.

10
    Martinez uderza z dystansu, stoperzy Genk dobrze blokują to uderzenie.

9
    Koulibaly fauluje zawodnika FC Thun w środkowej strefie boiska.

7
    Camus uderza z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza.

6
    Rzut wolny dla Blegów, 25 metrów od bramki Faivre.

5
    Rzut rożny dla KRC Genk i niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska.

4
    Nieporozumienie w zespole Thun, od wyrzutu z autu zaczną gospodarze.

3
    Dobra interwencja Mbodji, który przerwał groźną indywidualną akcję Martineza.

2
    Zespół gospodarzy ciągle utrzymuje się przy piłce.

1
    Zaczynają zawodnicy belgijskiego KRC Genk.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Obie jedenastki wychodzą na boisko.

KRC Genk: Köteles – Tshimanga, Koulibaly, Mbodji, Ngongca – De Ceulaer, Gorius, Kumordzi, Buffel – Camus, Vossen.
    Rezerwowi: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Ojo, Limbombe, Schrijvers.

FC Thun 1898: Faivre – Wittwer, Schenkel, Reinmann, Lüthi – Hediger, Siegfried, Ferreira, Martínez, Cássio – M. Schneuwly.
    Rezerwowi: Moser – Sulmoni, Zuffi, Krstić, Ch. Schneuwly, Sanogo Junior, Sadik.

Sędziowie: B. Madden – A.Ross, S. Stevenson.

Drużyna FC Thun w swoim pierwszym meczu w Lidze Europejskiej wygrała na własnym obiekcie z faworyzowanym Rapidem Wiedeń 1:0. Zwycięska bramkę zdobył Schneuwly, który trafił do siatki rywala w 35 minucie meczu.

Drużyna KRC Genk w pierwszym meczu tej edycji Ligi Europejskiej pokonała na wyjeździe Dynamo Kijów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 62 minucie Gorius, po świetnej asyście Camusa.

Zespoły KRC Genk oraz FC Thun trafiły do jednej grupy razem z ukraińskim Dynamem Kijów, oraz austriackim Rapidem Wiedeń. Mecz pomiędzy Dynamem a Rapidem rozpocznie się również o godzinie 19.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska ze Szkocji, na czele z Bobbym Maddenem. Na liniach pomagać mu będą A. Ross oraz S. Stevenson.

Przed nami mecze drugiej kolejki fazy pucharowej Ligi Europy! Tym razem na Cristal Arena zmierzą się drużyny miejscowego KRC Genk oraz FC Thun. Zapraszamy na relacje live z tego spotkania.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 55. Gorius, 63. Vossen – 90+3. Martinez

Kartki:   11. Mbodji (GNK), 54. Koulibaly (GNK) – 16. Ferreira (THU), 48. Wittwer (THU), 68. Schenkel (THU)

KRC Genk: Köteles – Tshimanga, Koulibaly, Mbodji, Ngongca – De Ceulaer (64' Masika), Gorius, Kumordzi, Buffel (74' Limbombe) – Camus (88' Schrijvers), Vossen.
    Zmiany: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Ojo, Limbombe, Masika, Schrijvers.

FC Thun 1898: Faivre – Wittwer, Schenkel, Reinmann, Lüthi – Hediger, Siegfried, Ferreira (71' Krstić), Martínez, Cássio (65' C. Schneuwly) – M. Schneuwly (60' Sadik).
    Zmiany: Moser – Sulmoni, Zuffi, Krstić, C. Schneuwly, Sanogo Junior, Sadik.

Sędziowie: B. Madden – A.Ross, S. Stevenson