Kubań – Valencia 0:2 (koniec) | Rubin – Waregem 4:0 (koniec) | Anży – Tottenham 0:2 (koniec)
Szachtior K. – Maccabi H. 2:2 (koniec) | Rapid – Dynamo Kij. 2:2 (koniec) | Genk – Thun 2:1 (koniec)
Sevilla – Freiburg 2:0 (koniec) | Slovan – Estoril 2:1 (koniec) | Rijeka – Real Betis 1:1 (koniec)
Lyon – Vitoria 1:1 (koniec) | Legia – Apollon 0:1 (koniec) | Trabzonspor – Lazio 3:3 (koniec)
Tromsø – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – PAOK 1:1 (koniec) | Swansea – St. Gallen 1:0 (koniec)
Łudogorec – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Czernomorec – PSV 0:2 (koniec) | Esbjerg – FC Salzburg 1:2 (koniec)
IF Elfsborg – Standard 1:1 (koniec) | Wigan – Maribor 3:1 (koniec) | Dnipro – Fiorentina 1:2 (koniec)
Paços – Pandurii 1:1 (koniec) | APOEL – Eintracht 0:3 (koniec) | Bordeaux – Maccabi T.A. 1:2 (koniec)
KRC Genk
2:1 (0:0)
FC Thun 1898
Czwartek 03.10.2013, 19:00 • Cristal Arena • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Przed nami mecze drugiej kolejki fazy pucharowej Ligi Europy! Tym razem na Cristal Arena zmierzą się drużyny miejscowego KRC Genk oraz FC Thun. Zapraszamy na relacje live z tego spotkania.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska ze Szkocji, na czele z Bobbym Maddenem. Na liniach pomagać mu będą A. Ross oraz S. Stevenson.

Zespoły KRC Genk oraz FC Thun trafiły do jednej grupy razem z ukraińskim Dynamem Kijów, oraz austriackim Rapidem Wiedeń. Mecz pomiędzy Dynamem a Rapidem rozpocznie się również o godzinie 19.

Drużyna KRC Genk w pierwszym meczu tej edycji Ligi Europejskiej pokonała na wyjeździe Dynamo Kijów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 62 minucie Gorius, po świetnej asyście Camusa.

Drużyna FC Thun w swoim pierwszym meczu w Lidze Europejskiej wygrała na własnym obiekcie z faworyzowanym Rapidem Wiedeń 1:0. Zwycięska bramkę zdobył Schneuwly, który trafił do siatki rywala w 35 minucie meczu.

KRC Genk: Köteles – Tshimanga, Koulibaly, Mbodji, Ngongca – De Ceulaer, Gorius, Kumordzi, Buffel – Camus, Vossen.
    Rezerwowi: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Ojo, Limbombe, Schrijvers.

FC Thun 1898: Faivre – Wittwer, Schenkel, Reinmann, Lüthi – Hediger, Siegfried, Ferreira, Martínez, Cássio – M. Schneuwly.
    Rezerwowi: Moser – Sulmoni, Zuffi, Krstić, Ch. Schneuwly, Sanogo Junior, Sadik.

Sędziowie: B. Madden – A.Ross, S. Stevenson.

Obie jedenastki wychodzą na boisko.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Zaczynają zawodnicy belgijskiego KRC Genk.

2
    Zespół gospodarzy ciągle utrzymuje się przy piłce.

3
    Dobra interwencja Mbodji, który przerwał groźną indywidualną akcję Martineza.

4
    Nieporozumienie w zespole Thun, od wyrzutu z autu zaczną gospodarze.

5
    Rzut rożny dla KRC Genk i niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska.

6
    Rzut wolny dla Blegów, 25 metrów od bramki Faivre.

7
    Camus uderza z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza.

9
    Koulibaly fauluje zawodnika FC Thun w środkowej strefie boiska.

10
    Martinez uderza z dystansu, stoperzy Genk dobrze blokują to uderzenie.

11
    Mbodji ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu.

12
    Dobra interwencja Faivre, który wyszedł z bramki i przeciął groźne podanie.

14
    Tshimanga traci piłkę na własnej połowie, zawodnicy Thun jednak również szybko ją stracili.

15
    Wspaniała akcja Thun, kilka szybkich podań i Schrijvers w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza!

16
    Ferreira popełnia faul taktyczny i dostaje żółtą kartkę.

17
    Rzut rożny dla zespołu z Szwajcarii.

18
    Niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska i od bramki zacznie bramkarza gospodarzy.

20
    Jak na razie oglądamy nudne widowisko, nie licząc jednej akcji FC Thun zakończonego strzałem na bramkę, przez 20 minut nie działo się praktycznie nic ciekawego.

21
    Kontra KRC Genk zakończona strzałem prosto w ręce Faivre.

22
    Kolejny strzał Martineza z dystansu i kolejny w obrońcę gospodarzy.

23
    Zablokowane dośrodkowanie Camusa i rzut rożny dla Genk.

24
    Vossen uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka minimalnie mija bramkę!

25
    Ostre dośrodkowanie Camusa z rzutu wolnego, stoperzy Thun dobrze wybijają piłkę.

26
    Kolejne dośrodkowanie zawodnika Genk i po raz kolejny stoperzy Thun wybijają piłkę.

27
    Faivre pewnie łapie centrę z rzutu rożnego.

29
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce.

30
    Rzut rożny dla FC Thun i kolejne niedokładne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

31
    Ostry faul Vossena w środkowej strefie boiska, sędzia nie pokazuje jednak kartki.

32
    Strzał zawodnika Thun z dystansu, piłka wychodzi po za boczną linię boiska...

33
    Koulibaly dobrze wybija dośrodkowanie z prawej strony boiska.

35
    Faivre z problemami broni uderzenie Camusa i piłka ląduje po za końcową linią boiska.

36
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i zawodnik Genk uderza z woleja w boczną siatkę.

37
    Uderzenie Martineaz głową z 5 metrów i fenomenalna interwencja Kötelesa!

38
    Hediger uderza z dystansu, bardzo wysoko nad poprzeczką.

40
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska, prosto w ręce Kötelesa.

41
    Nieudana akcja Ferreiry, defensorzy Genk dobrze odbierają mu piłkę.

42
    Vossen na spalonym, od bramki zacznie bramkarz drużyny gości.

44
    Zespół Genk powoli buduje atak pozycyjny.

45
    Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

Sędzia kończy koszmarnie nudną pierwszą połowę, miejmy nadzieję że w drugiej części spotkania obejrzymy ciekawsze widowisko.

46

46
    Zaczynamy drugą połowę, grę ze środka boiska zaczynają zawodnicy FC Thun.

47
    Zablokowane uderzenie Siegfrieda, korner dla gości.

48
    Wittwer ukarany żółtą kartką za ostry wślizg.

49
    Rzut wolny 30 metrów od bramki FC Thun, dośrodkowanie Camusa na głowę Mbodji, który uderza prosto w ręce bramkarza.

52
    A na boisku oglądamy to samo co w pierwszej połowie...kopanina jak w polskiej Klasie A.

53
    Stoperzy Thun dobrze odbierają piłkę Vossenowi we własnym polu karnym.

54
    Żółta kartka dla Koulibalyego.

55
    Gol dla Genk!
    Bramkę zdobył GORIUS po świetnym strzale zza pola karnego! Piłka odbiła się od jednego z zawodników Thun i całkowicie zmyliła bramkarza.

56
    Cássio uderza głową prosto w ręce Kotelesa.

59
    Od kilku dobrych minut gra toczy się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie przedostała się w pobliże pola karnego rywala.

60
    Schneuwly opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Sadik.

63
    Bramkę zdobył VOSSEN po wyśmienitym podaniu kolegi z zespołu. Nie pozostało nic innego jak tylko wpakować piłkę do siatki z najbliższej odległości.

64
    De Ceulaer siada na ławce, w jego miejsce na boisku pojawi się Masika.

65
    Zmiana w drużynie Thun. W miejsce Cássio wejdzie C. Schneuwly.

67
    Indywidualna akcja Vossena, ostre dośrodkowanie w pole karne i nikt nie przecina toru lotu piłki.

68
    Żółta kartka dla Schenkela.

69
    Ferreira w głupi sposób traci piłkę na własnej połowie, drużyna Genk nie odnosi jednak żadnych korzyści z tego powodu.

70
    Obrońcy Genk dobrze wybijają dośrodkowanie z prawej strony boiska.

71
    Krstić wchodzi w miejsce Ferreiry.

73
    Nieudana kontra Genk, od bramki zacznie Faivre.

74
    Limbombe wchodzi na boisko, natomiast na ławce siada Buffel.

75
    Korner dla Genk i kolejne niedokładne dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry.

76
    Na spalonym napastnik drużyny KRC Genk.

78
    Köteles świetnie broni uderzenie Martineza z dystansu.

79
    Faivre świetnie przecina ostre dośrodkowanie po ziemi lewą stroną boiska.

80
    Drużyna KRC Genk cofnęła się do tyłu i nie pozwala graczom Thun na przedostanie się w pobliże własnego pola karnego.

82
    Faul Krstiia w środkowej strefie boiska.

83
    Zawodnik Thun uderza z dystansu, ale tak wysoko że piłka przeleciała chyba przez dach stadionu.

84
    Nieudana indywidualna akcja Goriusu, zakończona strzałem obok bramki.

85
    Nieudana akcja gości, Koteles wznowi grę od własnej bramki.

88
    Camus opuzcza boisko, w jego miejsce pojawi się Schrijvers.

89
    Szansa dla Thun, gwizdek sędziego przerywa jednak tą akcję. Martinez na spalonym.

90
    3 minuty doliczone do końca regulaminowego czasu gry.