Borussia D. – Hannover 1:0 (koniec) | Bayern – Mainz 4:1 (koniec) | Werder – Freiburg 0:0 (koniec)
Braunschweig – Schalke 04 2:3 (koniec) | Eintracht – 1. FC Nurnberg 1:1 (koniec) | Hertha – Borussia M. 1:0 (koniec)
Bayern Monachium
4:1 (0:1)
FSV Mainz 05
Sobota 19.10.2013, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga

Na MVP spotkania typuję Mario Goetzem, po którego wejściu na boisko odmienił się Bayern. Goetze, zanotował asystę przy golu wyrównujący, a później świetnie zachował się w polu karnym rywali i wyłożył piłkę jak na tacy Mandzukiciowi. (17:22:17)

Arbiter skrócił męki zawodników Mainz, nie przedłużając tego spotkania nawet o minutę. Bayern wygrywa zasłużenie, choć czy wysokość zwycięstwa jest adekwatna, to można polemizować. Jednak wystarczyło, że Bawarczycy wrzucili wyższy bieg i defensywa Mainz zupełnie się pogubiła.

90
    Monachijczykom nie śpieszy się z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, a goście wcale nie próbują zaatakować.

88
    Geis na pozycji spalonej.

86
    Nie zdołał opanować piłki Robben, a ta padła łupem Wetklo, który wyszedł na 10. metr.

84
    Bawarczycy w pełni kontrolują wydarzenia boiskowe, Mainz już zrezygnowane.

82
    Gol dla Bayernu! Strzelcem bramki THOMAS MULLER!
    Zawodnik Bayernu strzelił w prawy róg bramki Wetklo, a ten rzucił się w lewy!

80
    Noveski przewrócił w polu karnym Schweinsteigera, a arbiter wskazał na 11. metr!

79
    Zmiana w drużynie 1. FSV Mainz 05: Saller wchodzi za Parkera.

78
    Geis zdołał strzelić ponad murem, ale dobrze ustawiony był Neuer.

77
    Kirchhoff został ukarany żółtą kartką.

77
    Spora szansa przed gośćmi, rzut wolny tuż przed polem karnym.

75
    Zmiana w drużynie Bayernu: Kirchhoff wchodzi za Mandzukicia.

73
    Mandzukić złapany na ofsajdzie.

71
    Po strzale Mullera piłka pewnie szybowała pod poprzeczkę, jednak Wetklo jakimś cudem zdołał przenieść piłkę ponad bramkę!

70
    Trochę szkoda Mainz, które przed chwilą miało kilka fenomenalnych sytuacji do wyrównania.