Zawisza – Wisła K. 3:1 (koniec) | Zagłębie L. – Widzew 3:1 (koniec) | Lechia – Lech P. 1:4 (koniec)
Zagłębie Lubin
3:1 (0:0)
Widzew Łódź
Sobota 19.10.2013, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa

Narzekaliśmy na brak emocji po pierwszej połowie, ale druga w pełni nam to zrekompensowała. Widzew Łódź objął prowadzenie, ale goście cieszyli się z niego zaledwie przez dwanaście minut. Na boisko wszedł Adrian Błąd, najpierw wyrównał stan meczu, trzy minuty później Cotra dał prowadzenie dla Zagłębia, a wynik meczu ustalił Błąd. To właśnie strzelec dwóch bramek został wybrany przez nas najlepszym zawodnikiem tego starcia. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w naszym serwisie. (19:52:21)

90+3
    Piech znalazł się w niezłej sytuacji, jednak kolejny raz przeniósł piłkę wysoko nad bramką Mielcarza.

90+2
    Rzut rożny dla Widzewa, jednak poradzili sobie z tym defensorzy gospodarzy.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90.

87
    Alex Bruno uderzył z dystansu, nie musiał interweniować Gliwa.

86
    Błąd ukarany żółtą kartką.

85
    Gol dla Zagłębia!
    Fatalny błąd Mielcarza, który wybił piłkę wprost pod nogi piłkarza gospodarzy, prostopadłą piłką uruchomiony został ADRIAN BŁĄD, który będąc sam na sam z bramkarze uderzył precyzyjnie obok słupka!

84
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Bartłomiej Kasprzak, na boisku pojawia się Łukasz Staroń.

83
    Cotra wywalczył rzut rożny dla Lubina. Jeż wrzucił piłkę w pole karne, tam pewnie interweniował Mielcarz.

82
    Tuż zza pola karnego strzał oddał Višņakovs – ponad bramką.

80
    Trzy minuty i Zagłębie na prowadzeniu! Jeż dośrodkował piłkę w pole karne, Guldan zgrał głową do DORDE COTRY, ten z najbliższej odległości pokonał Mielcarza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

77
    Niesamowita bramka! ADRIAN BŁĄD znajdował się przed polem karnym, zszedł do środka i zdecydował się na strzał ze swojej słabszej, lewej nogi. Piłka posłana płasko wpadła do bramki tuż obok słupka, zupełnie bezradny w tej sytuacji był Mielcarz. Mamy remis!

76
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Mariusz Rybicki, na boisku pojawia się Tomasz Kowalski.

75
    Widanow wypatrzył niepilnowanego w polu karnym Jeża, który w wyśmienitej sytuacji uderzył obok bramki strzeżonej przez Mielcarza!

72
    Jeż zbyt mocno odegrał do Cotry, ten nie zdołał dobiec do piłki na lewym skrzydle.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi David Abwo, na boisku pojawia się Adrian Błąd.
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Piątek, na boisku pojawia się Aleksander Kwiek.

69
    Do wejścia na plac gry szykuje się dwóch zawodników gospodarzy.

67
    Trudne zadanie przed Zagłębiem Lubin, goście strzelili bramkę, starają się szanować piłkę i z pewnością zrobią wszystko, by utrzymać korzystny rezultat.

Gole: 77. Błąd, 80. Čotra, 85. Błąd – 65. E. Višņakovs

Kartki:   86. Błąd (ZAG) – 49. Batrović (WID)

Zagłębie Lubin: Gliwa – Banaś, Guldan, Widanow, Rymaniak – Abwo (70. Błąd), Bílek, Piątek (70. Kwiek), Čotra – Papadopulos (46. Jež), Piech.
    Zmiany: Ptak – Oleksy, Kwiek, Błąd, Jež, Rakels, Woźniak.

Widzew Łódź: Mielcarz – Bartkowski, de Amo, Leimonas, Kaczmarek – Nowak, A. Višņakovs, Kasprzak (84. Staroń), Batrović (63. Aléx Bruno), Rybicki (76. Kowalski) – E. Višņakovs.
    Zmiany: Krakowiak – Augustyniak, Płotka, Hajrapetjan, Kowalski, Aléx Bruno, Staroń.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)