Genoa – Hellas Verona 2:0 (koniec) | Atalanta – Bologna 2:1 (koniec) | Cagliari – Torino 2:1 (koniec)
Chievo – AC Milan 0:0 (koniec) | Parma – Lazio 1:1 (koniec) | AS Roma – Sassuolo 1:1 (koniec)
Fiorentina – Sampdoria 2:1 (koniec) | Juventus – Napoli 3:0 (koniec)
ACF Fiorentina
2:1 (2:0)
UC Sampdoria
Niedziela 10.11.2013, 20:45 • Artemio Franchi, Florencja • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W spotkaniu 12. kolejki Serie A, ACF Fiorentina zagra na własnym stadionie z Sampdorią.

W ostatnim spotkaniu ligi włoskiej Fiorentina pokonała na wyjeździe Milan 2:0. Sampdoria z kolei przegrała 3:4 z Sassuolo po niewiarygodnym meczu.

Viola w tym sezonie jest obecnie na 6. miejscu w tabeli. Ich dzisiejsi rywale zajmują 17. pozycję tuż nad strefą spadkową.

Zdecydowanym faworytem jest zespół Rafała Wolskiego, który nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem drużyny Wolskiego.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia dzisiejszej relacji, zapowiada się wiele emocji.

Start już około godziny 20:00 kiedy to poznamy pierwsze jedenastki obu zespołów. Zapraszam serdecznie.

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodriguez, Savić, Pasqual – Aquilani, Borja Valero, Fernandez, Joaquin – Rossi, Cuardado
    Rezerwowi: Compper, Vecino, Roncaglia, Vargas, Olivera, Matos, Rebic, Pizarro, Ilcic, Alonso, Wolski, Munua

UC Sampdoria: Da Costa – Mustafi, Palombo, Regini, de Silvestri – Obiang, Gentsoglou, Krsticic, Berardi, Gabbiadini – Eder
    Rezerwowi: Fiorillo, Soriano, Wszołek, Poulsen, Renan, Fornasier, Gavazzi, Pozzi, Petagna, Eramo, Bjarnason, Tozzo

Sędziowie: A. Damato.

Piłkarze powoli wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Pierwsza akcja Sampy, ale uderzenie Obianga mija bramkę rywali.

3
    Świetna sytuacja Borja Valero, ale piłka po uderzeniu Hiszpana mija bramkę rywali.

5
    Uderzenie Rossiego, minimalnie nad poprzeczką.

6
    Gracze Fiorentiny rozgrywają piłkę na połowie rywali.

8
    Kontra Sampy, piłka do Edera, ten mija jednego rywala i uderza, minimalnie obok bramki. Ładna akcja Brazylijczyka.

9
    Ciekawy mecz od pierwszych minut, dużo się dzieje na boisku we Florencji.

10
    Ładna, składna akcja Fiorentiny, ale ostatecznie piłka odbija się od Joaquina i wychodzi poza boisko.

11
    Karny dla Violi, bardzo kontrowersyjna decyzja!

12
    Gol dla Fiorentiny! GIUSEPPE ROSSI bardzo pewnie wykorzystuje jedenastkę! Viola na prowadzeniu!

13
    Kibice gospodarzy zachwyceni, ich zespół od pierwszych minut prowadzi i zdecydowanie dyktuje warunki gry.

14
    Niecelne podanie w kierunku Fernandeza, strata piłki.

16
    Zawodnicy gospodarzy w ataku pozycyjnym.

17
    Gol dla Fiorentiny! GIUSEPPE ROSSI show! Włoch fantastycznie uderza rogalem z przed pola karnego, piękna bramka!!

18
    Niesamowite emocje we Florencji, to mecz jednego zespołu!

20
    Niezła akcja Sampy, ale zorientował się Savić i wybił piłkę poza własne pole karne.

21
    Potężne uderzenie Edera, ponad bramką!

22
    Tym razem strzelał Krsticic, idealnie prosto w ręce Neto.

23
    Dośrodkowanie Joaquina ląduje na górnej siatce okalającą bramkę.

24
    Cały czas przy piłce gracze Violi, którzy dzisiaj zdecydowanie przeważają.

26
    Szybka akcja Fiorentiny. Dogranie do Joaquina, ten mija rywala, ale bardzo niecelnie dośrokouje.

28
    Strzelał Rossi, broni pewnie Da Costa.

29
    Ładna akcja Sampy. Dogranie do Edera, ten odgrywa do Berardiego, który strzela jednak nad bramką.

31
    Świetna akcja Violi, podanie w kierunku Fernandeza, ten zagrywa do Valero, który przenosi piłkę nad poprzeczką.

32
    Świetny mecz we Florencji, może się podobać kibicom!

33
    Rossi!! Włoch uderza, minimalnie nad bramką. Niesamowity jest ten chłopak.

35
    Korner dla Fiorentiny.

36
    Interwencja Mustafiego i kolejny rzut rożny.

38
    Faulowany był Cuardado, rzut wolny dla Violi.

39
    Kombinacyjna akcja, zagranie do stojącego przed polem karnym Fernandeza, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z rywali.

40
    Kolejna sytuacja Violi, ale tym razem nieporozumienie na linii Joaquin – Cuardado.

41
    Sampa dzisiaj nie istnieje, Fiorentina kompletnie zdominowała rywala.

42
    Ajjjj! Ładne uderzenie z przed pola karnego w wykonaniu Gabbiadiniego, obok bramki!

43
    Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie na murawie ujrzymy Polaków.

44
    Viola spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywali. W tej połowie Fiorentina była zespołem o kilka klas lepszym.

Po świetnej pierwszej połowie Fiorentina prowadzi z Sampą. Pięknie gra Rossi, który funduje nam dzisiaj show jednego aktora. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części spotkania, którą poprowadzi dla Państwa Maciej Zborek.

Za kilka minut rozpocznie się druga połowa spotkania.

46

46
    Obie drużyny bez zmian w składach.

47
    Fiorentina wyraźnie dominuje nad zawodnikami gości.

48
    Gospodarze długo utrzymują się przy piłce. Bez zbytniego pośpiechu wymieniają piłkę na połowie Sampdorii.

48
    Gabbiadini na spalonym. Piłka dla gospodarzy.

51
    Cuardado faulowany na połowie gości. Rzut wolny dla Fiorentiny.

51
    Żółta kartka dla Gentzoglou (UC Sampdoria).

52
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gentzoglou, na boisku pojawia się Wszołek.

53
    Na boisku pojawił się Wszołek. Zobaczymy, co pokaże były gracz Polonii Warszawa.

54
    Cuadrado zdecydował się na strzał. Da Costa interweniuje.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy.

56
    Sampdoria próbowało wysoko zaatakować Fiorentinę, ale gracze gospodarzy bez kłopotu szybko przenieśli ciężar gry spod własnego pola karnego na połowę gości.

57
    Rzut rożny dla Fiorentiny.

58
    Matias Fernandez uderzył zza pola karnego. Piłkę zablokował Da Costa. Rzut rożny dla gospodarzy.

60
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Berardi, na boisku pojawia się Gavazzi.

63
    Obiang zdecydował się na strzał, ale został zablokowany przez graczy gospodarzy.

65
    Wszołek w indywidualnej akcji przed polem karnym Fiorentiny. Polski zawodnik zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka obok słupka.

66
    Fernandez w szybkim rajdzie. Zawodnik gospodarzy wpadł w pole karne Sampdorii i z ostrego kąta uderzył w długi róg. Piłka nie trafiła w światło bramki.

68
    Żółta kartka dla Mustafiego (UC Sampdoria).

69
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Joaquín, na boisku pojawia się Vargas.

71
    Fiorentina kontroluje grę, ale pozwala gościom na zawiązanie kontr. Sampdoria nie ma pomysłu, jak przedostać się w pole karne gospodarzy.

72
    Aquilani strzelił z okolic pola karnego. Da Costa musiał wykazać się umiejętnościami.

74
    Gol dla Sampdorii!
    Bramkę zdobył MANOLO GABBIADINI. Eder odegrał do Gabbiadiniego, który strzałem z pola karnego trafia do siatki gospodarzy.

76
    Wszołek w rajdzie prawym skrzydłem minął kilku obrońców, ale próba odegrania piłki do jednego z partnerów w polu karnym zakończyła się niepowodzeniem. Piłka dla gospodarzy.

78
    Mecz się wyrównał. Fiorentina oddała inicjatywę gościom. Świetnie w drużynie Sampdorii prezentuje się Wszołek.

79
    Kolejna akcja Wszołka, który tym razem zmienił stronę i zaatakował lewym skrzydłem. Pognał z piłką w stronę linii końcowej boiska i dośrodkował. Neto złapał piłkę.

79
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Cuadrado, na boisku pojawia się Rebic.

80
    Eder zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale piłka nie trafia w światło bramki.

83
    Żółta kartka dla Edera (UC Sampdoria). Ciekawa sytuacja na boisku. Eder upadł w starciu z obrońcą Fiorentiny. Domagał się odgwizdania rzutu wolnego, ale arbiter upomniał zawodnika gości.

84
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gabbiadini, na boisku pojawia się Pozzi.

84
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Fernandez, na boisku pojawia się Vecino.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania.

86
    Fiorentina całą drużyną broni się na własnej połowie.

87
    Eder na spalonym.

89
    Wszołek kolejny raz kapitalnie prezentuje się w meczu. Zawodnik Sampdorii przymierzył zza pola karnego, a piłka minimalnie obok słupka bramki Fiorentiny.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy meczu.

90+1
    Rzut rożny dla Sampdorii.

90+2
    Mustafi w idealnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Zawodnik gości główkował w polu karnym.

Fiorentina wygrywa 2:1 z Sampdorią.

Mecz był zacięty, ale przez większość czasu, to gospodarze byli stroną dominującą. Dopiero w ostatnim kwadransie gry goście obudzili się i zagrozili bramce Neto.

Poziom widowiska średni, ale na uwagę zasługuje dobra postawa polskiego zawodnika – Pawła Wszołka. Gracz gości wszedł po przerwie i popisał się kilkoma kapitalnymi wrzutkami oraz miał udane rajdy. Dwukrotnie groźnie strzelał na bramkę.

Bohaterem spotkania strzelec dwóch bramek dla Fiorentiny – Rossi!