Tottenham – Man Utd 2:2 (koniec) | Hull – Liverpool 3:1 (koniec) | Chelsea – Southampton 3:1 (koniec)
Man City – Swansea 3:0 (koniec)
Chelsea F.C.
3:1 (0:1)
Southampton F.C.
Niedziela 01.12.2013, 17:10 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League

Faule: 15-14

Jeśli chodzi o występ Artura Boruca to zagrał on bardzo dobry mecz. Przed przerwą popisał się paroma dobrym interwencjami i jedną doskonałą przy główce Torresa czym uchronił swój zespół przed utratą gola. Przy wyrównującym golu nie miał szans, a później niestety doznał urazu i musiał zejść z boiska. Miejmy nadzieję, że będzie on niezbyt poważny i Polak nie będzie musiał długo pauzować. W skali od 1 do 10 wystawiam mu notę 7.

MVP spotkania wybieram Ramiresa, który zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu i kapitalnie spisywał się w środku pola, rozbijając ataki gości, a także napędzając akcje swojego zespołu.

Za nami bardzo dobre spotkanie na Stamford Bridge w Londynie. Po przeciętniej pierwszej połowie w wykonaniu graczy The Blues, Jose Mourinho musiał ostro z nimi porozmawiać w szatni, gdyż po przerwie zaprezentowali się oni świetnie. Dość szybko wyszli na prowadzenie i do końca meczu w pełni kontrowali sytuację na boisku. W ostatniej minucie meczu dołożyli trzeciego gola i ostatecznie zwyciężyli 3:1. Tak więc The Blues wygrywają to ważne starcie, dopisują sobie do tabeli trzy oczka i odskakują Świętym już na 5 punktów.

90+5
    Udało im się nawet wywalczyć rzut rożny. Jednak nie próbowali już z nieco uzyskać bramki, tylko spokojnie krótko rozegrali, utrzymując piłkę, dzięki czemu zyskują kolejne cenne sekundy.

90+4
    Gospodarzom udało się przerzucić cieżar gry na połowę Świętych oddalając zagrożenie od własnej bramki.

90+2
    Goście jeszcze ambitnie próbują, jednak nie są w stanie znaleźć pomysłu na doskonale zorganizowany blok obronny gospodarzy.

90
    Sędzia dolicza 6 minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Gol dla Chelsea!
    Bramkę zdobył DEMBA BA.

Goście postawili wszystko na jedną kartę ruszyli do ataku i nadziewają się na kontrę The Blues, którzy zdobywają trzeciego gola i zapewniają sobie wygraną w tym spotkaniu! Świetna akcja Ramiresa, który otrzymał futbolówkę przed polem karnym, otoczony przez defensorów Świętych zszedł na skrzydło, zwiódł jednego z nich i świetnie zacentrował na 11 metr, tutaj Lovrena kapitalnie uprzedził DEMBA BA i precyzyjnym uderzeniem wślizgiem pakuje piłkę do bramki!

89
    Po chwili kolejne uderzenie Osvaldo sprzed pole karnego, tym razem po podaniu Shawa z lewego skrzydła, jednak ponownie ponad bramką.

88
    Ładny atak gości. Na prawym skrzydle futbolówka trafia do Lamberta, ten zagrywa przed pole karne do Osvaldo, który uderza z pierwszej piłki, jednak ponad bramką Cecha.

87
    Gospodarze szanują już wynik i cofnęli się na własną połowę, inicjatywę więc przejęli goście, którzy są cześciej przy piłce i próbują atakiem pozycyjnym sforsować defensywę The Blues. Ta jednak jak na razie spisuje się bez zarzutu.

85
    Brzydki faul w środku pola Osvaldo na Macie i gracz gości słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

84
    Ostatnia zmiana w The Blues. Jose Mourinho postanawia szanować wynik i wzmacnia środek pola. Boisko opuszcza Torres, a w jego miejsce wchodzi John Obi Mikel.

83
    Niezła centra z kornera Maty na 5 metr, świetnie jednak zachowuje się Gazzaniga, który wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę.

82
    I ponownie atak The Blues. Na lewym skraju pola karnego znalazł się Torres, zdecydował się na indywidualny rajd, minął dwóch obrońców Świetych, zatrzymał się jednak na trzecim, który wybił piłkę za linię końcową. Korner dla ekipy Mourinho.