Guangzhou – Al Ahly 2:0 (koniec) | Raja Casablanca – Monterrey 2:1 (po dogrywce)
Guangzhou Evergrande
2:0 (0:0)
Al Ahly SC
Sobota 14.12.2013, 17:00 • Stade de Marrakech (Marrakech) • Klubowe Mistrzostwa Świata

Koniec spotkania! Guangzhou Evergrande wygrywa z Al Ahly 2:0 i awansuje do kolejnej rundy Klubowych Mistrzostw Świata! Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Elekson, a w sześćdziesiątej ósmej minucie Conca dokonał dzieła zniszczenia strzelając na 2:0! (18:52:49)

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasy gry! Przy piłce utrzymuje się Guangzhou Evergrande.

90
    Prawie wszyscy zawodnicy Al Ahly wędrują pod pole karne Guangzhou Evergrande.

88
    Niecelne uderzenie Elkesona. Od bramki rozpocznie Ekramy.

87
    Guangzhou Evergrande mądrze gra z dala od własnego pola karnego.

83
    Teraz z kontrą wyszła drużyna Guangzhou Evergrande. Futbolówka została zagrana na prawe skrzydło, gdzie rozpędzony Hao wpadł w pole kanre, jednak jego uderzenie z ostrego kąta wpadło w boczną siatkę.

81
    Próba uderzenie Solimana, jednak futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

80
    Zmiana w drużynie Guangzhou Evergrande . Za Xianga na murawie pojawia się Xuri.
    Mamy też ostatnią zmianę w ekipie gości. Za Ashoura wchodzi Trezeguet.

79
    Przepiękne uderzenie El Saidiego! Pomocnik Al Ahly kapitanie przymierzył z 25. metra. Futbolówkę próbował złapać Cheng, ale ta odbiła się od poprzeczki!

77
    Zawodnicy Al Ahly nie schodzą z połowy rywala. Teraz dośrodkowanie z lewej strony pewnie złapał Cheng.

75
    Co raz bardziej naciska drużyna gości. Jak na razie brakuje ostatniego podania.

73
    Dośrodkowanie Fathy'ego w pole karny Guangzhou Evergrande, ale jednak nic z tego nie wyszło.

72
    Rzut rożny dla drużyny Al Ahly.

71
    Piłkarze Guangzhou Evergrande z łatwością zatrzymują ataki rywali. Obrońcy w tym spotkaniu spisują się znakomicie!

70
    Teraz trudno będzie się odnaleźć zawodnikom Al Ahly.

68
    Gol dla Guangzhou!

DARIO CONCA!!!
    Świetne podanie z głębi pola do Muriqui, który ponownie nie wykorzystał 100% sytuacji, futbolówkę odbił Ekramy, a ta spadła wprost pod nogi Argentyńczyka, który z zimną krwią wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie swojego zespołu!