Nantes – Nice 0:2 (koniec) | Vannes – Monaco 2:3 (koniec) | Olympique – Reims 2:0 (po dogrywce)
FC Nantes
0:2 (0:1)
OGC Nice
Niedziela 05.01.2014, 14:15 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Puchar Francji

Nice zwycięża po bardzo ciężkim meczu! Goście cały mecz bronili się przed atakami Nantes, ale udało im się utrzymać prowadzenie do końca! Podopieczni Claude Puela awansowali do 1/16 finału Pucharu Francji! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne tylko na Lajfy.com!

90+4
    Trabelsi z woleja uderza w poprzeczkę!

90+2
    Kompletnie nieudane uderzenia z dystansu Trabelsiego.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

90
    Rozpaczliwy atak gospodarzy przynoszą jedynie rzut rożny.

88
    Gol dla Nice!
    GREGORIE PUEL dostaje piłke przed pole karne, zwodzi obrońcę i uderza tuż przy słupku! 2:0 dla Nice!

85
    Kolejny rzut wolny dla Nice. Nie oszczędzają się dziś piłkarze obu drużyn.

82
    Żółty kartonik dla Gakpe! Traore ucierpiał w tym starciu.

80
    Zmiana w zespole gości. W miejsce Pied wszedł Traore.

79
    Gakpe wywalczył aut dla swojego zespołu. Czy drużynie gospodarzy uda się wyrównać? 10 minut do końca spotkania!

76
    Dobrą akcję gospodarzy przerywa gwizdkiem arbiter, na spalonym jeden z zawodników Nantes.

72
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Bessat, a w jego miejsce wchodzi Gakpe.

70
    Po rzucie rożnym okazję do strzału z 10. metra miał Djilobodji, ale strzelił po ziemi wprost w Ospinę!

68
    Zmiana w zespole gości. Schodzi Eysseric, wchodzi Bruls.

67
    Tempo gry w ostatnich minutach zdecydowanie siadło. Dużo niedokładnych zagrań zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

65
    Gra toczy się w środku pola.

62
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Audel wchodzi za Nicolitę.

61
    Żółtą kartkę za faul i dyskusję z sędzia otrzymuje Djilobodji.

59
    Strzał Eysserica zza linii pola karnego broni Zelazny.

58
    Dobre piąstkowanie Ospiny, chwilę potem niecelny strzał Veretouta.

57
    Goście wciąż nie potrafią zagrozić bramce miejscowych.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Nicolity.

54
    Bessat w ostatniej chwili traci piłkę w pola karnym gości! Dobra, choć ryzykowna interwencja obrońcy Nice.

53
    Kolejna nieudana kontra Nice i grę wznawia Zelazny.

50
    Gospodarze cały czas utrzymują się z piłką na połowie rywala.

47
    Ucierpiał teraz Gomis w starciu z Nicolitą, ale gwizdek arbitra milczy.

46

Szybko strzelona bramka nieco ustawiła to spotkanie. Nantes stara się odrobić straty, ale musi uważać na groźne kontry gości. Zapraszam za 15 minut!

43
    Cichero świetnie powalczył na skrzydle, wrzucił piłkę w pole karne, ale ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnane. Ożywiły się nieco trybuny po tej akcji!

39
    W natarciu Nice. Wyrzut z autu na wysokości pola karnego jednak nieudany i z kontrą ruszają gospodarze.

36
    Zaostrza nam się to spotkanie, dwóch zawodników Nice powalonych przez Pancrate leży na murawie.

35
    Dynamiczna kontra Nice zakończyła się niecelnym zagraniem Bosettiego.

34
    Aristeguieta faulowany na połowie Nice i to będzie dobra okazja dla gospodarzy.

31
    Strzał głową Eysserica minimalnie niecelny!

31
    Djilobodji wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

28
    Bruls dośrodkowuje po rzucie wolnym w pole karne, ale pewnie tym razem interweniuje Zelazny łapiąc piłkę.

27
    Kolejna centra Mendy'ego wybita przez obrońców gospodarzy.

26
    Bardzo dobrze radzą sobie dziś w defensywie goście.

23
    Aristeguieta strzela w obrońcę po bardzo dobrej kontrze FC Nantes!

21
    Rzut rożny dla Nantes, ale Bangoure taranuje obrońcę Nice w walce o piłce i od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

20
    Dobre przejęcie piłki przez Bangoure na własnej połowie.

17
    Słaby strzał po ziemi ląduje w rękach Zelaznego.

15
    Brzydki faul na Cichero, piłka dla gospodarzy.

14
    Zawodnicy Nantes próbują wyjść z atakiem, ale widać, że po stracie gola gra im się ciężko.

13
    Rzut wolny dla Nice za faul na Digardzie.

10
    Wyraźnie podrażnieni gospodarze próbują odpowiedzieć.

7
    Niesamowita bramka! DIDIER DIGARD dośrodkowywał piłkę z połowy boiska, ta skozłowała w polu karnym i wpadła za kołnierz bramkarzowi Nantes!

3
    Początek potkania należy zdecydowanie do gospodarzy.

1

FC Nantes: Zelazny – Osvaldo, Papy, Cichero, Pancrate – Fabrice, Bessat, Trebel – Nicolita, Aristeguieta, Bangoura

OGC Nice: Ospina – Puel, Genevois, Gomes, Kolodziejczak – Digard, Mendy, Pied, Bruls, Abriel – Bosetti

Sędziowie: Valera Teles – Benech, Lombard.

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania jest Bartolomeu Varela Teles. Jego asystentami są David Benech oraz Mattihieu Lombard.

Ostatni mecz miał miejsce 25 września 2013 roku na Stade de la Beaujoire. Gospodarze zwyciężyli wtedy pewnie 2:0 po golach Djordevicia oraz Aristiguiety.

Obie drużyny mierzyły się z sobą trzynaście razy, za każdym razem były to spotkania w ramach Ligue 1. Cztery razy zwyciężał zespół Nantes, trzykrotnie wygrywali piłkarze Nice. Sześć spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Zespół gości spisuje się w lidze nieco gorzej. Z 23 punktami na koncie piłkarze Nice zajmują czternastą pozycję. Do tej pory podopiecznym Claude Puela udało się wygrać siedem razy, dwa razy zremisować, a dziesięć meczów przegrać. Zespół Nice ma kryzys za sobą, po siedmiu porażkach z rzędu udało im się wygrać trzy razy i wszystko wskazuje na to, że goście zaczną zdobywać coraz więcej punktów.

Nantes po dziewiętnastu kolejkach znajduje się na siódmym miejscu z dorobkiem 29 punktów, ale do czwartego Bordeaux traci zaledwie 2 oczka. Podopieczni Michaela der Zakariana odnieśli jak na razie dziewięć zwycięstw, dwa remisy i osiem porażek. Gospodarze z siedemnastoma straconymi golami mają czwartą defensywę w lidze.

Obie drużyny przeżywały już swoje chwile chwały w tych rozgrywkach . Gospodarze osiem razy grali w finale, trzy z nich udało im się wygrać. Warto wspomnieć ostatnie zwycięstwo, w 2000 roku, kiedy ich rywalem była drużyna z piątej ligi! Smak zwycięstwa piłkarze Nantes poczuli również w 1979 i 1999 roku. Z kolei drużyna gości w finale grała w latach 1952, 1954, 1997 i za każdym razem wygrywała.

Dziś na Stade de la Beaujoire w Nantes miejscowa drużyna zmierzy się z OGC Nice. Stawką meczu jest awans do 1/16 finału Pucharu Francji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:15.

Gole: 7. Digard, 88. Puel

Kartki:   61. Djilobodji (NNT), 82. Gakpe (NNT)

FC Nantes: Zelazny – Vizcarrondo, Djilobodji, Cichero, Pancrate – Veretout, Bangoura, Trabelsi – Bessat(72. Gakpe), Aristeguieta, Nicolita(62. Audel)
    Zmiany: Riou, Cissokho, Gakpé, Audel, Issa, Touré, Fabrice,

OGC Nice: Ospina – Puel, Genevois, Gomes, Kolodziejczak – Digard, Mendy, Pied(80. Traore), Bautheac, Eysseric(68. Bruls) – Bosetti
    Zmiany: Veronese, Palun, Bruins, Muapay, Amavi, Traoré

Sędziowie: Valera Teles – Benech, Lombard