Nantes – Nice 0:2 (koniec) | Vannes – Monaco 2:3 (koniec) | Olympique – Reims 2:0 (po dogrywce)
FC Nantes
0:2 (0:1)
OGC Nice
Niedziela 05.01.2014, 14:15 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Puchar Francji

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:15.

Dziś na Stade de la Beaujoire w Nantes miejscowa drużyna zmierzy się z OGC Nice. Stawką meczu jest awans do 1/16 finału Pucharu Francji.

Obie drużyny przeżywały już swoje chwile chwały w tych rozgrywkach . Gospodarze osiem razy grali w finale, trzy z nich udało im się wygrać. Warto wspomnieć ostatnie zwycięstwo, w 2000 roku, kiedy ich rywalem była drużyna z piątej ligi! Smak zwycięstwa piłkarze Nantes poczuli również w 1979 i 1999 roku. Z kolei drużyna gości w finale grała w latach 1952, 1954, 1997 i za każdym razem wygrywała.

Nantes po dziewiętnastu kolejkach znajduje się na siódmym miejscu z dorobkiem 29 punktów, ale do czwartego Bordeaux traci zaledwie 2 oczka. Podopieczni Michaela der Zakariana odnieśli jak na razie dziewięć zwycięstw, dwa remisy i osiem porażek. Gospodarze z siedemnastoma straconymi golami mają czwartą defensywę w lidze.

Zespół gości spisuje się w lidze nieco gorzej. Z 23 punktami na koncie piłkarze Nice zajmują czternastą pozycję. Do tej pory podopiecznym Claude Puela udało się wygrać siedem razy, dwa razy zremisować, a dziesięć meczów przegrać. Zespół Nice ma kryzys za sobą, po siedmiu porażkach z rzędu udało im się wygrać trzy razy i wszystko wskazuje na to, że goście zaczną zdobywać coraz więcej punktów.

Obie drużyny mierzyły się z sobą trzynaście razy, za każdym razem były to spotkania w ramach Ligue 1. Cztery razy zwyciężał zespół Nantes, trzykrotnie wygrywali piłkarze Nice. Sześć spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Ostatni mecz miał miejsce 25 września 2013 roku na Stade de la Beaujoire. Gospodarze zwyciężyli wtedy pewnie 2:0 po golach Djordevicia oraz Aristiguiety.

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania jest Bartolomeu Varela Teles. Jego asystentami są David Benech oraz Mattihieu Lombard.

FC Nantes: Zelazny – Osvaldo, Papy, Cichero, Pancrate – Fabrice, Bessat, Trebel – Nicolita, Aristeguieta, Bangoura

OGC Nice: Ospina – Puel, Genevois, Gomes, Kolodziejczak – Digard, Mendy, Pied, Bruls, Abriel – Bosetti

Sędziowie: Valera Teles – Benech, Lombard.

1

3
    Początek potkania należy zdecydowanie do gospodarzy.

7
    Gol dla Nice!
    Niesamowita bramka! DIDIER DIGARD dośrodkowywał piłkę z połowy boiska, ta skozłowała w polu karnym i wpadła za kołnierz bramkarzowi Nantes!

10
    Wyraźnie podrażnieni gospodarze próbują odpowiedzieć.

13
    Rzut wolny dla Nice za faul na Digardzie.

14
    Zawodnicy Nantes próbują wyjść z atakiem, ale widać, że po stracie gola gra im się ciężko.

15
    Brzydki faul na Cichero, piłka dla gospodarzy.

17
    Słaby strzał po ziemi ląduje w rękach Zelaznego.

20
    Dobre przejęcie piłki przez Bangoure na własnej połowie.

21
    Rzut rożny dla Nantes, ale Bangoure taranuje obrońcę Nice w walce o piłce i od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

23
    Aristeguieta strzela w obrońcę po bardzo dobrej kontrze FC Nantes!

26
    Bardzo dobrze radzą sobie dziś w defensywie goście.

27
    Kolejna centra Mendy'ego wybita przez obrońców gospodarzy.

28
    Bruls dośrodkowuje po rzucie wolnym w pole karne, ale pewnie tym razem interweniuje Zelazny łapiąc piłkę.

31
    Djilobodji wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

31
    Strzał głową Eysserica minimalnie niecelny!

34
    Aristeguieta faulowany na połowie Nice i to będzie dobra okazja dla gospodarzy.

35
    Dynamiczna kontra Nice zakończyła się niecelnym zagraniem Bosettiego.

36
    Zaostrza nam się to spotkanie, dwóch zawodników Nice powalonych przez Pancrate leży na murawie.

39
    W natarciu Nice. Wyrzut z autu na wysokości pola karnego jednak nieudany i z kontrą ruszają gospodarze.

43
    Cichero świetnie powalczył na skrzydle, wrzucił piłkę w pole karne, ale ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnane. Ożywiły się nieco trybuny po tej akcji!

Szybko strzelona bramka nieco ustawiła to spotkanie. Nantes stara się odrobić straty, ale musi uważać na groźne kontry gości. Zapraszam za 15 minut!

46

47
    Ucierpiał teraz Gomis w starciu z Nicolitą, ale gwizdek arbitra milczy.

50
    Gospodarze cały czas utrzymują się z piłką na połowie rywala.

53
    Kolejna nieudana kontra Nice i grę wznawia Zelazny.

54
    Bessat w ostatniej chwili traci piłkę w pola karnym gości! Dobra, choć ryzykowna interwencja obrońcy Nice.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Nicolity.

57
    Goście wciąż nie potrafią zagrozić bramce miejscowych.

58
    Dobre piąstkowanie Ospiny, chwilę potem niecelny strzał Veretouta.

59
    Strzał Eysserica zza linii pola karnego broni Zelazny.

61
    Żółtą kartkę za faul i dyskusję z sędzia otrzymuje Djilobodji.

62
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Audel wchodzi za Nicolitę.

65
    Gra toczy się w środku pola.

67
    Tempo gry w ostatnich minutach zdecydowanie siadło. Dużo niedokładnych zagrań zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

68
    Zmiana w zespole gości. Schodzi Eysseric, wchodzi Bruls.

70
    Po rzucie rożnym okazję do strzału z 10. metra miał Djilobodji, ale strzelił po ziemi wprost w Ospinę!

72
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Bessat, a w jego miejsce wchodzi Gakpe.

76
    Dobrą akcję gospodarzy przerywa gwizdkiem arbiter, na spalonym jeden z zawodników Nantes.

79
    Gakpe wywalczył aut dla swojego zespołu. Czy drużynie gospodarzy uda się wyrównać? 10 minut do końca spotkania!

80
    Zmiana w zespole gości. W miejsce Pied wszedł Traore.

82
    Żółty kartonik dla Gakpe! Traore ucierpiał w tym starciu.

85
    Kolejny rzut wolny dla Nice. Nie oszczędzają się dziś piłkarze obu drużyn.

88
    GREGORIE PUEL dostaje piłke przed pole karne, zwodzi obrońcę i uderza tuż przy słupku! 2:0 dla Nice!

90
    Rozpaczliwy atak gospodarzy przynoszą jedynie rzut rożny.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

90+2
    Kompletnie nieudane uderzenia z dystansu Trabelsiego.

90+4
    Trabelsi z woleja uderza w poprzeczkę!

Nice zwycięża po bardzo ciężkim meczu! Goście cały mecz bronili się przed atakami Nantes, ale udało im się utrzymać prowadzenie do końca! Podopieczni Claude Puela awansowali do 1/16 finału Pucharu Francji! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne tylko na Lajfy.com!

Gole: 7. Digard, 88. Puel

Kartki:   61. Djilobodji (NNT), 82. Gakpe (NNT)

FC Nantes: Zelazny – Vizcarrondo, Djilobodji, Cichero, Pancrate – Veretout, Bangoura, Trabelsi – Bessat(72. Gakpe), Aristeguieta, Nicolita(62. Audel)
    Zmiany: Riou, Cissokho, Gakpé, Audel, Issa, Touré, Fabrice,

OGC Nice: Ospina – Puel, Genevois, Gomes, Kolodziejczak – Digard, Mendy, Pied(80. Traore), Bautheac, Eysseric(68. Bruls) – Bosetti
    Zmiany: Veronese, Palun, Bruins, Muapay, Amavi, Traoré

Sędziowie: Valera Teles – Benech, Lombard