Lorient – Monaco 2:2 (koniec) | Bastia – Guingamp 3:2 (koniec) | Évian TG – Ajaccio 1:1 (koniec)
Reims – Montpellier 2:4 (koniec) | Saint-Étienne – Valenciennes 3:0 (koniec) | Sochaux – Nantes 1:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:0 (1:0)
Valenciennes FC
Sobota 01.02.2014, 20:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

MVP
    Tytuł najlepszego piłkarza meczu bezapelacyjnie należy się Benjaminowi Corgnet. Dwie bramki i asysta- czy trzeba coś dodawać? Dziękuję za śledzenie tej relacji i już teraz zapraszam do kolejnych odwiedzin naszego serwisu! (21:56:33)

PODSUMOWANIE
    Mecz kończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy panowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej odsłonie zabrakło trochę skuteczności, ale świetnie wykonywane stałe fragmenty gry zapewniły im w końcu prowadzenie. Po przerwie było to już tylko stopniowe punktowanie bezradnego rywala. Ten wynik przybliża St. Etienne do osiągnięcia celu, jakim jest awans do europejskich pucharów.

90+2
    Mollo miał szansę na podwyższenie wyniku w ostatniej akcji, ale jego strzał przeszedł wysoko nad bramką.

90+1
    Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Enza-Yamissi schodzi z boiska, a pojawia się na nim Dossevi. To ostatnia roszada w tym spotkaniu.

88
    Trener gospodarzy dał fanom możliwość nagrodzenia Corgneta brawami. Francuza zastąpi Pogba.

87
    Gol dla Saint-Étienne!
    BENJAMIN CORGNET stawia kropkę nad "i"! Francuz ograł obrońcę na skrzydle, zszedł do środka i pięknym, technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Bramkarz tylko się przyglądał!

85
    Wrzutka Ducourtiouxa została przechwycona przez obrońców.

83
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Hamouma, na boisku pojawia się Mollo.

82
    Zmiana w drużynie Valenciennes FC: z boiska schodzi Mater, na boisku pojawia się Nery.

81
    Melikson ustawił piłkę w narożniku. Ruffier dobrze wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę w głąb boiska.

78
    Jak można się było spodziewać trener zmienia źle dziś grającego Brandao. Na placu gry pojawia się Turek, Erding.

77
    Pujol obiegł dwóch rywali i zdecydował się na strzał, ale piłka po tym uderzeniu powędrowała w trybuny.

75
    Brandao staranował rywala. Brazylijczyk jest chyba sfrustrowany swoim dzisiejszym fatalnym występem.

73
    Zbyt mocne podanie na prawe skrzydło i zawodnik St. Etienne wyrzuci piłkę z autu, w pobliżu swojego narożnika boiska.

72
    Dobre przejęcie gospodarzy w środku pola i piłka powędrowała do Brandao. Ten odegrał ją efektownie do tyłu, ale liczy się przede wszystkim efektywność, a piłka trafiła do rywala.

70
    Ruffier dość niepewnie wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Mariusz Dygant

Gole: 45+1. Cohade, 56. Corgnet, 87. Corgnet

Kartki:   42. Tabanou (SET) – 8. Ducourtioux (VLS), 25. Enza-Yamissi (VLS), 54. Da Silva (VLS)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin, Zouma, Brison – Cohade, Lemoine, Corgnet (88. Pogba)– Tabanou, Hamouma (83. Mollo), Brandao (78. Erding)
    Zmiany: Moulin, Pogba, Mignot, Madianga, Mollo, Erding, Saint-Maximin

Valenciennes FC: Penneteau – Mater (82. Nery), Medjani, Kagelmacher, Ciss – Da Silva (61. Pujol), Ducourtioux, Enza-Yamissi (89. Dossevi) – Melikson, Masuaku, Waris
    Zmiany: Novaes, Angoua, Nery, Lala, Dossevi, Massampu, Pujol

Sędziowie: L. Jaffredo – P. Chevreux, T. Philippe