Anży – Genk 0:0 (koniec) | Dnipro – Tottenham 1:0 (koniec) | Juventus – Trabzonspor 2:0 (koniec)
Czernomorec – Lyon 0:0 (koniec) | Esbjerg – Fiorentina 1:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Valencia 0:2 (koniec)
PAOK – Benfica 0:1 (koniec) | Slovan – Alkmaar 0:1 (koniec) | Real Betis – Rubin 1:1 (koniec)
Swansea – Napoli 0:0 (koniec) | Maribor – Sevilla 2:2 (koniec) | Vik. Pilzno – Szachtar 1:1 (koniec)
Lazio – Łudogorec 0:1 (koniec) | Ajax – FC Salzburg 0:3 (koniec) | Maccabi T.A. – Basel 0:0 (koniec)
Porto – Eintracht 2:2 (koniec)
Esbjerg fB
1:3 (1:3)
ACF Fiorentina
Czwartek 20.02.2014, 19:00 • Blue Water Arena, Esbjerg • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W czwartkowy wieczór zostaną rozegrane pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Europy. Na stadionie Blue Water Arena miejscowy Esbjerg fB zmierzy się z ACF Fiorentiną.

Esbjerg awansował do fazy pucharowej Ligi Europy dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Podopieczni Nielsa Frederiksena zwyciężyli oba mecze z Elfsborgiem i Standardem Liege, ale przegrali również dwumecz z Salzburgiem. Ich dorobek punktowy wynosił 12 "oczek", a bilans bramkowy 8:8.

Duński zespół w rozgrywkach Superligi spisuje się jednak znacznie poniżej oczekiwań. Po osiemnastu kolejkach gospodarze dzisiejszego starcia zajmują miejsce w strefie spadkowej.

Włoska drużyna nie miała problemów z zajęciem pierwszego miejsca w grupie E. Za plecami Fiorentiny zostały Dnipro Dniepropietrowsk, Pacos Ferreira oraz Pandurii. Zespół z Florencji zdobył 16 "oczek", a jedyną drużyną, której udało się urwać Włochom punkty, była portugalska Ferreia. Mecz w Portugalii zakończył się bezbramkowym remisem.

Podopieczni Vincenzo Montelii w Serie A po 24 kolejkach zajmują wysokie, czwarte miejsce. W ostatnim meczu Fiorentina przegrała jednak na własnym stadionie z Interem Mediolan 1:2.

Głównym arbitrem tego spotkania jest Rosjanin, Siergiej Karasiow. Na liniach wspierać go będą rodacy, Tichon Kaługin oraz Anton Awierjanow.

Na relację z tego spotkania zapraszamy już kilka chwil przed 19:00, kiedy poznamy wyjściowe składy obu drużyn!

Esbjerg fB: Dubravka – P. Ankersen, Drobo-Ampem, Jakobsen, Knudsen – J. Ankersen, Lekven, Andreasen, Lyng – Fellah, Pusic

Rezerwowi: J. Andersen, Bakenga, Bergvold, Hojberg, Lucena, Rasmussen, van Buren

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Savić, Compper, Pasqual – Fernandez, Aquilani, Valero – Ilicić, Matri, Ryder

Rezerwowi: Ambrosini, Bakić, Gomez, Joaquin, Pizarro, Rosati, Tomović

Sędziowie: Karasiow – Kaługin, Awierjanow.

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę.

1

1
    Od środku rozpoczęli gospodarze.

2
    Pusic faulowany na połowie rywala, od wrzutu wolnego grę rozpoczną Duńczycy, ale jest to jednak zbyt spora odległość od oddania bezpośredniego strzału na bramkę strzeżoną przez Neto.

3
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Fiorentiny, do piłki najwyżej wyskoczył Andreasen, ale jego uderzenie głową bardzo niecelne.

4
    Kolejna świetna akcja prawą stroną boiska w wykonaniu gospodarzy! Jakobsen wrzuca piłkę w pole karne wprost na głowę Pusicia, ale strzał napastnika duńskiego zespołu broni Neto!

5
    Lyng fauluje Roncaglię na własnej połowie, rzut wolny dla Fiorentiny!

6
    Matri znalazł się z futbolówką przed polem karnym rywali, ale nie był w stanie przecisnąć się z nią pomiędzy dwoma defensorami Esbjergu i w posiadaniu piłki z powrotem gospodarze.

7
    Ilicić zdecydował się na uderzenie tuż zza linii pola karnego przeciwnika, ale piłka o dobre kilka metrów mija bramkę strzeżoną przez Dubravkę. Golkiper duńskiej drużyny wznowi grę od bramki.

8
    Gol dla Fiorentiny!
    Świetne zagranie w pole karne Esbjergu, ALESSANDRO MATRI najpierw świetnie przyjmuje piłkę, a chwilę później oddaje strzał nie do obrony i wyprowadza gości na prowadzenie!

10
    Gol dla Esbjergu!
    Tym razem dośrodkowanie w pole karne Fiorentiny, Roncaglia źle trafia głową w piłkę, która trafia pod nogi MARTINA PUSICIA, a ten bez problemu umieszcza piłkę w siatce po strzale na dłuższy słupek!

12
    Kolejny raz prawym skrzydłem próbują się przedostać pod pole karne rywala goście, ale tym razem defensorzy Fiorentiny interweniują bezbłędnie.

13
    Włosi spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska, są wyraźnie zaskoczeni szybką odpowiedzią rywali.

14
    Roncaglia bardzo dobrze przerywa prostopadłe podanie Andreasena do Pusicia.

15
    Niefortunna interwencja we własnym polu karnym Dropo-Ampema, do piłki doskoczył Josip Ilicić, który pewnie pokonuje Dubravkę! Fiorentina ponownie na prowadzeniu!

17
    Znowu bardzo szybko chcieli odpowiedzieć gospodarze, ale tym razem Neto wygrał pojedynek z Pusiciem!

18
    Rzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla Esbjergu. Knudsen bezpośrednio wrzuca piłkę w pole karne Fiorentiny, ale obrońcy zwyciężają pojedynek główkowy i piłka już opuściła szesnastkę zespołu z Włoch.

20
    Matrić dostał świetne podanie w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniują obrońcy.

21
    Wrzutka z lewej flanki w pole karne Fiorentiny, piłkę na klatke piersiową przyjmuje Aquilani, a na trybunach gwizdy i niezadowolenie, kibice domagają się rzutu karnego, ale wydaje się, że arbiter postąpił słusznie nie używając gwizdka.

22
    Goście będą mieli okazję na podwyższenie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

24
    Ładnie budowali swoją akcję goście, ale tym razem obrońcy gospodarzy spisali się bez zarzutu. Po szybkim tempie w pierwszym kwadransie gra trochę siadła.

25
    Fernandez zbiegł z lewego skrzydła w pole karne Esbjergu, minął jednego obrońcę i oddał strzał na bramkę, ale zbyt lekko i piłkę pewnie łapie Dubravka.

27
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne gości i piłka wychodzi za linię końcową boiska.

28
    Knudesn fauluje Valero na własnej połowie i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

29
    Dubravka pewnie wyłapuje piłkę po wrzutce w szesnastkę gospodarzy.

30
    Świetny strzał tuż zza linii pola karnego gości w wykonaniu Andreasena, piłkę lekko strąca jeden z obrońców Fiorentiny i tylko korner dla gospodarzy! Piłka o centymetry minęła słupek zespołu z Włoch!

31
    Jakobsen wrzuca piłkę w szesnastkę rywali, wyskakuje do niej Pusic, ale przenosi futbolówkę wysoko ponad poprzeczką. Ale brawa dla gospodarzy, powoli przejmują oni inicjatywę w tym spotkaniu!

32
    Kolejny korner dla Esbjergu to dowód, że w ostatnich minutach drużyna z Danii rządzi na boisku.

33
    Anreasen znów uderza zza pola karnego i piłka po rykoszecie po raz kolejny minimalnie mija słupek bramki rywala! Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Frederiksena!

34
    Czwarty korner dla gospodarzy w ciągu ostatnich kilku minut, ogromna przewaga duńskiej drużyny!

35
    Żółtą kartką ukarany zawodnik Esbjergu, Michael Jakobsen.

36
    Rzut karny dla Fiorentiny! Wyprowadzający kontratak zespołu gości Ryder przewracany w polu karnym przez Drobo-Ampema!

35
    Żółtym kartonikiem ukarany przez sędziego również zawodnik Fiorentiny, Manuel Pasqual.

37
    Dubravka zupełnie wyczuł intencji przeciwnika i ALBERTO AQUILANI wpisuje się na listę strzelców! 3:1 dla Fiorentiny!

39
    Kompletnie przybici wydają się być gospodarze.
    Gol padł w momencie, w którym wypracowywali sobie dużo okazji i ta strata na pewno boleśnie ich zabolała. Czy zdołają się podnieść jeszcze w tej połowie?

40
    Od dłuższego czasu piłka znajduję się w posiadaniu piłkarze Fiorentiny, którzy spokojnie wymieniają podania w środkowej części boiska.

41
    Rzut wolny dla Esbjergu, który zostaje wykonany bez pomysłu i od bramki rozpocznie Neto.

42
    Świetne prostopadłe zagranie Andreasena w pole karne do Pusicia, który jednak był zbyt odchylony w momencie oddawania strzału i dobrze interweniuje Neto.

44
    Piłkarze obu drużyn wyraźnie czekają już na przerwę. Zawodnicy włoskiego klubu nie spieszą się z atakowaniem rywala, a gospodarze zbytnio im w tym nie przeszkadzają swoim pressingiem.

45
    Jedną minutę dolicza arbiter do pierwszej części spotkania.

45+1

Przerwa! W pierwszej połowie mieliśmy bardzo dużo emocji, rzut karny i aż cztery gole! Druga połowa zapowiada się równie ciekawie, więc zostańcie z nami, wracamy za niespełna kwadrans!

46

46
    W przerwie meczu na zmianę decyduje się szkoleniowiec gospodarzy. W miejsce Lynga wchodzi Andersen.

47
    Od rzutu z auto przy linii środkowej boiska grę wznowią gospodarze.

48
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Fiorentiny, ale ostatecznie góra obrońcy, którzy wybijają piłkę poza obręb szesnastki.

49
    Dobra akcja gospodarzy przerwana gwizdkiem arbitra. Knudsen złapany na pozycji spalonej.

51
    Gospodarze cały czas utrzymują się przy piłce, widać, że piętnastominutowa przerwa dobrze na nich wpłynęła.

53
    Bezradni w tym momencie są podopieczni Vincenzo Montelii.

54
    Po kolejnym nieskutecznym ataku gospodarzy grę od bramki wznowi Neto.

55
    Fernandez faulowany na połowie rywala i rzut wolny dla Fiorentiny.

56
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Matriego wchodzi Gomez.

57
    Świetna okazja gospodarzy na podwyższenie wyniku! Gomez dostał dobre podanie w uliczkę, przebiegł z piłką kilka metrów po czym uderzył na bramkę rywala, ale broni jego uderzenie Dubravka!

58
    Defensorzy gospodarzy bezbłędnie poradzili sobie z dwoma dośrodkowaniami we własne pole karne.

59
    Peter Ankersen fauluje rywala wyprowadzającego kontratak, ale nie zostaje ukarany indywidualnie przez sędziego. Rzut wolny dla zespołu z Włoch.

60
    Potężna bomba Knudsena z dwudziestu metrów, ale fantastyczną interwencją popisuje się Neto, który wybija piłke na rzut rożny!

62
    Ilicić biegnie rozpędzony po prawym skrzydle, zbiega w stronę pola karnego po czym wystawia piłkę do Valero, który jednak uderza niecelnie i od bramki rozpoczyna Dubravka.

64
    Gospodarze nie potrafią wyprowadzić piłki z własnej połowy, drużyna z Włoch stosuje w tym momencie bardzo wysoki pressing.

65
    Druga zmiana w zespole gości. Za Fernandeza wchodzi Bakić.

67
    Ładna akcja gospodarzy, ale piłkę po wrzutce w pole karne Savić wybija na aut. Chwilę później sędzia odgwizduje pozycję spaloną jednego z zawodników Esbjergu.

68
    Andreasen świetnie wypuścił w pole karne Pusicia, ale od napastnika gospodarzy szybszy był Compper, który mocno wybija futbolówkę z własnej szesnastki.

70
    Za mocne podanie na skrzydło z głębi pola do Rydera, który przegrywa pojedynek biegowy ze świetnie zastawiającym się Peterem Ankersem.

71
    Gracz Fiorentiny, Ilicić, ukarany żółtą kartką za faul na swoim rywalu w środku pola.

72
    Na drugą zmianę decyduje się trener zespołu z Danii. Miejsce Lekvena zastąpi Rasmussen.

73
    Valero będzie miał okazję do dośrodkowania w pole karne z rzutu rożnego.

74
    Rzut wolny dla Esbjergu na połowie rywala, ale zamiast dośrodkowania zobaczyliśmy krótkie rozegranie piłki, które przyniosło ekipie gospodarzy tylko rzut rożny.

75
    Akcja Fiorentiny przerwana, w momencie podania Ryder był na pozycji spalonej.

76
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Pizarro wchodzi za Aquilaniego.

77
    To powinien być gol! Najpierw Dubravka świetnie broni strzał Ilicicia, a przy dobitce beznadziejnie zachował się Valero, który celował w okienko bramki rywala, a uderzył bardzo niecelnie!

79
    Rasmussen fauluje Roncaglię niemal przy linii autowej na własnej połowie i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

80
    Druga połowa stoi niestety na zdecydowanie niższym poziomie niż pierwsza. Oba zespoły grają ospale, a akcji podbramkowych mamy jak na lekarstwo. Czy ostatnie dziesięć minut przyniesie nam więcej emocji? Zostańcie z nami!

81
    Rzut wolny dla Esbjergu blisko pola karnego rywali!

82
    Piłka po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry leciała jednak bardzo nisko i obrońcy bez problemy wybijają ją z własnego pola karnego.

83
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Bardzo aktywnego w dzisiejszym meczu Andreasena zastępuje Bergvold.

85
    Kolejna centra w pole karne Fiorentiny, tym razem z lewej flanki, ale zagrania gospodarzy są w tym momencie bardzo niedokładne i bez problemu radzą sobie z nimi piłkarze z Włoch.

86
    Dośrodkowanie w pole karne Esbjergu, tam do piłki najwyżej wyskoczył Mario Gomez, ale jego uderzenie nie było na tyle silne, aby zaskoczyć golkipera gospodarzy i Dubravka pewnie łapie piłkę.

87
    Neto świetnie broni strzał z najbliższej odległości jednego z zawodników Esbjergu! To mógł być gol kontaktowy dla gospodarzy!

89
    Rzut z autu w okolicach środka boiska dla piłkarzy z Florencji. Czy goście pokusza się jeszcze o czwartego, dobijającego rywali gola?

90
    Ostre wejście Drobo-Ampema w nogi Rydera i żółtka kartka dla zawodnika gospodarzy. Oprócz tego rzut wolny z dogodnej pozycji dla Fiorentiny.

90+1
    Trzy minuty do drugiej połowy dolicza sędzia.

90+2
    Strzał zza pola karnego w wykonaniu Gomeza mocny, ale niecelny i od bramki grę wznawia Dubravka.

90+3
    Rzut wolny dla zespołu z Florencji po nieczystym zagrania Fellaha.

90+4

Koniec meczu! Mimo bardzo dobrej pierwszej połowy, druga przyniosła nam o wiele mniej emocji. Fiorentina wraca do Włoch ze sporą zaliczką i jest niemal pewna awansu do 1/8 finału Ligi Europy. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na pozostałe spotkanie rozgrywane w dniu dzisiejszym w ramach Ligi Europy tylko na Lajfy.com! (20:54:19)

Gole: 10. Pusic – 8. Matri, 15. Ilicić, 37. Aquilani (kar.)

Kartki:   35. Jakobsen (ESB), 90. Drobo-Ampem (ESB) – 35. Pasqual (FIO), 71. Ilicić (FIO)

Esbjerg fB: Dubravka – P. Ankersen, Drobo-Ampem, Jakobsen, Knudsen – J. Ankersen, Lekven (72. Rasmussen), Andreasen (83. Bergvold), Lyng (46. Andersen) – Fellah, Pusic
    Zmiany: J. Andersen, Bakenga, Bergvold, Hojberg, Lucena, Rasmussen, van Buren

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Savić, Compper, Pasqual – Fernandez (65. Bakić), Aquilani (76. Pizarro), Valero – Ilicić, Matri (56. Gomez), Ryder
    Zmiany: Ambrosini, Bakić, Gomez, Joaquin, Pizarro, Rosati, Tomović

Sędziowie: Karasiow – Kaługin, Awierjanow