Anży – Genk 0:0 (koniec) | Dnipro – Tottenham 1:0 (koniec) | Juventus – Trabzonspor 2:0 (koniec)
Czernomorec – Lyon 0:0 (koniec) | Esbjerg – Fiorentina 1:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Valencia 0:2 (koniec)
PAOK – Benfica 0:1 (koniec) | Slovan – Alkmaar 0:1 (koniec) | Real Betis – Rubin 1:1 (koniec)
Swansea – Napoli 0:0 (koniec) | Maribor – Sevilla 2:2 (koniec) | Vik. Pilzno – Szachtar 1:1 (koniec)
Lazio – Łudogorec 0:1 (koniec) | Ajax – FC Salzburg 0:3 (koniec) | Maccabi T.A. – Basel 0:0 (koniec)
Porto – Eintracht 2:2 (koniec)
Real Betis Balompié
1:1 (1:0)
FC Rubin Kazan
Czwartek 20.02.2014, 21:05 • Estadio Benito Villamarín, Sewilla • Liga Europy UEFA

Po niezbyt interesującym meczu Rubin zremisował 1-1 z Betisem. Ciężko cokolwiek dobrego napisać o tym meczu, a tym bardziej wybrać MVP, dlatego tym razem obędzie się bez tego. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych spotkań na lajfy.com! (22:57:58)

90+4
    Kwerwelia wszedł za Mullina.

90+3
    Spore zamieszanie pod bramką gości i rzut rożny dla gospodarzy.

90+2
    Kuzmin ukarany żółtą kartką.

90+1
    Didac Vila niecelnie uderzał z dystansu.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    M'Vila ukarany żółtą kartką. Zagotowało się na boisku.

86
    Betis stara się zamknąć gości w okolicach ich pola karnego.

85
    Perquis wywalczył rzut rożny.

84
    Sporo fauli po obu stronach. Widać coraz większą nerwowość w poczynaniach obu drużyn.

83
    Ryżykow dalekim wyjściem uratował swój zespół.

81
    Molina ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla gości.

79
    Betis długo rozgrywa piłkę.

77
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Molina wszedł za Reyesa.

75
    Rubin po zdobyciu gola zaczął odważnie atakować.

74
    Gol dla Rubinu!

ROMAN EREMENKO nie myli się z rzutu karnego. Rubin wyrównał stan meczu!

72
    Karadeniz pada w polu karnym i sędzia wskazuje na jedenastkę. Szansa dla gości. Faulował Reyes, który otrzymał żółtą kartkę.

70
    Złe zagranie Mullina i piłkę przejął Adan.

69
    Kislak wybił piłkę na rzut rożny po akcji Baptistao.

67
    Nono wszedł za Nosę.

67
    Mullin wszedł za Kulika. Pierwsza zmiana w drużynie gości.

66
    Sevilla uderzał z dystansu, ale Ryżakowa był na posterunku.

65
    Eremenko strzelał z dystansu, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Adana.

64
    Kulik faulowany przez Reyesa. Piłka dla gości.

63
    Rzut wolny dla gości po akcji Rubena Castro.

61
    Zagranie Reyesa ręką i piłka dla gości.

60
    Eremenko bardzo nieclenie uderzał z dystansu.

59
    Ryżykow bez problemu złapał podanie Juanfrana.

58
    Rzut wolny dla Betisu z własnej połowy.

56
    Karadeniz złapany na spalonym. Coraz aktywniejsi są goście.

55
    Rubin w ataku pozycyjnym.

53
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Ruben Castro wszedł za Chuliego.

52
    Torbinski faulował w ataku. Piłka dla gospodarzy.

51
    Betis atakuje, ale bez powodzenia.

49
    Niecelny strzał Cedrica.

47
    Rzut rożny dla przyjezdnych i zła wrzutka Karadeniza.

47
    Rzut wolny dla gości ze środka boiska.

46

Niespodziewanie Betis prowadzi do przerwy z Rubinem. W drugiej połowie zawodnicy z Kazania będą musieli radzić sobie w osłabieniu. Czy zdołają wyrównać przekonamy się po przerwie.

45+1

44
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale bez zagrożenia pod bramką Ryżykowa.

42
    Baptistao zdecydował się na strzał z dystansu i był bliski szczęścia. Dobry mecz Brazylijczyka.

41
    Eremenko nieclenie uderzył ze stałego fragmentu gry.

40
    Karadeniz faulowany blisko pola karnego rywali i rzut wolny dla gości.

39
    Baptistao źle opanował piłkę i Ryżakow spokojnie złapał piłkę.

38
    W końcu dobra akcja gości i Adan musiał wybić strzał Kislaka na rzut rożny.

37
    Kolejna seria fauli.

35
    Rzut rożny dla gospodarzy i zablokowany strzał Juanfrana.

33
    Torbinski faulowany pod własną bramką, Piłka dla gości.

32
    Juanfran ukarany żółtą kartką za faul na Kuliku.

30
    Wrzutka w pole karne gości i niecelne uderzenie głową Perquisa.

28
    Idiotyczne zagranie Prudnikowa i napastnik gości osłabia swój zespół.

27
    Prudnikow ukarany żółtą kartką.

26
    Strzał Baptistao prosto w środek bramki i bez problemu interweniował Ryżykow.

24
    Sporo fauli po obu stronach. Nikt w tym meczu nie odstawia nogi.

22
    Nosa próbował strzału z dystansu, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

21
    Betis długo utrzymuje się przy piłce.

19
    Rzut wolny dla Betisu ze środka boiska.

18
    Ładny strzał Baptistao i jeszcze lepsza interwencja Ryżykowa. Tylko rzut rożny dla Betisu.

17
    Ostra walka w środku. Jak na razie obserwujemy bardzo wyrównane spotkanie.

15
    N'Diaye powstrzymał szarżującego Prudnikowa.

14
    Rzut wolny dla gospodarzy ze środka boiska.

12
    Eremenko za mocno zagrał do Kuzmina i od bramki rozpocznie Adan.

10
    Betis odważnie atakuje.

9
    Nosa otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczny wślizg. Faulowany był M'Vila.

8
    Baptistao stracił piłkę przed polem karnym gości.

7
    Rubin w końcu przeprowadził groźną akcję, ale Perquis wybił piłkę z własnego pola karnego.

5
    Zaskoczeni goście mają problem z rozegraniem akcji.

3
    Gol dla Realu Betis!

DIDAC VILA zdecydował się na indywidualną akcję lewym skrzydłem i niespodziewanie już w trzeciej minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie.

2
    Długo rozgrywają piłkę gospodarze, których witały dziś gwizdy własnych kibiców.

1
    Mecz rozpoczęli goście.

1

Real Betis Balompié: Adan – Juanfran, Perquis, N'Diaye, Didac Vila – Baptistao, Reyes, Sevilla (C), Nosa, Cedric – Chuli

Rezerwowi: Pedro – Amaya, Caro, Nono, Juan Carlos, Molina, Ruben Castro

Trener: Gabriel Calderon

FC Rubin Kazan: Ryżykow – Kuzmin, Sharonow (C), Burlak, Kislak – M'Vila, Kulik, Eremenko, Torbinski, Karadeniz – Prudnikow

Rezerwowi: Arlauskis – Kwerwelia, Mavinga, Getigezhew, Cesar Navas, Mullin, Mukhametshin

Trener: Wladimir Maminow

Sędziowie: Gumienny – Bleyen, Meers

Wczoraj zmarł legendarny zawodnik Betisu: Antonio Benítez. Występował on na pozycji obrońcy. Karierę zaczynał w Xerez, skąd w 1970 roku przeszedł do Betisu. W barwach "Verdiblancos" rozegrał ponad 280 spotkań ligowych. Zapewne dzisiejszy mecz poprzedzi minuta ciszy.

Na własnym boisku gospodarze są w stanie sprawić niespodziankę, ale w dwumeczu niemal wszystko przemawia za drużyną z Rosji.

Betis wzmocnili Antonie Adan z Cagliari i wypożyczony z Atletico Madryt Leo Baptistao. Drużynę opuścił Markus Steinhöfer, który dołączył do TSV.

W przerwie zimowej Rubin opuścił najlepszy strzelec drużyny Jose Salomon Rondon, który wzmocnił Zanit. Poza nim z Kazaniem pożegnali się Bibras Natcho (PAOK) i Aleksandr Ryazantsev (Zenit). Drużynę wzmocnili krajowi zawodnicy. Wciąż trwa poszukiwanie nowego napastnika. Plotki mówią o Matavzie z PSV i Karašausks ze Skonto Ryga.

Dla drużyny z Rosji to pierwszy mecz o punkty od grudnia. W lidze zajmuje dziesiąte miejsce. Bilans Rubinu to pięć zwycięstw, dziewięć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy 21-14.

Betis zajmuje w Primera Division ostatnią lokatę. Bilans drużyny gospodarzy jest dramatyczny: trzy zwycięstwa, pięć remisów i szesnaście porażek. Bilans bramkowy to 20-53. W ostatnie kolejce Betis przegrał 0-1 z Granadą.

Faworytem dwumeczu są goście z Kazania, którzy mają spore doświadczenie w europejskich pucharach. Betis z racji złej sytuacji w lidze skupia się raczej na rozgrywkach krajowych.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.