Boston – Washington 2:4 (koniec) | Philadelphia – NY Rangers 4:2 (koniec) | Columbus – Florida 6:3 (koniec)
Nashville – Winnipeg 1:3 (koniec) | Dallas – Tampa 2:4 (koniec) | Los Angeles – Carolina 3:1 (koniec)
Los Angeles Kings
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 01.03.2014, 22:10National Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Serdecznie zapraszam na National Hockey League. Los Angeles Kings zmierzy się z Carolina Hurricanes

Królowie dotychczas rozegrali sześćdziesiąt jeden spotkań, z których wygrali trzydzieści trzy, w tym dziesięć po dogrywce. Łącznie mają w swoim dorobku siedemdziesiąt dwa punkty, co daje im szóste miejsce w konferencji zachodniej

Gospodarze tego pojedynku zdążyli po igrzyskach rozegrać już dwa mecze. W obu okazali się lepsi od swoich rywali. Najpierw na wyjeździe pokonali Colorado Avalanche 6:4 (Anze Kopitar 2, Robyn Regehr, Jarret Stoll, Jeff Carter, Justin Williams), a potem uporali się w Calgary z miejscowymi Płomieniami 2:0 (Dustin Brown, Dwight King)

Huragany po pięćdziesięciu dziewięciu rozegranych pojedynkach plasuje się na trzynastym miejscu konferencji wschodniej. Zwyciężali dwadzieścia sześć razy, z czego tylko cztery po regulaminowym czasie gry. Łącznie uzbierali sześćdziesiąt jeden oczek

Ekipa z Caroliny również zdążyła rozegrać już dwa spotkania, tyle że w ich przypadku były to dwie porażki. Najpierw ulegli w Bostonie z Sabres, czyli najsłabszą drużyną ligi 2:3, tracąc decydującego gola w ostatniej minucie. Bramki dla Hurricanes zdobyli w tym meczu Eric Staal i Alexander Semin. Następnie przyszła przegrana w kolejnym starciu wyjazdowym z Dallas Stars 1:4. Honorowe trafienie zaliczył Eric Staal

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 22:10 na portal lajfy.com!

6:20
    Wznowienie na niebieskiej wygrane przez przyjezdnych, wycofany krążek do obrony, po chwili nieudana próba wstrzelenia go w strefę rywali

10:45
    Jeszcze raz musiał pokazać swoje niemałe umiejętności Quick, po raz kolejny skutecznie interweniuje

11:15
    W świetnej sytuacji pudłuje zawodnik Króli!

Gol dla Los Angeles!

Na prawej stronie znalazł się MIKE RICHARDS, który zupełnie niepilnowany popisuje się kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę!

19:45
    Gol dla Caroliny!

Huraganowo szybka odpowiedź! Dobrze pod bramką Króli zachował się ANDREJ SEKERA, który uderzeniem z powietrza umieścił gumę w bramce Jonathana Quicka!

20:00
    Pierwsza tercja skończona

Długo, długo nic się groźniejszego pod bramkami nie działo, aż tu nadeszła ostatnia minuta i mamy gole dla obu ekip! Następna tercja zapowiada się bardzo emocjonująco. Zostańcie z nami!

Statystyka strzałów: 10:8

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

20:15
    Jiri Tłusty bardzo szybko zapracował na karę

20:55
    Świetna interwencja parkanami Chudobina po mocnym uderzeniu Doughty'ego!

23:30
    Teraz przydarzyło im się zbyt mocne podanie na połowę rywala i wyszło z tego uwolnienie

24:05
    Pewna interwencja Quicka

24:15
    Gospodarze wygrywają wznowienie, sunie szybka akcja zakończona dobrą obroną Chudobina

25:45
    Kapitalnie rozegrana kontra przez przyjezdnych, zabrakło tylko sposobu na Quicka!

34:20
    Gospodarze cały czas atakują, ale brakuje im pomysłu na sforsowanie obrony gości

35:00
    Nie po raz pierwszy skuteczny w bramce Chudobin

36:30
    Gra się nieco uspokoiła, guma często przebywa w strefie neutralnej lodowiska

37:05
    Ładnie pociągnął prawą flanką Stoll, zdecydował się na mocne uderzenie, jednak pewnie broni to Chudobin

38:10
    Nieudana próba strzału Toffoliego

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

39:25
    Znów w roli głównej Anton Chudobin! Obronione dwa mocne strzały z dystansu w krótkim czasie!

40:00
    Druga tercja skończona

Drugie dwadzieścia minut bardzo podobne do tych pierwszych, zabrakło jedynie bramek na koniec tercji. Widać optyczną przewagę po stronie gospodarzy, jednak póki co nie przekłada to się na wynik. Zapraszam po przerwie!

Statystyka strzałów: 21:16

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

40:30
    Szła dobra kontra przyjezdnych, ale świetnie interweniował obrońca Króli, nie dopuścił do podania na czystą pozycję!

44:30
    Przycisnęła teraz mocniej ekipa z Caroliny, ale od czego w bramce jest Quick! Kolejna świetna obrona tego bramkarza!

45:20
    Martinez długo stał z gumą w pobliżu własnej bramki, próba wstrzelenia go w tercję rywala nieudana