Lille – Nantes 0:0 (koniec) | Ajaccio – Guingamp 1:2 (koniec) | Évian TG – Valenciennes 0:1 (koniec)
Nice – Bastia 2:0 (koniec) | Rennes – Toulouse 2:3 (koniec) | Sochaux – Lorient 2:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
0:1 (0:0)
Valenciennes FC
Sobota 15.03.2014, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Koniec meczu! Po dziewięćdziesięciu minutach Valenciennes zdobywa bardzo ważne trzy punkty! Jedną bramkę w tym spotkaniu strzelił w sześćdziesiątej trzeciej minucie Waris. Evian ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową! (21:52:38)

90+1
    Aż cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

88
    I jeszcze Ruben został upomniany żółtym kartonikiem.

88
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Benezeta na murawie pojawił się Mensah.

85
    Pięć minut do zakończenia spotkania. Drużyna Valenciennes jak na razie skutecznie się broni.

81
    Na murawie pojawia się były zawodnik krakowskiej Wisły, Maor Melikson! Zajmuje on miejsce Dossevi'ego.

80
    Przekombinował teraz Ruben! Napastnik Evianu zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi w polu karnym, to zaczął dryblować i stracił piłkę. Ta na szczęście trafiła jeszcze do Abdallaha, ale jego uderzenie tylko otarło się o poprzeczkę.

77
    Rzut wolny dla gospodarzy. Około dwudziestu pięciu metrów do bramki Novaesa.

76
    Teraz gra dla obu zespołów się w ogóle nie klei. Nikt nie potrafi się dłużej utrzymać przy piłce, co odbija się na jakości spotkania.

74
    Posiadanie piłki:
    Evian 53% – 47% Valenciennes.

71
    Zmiany w drużynie gospodarzy. Za Cambona na murawie melduje się N'Sikulu i za Barbose wchodzi Abdallah.

69
    Z ogromną łatwością teraz defensywę rywali przeszedł Waris, ale ostatecznie zamiast podawać, to uderzył i futbolówka przeleciała obok bramki.

68
    Teraz przewrotką bramkę próbował zdobył Barbosa, ale ładnie mówiąc, trochę mu to nie wyszło.

65
    Żółtą kartką upomniany został zawodnik Evian, Barbosa.

63
    Gol dla Valenciennes!

ABDUL WARIS!!

W końcu mamy bramkę w tym meczu! Po dośrodkowaniu w pole karne, futbolówkę uderzył Doumbia, ale ofiarną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Jednak wybił on piłkę wprost pod nogi ABDULA WARISA, który mocnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

60
    Zmiana w drużynie Valenciennes. Za Matera na murawie pojawił się Lala.

58
    Rzut wolny dla gospodarzy. Benezet był faulowany na wysokości dwudziestego piątego metra.