Stuttgart – Freiburg 2:0 (koniec) | Werder – Schalke 04 1:1 (koniec) | 1. FC Nurnberg – Borussia M. 0:2 (koniec)
Augsburg – Bayern 1:0 (koniec) | Eintracht – Mainz 2:0 (koniec) | Borussia D. – Wolfsburg 2:1 (koniec)
Borussia Dortmund
2:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 05.04.2014, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga

83
    I gościom zabrakło nie wiele! Z wolnego świetnym uderzeniem nad murem popisał się De Bruyne, futbolówka leci jednak minimalnie ponad bramką Langeraka!

79
    Szkoleniowiec gości natychmiast reaguje. Boisko opuszcza Malanda, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Caliguri.

77
    Gol dla Borussii!
    Bramkę zdobył MARCO REUS.

Gospodarze w końcu dopinają swego! Obejmują prowadzenie! Na lewej stronie futbolówka trafiła do Durma, ten dośrodkował na 5 metr, tu z bramki wyszedł Grun i wydawało się, że spokojnie złapię piłkę i zażegna zagrożenie. Jednak niefortunnie wpadł na Knoche przez co futbolówka wypadła mu z rąk. Przejął ją MARCO REUS i bez żadnego problemu skierował do bramki!

76
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Mkhitaryan, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Kirch.

74
    I szybka odpowiedź gospodarzy. Lewadnowski kapitalnie zagrał górną piłkę w pole karne do Reusa, ten ładnie ją zgasił i miał przed sobą jedynie Gruna, jednak uderzył zbyt słabo i golkiper gości bez problemu chwyta futbolówkę!

70
    Tuż po wznowieniu gry z doskonałą szybką akcją wychodzą gospodarze i marnują kapitalną okazję na objęcie prowadzenia! Na swojej połowie futbolówkę przeją Lewandowski, przebiegł z nią niemal całą połowę i tuż przed polem karnym zagrał do niepilnowanego na lewej stronie szesnastki Mkhitaryana, ten miał przed sobą jedynie Gruna, jednak uderzył minimalnie obok prawego słupka!

69
    Uraz Trascha okazał się być poważny i nie jest on w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawia się Ochs.

64
    Odpowiadają goście i jak przed przerwą wyprowadzili groźny atak po którym zapachniało golem pod bramką Langeraka. Na lewej stronie futbolówka trafiła do Perisica ten zagrał po ziemi na 5 metr gdzie do futbolówki dopadł Olic, uderzył jednak obok bramki!

55
    Lewandowski otrzymał futbolówkę przed polem karnym i próbował zagrać ją do wbiegające w szesnastkę Jojica, został jednak zablokowany, futbolówkę przejęli goście, ich kontrę faulem przerwał jednak Jojica i został ukarany przez arbitra żółtą kartką.

51
    Bramkę zdobył ROBERT LEWANDOWSKI.

I szturm gospodarzy na początku drugiej połowy przynosi efekt, doprowadzają oni do wyrównania! Z kornera świetnie na 5 metr zacentrował Reus, tutaj do futbolówki dopadł ROBERT LEWANDOWSKI i kapitalnym uderzeniem tyłem głowy skierował piłkę do siatki! Polak pokazał swoją wielką klasę!

46
    Szkoleniowiec gospodarzy nie czeka tylko od razu reaguje. W przerwie podwójna zmiana. Boisko opuszczają Aubameyang i Sahin, a w ich miejsce na placu gry pojawiają się Durm i Jojic.

40
    Kolejna próba Vfl i marnują oni nieprawpodobną sytuację! Przejęli futbolówkę na połowie BVB, trafiła ona na prawej stronie do De Bruyne, ten wpadł niepilnowany w pole karne i zagrał po ziemi na 5 metr tutaj do futbolówki dopadł Olic uderzył wślizgiem futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę, po odbiciu od niej ponownie spadła na nogę Chorwata jednak ponownie trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole! Niesamowite!

37
    Brzydki faul w środku pola Sahina na Gustavo i słusznie zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

34
    Gol dla Wolfsburgu!
    Bramkę zdobył IVICA OLIC.

Można powiedzieć do trzech razy sztuka. Kolejne groźna sytuacja gości i tym razem obejmują oni prowadzenia. Na lewej stronie futbolówka trafiła do Rodrigueza, ten świetnie zacentrował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Malanda i oddał mocne uderzenie głową, Langerak zdołał odbić piłkę przed siebie tu dopadł jednak do niej IVICA OLIC i bez problemu z najbliższej odległości skierował ją do bramki!

32
    Brzydki faul w środku pola Trascha na Lewandowski i mamy pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu.

24
    Odpowiadają goście i marnują kolejną dobrą okazje na zdobycie gola. Po świetnej kontrze na lewej stronie futbolówka trafiła do Arnolda, ten zagrał do niepilnowanego po prawej stronie szesnastki De Bruyne, który oddał uderzenie, jednak obok bramki Langeraka!

10
    W końcu z pierwszym atakiem wychodzą goście i od razu groźnie pod bramką Langeraka! Świetna kontra na prawej stronie futbolówka trafiła do Perisica, ten świetnie zwiódł jednego z defensorów gospodarzy i zagrał na 5 metr, tutaj był Olic i wystarczyło jedynie odpowiednio dołożyć stopę by skierowąć futbolówkę do bramki, ten jednak posłał ją ponad!

8
    W końcu groźnie pod bramką Gruna. Na lewym skrzydle futbolówkę przejął Mkhitaryana i zagrał ją do niepilnowanego w polu karnym Reusa, ten oddał uderzenie, piłka rykoszetem odbiła się od jednego z defensorów gości i leciała do bramki, świetną interwencją popisuje się jednak Grun, który odbija ją na korner!

Kamil Marut

Gole: 51. Lewandowski, 77. Reus – 34. Olic

Kartki:   37. Sahin (DOR), 55. Jojic (DOR) – 32. Trasch (WOL)

Borussia Dortmund: Langerak- Piszczek, Papastothopoulos, Hummels, Grosskreutz- Kehl, Sahin (46' Jojic)- Aubameyang (46' Durm), Mkhitaryan, Reus- Lewandowski

Rezerwowi: Alomerovic- Durm, Friedrich, Hofmann, Jojic, Kirch, Schieber

VfL Wolfsburg: Grun- Trasch (69' Ochs), Naldo, Knoche, Rodriguez- Gustavo, Malanda (79' Caliguri)- Perisic, Arnold, De Bruyne- Olic

Rezerwowi: Drewes- Caliguri, Felipe, Kutschke, Ochs, Polak, Schafer

Sędziowie: K. Kircher- R. Kempter, T. Schiffner