Everton – Crystal Palace 2:3 (koniec) | Man City – Sunderland 2:2 (koniec)
Everton F.C.
2:3 (0:1)
Crystal Palace F.C.
Środa 16.04.2014, 20:45 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League

Koniec! Ostatecznie gospodarzom nie udało się zdobyć w tym spotkaniu nawet jednego punktu! Crystal Palace po bardzo dobrym meczu zwycięża na Goodison Park z Evertonem 3:2. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:42:58)

90+6

90+5
    Dobre podanie za plecy obrońców do Mirallasa, który jednak miał problem przy przyjęciu piłki i ostatecznie stracił ją na rzecz jednego z defensorów gości.

90+4
    Kolejna centra w szesnastkę Crystal Palace, o piłkę walczył jeszcze Lukaku, ale był bez szans w pojedynku z golkiperem gości.

90+3
    Puncheon nie potrzebnie pozwolił sobie na dyskusje z arbitrem i został przez niego ukarany żółtym kartonikiem.

90+2
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gości i piłkę pewnie wyłapuje Speroni. Bramkarz gości stara się jednocześnie opóźniać grę i "urwać" kilka cennych sekund dla swojego zespołu.

90+1
    Mocne zagranie piłki z głębi pola przez Bainesa nie znalazło adresata i przy futbolówce znajdują się teraz piłkarze z Londynu.

90
    Aż sześć minut do drugiej odsłony tego widowiska doliczył główny arbiter!

89
    Do końca meczu pozostało coraz mniej czasu, czy Liverpoolczycy zdołają wywalczyć chociaż jeden punkt?

87
    Delaney został sfaulowany na własnej połowie przez Romelu Lukaku i arbiter słusznie odgwizduje rzut wolny na korzyść zespołu gości.

86
    Gol dla Evertonu!
    KEVIN MIRALLAS znalazł się z piłką w polu karnym gości, świetnie minął bramkarza Crystal Palace i umieścił piłkę w pustej bramce! Everton walczy do końca!

85
    Naismith zbyt mocno zaangażował się w walkę o piłkę na połowie rywala i sędzia odgwizduje przewinienie. Rzut wolny dla Crystal Palace.

83
    Tym razem defensywa gości bez problemu radzi sobie z dośrodkowaniem w pole karne po rzucie rożny.

82
    Ależ okazja gospodarzy! Po centrze z narożnika boiska piłka trafiła do Barkleya, którego strzał z najbliższej odległości noga wybronił Speroni!

81
    Piłkarze Crystal Palace zamknięci we własnym polu karnym. Drużyna gospodarzy będzie miała okazję do dośrodkowania w pole karne z rzutu rożnego.

80
    Ostatnia zmiana w ekipie gości. W miejsce Chamakha wejdzie Murray.

79
    Piłka po dośrodkowaniu Barkleya w pole karne gości pada łupem obrońców drużyny przyjezdnych.

78
    Ładna akcja Evertonu, ale prostopadłe podanie Lukaku w pole karne zostało przerwane przez defensorów Crystal Palace.

77
    Mimo starty dwóch goli do rywali, to piłkarze Evertonu znajdują się częściej przy futbolówce. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 67% – 33% na korzyść "The Toffies".

76
    Strzelec trzeciego gola dla Evertonu, Cameron Jerome, opuszcza murawę. W jego miejsce wejdzie O'Keefe.

75
    Nieporozumienie Jamesa McCarthy'ego i Lukaku wykorzystują obrońcy Crystal Palace i to oni znajdują się teraz w posiadaniu piłki.

74
    Drużyna Evertonu jest teraz w beznadziejnej sytuacji! Czy gospodarze zdołają wywalczyć chociaż remis? Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka meczu!

73
    Gol dla Crystal Palace!
    Świetne prostopadłe zagranie do CAMERONA JEROME, który nie daje bramkarzowi gospdodarzy najmniejszych szans na skuteczną interwencję! 3:1 dla Crystal Palace!

71
    Gospodarze walczą o wyrównanie, ale i tym razem skuteczną interwencją przy strzale z dystansu popisał się Speroni.

69
    Gospodarze mieli okazję do zagrożenia bramki rywali po dośrodkowaniu, ale piłkę po centrze z narożnika boiska pewnie wyłapał Speroni.

68
    Pierwsza zmiana w zespole gości. W miejsce kontuzjowanego Mariappy wchodzi Parr.

67
    To powinno być wyrównanie! Mirallas dostał znakomite podanie na piąty metr, ale z najbliższej odległości fatalnie spudłował!

65
    Coraz ostrzejsza walka pomiędzy piłkarzami obu drużyn! Zarówno jedni, jak i drudzy, nie oszczędzają się i sędzia często musi używać gwizdka.

64
    Baines zostaje ukarany przez arbitra żółta kartką za niebezpieczny faul w środku pola na jednym z zawodników gości.

62
    Mamy krótką przerwę w grze po tym, jak w starciu z Naismithem ucierpiał Speroni.

61
    Po centrze Mirallasa piłka trafiła do STEVENA NAISMITHA, który zdobywa kontaktowego gola dla drużyny z Liverpoolu!

60
    I ostatnia zmianę wykorzystuje szkoleniowiec gospodarzy! W miejsce Barry'ego wchodzi Osman.

59
    Druga zmiana w zespole Evertonu! Schodzi McGeady, wchodzi James McCarthy!

57
    Barkley ładnie rozpędził się na prawym skrzydle, ale ostatecznie stracił piłkę na rzecz interweniującego Jedinaka.

55
    Howard pewnie wyłapał piłkę po centrze z narożnika boiska.

54
    Po zablokowanym dośrodkowaniu w wykonaniu Bolasie od rzutu rożnego grę wznowią goście.

53
    Chamakh z ogromną łatwością minął Mc'Geady'ego po rajdzie lewym skrzydłem. Piłkarze Evertonu są kompletnie rozbici po utracie drugiego gola.

52
    Bolasie próbował z dystansu zaskoczyć wysuniętego Howarda, ale jego strzał był niecelny i do bramki zacznie golkiper Evertonu.

49
    Do dośrodkowania z narożnika boiska najwyżej wyskoczył SCOTT DANN, który mocnym strzałem głową pokonuje bramkarza gospodarzy!

48
    Gospodarze zamknięci we własnym polu karnym, piłkę po strzale Ledleya na rzut rożny przenosi Tim Howard.

47
    Wydaje się, ze to goście lepiej weszli w drugą połowę. Ich celem na pewno będzie utrzymanie bardzo korzystnego rezultatu, dającego im trzy punkty.

46
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Deulofeu wejdzie Naismith.

46

Do przerwy na Goodison Park Crystal Palace prowadzi z Evertonem 1:0. Czy "The Toffies" zdołają się podnieść i kontynuować swoją zwycięską passę? Przekonajcie się sami, wracamy za niecały kwadrans!

45+2

45+1
    Niepewne zachowanie Speroniego po rzucie rożnym Evertonu, ale McGeady nie wykorzystał okazji i strzelił w boczną siatkę.

45
    Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa dzisiejszego spotkania!

44
    Delaney zostaje ukarany przez arbitra żółtą kartką za przytrzymywanie Mirallasa.

43
    Kolejna indywidualna akcja Bolasie, który tym razem swoim strzałem przeniósł piłkę ponad poprzeczka.

42
    Coraz śmielej atakują goście, jednak tym razem defensorzy Evertonu bez kłopotów wybijają piłkę.

41
    Barry został sfaulowany przez jednego z zawodników gospodarzy na połowie rywali i goście będą mieli okazję do stworzenia zagrożenia po rzucie wolnym.

40
    Świetna okazja gospodarzy! Strzał Lukaku z pola karnego wspaniale wybronił Speroni! Ogromne szczęście mieli teraz goście.

39
    McGeady dopadł do piłki po centrze z narożnika boiska, ale jego uderzenie zostało wybronione przez Speroniego.

38
    Po indywidualnej akcji Deulofeu gospodarze będą mieli okazję do dośrodkowania w szesnastkę rywali z rzutu rożnego.

36
    Mirallas upadł w polu karnym gości, ale sędzia nie decyduje się na użycie gwizdka.

35
    To mógł być drugi cios zadany w gospodarzy! Świetna interwencja Howarda po piekielnie mocnym uderzeniu z dystansu w wykonaniu Bolasie!

34
    Dobra próba strzału przez Mirallas, jednak kąt był zbyt ostry i uderzenie w konsekwencji niecelne.

33
    Dwójkowa akcja Lukaku z Mirallasem zakończona niedokładnym zagraniem tego drugiego. Dużo prostych strat piłki notują dziś piłkarze Evertonu.

30
    Baines rozpędził się na lewym skrzydle i miał dużo czasu, aby dobrze przyłożyć stopę do dośrodkowania, ale zrobił to w bardzo mierny sposób.

29
    Dobrą akcję gości świetnym odbiorem piłki przerywa McGeady.

27
    Indywidualna akcja Barry.ego na lewym skrzydle kończy się jedynie utratą futbolówki. Przed szansą na wyjście z kontratakiem stoją goście.

26
    Piłkarze Evertonu cały czas znajdują się przy futbolówce, ale nie są w stanie przebić się przez dobrze ustawioną defensywę przeciwnika.

24
    Mimo, że to Everton prowadził grę w pierwszych minutach tego spotkania, to drużyna Crystal Palace zdobywa gola! Jak poradzą sobie z tą sytuacją "The Toffies"?

23
    Goście wychodzą na prowadzenie! JASON PUNCHEON, po otrzymaniu wspaniałego podania w pole karne od Chamakha, technicznym strzałem pokonuje golkipera gospodarzy!

21
    Po raz kolejny gospodarze będą mieli okazję do groźnego dośrodkowania z rzutu rożnego w pole karne przyjezdnych.

20
    Tim Howard wznowi grę wybiciem piłki z piątego metra po nieudanej akcji zespołu Crystal Palace.

18
    To mogło zakończyć się golem! Lukaku w polu karnym piętą odegrał piłkę do McGeady'ego, który w ostatniej chwili został powstrzymany przez ofiarnie interweniującego obrońcę!

16
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale Puncheon nie opanował piłki w szesnastce rywali i ta opuściła boisko.

15
    Ładna, indywidualna akcja Deulofeu na prawym skrzydle zakończona dośrodkowaniem w pole karne gości, które zostało zablokowane przez defensywę. Korner dla miejscowych.

14
    Szybki kontratak Evertonu strzałem z dystansu kończy McGeady, ale piłki szybuje ponad poprzeczką bramki gości.

13
    Mieliśmy krótką przerwę w grze, po tym jak w starciu z Mirallasem ucierpiał Puncheon, ale gracz gości jest już w stanie kontynuować grę.

12
    Znakomite prostopadłe podanie z głębi pola do Jerome, który jednak przegrał pojedynek z czujnie interweniującym Timem Howardem.

11
    Niestety, oglądamy bardzo nudny fragment gry na Goodison Park w Liverpoolu. Gospodarze utrzymują się cały czas przy piłce, ale nie są w stanie zbliżyć się pod pole karne przyjezdnych.

10
    Pierwsze dziesięć minut gry już za nami! Póki co, minimalną przewagę mają gospodarze, ale nie potrafią oni jednak przeprowadzić groźnej akcji.

8
    Gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego na połowie rywali.

7
    Jerome przejął piłkę niedaleko pola karnego rywali, ale nie miał do kogo zagrać i musiał ją wycofać do tyłu.

6
    Tempo meczu wyraźnie się już uspokoiło, po szybkim początku w wykonaniu Evertonu, gra teraz znacznie zwolniła.

5
    Nie trwa to jednak zbyt długo i gospodarze znowu budują swoją akcję na połowie Crystal Palace.

4
    Wreszcie do głosu doszli zawodnicy gości, którzy wymieniają podania na połowie rywala.

3
    Bardzo odważnie rozpoczęli to spotkanie gospodarze! Kolejny rzut rożny dla drużyny Evertonu po zablokowanej centrze McGeady'ego.

2
    Do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska najwyżej wyskoczył Barry, który jednak strzałem głową przenosi ją ponad poprzeczką bramki rywala.

1
    Dośrodkowanie Barry'ego w pole karne drużyny gości zablokowane przez jednego z obrońców Crystal Palace i mamy pierwszy korner w tym spotkaniu.

1
    Od środka boiska rozpoczęli "The Toffies".

1

Everton F.C.: Howard – Coleman, Stones, Distin, Baines – Deulofeu, Barkley, Mirallas, Barry, McGeady – Lukaku

Rezerwowi: Alcaraz, Garbutt, Hibbert, J. McCarthy, Naismith, Osman, Robles

Crystal Palace F.C.: Speroni – Mariappa, Delaney, Dann, Ward – Puncheon, Ledley, Jedinak, Bolasie – Chamakh, Jerome

Rezerwowi: Gayle, Hennessey, Ince, P.McCarthy, Murray, O'Keefe, Parr

Sędziowie: Marriner – England, Burt.

Głównym sędzią tego meczu będzie Andre Marriner. Jego asystentami będą Darren England oraz Stuart Burt. Na relację z tego spotkania zapraszamy już od około 20:30, kiedy najprawdopodobniej będą już znane podstawowe jedenastki obu drużyn, bądźcie z nami!

Ostatnie bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami miało miejsce 9 listopada ubiegłego roku. W Londynie, na stadionie dzisiejszych gości, padł bezbramkowy remis.

Goście również radzą sobie ostatnio nieźle. W ciągu pięciu meczów zdobyli oni 10 punktów, tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę! W poprzedniej kolejce zespół Crystal Palace wygrał na własnym stadionie 1:0 z Aston Villą.

Gospodarze nadchodzącego starcia mają aktualnie wspaniałą serię zwycięstw. Najlepiej świadczy o tym fakt, że Everton wygrał siedem ostatnich spotkań ligowych z rzędu! W ostatniej kolejce zespół ten zwyciężył w wyjazdowym meczu z Sunderlandem 1:0.

Serdecznie zapraszam na spotkanie 34. kolejki angielskiej Premier League! Na Goodison Park w Liverpoolu miejscowy Everton zmierzy się z Crystal Palace!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 61. Naismith, 86. Mirallas – 23. Puncheon, 49. Dann, 73. Jerome

Kartki:   64. Baines (EVE) – 44. Delaney (CPA)

Everton F.C.: Howard – Coleman, Stones, Distin, Baines – Deulofeu (46. Naismith), Barkley, Mirallas, Barry (60. Osman), McGeady (56. J. McCarthy) – Lukaku
    Zmiany: Alcaraz, Garbutt, Hibbert, J. McCarthy, Naismith, Osman, Robles

Crystal Palace F.C.: Speroni – Mariappa (68. Parr), Delaney, Dann, Ward – Puncheon, Ledley, Jedinak, Bolasie – Chamakh (80. Murray), Jerome (76. O'Keefe)
    Zmiany: Gayle, Hennessey, Ince, P.McCarthy, Murray, O'Keefe, Parr

Sędziowie: Marriner – England, Burt