St. Louis – Chicago 4:3 (po dogrywce) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (koniec) | Boston – Detroit 4:1 (koniec)
New York Rangers
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Philadelphia Flyers
Niedziela 20.04.2014, 18:00 • Madison Square Garden, Nowy Jork • National Hockey League - Play-off

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Filadelfii! Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszam na lajfy.com! Miłego wieczoru, dobranoc. (20:58:43)

Koniec spotkania! New York Rangers przegrywa u siebie z Philadelphią Flyers 2:4 i Lotnicy wyrównują stan serii na 1:1. Mogli powalczyć jeszcze o dogrywkę zawodnicy Alaina Vigneaulta, ale przez brak komunikacji pojawiło się na lodzie zbyt dużo zawodników, co spowodowało karę. Pusta bramka zostawiona przez gospodarzy spowodowała, że Simmonds zakończył to spotkanie ustanawiając wynik na 4:2.

60:00

59:34
    Gol dla Philadelphii!
    Bramkę zdobywa WAYNE SIMMONDS!

Kapitalnie poradził sobie z trzema zawodnikami SIMMONDS i pakuje gumę do pustej bramki gospodarzy! 4:2 dla zepsołu trenera Craiga Berube!

59:00
    Schodzi Lundqvist i jest gra 5 na 5. Pusta bramka Rangersów!

58:41
    Zamierzał zejść z lodowiska Lundqvist, ale zbliżał się atak gości i został na lodzie. Na jego nieszczęście któryś z jego kolegów pojawił się na lodzie i byli w 6 na lodowisku. Kara dla Dorsetta.

58:22
    Podobna sytuacja co przed chwilą. Tym razem wznowiona gra przed bramką Lundqvista.

57:11
    Sędziowie wskazują na uwolnienie i wznowiona zostanie gra w pobliżu bramki Ray'a Emery'ego.

56:48
    Nie utrzymali krążka w tercji obronnej gości zawodnicy z Nowego Jorku i guma uciekła im za niebieską linię.

56:18
    Broni dwukrotnie Lundqvist strzały Couturiera.

55:47
    Brian Boyle sprawdził Emery'ego. Czujny jest jednak bramkarz Lotników.

55:07
    Złapani na spalonym zawodnicy Alaina Vigneaulta.

54:49
    Czekał MacKinnon przed bramką Lundqvista na dobicie krążka, ale łapie gumę bramkarz Rangersów.

54:27
    Nie ma kar dla zawodników. Wznowienie w tercji obronnej gospodarzy.

54:19
    Gra przerwana. Po przerwie na reklamy możemy się spodziewać kar dla zawodników po lekkiej przepychance.

53:28
    Niecelnie Richards po dwójkowej akcji z Nashem.

52:33
    Dobrze bronią się zawodnicy trenera Berube. Wybijają gumę na uwolnienie i powstrzymują atak gospodarzy.

51:12
    Z bliskiej odległości próbował Wayne Simmonds, ale dobrze w bramce Lundqvist!

50:20
    Zamroził gumę Emery. Przerwa reklamowa.

50:11
    Dobrze w obronie Voraczek.

49:01
    Uwolnienie. Wznowienie gry w tercji obronnej Lotników.

47:55
    Statystyka strzałów 29-18 dla New York Rangers.

47:20
    Uspokoili grę gospodarze za bramką Lundqvista.

46:50
    Krążek po rykoszecie ląduje poza lodowiskiem. Przerwa reklamowa.

45:21
    Broni Emery po strzale Zuccarello.

44:50
    Ruszył samotnie z kontrą Hall i stanął oko w oko z Lundqvistem, ale przegrał ten pojedynek!

44:11
    Mają problemy z wjechaniem do tercji obronnej gości zawodnicy Vigneaulta.

43:15
    Nicklass Grossman za przeszkadzanie ląduje na dwie minuty na ławkę kar. W przewadze grać będą gospodarze.

42:58
    Zatrzymany atak Giroux i Hartnella.

42:24
    Krążek wybity na uwolnienie przez drużynę z Filadelfii.

40:58
    Aktywna gra Lotników w tercji obronnej Rangersów.

40:01
    Rozpoczynamy trzecią tercję!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec drugiej tercji. Po 40. minutach zespół Alaina Vigneaulta prowadzi 3:2 w Madison Square Garden. W 26. minucie wyrównał Akeson, a sześć minut później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Luke Schenn. Trzecia tercja rozpocznie się około 20:15.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:02
    Wznowienie w tercji obronnej gości.

38:01
    Stepan stanął przed wielką okazją na zdobycie bramki, ale znów górą Emery!

37:30
    Mocny strzał St.Louis. Świetnie broni Ray Emery.

36:50
    Znów z dobrej strony pokazuje się Couturier, gdy przychodzi grać w osłabieniu. Wybija gumę z tercji obronnej swojego zespołu.

35:55
    Za trzymanie Zuccarello na ławkę kar ląduje Braydon Coburn.

35:20
    Zamieszanie pod bramką Emery'ego, ale szybko wyjaśniają sytuację zawodnicy gości i wybijają gumę.

34:20
    Przejął krążek Nash i próbował pokonać bramkarza gości, ale górą Emery. Po chwili starał się tego dokonać również Moore, ale świetnie broni bramkarz Lotników! Przerwa reklamowa.

33:15
    Uwolnienie. Wznowienie niedaleko bramki Emery'ego.

32:45
    Uspokojona gra przez gospodarzy za ich własną bramką.

31:41
    Kary dla Simmondsa, Hartnella, Richardsa i Moore'a.

31:18
    Bramkę zdobywa LUKE SCHENN!

Była sygnalizowana kara dla New York Rangers, ale LUKE SCHENN zdobywa bramkę i po raz pierwszy dzisiaj goście wychodzą na prowadzenie! Z 2:0 mamy 2:3!

30:58
    Wyrównane siły na lodzie.

30:39
    4 razy próbowali zawodnicy Alaina Vigneaulta, ale kapitalnie broni Ray Emery!

29:45
    Wybija gumę Couturier.

28:58
    Za przytrzymywanie na ławkę kar ląduje również Timonen. 4 na 3 grać będą gospodarze.

28:40
    Zuccarello i MacDonald lądują na ławkę kar.

28:22
    Dominic Moore nadjechał z prawej strony i oddał strzał na bramkę Philadelphi, ale czujny jest Ray Emery.

27:56
    Znów atakują Lotnicy.

26:50
    Zatrzymany krążek przez Emery'ego po strzale Richardsa.

25:45
    Bramkę zdobywa JASON AKESON!

Wykorzystana gra w przewadze przez gości! Krążek odbił się po strzale jednego z zawodników drużyny z Filadelfii, ale z najbliższej odległości AKESON pakuje gumę obok bezradnego Lundqvista!

24:30
    Z bliskiej odległości strzelał Simmonds, ale pewnie broni Lundqvist.

23:45
    Anton Stralman za przeszkadzanie ląduje na ławce kar.

22:32
    Guma po interwencji Emery'ego znalazła się poza grą.

21:20
    W natarciu Lotnicy. Dobrze w bramce Lundqvist.

20:01
    Wznowienie wygrane przez Lotników.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Koniec pierwszej tercji w Madison Square Garden. Po 20. minutach New York Rangers prowadzą 2:1 z Philadelphią Flyers. Gospodarze spisywali się lepiej i prowadzili już 2:0 po bramkach St.Louis i Pouilota. Po bramce Voraczka na 2:1 goście wrócili do gry. Zostańcie z nami. Druga tercja rozpocznie się około 19:17.

18:15
    Z nadgarstka próbował Rick Nash, ale czujny jest Emery.

17:16
    Scott Hartnell otrzymuje dwie minuty kary za atakowanie kijem.

16:22
    Guma w łapaczce Lundqvista.

15:37
    Na spalonym Lotnicy. Przerwa reklamowa.

15:20
    Krążek wybity na uwolnienie przez gospodarzy.

14:29
    Ta bramka z pewnością da Lotnikom więcej pewności i możemy się spodziewać więcej ataków. Przerwa reklamowa.

14:14
    Bramkę zdobywa JAKUB VORACZEK!

Hartnell podaje do VORACZKA, który pokonuje McDonagha i Lundqvista! Bramka kontaktowa dla gości!

14:00
    Uwolnienie. Gra zostanie wznowiona w tercji obronnej gości.

13:32
    Walka o krążek pod bandą blisko bramki Lundqvista.

12:35
    Zablokowany strzał Richardsa.

11:54
    Dobrze przejął teraz gumę St.Louis i przerwał akcję Lotników. Koniec kary Hagelina.

10:43
    Teraz próbował Akeson. Dobrze spisuje się bramkarz drużyny z Nowego Jorku.

10:10
    Dobrze zatrzymuje Lecavaliera Lundqvist.

09:54
    Pierwszy raz w przewadze grać będą goście. Za przytrzymywanie dwie minuty kary otrzymuje Carl Hagelin.

09:13
    Kimmo Timonen uderza na bramkę drużyny z Nowego Jorku. Dobra interwencja Lundqvista.

08:22
    Gol dla Rangers!
    Bramkę zdobywa BENOIT POUILOT!

Wykorzystana gra w przewadze gospodarzy! Świetnie podanie Brassarda do POUILOTA, który wymierzonym strzałem posyła gumę do bramki Emery'ego!

07:40
    Wybita guma przez gości.

06:55
    Za nadmierną ostrość w grze na ławce kar na dwie minuty usiądzie Sean Couturier.

06:45
    Trafiony krążkiem MacDonald. Ucierpiał zawodnik gości. Przerwa reklamowa.

06:30
    Zacięta walka o krążek. W posiadaniu są raz jedni, raz drudzy.

05:12
    Krążek znalazł się poza grą. Wznowienie w strefie neutralnej.

04:08
    Bramkę zdobywa MARTIN ST. LOUIS!

Przejął gumę Nash, podał do Stepana, a ten znalazł po drugiej stronie ST. LOUIS, który nie miał problemu, by wpakować gumę do odsłoniętej bramki Emery'ego! 1:0 dla Rangersów!

03:46
    Odgwizdany spalony na Richardsie.

03:04
    Koniec kary Simmondsa. Nie potrafili zagrozić przeciwnikom zawodnicy trenera Vigneaulta.

02:42
    Richards sprawdził bramkarza gości. Pewnie łapie gumę Emery.

01:50
    Wybijają krążek w strefie neutralnej goście i Rangersom uciekają sekundy gry w przewadze.

01:04
    Wayne Simmonds szybko ląduje na ławkę kar. Szansa dla gospodarzy.

00:49
    Guma w rękach Emery'ego.

00:01
    Mecz właśnie się rozpoczyna!

00:01

Spotkanie za niedługo się rozpocznie.

Craig Berube nadal nie może skorzystać z kontuzjowanego Masona, który doznał kontuzji w ostatnich derbach Pensylwanii. Musi liczyć na to, że Emery powstrzyma ataki gospodarzy.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staa, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, St. Louis – Fast, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle. Trener: Alain Vigneault

Philadelphia Flyers: Emery (Heeter) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Schenn L., MacDonald – Voraczek, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Raffl – Akeson, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo. Trener: Craig Berube.

Na relację zapraszam na lajfy.com!

Faworytem spotkania będą niewątpliwie gospodarze, którzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym spotkaniu i będą chcieli wygrać drugie spotkanie u siebie.

W pierwszym spotkaniu pewnie wygrali Rangersi 4:1. Po dwóch tercjach na tablicy widniał remis 1:1, ale w trzeciej tercji zespół trenera Alaina Vigneaulta strzeliła trzy bramki i prowadzi w serii. Ten mecz również zostanie rozegrany w Madison Square Garden.

Faza play-off w najlepszej lidze hokejowej świata rozpoczęła się parę dni temu. Dzisiaj swój drugi mecz rozegrają zespoły z Filadelfii i z Nowego Jorku.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy New York Rangers, a Philadelphia Flyers.

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 5. St.Louis (Stepan, Nash), 9. Pouilot (Brassard, Zuccarello) – 15. Voraczek (Hartnell, Giroux), 26. Akeson, 32. Schenn, 60. Simmonds

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, St. Louis – Fast, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle. Trener: Alain Vigneault