St. Louis – Chicago 4:3 (po dogrywce) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (koniec) | Boston – Detroit 4:1 (koniec)
New York Rangers
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Philadelphia Flyers
Niedziela 20.04.2014, 18:00 • Madison Square Garden, Nowy Jork • National Hockey League - Play-off

National Hockey League, spotkanie pomiędzy New York Rangers, a Philadelphia Flyers.

Faza play-off w najlepszej lidze hokejowej świata rozpoczęła się parę dni temu. Dzisiaj swój drugi mecz rozegrają zespoły z Filadelfii i z Nowego Jorku.

W pierwszym spotkaniu pewnie wygrali Rangersi 4:1. Po dwóch tercjach na tablicy widniał remis 1:1, ale w trzeciej tercji zespół trenera Alaina Vigneaulta strzeliła trzy bramki i prowadzi w serii. Ten mecz również zostanie rozegrany w Madison Square Garden.

Faworytem spotkania będą niewątpliwie gospodarze, którzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym spotkaniu i będą chcieli wygrać drugie spotkanie u siebie.

Na relację zapraszam na lajfy.com!

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staa, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, St. Louis – Fast, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle. Trener: Alain Vigneault

Philadelphia Flyers: Emery (Heeter) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Schenn L., MacDonald – Voraczek, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Raffl – Akeson, Couturier, Read – Hall, Lecavalier, Rinaldo. Trener: Craig Berube.

Craig Berube nadal nie może skorzystać z kontuzjowanego Masona, który doznał kontuzji w ostatnich derbach Pensylwanii. Musi liczyć na to, że Emery powstrzyma ataki gospodarzy.

01:04
    Wayne Simmonds szybko ląduje na ławkę kar. Szansa dla gospodarzy.

01:50
    Wybijają krążek w strefie neutralnej goście i Rangersom uciekają sekundy gry w przewadze.

02:42
    Richards sprawdził bramkarza gości. Pewnie łapie gumę Emery.

03:04
    Koniec kary Simmondsa. Nie potrafili zagrozić przeciwnikom zawodnicy trenera Vigneaulta.

03:46
    Odgwizdany spalony na Richardsie.

04:08
    Gol dla Rangers!
    Bramkę zdobywa MARTIN ST. LOUIS!

Przejął gumę Nash, podał do Stepana, a ten znalazł po drugiej stronie ST. LOUIS, który nie miał problemu, by wpakować gumę do odsłoniętej bramki Emery'ego! 1:0 dla Rangersów!

05:12
    Krążek znalazł się poza grą. Wznowienie w strefie neutralnej.

06:30
    Zacięta walka o krążek. W posiadaniu są raz jedni, raz drudzy.

06:45
    Trafiony krążkiem MacDonald. Ucierpiał zawodnik gości. Przerwa reklamowa.

06:55
    Za nadmierną ostrość w grze na ławce kar na dwie minuty usiądzie Sean Couturier.

07:40
    Wybita guma przez gości.

08:22
    Bramkę zdobywa BENOIT POUILOT!

Wykorzystana gra w przewadze gospodarzy! Świetnie podanie Brassarda do POUILOTA, który wymierzonym strzałem posyła gumę do bramki Emery'ego!

09:13
    Kimmo Timonen uderza na bramkę drużyny z Nowego Jorku. Dobra interwencja Lundqvista.

09:54
    Pierwszy raz w przewadze grać będą goście. Za przytrzymywanie dwie minuty kary otrzymuje Carl Hagelin.

10:10
    Dobrze zatrzymuje Lecavaliera Lundqvist.

10:43
    Teraz próbował Akeson. Dobrze spisuje się bramkarz drużyny z Nowego Jorku.

11:54
    Dobrze przejął teraz gumę St.Louis i przerwał akcję Lotników. Koniec kary Hagelina.

12:35
    Zablokowany strzał Richardsa.

13:32
    Walka o krążek pod bandą blisko bramki Lundqvista.

14:00
    Uwolnienie. Gra zostanie wznowiona w tercji obronnej gości.

14:14
    Gol dla Philadelphii!
    Bramkę zdobywa JAKUB VORACZEK!

Hartnell podaje do VORACZKA, który pokonuje McDonagha i Lundqvista! Bramka kontaktowa dla gości!

14:29
    Ta bramka z pewnością da Lotnikom więcej pewności i możemy się spodziewać więcej ataków. Przerwa reklamowa.

15:20
    Krążek wybity na uwolnienie przez gospodarzy.

15:37
    Na spalonym Lotnicy. Przerwa reklamowa.

16:22
    Guma w łapaczce Lundqvista.

17:16
    Scott Hartnell otrzymuje dwie minuty kary za atakowanie kijem.

18:15
    Z nadgarstka próbował Rick Nash, ale czujny jest Emery.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji.

19:16
    Koniec kary Hartnella.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji w Madison Square Garden. Po 20. minutach New York Rangers prowadzą 2:1 z Philadelphią Flyers. Gospodarze spisywali się lepiej i prowadzili już 2:0 po bramkach St.Louis i Pouilota. Po bramce Voraczka na 2:1 goście wrócili do gry. Zostańcie z nami. Druga tercja rozpocznie się około 19:17.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Wznowienie wygrane przez Lotników.

21:20
    W natarciu Lotnicy. Dobrze w bramce Lundqvist.

22:32
    Guma po interwencji Emery'ego znalazła się poza grą.

23:45
    Anton Stralman za przeszkadzanie ląduje na ławce kar.

24:30
    Z bliskiej odległości strzelał Simmonds, ale pewnie broni Lundqvist.

25:45
    Bramkę zdobywa JASON AKESON!

Wykorzystana gra w przewadze przez gości! Krążek odbił się po strzale jednego z zawodników drużyny z Filadelfii, ale z najbliższej odległości AKESON pakuje gumę obok bezradnego Lundqvista!

26:50
    Zatrzymany krążek przez Emery'ego po strzale Richardsa.

27:56
    Znów atakują Lotnicy.

28:22
    Dominic Moore nadjechał z prawej strony i oddał strzał na bramkę Philadelphi, ale czujny jest Ray Emery.

28:40
    Zuccarello i MacDonald lądują na ławkę kar.

28:58
    Za przytrzymywanie na ławkę kar ląduje również Timonen. 4 na 3 grać będą gospodarze.

29:45
    Wybija gumę Couturier.

30:39
    4 razy próbowali zawodnicy Alaina Vigneaulta, ale kapitalnie broni Ray Emery!

30:58
    Wyrównane siły na lodzie.

31:18
    Bramkę zdobywa LUKE SCHENN!

Była sygnalizowana kara dla New York Rangers, ale LUKE SCHENN zdobywa bramkę i po raz pierwszy dzisiaj goście wychodzą na prowadzenie! Z 2:0 mamy 2:3!

31:41
    Kary dla Simmondsa, Hartnella, Richardsa i Moore'a.

32:45
    Uspokojona gra przez gospodarzy za ich własną bramką.

33:15
    Uwolnienie. Wznowienie niedaleko bramki Emery'ego.

34:20
    Przejął krążek Nash i próbował pokonać bramkarza gości, ale górą Emery. Po chwili starał się tego dokonać również Moore, ale świetnie broni bramkarz Lotników! Przerwa reklamowa.

35:20
    Zamieszanie pod bramką Emery'ego, ale szybko wyjaśniają sytuację zawodnicy gości i wybijają gumę.

35:55
    Za trzymanie Zuccarello na ławkę kar ląduje Braydon Coburn.

36:50
    Znów z dobrej strony pokazuje się Couturier, gdy przychodzi grać w osłabieniu. Wybija gumę z tercji obronnej swojego zespołu.

37:30
    Mocny strzał St.Louis. Świetnie broni Ray Emery.

38:01
    Stepan stanął przed wielką okazją na zdobycie bramki, ale znów górą Emery!

39:02
    Wznowienie w tercji obronnej gości.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji. Po 40. minutach zespół Alaina Vigneaulta prowadzi 3:2 w Madison Square Garden. W 26. minucie wyrównał Akeson, a sześć minut później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Luke Schenn. Trzecia tercja rozpocznie się około 20:15.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Rozpoczynamy trzecią tercję!

40:58
    Aktywna gra Lotników w tercji obronnej Rangersów.

42:24
    Krążek wybity na uwolnienie przez drużynę z Filadelfii.

42:58
    Zatrzymany atak Giroux i Hartnella.

43:15
    Nicklass Grossman za przeszkadzanie ląduje na dwie minuty na ławkę kar. W przewadze grać będą gospodarze.

44:11
    Mają problemy z wjechaniem do tercji obronnej gości zawodnicy Vigneaulta.

44:50
    Ruszył samotnie z kontrą Hall i stanął oko w oko z Lundqvistem, ale przegrał ten pojedynek!

45:21
    Broni Emery po strzale Zuccarello.

46:50
    Krążek po rykoszecie ląduje poza lodowiskiem. Przerwa reklamowa.

47:20
    Uspokoili grę gospodarze za bramką Lundqvista.

47:55
    Statystyka strzałów 29-18 dla New York Rangers.

49:01
    Uwolnienie. Wznowienie gry w tercji obronnej Lotników.

50:11
    Dobrze w obronie Voraczek.

50:20
    Zamroził gumę Emery. Przerwa reklamowa.

51:12
    Z bliskiej odległości próbował Wayne Simmonds, ale dobrze w bramce Lundqvist!

52:33
    Dobrze bronią się zawodnicy trenera Berube. Wybijają gumę na uwolnienie i powstrzymują atak gospodarzy.

53:28
    Niecelnie Richards po dwójkowej akcji z Nashem.

54:19
    Gra przerwana. Po przerwie na reklamy możemy się spodziewać kar dla zawodników po lekkiej przepychance.

54:27
    Nie ma kar dla zawodników. Wznowienie w tercji obronnej gospodarzy.

54:49
    Czekał MacKinnon przed bramką Lundqvista na dobicie krążka, ale łapie gumę bramkarz Rangersów.

55:07
    Złapani na spalonym zawodnicy Alaina Vigneaulta.

55:47
    Brian Boyle sprawdził Emery'ego. Czujny jest jednak bramkarz Lotników.

56:18
    Broni dwukrotnie Lundqvist strzały Couturiera.

56:48
    Nie utrzymali krążka w tercji obronnej gości zawodnicy z Nowego Jorku i guma uciekła im za niebieską linię.

57:11
    Sędziowie wskazują na uwolnienie i wznowiona zostanie gra w pobliżu bramki Ray'a Emery'ego.

58:22
    Podobna sytuacja co przed chwilą. Tym razem wznowiona gra przed bramką Lundqvista.

58:41
    Zamierzał zejść z lodowiska Lundqvist, ale zbliżał się atak gości i został na lodzie. Na jego nieszczęście któryś z jego kolegów pojawił się na lodzie i byli w 6 na lodowisku. Kara dla Dorsetta.

59:00
    Schodzi Lundqvist i jest gra 5 na 5. Pusta bramka Rangersów!

59:34
    Bramkę zdobywa WAYNE SIMMONDS!

Kapitalnie poradził sobie z trzema zawodnikami SIMMONDS i pakuje gumę do pustej bramki gospodarzy! 4:2 dla zepsołu trenera Craiga Berube!

60:00

Koniec spotkania! New York Rangers przegrywa u siebie z Philadelphią Flyers 2:4 i Lotnicy wyrównują stan serii na 1:1. Mogli powalczyć jeszcze o dogrywkę zawodnicy Alaina Vigneaulta, ale przez brak komunikacji pojawiło się na lodzie zbyt dużo zawodników, co spowodowało karę. Pusta bramka zostawiona przez gospodarzy spowodowała, że Simmonds zakończył to spotkanie ustanawiając wynik na 4:2.

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Filadelfii! Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszam na lajfy.com! Miłego wieczoru, dobranoc. (20:58:43)

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 5. St.Louis (Stepan, Nash), 9. Pouilot (Brassard, Zuccarello) – 15. Voraczek (Hartnell, Giroux), 26. Akeson, 32. Schenn, 60. Simmonds

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, Moore – Nash, Stepan, St. Louis – Fast, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle. Trener: Alain Vigneault