Concordia – Olimpia E. 0:3 (koniec) | Stal Rz. – Stal M. 2:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Znicz 1:0 (koniec)
Garbarnia – Stal S. W. 1:1 (koniec) | Limanovia – Łowicz 2:2 (koniec) | Olimpia Z. – Wigry 1:0 (koniec)
Świt NDM – Wisła Pu. 1:6 (koniec)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
1:6 (1:1)
Wisła Puławy
Niedziela 27.04.2014, 17:00 • Stadion Miejski, Nowy Dwór Mazowiecki • 2 Liga Wschodnia

Koniec meczu. Świt skompromitował się na własnym stadionie przed własną garstką kibiców. Wisła wraca do domu z kompletem punktów i niezłym bagażem zdobytych bramek. Ja się z Państwem żegnam, do zobaczenia. (18:53:38)

90+2
    Gol dla Wisły Puławy!
    SZYMON MARTUŚ podwyższa wynik na 1:6 dla gości uderzając piłkę sprzed pola karnego, a ta odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do bramki Kuleszy.

90+1
    Pożak dośrodkował z lewej części pola karnego, strzał Nowaka i niezła obrona Kuleszy, który zbił piłkę zza linię boiska.

89
    Kolejny rożny dla Wisły, kolejny niecelny strzał.

88
    Nieudane zagranie Santany na prawym skrzydle i od rzutu z autu gracze Wisły.

87
    Santana faulowany w środkowej strefie. Szybko rozegrany ten stały fragment.

86
    Następny strzał gości i dość komiczna interwencja Kuleszy, który nabił na nogę Melao, a ten wybił piłkę na rzut rożny. Ze stałego fragmentu nic się nie wydarzyło.

85
    Kolejne dośrodkowania z lewej strony i kolejna świetna okazja dla Wisły. Tym razem z piłką mija się Pożak.

84
    Kolejna akcja Szczepańskiego, kolejny niecelny strzał.

83
    Świetna sytuacja Santany, który zaprzepaścił 100% sytuację.

80
    Wisła buduje akcje od tyłu z wykorzystaniem obrońców.

79
    Niezła akcja Szuprytowskiego, który przez przypadek wystawił na niezłą pozycję Santanę. Ostatni jednak był na pozycji spalonej.

78
    Szczotka dośrodkowywał z lewego skrzydła jednak przerzucił piłkę nad poprzeczką.

77
    Kiwała wychodził z kontrą, ale sfaulował w ataku jednego z obrońcy Wisły.

74
    Łytwiniuk dośrodkował na głowę WOJCIECHA JAKBUCA, a ten zgubił krycie i uderzył na bramkę bezradnego Kuleszy.

74
    Próba przerzutu Kiwały zakończona stratą. W drugą stronę rozpędzał się Łytwiniuk i został sfaulowany przez Kamińskiego. Rzut wolny dla Wisły.

73
    Kilka podań na małej przestrzeni pomiędzy Szczepańskim, a Santaną. Cała akcja skończyła się aucie bramkowym.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Komar, na boisku pojawia się Szczotka.

69
    Odpowiedź Świtu. Kamil Szczepański uderzał na bramkę Zolecha z ostrego kąta, a bramkarz gości nieźle spisał się na linii parując piłkę do boku.

68
    Niezła akcja Łytwiniuka, który wrzucił piłkę na Nowaka, a ten nożycami uderzył przy słupku Kuleszy, który gdyby nie stał przy słupku przepuściłby piłkę do bramki.

66
    Dużo nerwowości na boisku i spięć pomiędzy zawodnikami obu zespołów.

65
    Santana próbował zagrać piłkę typu: "No-look-pass", jednak tylko próbował. Niezbyt mu to wyszło.

63
    Żółtą kartkę otrzymał Szczepański (Świt Nowy Dwór Mazowiecki).

62
    Faul na Szuprytowskim, chwilę później strata poszkodowanego.

61
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Imiela, na boisku pojawia się Santana.

60
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Drwęcki, na boisku pojawia się Krzymiński.

58
    Za ostry faul na Maksymiuku Duda wyleciał z boiska.

58
    KONRAD NOWAK zdobywa kolejną bramkę dla Wisły lobując Kuleszę, który tym razem nie miał szans obronić tego strzału.

57
    Szczepański próbował indywidualnej akcji, ale po momencie zabawy stracił futbolówkę.

55
    Kolejna fatalna pomyłka bramkarza gospodarzy. Tym razem zderzył się z Kamińskim i SZYMON MARTUŚ zdobywa gola głową na pustą bramkę.

53
    Szabat w akcji indywidualnej stracił piłkę na korzyść Komara. Chwilę później musiał interweniować Kulesza.

51
    Fatalne nieporozumienie pomiędzy Kuleszą, a Melao, które bezwzględnie wykorzystuje KONRAD NOWAK i wbija piłkę do pustej bramki.

49
    Goście lepiej zaczęli pierwszy kwadrans drugiej połowy, są częściej przy piłce. Przed momentem Nowak uderzał na bramkę, a Kulesza w ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę nad bramką.

48
    Nowak dostał świetną prostopadłą piłkę i gdyby nie interwencja Kuleszy, który świetną interwencją popisał się i zatrzymał napastnika Wisły.

47
    Aut dla graczy Wisły na wysokości pola karnego.

46

46
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Paluch, na boisku pojawia się Martuś.

Drużyny są na boisku, zaraz zaczynamy.

Do przerwy obejrzeliśmy dwa trafienia. Widowisko nie należało do najgorszych, padły także bramki. Kibice mogą być zadowoleni. Zapraszam za niecałe 15 minut

45+2
    Ostatnim akcentem tej części gry był bardzo niecelny strzał Konrada Nowaka, który fatalnie przystawił nogę do piłki.

45+1
    Strzał Kiwały jednak z gatunku tych: "Tylko do statystyk"

44
    Przejęcie piłki przez Kiwałę na połowie Wisły, podał do Szczepańskiego, ale ten nie utrzymał się długo przy piłce.

43
    Duda ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na jednym z graczy Wisły Puławy.

42
    Zmiana w drużynie Świt Nowy Dwór Mazowiecki: z boiska schodzi Domżał, na boisku pojawia się Kulesza.

39
    Kolejna przerwa w grze spowodowana kontuzją Dudy. Pomocnik podniósł się.

36
    Powolne budowanie akcji przez ekipę grającą dziś w czerwonych strojach. Kilka podań obrońców, zagranie w kierunku Palucha. Ten jednak faulował Melao.

36
    Fatalnie rozegrany kolejny rzut rożny dla gości.

34
    Po niezłej indywidualnej akcji Nowaka piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Wisła oddała kilka strzałów, lecz żaden z nich nie przyniósł skutku.

32
    Dośrodkowanie wzdłuż bramki Łytwiniuka, ale nikt nie przeciął na szczęście dla Świtu piłki, która opuściła po czasie plac gry.

30
    Paluch leży na murawie, potrzebna była potrzebna pomoc masażysty.

29
    Kolejne dośrodkowanie na Dudę, który nabił strzałem głową rękę jednego z obrońców. Wszyscy widzieli to zagranie tylko nie sędzia, który wskazał na kolejny rzut rożny... To chyba jakiś żart.

28
    Paweł Nowotka dośrodkowuje w kierunku Szczepańskiego, ten zbiegł na krótki słupek, uderzył, ale piłkę wybili obrońcy. Powtórka z rozrywki.

27
    Strzał Szabata zablokowany, rzut rożny dla Świtu.

26
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał dość lekki Pielacha zaskoczył leżącego już Domżała. Mecz zaczyna się od nowa.

25
    Michał Paluch strzelał po otrzymaniu piłki od kolegi z zespołu. Jego uderzenie zablokowane, rożny.

24
    Do tej pory nic ciekawego się nie wydarzyło z obu stron. Poza pierwszą bramką i sytuacją Szczepańskiego zespoły "badają" się wzajemnie...

21
    Faul Kiwały, który poszedł bardzo agresywnie na piłkę kierowaną do Jakubca. Obrońca drużyny z Puławy wstał już bez pomocy masażysty.

20
    Strata w drugą stronę, Świt od autu.

19
    Kilka podań Świtu wymienionych na połowie Wisły jednak przejął piłkę Rafał Więcek i goście budują swój atak.

18
    Próba zagrania w kierunku Jabkowskiego, lecz zbyt mocno. Od bramki Domżał.

17
    Strata graczy gości, ale bez większego zagrożenia.

16
    Kolejny faul na graczu Wisły, rzut wolny.

13
    Nowotka za próbę wymuszenia faulu otrzymał żółty kartonik przez sędziego.

11
    Bezpośredni strzał na bramkę Domżała przez Ukraińca, ale świetnie broni młody bramkarz.

10
    Konrad Nowak faulowany po drugiej stronie pola karnego gospodarzy. Znów Łytwiniuk

10
    Dośrodkowanie Łytwiniuka wybija Nowotka. Świt wychodzi z własnej strefy, aut dla gości.

9
    Indywidualna akcja Łytwiniuka, który faulowany na 25. metrze od bramki Domżała.

7
    Próba akcji zaczepnej Wisły, która jednak spaliła na panewce. Do piłki nie doszedł Łytwiniuk.

5
    Gol dla Świtu!
    KAMIL SZCZEPAŃSKI strzelcem gola. Tym razem dostał piłkę i wyszedł znów na czystą sytuację. Drugie podejście okazało się nie spalone i Świt od piątej minuty wygrywa z Wisłą.

5
    Kamil Szczepański świetnie obsłużony przez Kiwałę, ale zaprzepaścił 100% sytuację.

4
    Indywidualna akcja Szabata, który był faulowany.

3
    Pierwsza próba przerzutu w meczu na Jabkowskiego, ale niecelnie.

1

Zawodnicy są już na murawie. Gospodarze zagrają w bladoniebieskich strojach, Wisła Puławy na czerwono.

Sędzia oznajmia zakończenie czasu na rozgrzewki i zaprasza zespoły do szatni aby przygotować się do nadchodzącego spotkania.

Oba zespoły są już na rozgrzewce przedmeczowej. Świt dopiero teraz wszedł na płytę boiska, goście od dobrych kilku minut rozgrzewają się na połowie płyty boiska.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał, Drwęcki, Kiwała, Melao, Nowotka, Imiela, Duda, Szczepański, Szuprytowski, Szabat, Kamiński
    Rezerwowi: Kulesza, Krzymiński, Adamski, Olszewski, Smolovic, Bramowicz, Santana

Wisła Puławy: Zolech, Edwards, Jakubiec, Pielach, Komar, Jabkowski, Maksymiuk, Więcek, Łytwiniuk, Nowak, Paluch
    Rezerwowi: Lipka, Gorskie, Filipov, Matruś, Szczotka, Pożak

Sędziowie: Lewicki, Skiwot, Kos.

Witamy z Nowego Dworu Mazowieckiego gdzie gospodarze podejmą Wisłę Puławy. Spotkanie zacznie się za niecałą godzinę. Pogoda jest niezła do grania w piłkę. Mamy więc nadzieję, że piłkarze spiszą się dziś bardzo dobrze.

Najskuteczniejszym graczem Wisły jest Konrad Nowak, który do tej pory zdobył prawie połowę bramek z dorobku całego zespołu. Udało mu się wbić futbolówkę czternaście razy do bramki rywali. W drużynie Świtu najlepszym strzelcem jest kontuzjowany Zawiska, a tuż po nim... obrońca – Przemysław Szabat, który połowę swojego dorobku bramkowego zdobył w meczu z Limanovią.

Bilans bramkowy obu zespołów jest, co dziwne, zgoła odmienny. Goście mają dwie bramki na plusie, a Świt piętnaście na minusie...

Wisła nie była wiele lepsza od "Biało-Zielonych". Spośród ostatnich pięciu spotkań wygrali zaledwie raz, ostatni mecz ze Stalą Rzeszów, a także 3 porażki i jeden remis. Wcześniej wymienione wyniki nie mogą sławić klubu z Puław.

Świt nie wygrał od sześciu spotkań w domu czy to podczas spotkań wyjazdowych. Ostatnie pięć meczów drużyny z Nowego Dworu to 4 porażki i jeden remis (debiut nowego sztabu szkoleniowego z Limanovią 3:3).

Gospodarz tego spotkania – Świt Nowy Dwór – to czerwona latarnia ligi, która z dorobkiem 24 "oczek" zamyka tabelę ligi. Goście z Puław to jeden z tych zespołów, który w każdym swoim meczu gra o to, aby zostać "na powierzchni". Obecnie zajmują oni 7. miejsce w tabeli i mają 38 punktów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Sebastian Malolepszy

Gole: 5. Szczepański – 26. Pielach, 51. Nowak, 55. Martuś, 58. Nowak, 74. Jakubiec, 90+2. Martuś

Kartki:   13. Nowotka (NDM), 43. Duda (NDM), 63. Szczepański (NDM)   58. Duda (NDM)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał(42' Kulesza), Drwęcki,(60' Krzymiński) Kiwała, Melao, Nowotka, Imiela(61' Santana), Duda, Szczepański, Szuprytowski, Szabat, Kamiński
    Zmiany: Kulesza, Krzymiński, Adamski, Olszewski, Smolovic, Bramowicz, Santana

Wisła Puławy: Zolech, Edwards, Jakubiec, Pielach, Komar(72' Szczotka), Jabkowski (75' Pożak), Maksymiuk, Wiącek, Łytwiniuk, Nowak, Paluch(46' Martuś)
    Zmiany: Lipka, Gorskie, Filipov, Martuś, Szczotka, Pożak

Sędziowie: Lewicki, Skiwot, Kos