Łowicz – Garbarnia 1:1 (koniec) | Stal M. – Świt NDM 3:0 (koniec)
Garbarnia Kraków
Niedziela 04.05.2014, 11:15 • Stadion Miejski, Łowicz • 2 Liga Wschodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:15.

Serdecznie zapraszamy na relację ze spotkania Pelikan Łowicz – Garbarnia Kraków.

Jesienią, w meczu 11 kolejki, w Krakowie Pelikan odniósł swoje najwyższe zwycięstwo w sezonie. Pokonał on wówczas Garbarnię 5-0, co ciekawe wszystkie bramki strzelając w II połowie spotkania. Dorobkiem strzeleckim podzielili się Piotr Koman, Damian Kosiorek, Konrad Kowalczyk oraz Mariusz Solecki, który zdobył dwa gole.

Garbarni z pewnością będzie zależało na zrewanżowaniu się za tamtą porażkę. Garbarnia lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych niż u siebie.

W poprzedniej kolejce Pelikan uzyskał cenny remis w Limanowej strzelając dwie bramki w ostatnich minutach meczu, Garbarnia również zremisowała, w Krakowie ze Stalą Stalowa Wola 1-1.

Pelikan w poprzednim domowym meczu odniósł pierwsze zwycięstwo wiosną i z pewnością będzie chciał, żeby Łowicz pozostał niezdobyty na dłużej.

Pelikan traci 2 punkty do strefy gwarantującej utrzymanie, myśląc o pozostaniu w II lidze powinien wygrywać. Garbarnia traci już 9 punktów do pierwszej ósemki i jej szanse na utrzymanie są już o wiele mniejsze.

Tradycyjnie zapraszamy na spotkanie w niedzielne przedpołudnie, emocji nie powinno zabraknąć. Relacja prosto ze stadionu tylko w lajfy.com!

Już za ok. 20 minut początek spotkania, oba zespoły są już na rozgrzewce.

Słoneczna pogoda zachęca do przyjścia na stadion, kibice powoli wypełniają obiekt w Łowiczu.

Na ławce Pelikana nie zasiądzie dziś Maciej Bartoszek, który w ostatnim spotkaniu został usunięty z ławki rezerwowych. Zespół Pelikana poprowadzi Jacek Kędziorek.

W zespole gospodarzy niemal tradycyjnie brakuje kilku zawodników: Michała Adamczyka, Pascala Ekwueme, Mariusza Soleckiego, Daniela Bończaka a za kartki pauzuje Piotr Koman.

Goście mają jedną z gorszych defensyw w lidze – gorszym wynikiem może "pochwalić się" tylko Motor Lublin.

Sędzia zaprosił już zawodników do szatki, jeszcze tylko kilka minut pozostało do rozpoczęcia spotkania.

Sędzia dzisiejszego spotkania, Marcin Liana wyprowadza drużyny na murawę. Pelikan na zielono, Garbarnia w biało-bordowych.

Już za chwilę początek. Ostatnie chwile motywacji,

1

1
    Rozpoczął Pelikan.

2
    Pelikan stara się konstruować akcje, ale z daleka od bramki gości.

4
    Spokojny początek meczu, gra w środkowej strefie.

4
    Dobra próba dogrania do Świątka, ale uprzedzili go obrońcy.

6
    Dośrodkowanie Wyszogrodzkiego ale za głębokie.

7
    Mykola Dremluk przerwał akcje Garbarni.

8
    Rzut rożny dla Garbarni z prawej strony boiska.

9
    Od bramki Olszewski. Niegroźny strzał.

10
    Dwójkowa akcja Kosiorka z Pomianowskim, podanie do Świątka ale ten na spalonym.

11
    Strzał Nowaka z narożnika pola karnego, nad poprzeczką.

12
    Zablokowany strzał gości, rzut rożny.

13
    Wybita centra, jeszcze wrzut z autu z wysokości pola karnego. Ponownie wybita piłka.

14
    Chwila chaotycznej gry w środku pola.

15
    Rzut wolny dla Pelikana, krótkie rozegranie i piłka w rękach Błąkały.

16
    Brodecki wślizgiem przerwał kontrę gości.

18
    Pelikan wolno rozgrywa piłkę w tyłach.

18
    Presing Pelikana i gospodarze odzyskali piłkę.

19
    Strzał Brodeckiego zablokowany przez obrońców.

21
    Górecki poślizgnął się przy próbie strzału i z łatwością Olszewski.

22
    Długie podanie do Ogara i uprzedza go Olszewski.

23
    Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Piszczek (Garbarnia Kraków).

24
    Akcja Pelikana, rzut z autu spod chorągiewki.

25
    Faulowany Ogar przed polem karnym. Dobra okazja na strzał lub dośrodkowanie.

26
    Dośrodkowanie Kalemby mija wszystkich zawodników.

27
    Bardzo niebezpieczne wejście Kostrubały wysoko podniesioną nogą.

28
    Leży na boisku Michał Gamla. Interwencja lekarzy i za chwilę będzie gotowy do gry.

29
    Niepewna interwencja Błąkały ale gospodarze nie potrafili wykorzystać.

32
    Niecelny strzał Nowaka, powinien dogrywać do partnerów.

34
    Pelikan wiedząc, że przez godzinę będzie grał z przewagą długo rozgrywa piłkę i stara się zmęczyć gości.

34
    Dobry strzał Świątka sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła słupek!

36
    Faulowany Derbich w strefie obronnej. Pelikan przeważa ale praktycznie bez zagrożenia.

38
    Faulowany Nowak po dobrym podaniu. Rzut wolny 20 metrów od bramki.

39
    Dobry strzał Gamli, na rożny wybił bramkarz,

39
    Gol dla Pelikana!
    Rzut rożny, zamieszanie w którym najprzytomniej zachował się PATRYK BOJAŃCZYK i potężnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie gospodarzom!!

41
    Dośrodkowanie Garbarni, piłkę z łatwością łapie Olszewski.

42
    Ukarany Mariusz Stokłosa za niesportowe zachowanie.

44
    Pelikan szanuje piłkę, zmusza do biegania Garbarnię.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

45+2
    Kolejny faul w ataku Garbarni.

45+2

Zasłużone prowadzenie Pelikana, był on zespołem bardziej aktywnym i nie ograniczającym się tylko do obrony. Przed Garbarzami ciężkie zadanie – cała druga połowa w osłabieniu.

Pelikan wychodzi już na drugą połowę, Garbarnia również. Czekamy tylko na sędziów.

46
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Stokłosa, na boisku pojawia się Haxhijaj.

46

46
    Faulowany Świątek. Będzie okazja na dośrodkowanie.

47
    A jednak strzał Nowaka, ale bardzo wysoko nad poprzeczką.

48
    Fatalna strata Gamli, ale ambitnie walcząc naprawił swój błąd.

49
    Dośrodkowanie Świątka i Kosiorek atakując piłkę wpadł na bramkarza co sędzia zakwalifikował jako faul i ukarał go żółtą kartką.

51
    Kontra Pelikana, ostre dośrodkowanie Derbicha przeciął bramkarz.

53
    Pelikan od początku drugiej połowy stara się zdobyć drugą bramkę i uspokoić mecz.

54
    Długi wrzut z autu Garbarni, sytuację wyjaśnili obrońcy.

55
    Garbarnia stara się wysoko atakować Pelikana, ale gospodarze radzą sobie z tym.

57
    Nowak w dobrej sytuacji chciał jeszcze dograć, co poskutkowało stratą piłki. Za moment strzelał jeszcze Kosiorek ale kilka metrów obok słupka.

58
    Faul w ataku Ogara, zacznie Olszewski.

59
    Zagranie Brodeckiego ręką w środku boiska.

60
    Rzut karny dla Garbarni. Faulował Gamla.

61
    Gol dla Garbarnii!
    KALEMBA w prawo, Olszewski w lewo.

63
    Stracona bramka rozbiła Pelikana, który chwilowo nie ma pomysłu na grę.

64
    Nadal w ataku Garbarnia, rzut rożny, ale wybita piłka.

66
    Rzut rożny po indywidualnej akcji Wyszogrodzkiego.

67
    Faulowany Pomianowski, 25 metrów od bramki.

68
    Akcja Świątka z Derbichem, niecelne dośrodkowanie tego ostatniego.

69
    Rzut rożny dla Garbarni, Olszewski wybija.

71
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Siedlarz, na boisku pojawia się Kaczor.

73
    Chaotyczna, rwana gra na stadionie w Łowiczu.

75
    Pelikan gra bardzo niedokładnie, lepiej radzi sobie Garbarnia.

76
    Dobra akcja Derbicha ale niecelne dośrodkowanie.

77
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Ogar, na boisku pojawia się Górecki.

78
    Akcja Nowaka, zablokowany. Nawet nie ma rzutu rożnego.

79
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Pomianowski, na boisku pojawia się Golański.

80
    Pelikan atakuje, ale nie oddaje w ogóle strzałów.

82
    Dośrodkowanie Garbarni spod linii środkowej, kilka zagrań głową po czym łapie Olszewski.

83
    Po kolejnym rzucie wolnym obrońcy gości wybijają piłkę. Leży teraz na boisku Piszczek.

85
    Interwencja lekarzy, Piszczek kulejąc schodzi z boiska.

86
    Faul na prawej stronie, będzie centra Pelikana.

87
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Piszczek, na boisku pojawia się Kalicki.

88
    Zbyt mocne dośrodkowanie Świątka, a mogło być bardzo groźnie.

89
    Kolejny faul, kolejna szansa na centrę dla Pelikana.

90
    Golański dośrodkowuje tak, że piłka nie mija pierwszego z zawodników Garbarni.

90
    Co najmniej 180 sekund dłużej.

90+1
    Strzał Derbicha z dystansu, ponad bramką.

90+2
    Długa piłka od Olszewskiego, obrońcy z łatwością sobie radzą

90+3
    Próba dograń do Świątka, Bojańczyka ale szybsi obrońcy.

Remis w spotkaniu Pelikana z Garbarnią. Goście w drugiej połowie byli lepszym zespołem, Pelikan przeważał w pierwszej. W sumie zasłużony remis, ale należy podkreślić, że goście w grali ponad godzinę w osłabieniu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne w lajfy.com!