Cardiff – Chelsea 1:2 (koniec) | Fulham – Crystal Palace 2:2 (koniec) | Hull – Everton 0:2 (koniec)
Liverpool – Newcastle 2:1 (koniec) | Man City – West Ham 2:0 (koniec) | Norwich – Arsenal 0:2 (koniec)
Southampton – Man Utd 1:1 (koniec) | Sunderland – Swansea 1:3 (koniec) | Tottenham – Aston Villa 3:0 (koniec)
West Bromwich – Stoke 1:2 (koniec)
Norwich City
0:2 (0:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 11.05.2014, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

To już ostatnia kolejka w lidze angielskiej! Norwich City zmierzy się z Arsenalem. Wszystkie spotkania tej kolejki rozpoczną się równo o 16.

Niestety mecz Norwich City z Arsenalem nie zapowiada się zbyt ciekawie. Norwich nie ma szans już na utrzymanie się w lidze, a Arsenal jest pewny 4. miejsca, a również nie ma możliwości przedarcia się wyżej.

Norwich na swoim koncie ma 33 punkty, a daje im to 17. miejsce w lidze, ostatnie w strefie spadkowej, jednak do następnego West Bromu traci trzy "oczka" – ma dodatkowo zdecydowanie gorszy bilans bramkowy.

Arsenal całkiem dobrze rozegrał finisz rozgrywek, gdyż w ostatniej kolejce wiele już go nie interesuje. "Kanonierzy" z dorobkiem 76 punktów są na 4. miejscu.

Na relację z tego spotkania zapraszam oczywiście już o 16! Mecz Norwich z Arsenalem będzie jednym z dziesięciu w lidze angielskiej, które będą rozgrywane o tej samej porze. Bądźcie z nami.

Norwich City F.C.: Ruddy – Martin, R Bennett, Turner, Olsson; Tettey; Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond; Elmander.

Rezerwowi: Bunn – Whittaker, Fer, Hooper, E Bennett, Loza, Josh Murphy.

Arsenal F.C.: Fabianski – Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs – Arteta, Rosicky, Ramsey – Ozil, Podolski, Giroud.

Rezerwowi: Szczesny – Monreal, Wilshere, Kallstrom, Flamini, Diaby, Sanogo

Sędziowie: Lee Mason.

1

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środku boiska.

3
    Gibbs zbyt długo zwlekał z zagraniem do Giroud i ostatecznie Francuz został złapany na spalonym.

5
    Groźny kontratak Norwich! Jednak Elmander za szybko znalazł się za linią obrony, co dobrze wychwycił arbiter liniowy.

7
    Snodgrass dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, ale zagrożenie spod własnej bramki oddala Sagna.

9
    W pierwszych minutach tego spotkania nieco więcej z gry mają gospodarze, którzy są bardzo zdeterminowani.

11
    Norwich długo utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie Arsenalu. Jednak Kanonierzy nie pozwalają na zbyt dużo miejscowym.

13
    Tettey nie zdołał opanować piłki w boisku i grę do wrzutu z autu wznowi Arsenal.

15
    Kanonierzy uspokoili grę i starają się cierpliwie budować atak pozycyjny.

17
    Niewiele dzieje się na murawie. Cały czas czekamy na jakąś bramkową sytuację lub groźny strzał.

18
    Redmond huknął z około 18 metrów na bramkę, ale świetnie broni Fabiański! Pierwszy groźny strzał w tym spotkaniu!

19
    Tettey oddał zaskakujący strzał z około 25 metrów, lecz piłka w dużej odległości minęła bramkę Arsenalu.

21
    Redmond w męskiej walce bark w bark zdaniem sędziego faulował Rosicky'ego.

22
    Podolski oddał strzał z około 20 metrów na bramkę, ale jego próba okazała się niecelna. Ruddy nie musiał nawet interweniować.

24
    Podolski dobrze wrócił na własną połowę boiska i skutecznym wślizgiem przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Norwich.

25
    Kanonierzy utrzymują się w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Gospodarze stosują wysoki pressing.

27
    Turner ostro zaatakował Ozila, ale obrońca Kanarków nie został ukarany żółtą kartką.

28
    Ależ okazja dla Arsenalu! Giroud świetnie przedarł się w pole karne, zwiódł obrońcę i zagrał piętką do tyłu, do wbiegającego Podolskiego! Reprezentant Niemiec pięć metrów od bramki trafił prosto w wychodzącego z linii bramkowej Ruddy'ego!

30
    Snodgrass zagrał płaską piłkę w pole karne, ale skutecznie we własnej "16" interweniuje Arteta.

31
    Cudowna akcja Arsenalu! Ozil kapitalnie rozegrał piłkę z Olivierem Giroud! Francuz z około 16 metrów uderzył bardzo mocno, ale fantastyczną paradą popisał się Ruddy! To powinna być bramka dla Kanonierów!

33
    Arsenal długim rozgrywaniem piłki zmusza rywali do biegania. Norwich od dobrych kilku minut nie gościło pod bramką Fabiańskiego.

35
    Ramsey świetnie urwał się obrońcy, zdecydował się na strzał z około 15 metrów, lecz jego próba została zablokowana!

37
    Snodgrass ostrym wślizgiem zaatakował Artetę, jednak obyło się bez żółtego kartonika dla pomocnika Norwich.

39
    Arsenal zdecydowanie przycisnął w ostatnich minutach, ale jak do tej pory skutecznie bronią się gospodarze.

41
    Giroud oddał bardzo groźny strzał z około 16 metrów, ale fantastycznie broni Ruddy! Bramkarz Norwich jest dzisiaj w naprawdę wysokiej formie.

43
    Kanonierzy niepodzielnie dominują na boisku, mają mecz pod kontrolą, ale nie potrafią udokumentować swojej przewagi.

45
    Sędzia doliczył 60 sekund do pierwszej części meczu!

45+2

Po pierwszej części meczu Norwich City remisuje bezbramkowo z Arsenalem Londyn. Na drugą odsłonę tego spotkania zapraszamy za 15 minut!

46

47
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach po przerwie.

48
    Obraz gry się nie zmienia. Arsenal prowadzi grę, natomiast Norwich cierpliwie czeka na możliwość do kontrataku.

50
    Dośrodkowanie Jenkinsona zostało zablokowane przez obrońcę, ale Arsenal wznowi grę od narożnika boiska.

51
    Podolski oddał niebezpieczny strzał głową z około 10 metrów, ale piłka nie zmierzała w światło bramki.

53
    Gol dla Arsenalu!
    Piękne trafienie dla Arsenalu! Giroud kapitalnie wypatrzył w polu karnym AARONA RAMSEY'A, który oddał fantastyczny strzał z woleja! Piłka wpadła w samo okienko bramki Norwich! Ruddy nie miał żadnych szans!

55
    Arsenal po objęciu prowadzenia nieco cofnął się na własną połowę boiska, ale na pewno Kanonierzy będą próbowali podwyższyć prowadzenie.

57
    Rosicky zagrał płaską piłkę w pole karne w kierunku Giroud, ale napastnik Arsenalu nie zdołał oddać strzału na bramkę.

58
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Elmander, na boisku pojawia się Hooper.

58
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Tettey, na boisku pojawia się Loza.

59
    Trener Norwich City dokonał dwóch zmian. Zobaczymy, czy zmienią one sposób gry gospodarzy.

60
    Redmond oddał techniczny strzał z około 20 metrów, ale zdecydowanie przestrzelił.

62
    Arsenal podwyższa prowadzenie! Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, którego próbę strzału zdołał przyblokować obrońca! Jednak strzał z najbliższej odległości CARLA JENKINSONA okazał się nie do obrony!

63
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Ramsey, na boisku pojawia się Wilshere.

65
    Jenkinson oddał bardzo groźny strzał z ostrego kąta, lecz broni to uderzenie Ruddy!

67
    Kontratak Arsenalu, ale płaskie zagranie Ozila w pole karne zostało zablokowane przez obrońcę.

68
    Gospodarze grają bardzo ambitnie, mimo że są świadomi spadku z Premier League nie składają broni i chcą się dobrze zaprezentować przed swoją publicznością.

70
    Arsenal po zdobyciu drugiej bramki ma spore problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Podopieczni Wengera nastawiają się na kontrataki.

72
    Bennett wybił piłkę.. poza stadion! Od wrzutu z autu wznowi Arsenal.

74
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Rosicky, na boisku pojawia się Diaby.

75
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Giroud, na boisku pojawia się Sanogo.

75
    Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Redmond, na boisku pojawia się E. Bennett.

76
    Podolski dośrodkował w pole karne, ale piłkę pewnie wychwytuje wychodzący z bramki Ruddy.

78
    Loza świetnym przyjęciem piłki zgubił obrońcę i zdecydował się na strzał z około 15 metrów, ale pewnie broni Fabiański!

80
    R. Bennett bardzo ostro zaatakował Sanogo za co słusznie został ukarany żółtą kartką przez arbitra.

81
    Artata oddał niebezpieczny strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, ale Ruddy pewnie interweniuje.

82
    Snodgrass ładnie przełożył sobie rywala i oddał strzał na bramkę, ale fatalnie spudłował.

83
    Hooper zagrał w tempo do Snodgrassa, który przegrał pojedynek sam na sam z Fabiańskim! Polski golkiper bardzo szybko wyszedł z bramki, czym utrudnił oddanie strzału zawodnikowi Norwich!

85
    Arsenal długo utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale tylko na własnej połowie boiska i niewiele z tego wynika.

86
    Świetnie środkiem boiska przedarł się Wilshere, zwiódł obrońcę w polu karnym, ale oddał słaby strzał na bramkę..

88
    Powinno być 3:0! Wilshere świetnie przejął piłkę na połowie Norwich i zagrał do Sanogo, który przełożył sobie futbolówkę na lewa nogę i strzelił! Jednak po rykoszecie pewnie broni Ruddy!

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowych 90!

90+1
    Szybki kontratak Arsenalu zakończony fatalną próbą strzału w wykonaniu Jenkinsona!

90+3

Po ciekawym spotkaniu Arsenal Londyn w pełni zasłużenie pokonuje 2:0 Norwich City! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne piłkarskie emocje w portalu Lajfy.com! (17:48:43)
    Gole: 53. Ramsey, 62. Jenkinson

Kartki:   80. R. Bennett (NRC)

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey (58. Loza), Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond (75. E. Bennett), Elmander (58. Hooper).
    Zmiany: Bunn – Whittaker, Fer, Hooper, E. Bennett, Loza, Josh Murphy.

Arsenal F.C.: Fabianski – Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs – Arteta, Rosicky (74. Diaby), Ramsey (63. Wilshere) – Ozil, Podolski, Giroud (75. Sanogo).
    Zmiany: Szczesny – Monreal, Wilshere, Kallstrom, Flamini, Diaby, Sanogo

Sędziowie: Lee Mason