Bastia – Nantes 0:0 (koniec) | Lorient – Lille 1:4 (koniec) | Olympique – Guingamp 1:0 (koniec)
Monaco – Bordeaux 1:1 (koniec) | Nice – Lyon 0:1 (koniec) | PSG – Montpellier 4:0 (koniec)
Reims – Rennes 1:3 (koniec) | Sochaux – Évian TG 0:3 (koniec) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (koniec)
Toulouse – Valenciennes 3:1 (koniec)
Paris Saint-Germain
4:0 (2:0)
Montpellier HSC
Sobota 17.05.2014, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

W spotkaniu ostatniej, 38. kolejki ligi francuskiej PSG zmierzy się z Montpellier.

Gracze ze stolicy Francji grali w tym sezonie fantastycznie czego zwieńczeniem jest bezproblemowe wywalczenie tytułu mistrza Francji. Montpellier z kolei ma za sobą bardzo słaby sezon, a co gorsza jest jeszcze teoretycznie zagrożone spadkiem. Jest to nie do pomyślenia, tym bardziej, że ekipa z południa Francji kilka sezonów temu była mistrzem!

W swoim ostatnim spotkaniu zespół prowadzony przez Blanca wygrał na wyjeździe z Lille, 3:1. Montpellier z kolei dość niespodziewanie uległo na swoim obiekcie Bastii 0:2.

Przed nami bardzo ciekawe widowisko i wygląda na to, że zawodnicy Montpellier dadzą z siebie wszystko. A PSG? Na pewno będzie chciało na zakończenie sezonu zaprezentować się przed kibicami z jak najlepszej strony.

Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania już od godzny 20:00 kiedy to poznamy pierwsze jedanstki obu zespołów! Będzie się działo!

Paris Saint-Germain FC: Douchez – Digne, Marquinhos, Alex, Jallet – Pastore, Motta, Rabiot – Cavani, Ibrahimović, Lucas.

Montpellier HSC: Jourdren – Tiéné, Congré, Hilton, Bocaly – Martin, Stambouli, Cabella, Saihi, Sanson – Niang.

Sędziowie: Laurent Duhamel – Cyril Gringore, Husseyin Ocak..

1

3
    Gol dla PSG!
    Ależ akcja gospodarzy! Kilka krótkich podań, aż w końcu kluczowym zagraniem popisał się Ibrahimović! EZEQUIEL LAVEZZI ze stoickim spokojem pakuje piłkę do bramki!

5
    Ależ trwa napór gospodarzy w tym spotkaniu! Co chwila paryżanie tworzą groźne akcje podbramkowe!

7
    Kontra Montpellier, ale dośrodkowanie z prawej strony pozostawiało wiele do życzenia. Douchez ze spokojem złapał futbolówke.

9
    Nieźle teraz główkował Lavezzi, ale wprost w Jourdrena.

11
    Jak to nie wpadło!? Paryżanie znów mieli stuprocentową sytuację, ale brakowało wykończenia!

12
    Piękne uderzenie Pastore z dystansu i piłka zatrzymuje się na poprzeczce!

14
    Odpowiedź gości! Uderzenie sprzed pola karnego i Marquinhos ofiarną interwencją blokuje strzał!

16
    Pachnie drugą bramką dla PSG!

18
    Dokładne podanie na wolne pole! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ przejmuje piłkę i wychodzi sam na sam z Jourdrenem i bez skrupułów go pokonuje!

19
    Przy bramce na 2:0 asystę zaliczył Pastore!

21
    Za nami dobre dwadzieścia minut gry, w których zobaczyliśmy dwie bardzo ładne akcje gospodarzy!

23
    Gra od dobrych dwóch minut toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

25
    Nieco ponad dwadzieścia minut do zakończenia pierwszej połowy. Paryżanie w pełni zasłużenie prowadzą i kontrolują przebieg spotkania.

27
    Pewna interwencja Doucheza, aczkolwiek bramkarz PSG mógł się lepiej zachować. Korner dla Montpellier, po którym nie było zagrożenia.

29
    Goście wydaje się, że złapali wiatr w żagle.

32
    Lavezzi mógł popisać się drugą zdobytą bramką, gdyby nie to, że napastnik PSG był na wyraźnym spalonym!

34
    Faul w środku boiska i od rzutu wolnego wznowią goście.

36
    Hilton przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę przeciwnika i został ukarany kartonikiem.

38
    Ciężkie życie ma Zlatan Ibrahimović w tym spotkaniu. Drugi faul na napastniku PSG w krótkim odstępie czasu.

39
    Ależ to mogła być bramka! Dośrodkowanie z lewej flanki wprost na głowę Lavezziego! Ten główkuje obok bramki!

41
    Naprawdę genialny futbol grają obie drużyny! Co z tego, skoro to gospodarze są skuteczniejsi...

43
    Końcowe minuty pierwszej połowy! Paryżanie wciąż są w utrzymaniu futbolówki, a goście próbują kontrować.

45
    Sędzia nie doliczył dodatkowych minut do pierwszej połowy! Obie drużyny schodzą na zasłużoną, piętnastominutową przerwę!

45

PSG prowadzi 2:0 z Montpellier po bramkach Lavezziego i Ibrahimovicia.

46

47
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Saïhi, na boisku pojawia się Mounier.

47
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Bocaly, na boisku pojawia się Jebbour.

49
    Cudowne podanie na prawą stronę w kierunku LUCASA! Ten zszedł z piłką w środek pola karnego i uderzył nie do obrony!

51
    Była szansa na czwartego gola dla PSG, jednak napastnik gospodarzy uderzył w sam środek bramki – tam gdzie stał bramkarz Montpellier!

53
    Goście poszukali bramki kontaktowej, ale znów akcja spaliła na panewce...

55
    Dośrodkowanie w pole karne – nieudane. Akcja zaczepna Montpellier.

57
    Ibrahimović przed szansą! Francuz z impetem wpadł z piłką w pole karne, ale miał zbyt mało miejsca i czasu, by lepiej uderzyć!

59
    Ibrahimović przegrywa pojedynek sam na sam! Po chwili strzał zza pola karnego, ale piłka ląduje nad bramką.

61
    Owacja na stojąco! Ibrahimović po udanym meczu schodzi z boiska! Kapitanem od tej chwili jest Lucas!

62
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ibrahimović, na boisku pojawia się Menez.

62
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lavezzi, na boisku pojawia się Coman.

63
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Motta, na boisku pojawia się Matuidi.

65
    Realizator właśnie pokazał nam Ibrahimovicia, który był przez chwilę opatrywany na ławce rezerwowych...

67
    Korner dla gości. Ogromne gwizdy na stadionie towarzyszą wznowieniu gry z rzutu rożnego.

69
    Tempo meczu nieco spadło. Czyżby roszady znały się we znak?

72
    To mogła być bramka sezonu! Lucas oddał mocny strzał z dystansu i niemal piłka nie wpadła do siatki!

74
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Sanson, na boisku pojawia się Marveaux.

75
    Z pewnością Jourdrena w tym meczu – można pochwalić, mimo, że do tej pory trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki.

78
    Krótko rozegrany rzut rożny! Coman wycofał piłkę do Meneza, a ten uderzył wprost w obrońcę.

80
    Matuidi zbyt długo zwlekał ze strzałem, po czym niedokładnie podał w kierunku Meneza.

82
    Znów bramkarz Montpellier czyści całą sytuację i łapie piłkę! Rozluźnienie na ławce rezerwowych PSG, gdzie widać w pełni zadowolenie!

84
    Na dużo pozwala w dzisiejszym spotkaniu sędzia. Kolejny faul i nie ukarany został gracz gości.

87
    Prawdziwy pogrom na Parc des Princes! Kolejną bramkę dla gospodarzy dokłada ADRIEN RABIOT! Zawodnik PSG z bliska dobija piłkę do pustej bramki!

89
    Końcowe minuty tego spotkania!

90
    Dwie minuty potrwa to spotkanie!

Paryżanie z 9-cio punktową przewagą zajmują pierwszą pozycję w Ligue One! Efektowne zwycięstwo na zakończenie sezonu! Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com! (22:52:29)