Bastia – Nantes 0:0 (koniec) | Lorient – Lille 1:4 (koniec) | Olympique – Guingamp 1:0 (koniec)
Monaco – Bordeaux 1:1 (koniec) | Nice – Lyon 0:1 (koniec) | PSG – Montpellier 4:0 (koniec)
Reims – Rennes 1:3 (koniec) | Sochaux – Évian TG 0:3 (koniec) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (koniec)
Toulouse – Valenciennes 3:1 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:1 (2:0)
AC Ajaccio
Sobota 17.05.2014, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

O godzinie 21:00 rozpocznie się ostatnia kolejka francuskiej Ligue 1! Saint – Etienne zagra z Ajaccio!

Saint – Etienne
    Przed ostatnią rundą gospodarze zajmują 4. miejsce w tabeli, ale wciąż walczą o miejsce na najniższym stopniu podium, które da im awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów. W związku z tym muszą wygrać swój mecz oraz liczyć na potknięcie Lille.

Ajaccio
    Goście są czerwoną latarnią ligi. Zajmują ostatnią pozycję w tabeli i nie mają żadnych szans na utrzymanie i awans na wyższą pozycję.

Ostatnia kolejka:

W poprzednim tygodniu gospodarze odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Nantes w stosunku 1:3. Co ciekawe wszystkie trzy bramki strzelili jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Ajaccio

Goście natomiast odnieśli zwycięstwo na własnym stadionie nad Reims – 2:1. Bramki strzelili w pierwszych sześciu minutach gry!

Poprzednie spotkania tych zespołów:

W ciągu ostatnich pięciu spotkań między tymi zespołami 2 razy wygrało Saint – Etienne, a 3 razy padł remis. W rundzie jesiennej, padł wynik 0:1 dla Saint – Etienne.

Relacja rozpocznie się o godzinie 20:45 kiedy to zostaną podane składy obydwu drużyn. Zapraszamy na lajfy.com!

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin, Sall, Zouma, Clement, Tabanou, Lemoine, Corgnet, Erdinc, Gradel
    Rezerwowi: Pogba, Brandao, Cohade, Hamouma, Baysse, Diomande, Moulin

Trener: Christophe Galtier

AC Ajaccio: Ochoa – Hengbart, Perozo, Leca, Pedretti, Faty, Diarra, Mostefa, Lasne, Goncalves, Tallo
    Rezerwowi: Tonucci, Bonnart, Baradji, Sollacaro

Trener: Christian Bracconi

Sędziowie: S. Lannoy – E. Dansault, F. Cano.

1

1
    Dużo niecelnych podań w pierwszej minucie. Zawodnicy nie potrafią wymienić dwóch celnych podań z rzędu.

3
    Ładny rajd Lasne środkiem boiska, ale podanie do Tallo było już niecelne.

4
    Faluowany Pedretti na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla gości.

5
    Płasko bita piłka w pole karne, ale obrońcy wybijają na aut.

6
    Dwa faule w ciągu kilku sekund piłkarzy Ajaccio.

7
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, tam do główki doszedł Erdinc, ale Ochoa pewnie obronił ten strzał.

8
    Faulowany Brison, rzut wolny dla Saint – Etienne.

9
    Brison dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, obrońcy wybili piłkę, ale próbował jeszcze dośrodkować ją Zouma, jednak zrobił to niedokładnie.

11
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, tam główkował Faty! Ruffier broni z problemami!

13
    Przez dłuższą chwilę przy piłce utrzymuje się zespół Ajaccio.

15
    Kolejna dobra, indywidualna akcja Lasne. Wciąż przy piłce goście.

16
    Długie podanie w kierunku Erdinc'a, ale pewnie na przedpolu zagrał Ochoa.

18
    Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Ponownie dobrze spisał się bramkarz.

19
    Pierwsza groźna akcja Saint Etienne! W pole karne wpadł Lemoine, ale jego strzał zatrzymał bramkarz gości!

19
    Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji obrońców.

19
    Gol dla Saint-Étienne!
    Obrońcy wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ta trafiła pod nogi Gradel'a, który dośrodkował idealnie na głowę LOICA PERRINA, który pewnie wykorzystał swoją okazję! 1:0!

23
    Gospodarze nie odpuszczają i walczą o jak najszybsze zdobycie drugiej bramki!

24
    Dużo miejsca w środkowej strefie zostawiają piłkarze Ajaccio swoim rywalom. Nie mają żadnego problemu z podejściem pod pole karne gości.

25
    Tymczasem Lille przegrywa z Lorient 1:0! Do doskonała wiadomość dla Saint – Etienne!

26
    Erdinc bez krycia w polu karnym! Uderzył głową na bramkę, ale piłka poleciała w sam środek bramki gości i Ochoa nie miał żadnych problemów z tym strzałem!

28
    Wyższym pressingiem wychodzą gospodarze. Skutkuje to szybkim przejęciem piłki.

29
    Faulowany Mostefa. Piłkarze Ajaccio, próbowali szybko wznowić grę, ale zrobili to bardzo niecelnie i od bramki rozpocznie Ruffier.

30
    Na spalonym Erdinc.

31
    Pojedynek indywidualny pomiędzy Tabanou, a Hengbartem. Obrońca wybił na aut.

32
    Kontratak Saint – Etienne! Tabanou miał mnóstwo miejsca na lewym skrzydle, ściął z piłką w pole karne, ale jego dogranie wzdłuż bramki do partnerów zablokowali obrońcy!

33
    Lorient – Lille 1:1!

34
    Nieudany strzał z dystansu Brisona.

35
    Płaskie dośrodkowanie Gradela w pole karne, ponownie nie popisali się obrońcy zostawiając zbyt dużo miejsca przeciwnikom, a MEVLUT ERDINC z pierwszej piłki uderzył na bramkę i pokonał bramkarza!

38
    Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali.

39
    Tabanou uderzył bezpośrednio na bramkę ze stałego fragmentu gry, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką!

40
    Faulowany Lemoine przez Faty'ego.

41
    Zbyt moce dośrodkowanie Lemoine'a. Od autu rozpoczną goście.

43
    Ładnie przedarł się prawym skrzydłem Lemoine, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki rozpocznie Ochoa.

44
    Zdecydowana przewaga optyczna w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy.

44
    Faulował Perozo.

45
    Dobra próba uruchomienia na lewym skrzydle Tabanou, ale dobrze interweniował Hengbart.

45
    Myślę, że sędzia nie doliczy zbyt dużo minut do pierwszej połowy. Mieliśmy mało przerw.

45

Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy spotkania. Gospodarze zasłużenie prowadzą 2:0 po bramkach Perrina i Erdinc'a. Wypełniają swój plan w stu procentach i teraz pozostaje im tylko czekać na wynik meczu Lorient – Liile, oraz powtórzyć tą grę w drugiej połowie, na którą zapraszam o godzinie 22:00!

46

47
    Niedokładnie podania piłkarzy Ajaccio. Od bramki rozpoczyna Ruffier.

48
    Faulowany Corgnet i okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy.

49
    Wybijają obrońcy, ale od autu rozpocznie Saint – Etienne.

49
    Gospodarze tracą piłkę po faulu Lemoine'a.

50
    Złe podanie Corgnet'a. Od wrzutu z autu rozpocznie Hengbart.

52
    Gradel popędził prawym skrzydłem, ale tym razem obrońcy gości dobrze przypilnowali rywali w polu karnym.

54
    Groźna sytuacja Ajaccio! Tallo przedarł się w pole karne, ale jego dogranie wzdłuż pola karnego wybili obrońcy!

54
    Lorient 1:2 Lille! To zła wiadomość dla Saint – Etienne. Jeśli takim wynikiem zakończy się ten mecz to Lille zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

56
    Z ponad 30 metrów uderzył Lasne. Piłka minęła bramkę Ruffier o dobre kilka metrów.

57
    Zablokowane dośrodkowanie Gradel'a, ale wciąż przy piłce utrzymują się gospodarze.

58
    Na spalonym Corgnet.

59
    Groźne dośrodkowanie Hengbarta w pole karne, ale w ostatniej chwili obrońcy uprzedzają wbiegającego na pozycję Goncalvesa!

59
    Pierwsza zmiana w meczu. Za Goncalves'a pojawia się Tonucci.

61
    Kolejne dośrodkowanie Hengbarta. Tym razem nie było już tak groźnie.

63
    Spokojnie grają gospodarze. Nie spieszą się z rozgrywaniem piłki.

64
    Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. W miejsce Tabanou wchodzi Cohade.

66
    Lorient 1:3 Lille! Chyba wszystko już jest jasne kto zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów!

66
    Rzut wolny dla Ajaccio na ich własnej połowie.

67
    Gradel na prawym skrzydle. Ostro interweniował Leca, ale czysto trafił w piłkę.

69
    Rzut rożny dla gości po wybiciu piłki przez Corgnet'a.

69
    Zbyt krótkie dośrodkowanie. Piłka wraca do obrońców gości.

69
    Szykuje się druga zmiana Ajaccio.

70
    Baradji zmienia niewidocznego Pedretti'ego.

71
    Zouma wybija piłkę adresowaną do Tallo.

72
    Kombinacyjna akcja gości, Baradji uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

73
    Druga zmiana w Saint – Etienne. Za Brison na placu gry pojawia się Pogba.

76
    Ruffier zwlekał z wybiciem piłki. Widać, że zarówno gospodarze jak i goście chcą już spokojnie dograć ten mecz do końca.

76
    Faulowany Zouma.

77
    Rzut rożny dla gospodarzy.

78
    Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Gradela, a najsprytniejszy okazał się LOIC PERRIN, który mocnym strzałem po krótkim słupku pokonał bramkarza gości! To już druga bramka tego zawodnika w tym meczu!

80
    Sędzia przerwał grę. Na boisku leży Corgnet. Tymczasem szykuje się trzecia zmiana przeprowadzona przez gospodarzy.

81
    Rzut karny dla Saint – Etienne! Faulowany Erdinc!

82
    Do piłki podchodzi Gradel...

82
    Słupek!

84
    Znów przy piłce gospodarze. Zbyt dużo pola do manewru rywalom pozostawiają piłkarze Ajaccio.

84
    Ostatnia zmiana u gospodarzy. Za Corgnet'a wchodzi Brandao.

86
    Na murawie zwija się Diarra. Ucierpiał po starciu z Sall'em.

86
    Rzut sędziowski. Diarra oddał piłkę gospodarzom.

87
    To ostatnie minuty Ajaccio w Ligue 1. Z pewnością woleli by w przyjemniejszy sposób zakończyć ten sezon!

88
    Świetna okazja na honorową bramkę dla Ajaccio! Tonucci mógł zdobyć bramkę, ale fantastycznie nogą obronił Ruffier!

90
    Brandao naciskał obrońcę, ale Perozo nie pomylił się i wybił piłkę na aut.

90+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

90+1
    Dwie świetne okazje dla gospodarzy na podwyższenie wyniku! Najpierw piłki nie sięgnął Erdinc, a kolejny strzał jednego z zawodników obronił Ochoa!

90+2
    Gol dla Ajaccio!
    ISSA BARADJI pewnym strzałem pokonał Ruffier!

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:1. Saint – Etienne zajęło ostatecznie 4. miejsce w Ligue 1, a Ajaccio spada z ligi jako najgorsza drużyna tego sezonu w lidze! Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (22:49:15)

Gole: 19. Perrin, 35. Erdinc, 78. Perrin – 90+2. Baradji

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison(73' Pogba), Perrin, Sall, Zouma, Clement, Tabanou(64' Cohade), Lemoine, Corgnet(84' Brandao), Erdinc, Gradel
    Zmiany: Pogba, Brandao, Cohade, Hamouma, Baysse, Diomande, Moulin

AC Ajaccio: Ochoa – Hengbart, Perozo, Leca, Pedretti, Faty, Diarra, Mostefa, Lasne, Goncalves(59' Tonucci), Tallo
    Zmiany: Tonucci, Bonnart, Baradji, Sollacaro

Sędziowie: S. Lannoy – E. Dansault, F. Cano