Okocimski – Garbarnia 4:0 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie S. 6:0 (koniec) | Stomil – Znicz 0:1 (koniec)
GKS T. – Termalica 3:3 (koniec) | Korona – Rubin II 2:0 (koniec) | Widzew – Wisła Pł. 0:5 (koniec)
Ruch – Prešov 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Dolcan 1:4 (koniec) | GKS K. – Chrobry 2:1 (koniec)
Lechia – APOEL 1:2 (koniec) | Wigry – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Arka – Panathinaikos 0:1 (koniec)
Widzew Łódź
0:5 (0:1)
Wisła Płock
Środa 09.07.2014, 12:00 • Stadion Ludwika Sobolewskiego, Łódź • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

W okresie przygotowującym do sezonu dojdzie dzisiaj do spotkania Widzewa Łódź z Wisłą Płock.

Oba zespoły na co dzień występują w 1. lidze, więc dzisiejszego spotkanie będzie dobrą okazją do sprawdzenia się przed startem sezonu.

Widzew rozegrał już dwie przedsezonowe gry kontrolne i obie przegrał. Lepszy od łodzian okazał się zespół rezerw Rubina Kazań, który wygrał 2:1. Kilka dni temu RTS w Gutowie Małym mierzył się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok i to spotkanie przegrał 0:2.

Natomiast Wisła Płock do tej pory w okresie przygotowawczym rozegrała jeden sparing. Jej rywalem przed kilkoma dniami była drużyna Olimpii Grudziądz. Płocczanie przegrali to spotkanie po trafieniu Adama Cieślińskiego w końcówce.

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu Lajfy.com!

Dzień dobry Państwu!

Widzew Łódź: Wolański – Stępiński, Augustyniak, Pidvirnyj, Kozłowski – Nowak, Kasprzak – Rybicki, Radowicz, Piotrowski – Broź

Wisła Płock: Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń, Kostrzewa, Hiszpański – Góralski, Wlazło, Kaczmarek, Janus, Burkhardt – Ruszkul.

Zaczynamy za mniej więcej 5 minut.

1

5
    Wynik bezbramkowy.

5
    Żółtą kartkę otrzymuje Magdoń (Wisła Płock).

10
    Łodzi nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.

15
    Kwadrans gry za nami. Spotkanie jest wyrównane. Każda z drużyn atakuje, ale nie widzieliśmy jeszcze groźnego strzału.

16
    Przy piłce zawodnicy Widzewa.

17
    Złe zachowanie Nowaka na własnej połowie. Gracz Widzewa stracił piłkę na rzecz rywala, a następnie faulował przeciwnika. Wolny dla Wisły.

19
    Gol dla Wisły Płock!
    Bramkę zdobył PIOTR RUSZKUL. Co za sytuacja. Obrońcy Widzewa oddali piłkę przeciwnikowi w swoim polu karnym, a Ruszkul z trzech metrów uderza i trafia obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

21
    Przerwa w grze. Na murawie leży Wolański, który ucierpiał w starciu z graczem Wisły.

23
    Wolański gotowy do gry. Spotkanie wznowione.

23
    Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego Wisły.

24
    Nowak zagrywał w pole karne Wisły, ale piłka opuściła boiska. Od bramki grę wznowił Szczepankiewicz.

25
    Faul w środku pola. Rzut wolny dla Wisły.

26
    Augustyniak zagrywał z prawego skrzydła w pole karne gości, ale obrońcy gości wybijają piłkę na rzut rożny.

27
    Korner wykonany. Piłka po chwili trafia na połowę Widzewa.

28
    Po 28. minutach widać, że motorycznie lepiej dysponowani są zawodnicy Wisły. Widzewiacy grają ospale, a ich akcje nie mają żadnego tempa.

30
    Wynik nie uległ zmianie. Rzut wolny dla gości w środku pola.

31
    Szybka akcja Widzewa na prawym skrzydle, ale ostatecznie piłkę na rzut rożny wybijają gracze Wisły.

32
    Zamieszanie w polu karnym gości. Po rzucie rożnym piłkę przejął Radowicz, który uderzył z ósmego metra. Futbolówka o metr minęła bramkę Wisły.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy.

37
    Rzut wolny dla Widzewa. Piłka ustawiona blisko narożnika pola karnego Wisły. Augustyniak wrzucił piłkę w pole karne, ale ta została wybita przez obrońców.

40
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy. Nadal Wisła prowadzi z Widzewem.

44
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Burkhardt, na boisku pojawia się Krzywicki.

45+1

Za nami pierwsza połowa, który była wyrównana, ale trzeba przyznać, że to goście zaprezentowali się lepiej, bo też ich gra była płynna i przemyślana. Widzew grał chaotycznie.

Czekamy na drugą połowę.

46

46
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Kaczmarek, na boisku pojawia się Jabłoński.

46
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Magdoń, na boisku pojawia się Sielewski.

46
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Wolański, na boisku pojawia się Derbisz.

47
    Rzut wolny dla Widzewa. Piłka ustawiona na połowie Wisły. Wrzutka w pole karne trafia w ręce bramkarza gości.

49
    Rzut karny dla Wisły!

50
    Bramkę zdobył SIELEWSKI.

53
    Bramkę zdobył STEFAŃCZYK. Kapitalna indywidualna akcja zawodnika Wisły, który przepchnął obrońców w polu karnym i z ostrego kąta strzelił w długi róg.

55
    Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy za nami. Wisła kontroluje przebieg gry. Widzew nadal bez pomysłu.

56
    Korner dla Wisły.

58
    Drugi rzut rożny dla zawodników gości.

60
    W składach obu drużyn nastąpiło sporo zmian, ale z uwagi na typ dzisiejszego spotkanie nie jesteśmy Państwu w stanie napisać więcej szczegółów. Widzew gra w drugiej połowie nową jedenastką. Wisła wystawiła ośmiu nowych graczy.

63
    Bramkę zdobył KRZYWICKI. Strzał z okolic pola karnego trafia tuż przy słupku do siatki gospodarzy.

64
    Rzut rożny dla Widzewa.

68
    Gra w środku pola, choć to Wisła utrzymuje się dłużej przy piłce.

70
    Ostatnie dwadzieścia minut spotkania.

72
    Rzut wolny dla Wisły. Piłka ustawiona na dwudziestym metrze przed bramką Widzewa.

73
    Bramkę zdobył HEMPEL. Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego. Hempel trafia w okienko!

75
    Ostatni kwadrans gry przed nami.

76
    Trzeba przyznać, że dzisiejszy sparing pokazuje, że polityka kadrowa w Widzewie jest na skandalicznym poziomie. Wisła bez kłopotu rozgrywa piłkę i jest o trzy klasy lepsza od gospodarzy. Zawodnicy Widzewa są ospali, zdekoncentrowani. Grają po prostu chaotycznie. Analogie do wczorajszego meczu MŚ nasuwają się same, a dodatkowo w składzie Widzewa mamy czterech Brazylijczyków.

80
    Ostatnie dziesięć minut spotkania.

83
    Widzew walczy o honorową bramkę, ale obrońcy Wisły bez kłopotu rozbijają ataki gospodarzy na trzydziestym metrze przed własnym polem karnym.

86
    Ostatnie fragmenty spotkania. Nic się nie zmienia.

89
    Bez doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

90+1

To była rzeź niewiniątek. Jeśli dzisiejszy sparing miał odpowiedzieć w jakiej formie jest Widzew to trenera gospodarzy chyba rozboli głowa. Wisła zagrała koncertowo. To był piękny mecz w wykonaniu zawodników z Płocka.

Widzew zagrał koszmarnie w drugiej połowie i poza bramkarzem żaden z zawodników nie nadaje się do gry w pierwszej drużynie.

Wisła pokazała jak należy grać z kontrataku.

Bohaterem spotkania cały zespół Wisły, bo pokazał świetny futbol.

Dziękujemy za uwagę. Pozdrawia redakcja LAJFY.COM! (13:46:01)

MZ

Gole: 19. Ruszkul, 50. Sielewski (kar.), 53. Stefańczyk, 63. Krzywicki, 73. Hempel

Kartki:   5. Magdoń (PLO)

Zmiany: Derbisz, Sołtysik, Broniarek, Silva Borges, Abdallah, Santos Silva, De Souza

Wisła Płock: Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń (46. Sielewski), Kostrzewa, Hiszpański () – Góralski, Wlazło, Kaczmarek (46. Jabłoński), Janus, Burkhardt – Ruszkul
    Zmiany: Kiełpin, Hempel, Radic, Sielewski, Kasprzycki, Jabłoński, Iliev