Szachtior K. – FC Szirak 4:0 (koniec) | FK Astana – Piunik 2:0 (koniec) | Mika – RNK Split 1:1 (koniec)
Laci – Velenje 1:1 (3:2 po rz. karnych) | Daugavpils – Víkingur G. 1:1 (koniec) | Ekranas – Crusaders 1:2 (koniec)
Buducnost – Folgore/Falciano 3:0 (koniec) | Lovćen – Żeljeznicar 0:1 (koniec) | Honka – Sillamäe 3:2 (po dogrywce)
Kłajpeda – Differdange 3:1 (koniec) | Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (koniec) | Kalju – Fr. Reykjavík 2:2 (koniec)
Haugesund – Broughton 2:1 (koniec) | FK Jelgava – Rosenborg 0:2 (koniec) | Sant Julià – Cukaricki 0:0 (koniec)
Czichura – Turnovo 3:1 (koniec) | Daugava Ryga – Aberdeen 0:3 (koniec) | Wlora – Bolnisi 1:2 (koniec)
Fola – Göteborg 0:2 (koniec) | Tromsø – Santos Tartu 6:1 (koniec) | Zimbru – Shkendija 2:0 (koniec)
Brommapojkarna – VPS 2:0 (koniec) | Birkirkara – DVTK 1:4 (koniec) | Spartak T. – Hibernians 5:0 (koniec)
Kukësi – Kajrat 0:0 (koniec) | Aberystwyth – Derry 0:5 (koniec) | Bangor – Stjarnan 0:4 (koniec)
Sligo – Gordży 4:0 (koniec) | Fuglafjordur – MyPa 0:0 (koniec) | College Europa – FC Vaduz 0:1 (koniec)
Libertas – Botew 0:2 (koniec) | Široki – Gabala 3:0 (koniec) | FC Koper – Čelik 4:0 (koniec)
Ferencvaros – Sliema 2:1 (koniec) | Glenavon – Hafnarfjörður 2:3 (koniec) | Dundalk – Jeunesse Esch 3:1 (koniec)
Met. Skopje – Santa 2:0 (koniec)
ÍF Fuglafjørður
0:0 (0:0)
Myllykosken Pallo-47
Czwartek 10.07.2014, 20:00 • Fuglafjordur Stadium • Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Pierwsza runda kwalifikacji Ligi Europy, spotkanie pomiędzy ÍF Fuglafjørður, a Myllykosken Pallo-47.

Czas na rozegranie rewanżowych spotkań pierwszej rundy kwalifikacji do rozgrywek Ligi Europy. Jednym z takich spotkań będzie starcie Fuglafjørður z Myllykosken. W pierwszym spotkaniu MyPa pokonała Fuglafjordur 1:0.

ÍF Fuglafjørður to farerski zespół występujący na co dzień w pierwszej lidze rozgrywek na Wyspach Owczych. Tylko jednokrotnie udało mu się zdobyć mistrzostwo swojego kraju, a stało się to w 1979 roku, natomiast Puchar udało mu się posiąść aż czterokrotnie (1975, 1982, 1987, 2005).

Myllykosken Pallo-47 to fińska drużyna występująca w Veikkausliiga, czyli na najwyższym szczeblu rozgrywek w tym kraju.

Faworytem tego spotkania wydaje się być ponownie fiński zespół, który na co dzień gra w dużo silniejszej lidze niż Fuglafjørður. W pierwszym meczu MyPa wygrała jednak bardzo skromnie, zaledwie 1:0.

Na relację z tego starcia zapraszamy na lajfy.com!

ÍF Fuglafjørður: J. Mikkelsen – P. Mikkelsen, J. Ellingsgaard, Eliassen, Lokin, B. Petersen, Zachariassen (C), Joensen, K. Jacobsen, A. Ellingsgaard, Saric
    Rezerwowi: Hansen, Lambanum, Poulsen, Jovević, Jokladal, Kristiansen. Trener: Albert Ellefsen.

Myllykosken Pallo-47: Iiskola – Vesala, Koskinen, Aho (C), Nongotamba, Dema, Abdulahi, Pirinen, Minkenen, Salmikivi, Soiri
    Rezerwowi: Pyharantam Hoivala, Lindberg, Soares, Motta, Ristola. Trener: Annti Muurinen.

Sędziowie: Joventic – Petrovic, Cadjenovic (wszyscy Serbia).

Początek spotkania za niespełna 40. minut!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników fińskiej drużyny!

2
    Już w drugiej minucie spotkania mamy pierwszy faul zawodnika Myllykosken. Aho nieczysto wszedł na Jacobsena.

3
    Jak na razie dosyć spokojny początek spotkania. Oba zespoły na przemian rozgrywają piłkę w okolicach środkowej części boiska.

4
    Kolejne odgwizdanie przewinienie, tym razem jedna zawodnika gospodarzy, a konkretniej Petersena, który faulował Aho.

5
    Goście ruszyli z pierwszą akcją, ale arbiter liniowy wychwycił spaloną pozycję Koskinena. Przerwa w grze.

6
    Fuglafjørður będzie wykonywało rzut wolny po faulu Vesali. Jak na razie sporo przerw w grze na początku tego starcia.

10
    Wciąż niezbyt wiele dzieje się na boisku. Teraz z kontratakiem próbowali ruszyć gospodarze, ale Petersen znalazł się na pozycji spalonej.

11
    Kolejny spalony odgwizdany. Tym razem jednak na niedozwolonej pozycji znalazł się zawodnik MyPy – Soiri.

13
    Gra ponownie przenosi się do środkowej części murawy. Wciąż bez celnych uderzeń w tym spotkaniu.

14
    Minkanen faulowany przez Lokina tuż przed polem karnym Fuglafjørður. Będziemy mieli rzut wolny.

16
    Kolejne przewinienie zawodnika z Wysp Owczych. Tym razem faulowany był Soiri. Rzut wolny będzie wykonywać Pirinen.

18
    Fatalne uderzenie Pirinena z rzutu wolnego. Wciąż bez celnych strzałów na bramkę w tym spotkaniu.

19
    Kapitan Myllykosken – Aho – ponownie faulowany przez jednego z zawodników gospodarzy. Przewinienie tym razem popełnił Petersen.

20
    Dwadzieścia minut gry w tym spotkaniu za nami. Jak na razie żaden z zespołów nie oddał, ani nawet nie spróbował oddać strzału na bramkę rywala.

21
    Salmikivi na pozycji spalonej. Kolejna akcja Myllykosken przymusowo przerwana przez arbitra liniowego.

22
    Teraz zaś na spalonym znalazł się zawodnik Fuglafjørður – Sarić. Kolejna przerwa w grze.

24
    Brutalny faul A. Ellingsgaarda na Veseli. Tym razem nie obyło się już bez żółtej kartki dla zawodnika gospodarzy.

26
    Myllykosken próbuje atakować na bramkę J. Mikkelsena. Jak na razie jednak Finowie nie mają żadnego pomysłu na wprowadzenie piłki do pola karnego rywala.

28
    Piłka ponownie rozgrywana jest w okolicach neutralnej części boiska. W posiadaniu futbolówki wciąż zawodnicy Pallo-47.

29
    W końcu mieliśmy pierwszą próbę strzału! Uderzenie A. Ellingsgaarda zostało zablokowane przez jednego z zawodników Myllykosken. Będziemy mieli jednak rzut rożny dla Fuglafjørður.

30
    Pół godziny gry za nami. Rezultat strzałów wciąż bez zmian – Fuglafjørður zero strzałów, Myllykosken zero strzałów.

32
    Na boisku wciąż nie dzieje się zbyt wiele. Finowie jednak nadal utrzymują piłkę na połowie przeciwnika.

34
    Gospodarze wciąż pozostają zamknięci na własnej części murawy.

35
    Myllykosken wywalczyło swój pierwszy rzut rożny w dzisiejszym starciu. Jego wykonawcą będzie Pirinen.

36
    Fatalne rozegranie piłki z rzutu rożnego przez Pirinena. J. Mikkelsen pewnie łapie piłkę i będzie wznawiał grę od własnej bramki.

38
    Faul Eliassena na Salmikvim. Będziemy mieli rzut wolny dla ekipy z Finlandii.

39
    Pirinen bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego. Niewiele brakło, a piłka szybowałaby w światło bramki.

40
    Seria faulów ze strony zawodników IF Fuglafjørður. Kolejny rzut wolny dla Myllykosken Pallo-47.

41
    Jeszcze jedno przewinienie zawodnika gospodarzy i mamy drugą żółtą kartkę w tym meczu. Kartonik zobaczył tym razem Eliassen.

43
    Żółtych kartek i ofensywy Myllykosken ciąg dalszy. P. Mikkelsen po faulu na Salmikvim zobaczył żółtą kartkę.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej części dzisiejszego starcia.

45+1

Koniec pierwszej połowy spotkania. Jak na razie obserwujemy niezbyt ciekawe widowisko, z zerową ilością celnych strzałów. Miejmy nadzieję, że w drugiej części meczu będziemy obserwowali lepszą grę.

Druga połowa rozpocznie się o 21:00.

46

46
    Druga połowa dzisiejszego spotkania rozpoczęta przez Fuglafjørður.

47
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Myllykosken.

50
    Niecelne podanie Lokina na skrzydło do Zachariassena. Akacja gospodarzy przerwana przez zawodników MyPy.

52
    Ależ teraz świetną okazje na otwarcie wyniku spotkania miał Petersen, ale przestrzelił z dogodnej pozycji! Szkoda tej akcji.

53
    Gospodarze wciąż utrzymują się w ofensywie. Bardzo aktywna gra Fuglafjørður w ostatnich minutach. Mamy rzut rożny.

54
    Arbiter liniowy wychwycił spaloną pozycję Petersena i akcja Fuglafjørður dobiega końca. Grę wznawiają goście.

56
    Teraz do ofensywy ruszają zawodnicy fińskiej drużyny. Myllykosken rozgrywa piłkę tuż przed polem karnym Fuglafjørður.

57
    Soiri faulowany przez Lokina. Mamy rzut wolny dla zawodników Pallo-47.

58
    Zawodnicy Myllykosken wymieniają rzut wolny na rzut rożny. Jego wykonawcą będzie Minkenen.

60
    Gospodarze zdołali odeprzeć atak Myllykosken i ponownie sami ruszają do ofensywy. Niespełna trzydzieści minut do końca, a obecny wynik wciąż daje awans Pallo-47.

61
    Ponad godzina gry za nami. W drugiej połowie obserwujemy znacznie ciekawszą grę. Wciąż jednak nie odnotowaliśmy żadnego celnego strzału.

62
    Uderzenie J. Ellingsgaarda na bramkę Iiskoli zablokowane przez jednego z obrońców MyPy. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

65
    Niezłą kontrę przeprowadzili teraz przyjezdni. Dema próbował uderzać na bramkę J. Mikkelsena, ale dosyć wyraźnie przestrzelił.

67
    Gra ponownie toczy się w okolicach środkowej części boiska. Myllykosken nastawione już głównie na grę defensywną.

68
    Jeden z zawodników Fuglafjørður znalazł się na pozycji spalonej. Mamy przerwę w grze.

69
    Szybki kontratak Myllykosken zakończony niecelnym strzałem Minkenena na bramkę J. Mikkelsena.

71
    Spokojna gra zawodników z Finlandii w okolicach środkowej części boiska. Dla Finów ten mecz może zakończyć się takim wynikiem.

72
    Mamy pierwszą zmianę dzisiejszego wieczora w zespole gości. Na boisko wchodzi Motta, murawę opuszcza Salmikivi.

74
    Pallo-47 ponownie utrzymuje od dłuższego czasu piłkę na połowie rywala. Mimo tego Finowie wciąż nie oddali celnego uderzenia.

75
    W posiadaniu futbolówki już zawodnicy Fuglafjørður, którzy ruszają właśnie do ataku.

76
    Joensen celował z dystansu na bramkę Iiskoli, ale piłka ponownie przelatuje wysoko nad bramką Myllykosken.

77
    Mamy kolejną zmianę w drużynie z Finlandii. Na murawę w miejsce Soiriego wchodzi Ristola.

79
    Nieco ponad dziesięć minut muszą bronić się jeszcze zawodnicy Myllykosken przed utratą bramki. Jak na razie Finowie wciąż w posiadaniu piłki.

80
    Pierwszej zmiany w dzisiejszym starciu dokonują gospodarze. Poulsen zastępuje A. Ellingsgaarda.

81
    Dziewięć minut do końca. Fuglafjørður rusza z kontratakiem na połowę Myllokosken.

82
    Błyskawicznie piłkę odzyskali fińscy zawodnicy, którzy już ponownie rozgrywają futbolówkę na połowie Fuglafjørður.

83
    Arbiter liniowy przerywa akcję Myllykosken – Motta znalazł się na pozycji spalonej.

84
    Pierwszy celny strzał w dzisiejszym spotkaniu! J. Mikkelsen zmuszony do interwencji po strzale Ristoli!

85
    Finowie wciąż w ofensywie. Mamy rzut rożny dla Myllykosken.

87
    Po raz kolejny J. Mikkelson zmuszony do interwencji! Tym razem na bramkę gospodarzy strzelał Motta.

88
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku w miejsce Jacobsena pojawia się Jokladal.

88
    Minkenen otrzymał żółtą kartką po brutalnym faulu na jednym z zawodników gospodarzy.

90
    Ostatniej zmiany dokonują Finowie. Hoivala zastępuje na boisku Vesalę.

90
    Trwa ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Arbiter dolicza jeszcze trzy minuty do dzisiejszego spotkania.

90+2
    Minkanen na pozycji spalonej. Akcja Myllykosken przerwana.

Koniec spotkania! Po niezbyt ciekawym widowisku Myllykosken Pallo-47 bezbramkowo remisuje na wyjeździe z ÍF Fuglafjørður i tym samym, dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu, Finowie awansowali do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, która startuje już za tydzień!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (21:49:59)