Stal II Rzeszów – Świt NDM 0:2 (koniec) | Olimpia Z. – Rozwój 0:3 (koniec) | Karnin – Raków 0:5 (koniec)
Limanovia – Kotwica 0:3 (koniec) | Pogoń Sdl. – Bytovia 2:1 (koniec) | Lechia ZG – Wigry 0:3 (koniec)
Olimpia E. – Kalisz 7:0 (koniec) | Motor – Jarota 5:0 (koniec) | Łowicz – Tomaszów Maz. 1:0 (7:6 po rz. karnych)
Stal Rz. – Concordia 5:0 (koniec) | Biała Podlaska – Górnik W. 1:2 (1:4 po rz. karnych) | Jazgarzew – Stal M. 4:1 (koniec)
Odra O. – Garbarnia 5:0 (koniec) | Trzebinia-Siersza – Legionovia 0:2 (koniec) | Ozimek – Błękitni 1:6 (koniec)
Kleczew – Zagłębie S. 2:1 (5:4 po rz. karnych) | Pawłowice Śl. – Siarka T. 1:2 (koniec) | Radomiak – Ostróda 3:0 (koniec)
Ruch Z. – Ostrów Wlkp. 1:3 (po dogrywce) | Unia S.K. – MKS Kluczbork 2:1 (koniec) | Szczuczyn – Znicz 0:2 (koniec)
Warta – Wisła Pu. 0:3 (koniec) | Polkowice – Stal S. W. 2:3 (po dogrywce) | Polonia B. – Bodzentyn 1:0 (koniec)
Zagłębie II – Chrobry 1:3 (koniec)
koniec po dogrywce
Górnik Polkowice
2:3 (1:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 19.07.2014, 18:00 • Stadion KS Polkowice • Fortuna Puchar Polski

KS Polkowice po wycofaniu się z II ligi zachodniej rozpocznie nowy sezon w grupie dolnośląskiej IV ligi, jednak najpierw czeka ich spotkanie 1/128 finału Pucharu Polski.

Wszystko za sprawą gminy, która wycofała dotacje dla klubu, przez co klub z Polkowic był skazany jedynie na grę zespołem rezerw w lidze okręgowej, gdzie zdobyli 1. miejsce.

Goście, po emocjonującej końcówce sezonu, uniknęli spadku do III ligi i nowy sezon rozpoczną w II lidze, która będzie miała charakter ogólnopolski, bez podziału na Wschód/Zachód.

Mimo różnicy poziomów, ekipa z Polkowic nie jest bez szans. Mają coś do udowodnienia przede wszystkim sponsorom, jak i swoim sympatykom. Zapraszamy na relację live przygotowaną specjalnie przez nasz portal.

Składy wyjściowe:

KS Polkowice: Primel – Stępień, Kasiński, Sworacki, Karpiński – Fryzowicz, Jurak, Wacławczyk, Bancewicz – Drzazga, Szuszkiewicz
    Rezerwowi: Szymański, Kochman, Rytkowski, Surożyński, Zawadzki, Dybizbański, Nowakowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Mistrzyk, Czarny, Wrona, Kantor – Kachniarz, Michałek, Bartkiewicz, Kowalski – Płonka, Giel
    Rezerwowi: Wołoszyn, Żmuda, Tur, Argasiński, Kloc, Bogacz

Sędziowie: Tomasz Białek (Lubuski KS), Marcin Czerwiński, Paweł Białek.

Drużyny właśnie wychodzą na boisko. Za chwilę rozpocznie się pierwsza część spotkania.

1

1
    Rozpoczęli goście, na początku spokojne wycofanie i rozgrywanie piłki na własnej połowie boiska.

2
    Dobry rajd Fryzowicza prawym skrzydłem, jednak dobrze interweniuje obrońca gości.

3
    Małe spięcie pomiędzy Bancewiczem i Czarnym, sędzia uspokaja zawodników.

4
    Goście w ataku pozycyjnym próba przerzucenia piłki na prawą stronę do Bartkiewicza, ale dobrze interweniuje Karpiński.

5
    Piłkę ręką zagrywa Stępień. Goście szybko tracą po wznowieniu z rzutu wolnego

7
    Faul na zawodniku gospodarzy w środku pola.

8
    Fenomenalne wyjście z bramki Wietechy na 25. metr. Gdyby nie powstrzymał tej akcji, prawdopodobnie mielibyśmy 1:0 dla gospodarzy.

9
    Teraz dobrą okazję z drugiej strony boiska miał Mistrzyk, ale jego podanie do Kantora przerywają obrońcy gospodarzy.

11
    Fenomenalne zagranie Bancewicza do Szuszkiewicza, ten omija bramkarza i podaje do wbiegającego zawodnika KSu, który nie daje rady wbić piłki do pustej bramki!

13
    Nieudane dogranie gości w pole karne. Od bramki rozpocznie Primel.

15
    Po pierwszych 15 minutach nie widać tak wyraźnej różnicy poziomów. KS prezentuje się bardzo solidnie.

16
    Doskonała interwencja młodego Karpińskiego, KS rozpocznie z autu.

17
    Trzech na jednego i Drzazga traci piłkę. Stal w ataku pozycyjnym.

18
    Kantor podjął dobrą decyzję o strzale, jednak zawodnik Stali strasznie niecelnie.

19
    Bardzo mocny strzał Mistrzyka z 30 metrów broni Primel.

20
    Nakładka Fryzowicza, piłka dla Stali.

21
    Goście będą mieli okazję z rzutu rożnego.

21
    Wrona skoczył bardzo wysoko, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

22
    Dobry powrót Sworackiego, goście rozpoczną z autu.

23
    Sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

25
    Sam na sam wychodził Jurak, który został podcięty przez bramkarza gości. Wietecha opuszcza boisko.

25
    Rzut karny dla Polkowic!

27
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Mistrzyk, na boisku pojawia się Wołoszyn.

27
    Gol dla KS-u Polkowice!
    Perfekcyjnie wykonany rzut karny przez MARIUSZA SZUSZKIEWICZA i mamy 1:0 dla Polkowic.

30
    Bardzo dobry strzał Kachniarza i piękną paradą popisał się Primel.

32
    Piłkę po dośrodkowaniu łapie Primel, ale sędzia boczny i tak sygnalizuje pozycję spaloną.

34
    Piłkarze Polkowic zagrali teraz trochę na czas, piłkę długo przetrzymywał Primel.

35
    Goście wychodzili z kontrą, jednak za mało zawodników poszło za akcją i obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tym atakiem.

37
    Rzut wolny dla Polkowic 35 metrów od bramki gości.

38
    Słabe dośrodkowanie i po zamieszaniu w polu karnym obronną ręką wychodzi Stal.

39
    Szuszkiewicz wypuszczony na lewym skrzydłem wywalczył aut dla swojej ekipy.

40
    Gospodarze mieli okazję na podwyższenie, ale piłkę zagraną do Drzazgi dobrze zablokowali obrońcy gości. Rzut rożny dla KSu.

42
    Na lewym skrzydle fauluje Płonka. Primel będzie wybijał piłkę.

44
    Bardzo dobry strzał Michałka z dystansu, broni Primel.

45
    Za koszulkę przytrzymywany Jurak, będzie dobra okazja na podwyższenie z rzutu wolnego blisko pola karnego gości.

45+1
    Zbyt lekki strzał po ziemi i Wołoszyn nie miał problemów z obroną.

45+2
    Na lewym skrzydle faulowany Fryzowicz, piłka dla gospodarzy.

45+3
    Dobre dośrodkowanie Bartkiewicza z prawej strony, jednak Płonka umieszcza piłkę obok bramki Primela.

45+3

Myślę, że czerwona kartka i karny, które były słuszne, ustawiły to spotkanie i KS zasłużenie prowadzi ze Stalą 1:0. Goście prezentują się dziś przeciętnie, panuje spory chaos w środku pola, znacznie lepiej wychodzi im gra skrzydłami i wydaje mi się, że właśnie w tym elemencie gry powinni szukać wyrównującej bramki.

46

46
    Rozpoczęli gospodarze, jednak szybko tracą piłkę.

47
    Małe spięcie między Karpińskim a Bartkiewiczem. Sędzia poucza obu zawodników.

48
    Żółtą kartkę za symulację faulu otrzymuje strzelec gola – Mariusz Szuszkiewicz.

49
    W polu karnym z bramki wychodzi Wołoszyn i mocno uderza Drzazgę, ale sędzia słusznie nie odgwizdał faulu.

51
    Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony, ale żaden z zawodników gości nie potrafił strzelić bramki.

52
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Wrona, na boisku pojawia się Argasiński.

53
    Dobre uderzenie z dystansu i po raz kolejny pewnie Primel. Dalekie wybicie i na prawej stronie faulowany zawodnik gospodarzy.

54
    Na lewej stronie dobrze powstrzymany Bancewicz. Stal wychodzi z kontratakiem.

55
    Faul Karpińskiego i goście będą mieli kolejny stały fragment gry.

55
    Dobra interwencja Stępienia i goście rozpoczną z rzutu rożnego.

56
    Kolejny (trzeci z rzędu) rzut rożny dla Stali.

57
    Głową uderzał Giel, Primel odprowadza piłkę wzrokiem.

58
    Bardzo ostre wejście i zasłużoną żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Stępień.

59
    Wyłożenie Bancewicza do Drzazgi, a ten z 20. metra strzela prosto w ręce Wołoszyna.

60
    Drzazga wywalczył teraz rzut wolny jakieś 35 metrów od bramki gości. Będzie okazja na podwyższenie wyniku.

61
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego, dobre dośrodkowanie Bancewicza, ale jeszcze lepiej z bramki wychodzi Wołoszyn i łapie piłkę.

64
    Od bramki rozpocznie Wołoszyn po kompletnie nieudanym strzale zawodnika KSu.

65
    Na wolne pole podanie dostał Jurak, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

67
    Faul taktyczny Bancewicza i jak najbardziej zasłużona żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

68
    Gol dla Stali St. Wola!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piękne uderzenie głową TOMASZA PŁONKI i mamy wyrównanie.

69
    KS teraz ruszył w rozpaczliwym ataku, próbując odrobić stratę, ale bez powodzenia.

70
    Sędzia zarządza przerwę w meczu.

72
    Wznowią gospodarze z autu na własnej połowie boiska.

73
    Dobrze wycelował głową Wacławczyk, ale wyczuł jego intencje Wołoszyn. Pewna interwencja bramkarza gości.

75
    Nieudana akcja gospodarzy i piłkę na własnej połowie rozgrywają goście.

76
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Jurak, na boisku pojawia się Surożyński.

77
    Piłkę ręką zagrywa zawodnik Stali, będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego.

80
    Swój atak długo rozgrywa teraz ekipa gości.

80
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Kachniarz, na boisku pojawia się Żmuda.

81
    Znakomita okazja Stali, dobry strzał i piłka o centymetry mija słupek bramki Primela.

82
    Znakomitym refleksem popisał się Primel po efektownym uderzeniu Giela, kolejna groźna akcja gości.

85
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Fryzowicz, na boisku pojawia się Zawadzki.

86
    Na spalonym Zawadzki, rozpocznie Stal z rzutu wolnego.

87
    Zablokowane dogranie w pole karne gospodarzy i goście mają kolejny rzut rożny.

88
    Minął się z piłką Primel, ale żaden z piłkarzy gości nie był w stanie wykorzystać jego błędu.

89
    Rozpocznie KS po faulu na obrońcy.

89
    Wybicie z bramki do bramki i Wołoszyn pewnie łapie piłkę.

90
    Niepewne wybicie Bartkiewicza i Wołoszyn wyjaśnia, wybijając na aut.

90+1
    Dalekie i niedokładne zagranie Sworackiego. Od bramki rozpocznie Wołoszyn.

90+1
    Będzie kolejna szansa dla gości z rożnego.

90+2
    Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymuje Marcin Kowalski.

90+3
    Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego.

90+3
    Druga połowa skończona.

Regulaminowe 90 minut nie wyłoniły nam zwycięzcy, więc potrzebne nam będzie pół godziny dogrywki.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Rozpoczęli gospodarze dość nieudaną akcją, goście przy piłce.

92
    Rzut karny dla gości!

93
    Pewnie wykonany jedenastka i MATEUSZ ARGASIŃSKI zdobywa bramkę na 2:1 w początkowych minutach dogrywki.

95
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Rytkowski.

97
    Dobre uderzenie Bancewicza i na raty broni Wołoszyn.

98
    Złe zagranie Karpińskiego i od bramki rozpocznie bramkarz gości.

99
    Drzazga umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia boczny zauważył pozycję spaloną.

101
    Michałek wywalczył teraz rzut wolny dla swojego zespołu, ale dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia.

102
    KS próbuje sił w ataku pozycyjnym, jednak bez skutku.

104
    Tego jeszcze nie było! Fenomenalna indywidualna akcja Argasińskiego, wyłożenie do Płonki na pustą bramkę, a ten trafia w poprzeczkę!

105
    Tym razem z drugiej strony w sytuacji sam na sam fatalnie zachował się Zawadzki.

105+1
    Za faul taktyczny kartkę otrzymuje Zawadzki.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Fenomenalne rozegranie akcji, przeniesienie piłki na lewą stronę i MATEUSZ KANTOR zdobywa bramkę dla swojego zespołu.

109
    Zmiana w drużynie KS Polkowice: z boiska schodzi Bancewicz, na boisku pojawia się Kochman.

111
    Chwila przerwy w grze, na boisku leży zawodnik gospodarzy.

112
    Jest kontakt! KRZYSZTOF DRZAZGA fenomenalnym strzałem pokonuje Wołoszyna, zapewniając nam emocje do samego końca.

114
    KS zdecydowanie chce iść za ciosem.

115
    Na boisku leży bramkarz gości, wygląda to na zagrywkę dla zyskania kilku cennych sekund.

116
    Wznowili goście. Oczywiście nie zamierzają forsować tempa, szanują piłkę.

117
    Argasiński mógł to zakończyć, jednak jego mocny strzał z woleja minął wysoko bramkę gospodarzy.

119
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu dogrywki. Czy KS Polkowice stać na wyrównanie?

120
    Faulowany Płonka i mamy rzut wolny dla "Stalówki" niedaleko pola karnego gospodarzy.

120+1
    Krótkie rozegranie i piłkarze Stali będą chcieli zatrzymać piłkę w narożniku boiska.

120+2

Pomimo gry w dziesiątkę od 25. minuty spotkania, Stal Stalowa Wola po bardzo zaciętych 120 minutach wywalczyła awans i w następnej rundzie zmierzą się z zespołem z Jazgarzewa. Ja, w imieniu swoim i portalu lajfy.com dziękuję Państwu za uwagę i życzę miłego sobotniego wieczoru! (20:34:13)

Maciej Cichosz

Gole: 27. Szuszkiewicz (kar.), 112. Drzazga – 68. Płonka, 93. Argasiński (kar.), 107. Kantor

Kartki:   48. Szuszkiewicz (PLK), 58. Stępień (PLK), 67. Bancewicz (PLK), 105+1. Zawadzki (PLK) – 90+2. Kowalski (SSW)   25. Wietecha (SSW)

Górnik Polkowice: Primel – Stępień (95' Rytkowski), Kasiński, Sworacki, Karpiński – Fryzowicz (85' Zawadzki), Jurak (76' Surożyński), Wacławczyk, Bancewicz (109' Kochman) – Drzazga, Szuszkiewicz
    Zmiany: Szymański, Kochman, Rytkowski, Surożyński, Zawadzki, Dybizbański, Nowakowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Mistrzyk (27' Wołoszyn – na bramkę), Czarny, Wrona (52' Argasiński), Kantor – Kachniarz (80' Żmuda), Michałek, Bartkiewicz, Kowalski – Płonka, Giel
    Zmiany: Wołoszyn, Żmuda, Tur, Argasiński, Kloc, Bogacz

Sędziowie: Tomasz Białek (Lubuski KS), Marcin Czerwiński, Paweł Białek