Stal II Rzeszów – Świt NDM 0:2 (koniec) | Olimpia Z. – Rozwój 0:3 (koniec) | Karnin – Raków 0:5 (koniec)
Limanovia – Kotwica 0:3 (koniec) | Pogoń Sdl. – Bytovia 2:1 (koniec) | Lechia ZG – Wigry 0:3 (koniec)
Olimpia E. – Kalisz 7:0 (koniec) | Motor – Jarota 5:0 (koniec) | Łowicz – Tomaszów Maz. 1:0 (7:6 po rz. karnych)
Stal Rz. – Concordia 5:0 (koniec) | Biała Podlaska – Górnik W. 1:2 (1:4 po rz. karnych) | Jazgarzew – Stal M. 4:1 (koniec)
Odra O. – Garbarnia 5:0 (koniec) | Trzebinia-Siersza – Legionovia 0:2 (koniec) | Ozimek – Błękitni 1:6 (koniec)
Kleczew – Zagłębie S. 2:1 (5:4 po rz. karnych) | Pawłowice Śl. – Siarka T. 1:2 (koniec) | Radomiak – Ostróda 3:0 (koniec)
Ruch Z. – Ostrów Wlkp. 1:3 (po dogrywce) | Unia S.K. – MKS Kluczbork 2:1 (koniec) | Szczuczyn – Znicz 0:2 (koniec)
Warta – Wisła Pu. 0:3 (koniec) | Polkowice – Stal S. W. 2:3 (po dogrywce) | Polonia B. – Bodzentyn 1:0 (koniec)
Zagłębie II – Chrobry 1:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (7:6)
Pelikan Łowicz
1:0 (0:0)
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Sobota 19.07.2014, 17:00 • Stadion Miejski, Łowicz • Fortuna Puchar Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Po 77 dniach przerwy ruszają rozgrywki Pucharu Polski. Będzie to okazja dla kibiców drużyn niższych lig na oglądanie swoich ulubieńców. W Łowiczu spotkają się dwa zespoły będące obecnie w III lidze łódzko-mazowieckiej.

Drużyna gospodarzy w poprzednim sezonie występowała w II lidze, ale w wyniku reorganizacji rozgrywek Pelikan spadł do niższej klasy rozgrywkowej (13 miejsce). Drużyna gości – Lechia Tomaszów Mazowiecki w ubiegłym sezonie zajęła ósme miejsce w III lidze.

Co ciekawe trenerem Lechii Tomaszów Mazowiecki w ubiegłym sezonie był... były trener Pelikana – Grzegorz Wesołowski! Nie wróci jednak do Łowicza, gdyż został zastąpiony przez Aleksandara Majić'a, a obecnym trenerem jest Andrzej Dec.

Spotkanie będzie ciekawą zapowiedzią rywalizacji w III lidze. Drużyna z Łowicza w sparingach prezentowała mieszaną formę. Raz wygrała 4:0, drugi sparing okazał się porażką 0:1.
    Lechia podobnie – jedna wygrana 4:0 i porażka 1:2.

Zapraszamy na relację, spotkanie na żywo, prosto ze stadionu tylko w lajfy.com.

Początek o godzinie 17:00

Witamy ze stadionu, pogoda dopisuje, słońce nie przeszkadza tak bardzo jak jeszcze w południe. Obie drużyny są na rozgrzewce, początek spotkania za około 10 minut.

Piłkarze wychodzą na boisko, Pelikan na biało-czarno, Lechia na zielono-czerwono.

1

1
    Dalekie podanie od Marcina Nowaka, Pelikan zaczyna od autu na wysokości pola karnego gości

1
    Wrzutka z autu trafia do Pawła Bojaruńca, który strzela i Pelikan zacznie grę z rzutu rożnego

4
    Zablokowany strzał Damiana Nowaka, Pelikan rozpoczął z większym animuszem

6
    Przypadkowe starcie między Mateuszem Matysiakiem a kapitanem Pelikana – Michałem Adamczykiem kończy się interwencją medyków z pomocą dla tego pierwszego.

7
    Faulowany Michał Żółtowski, okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy

7
    Dobre dośrodkowanie trafia na nogę Marcina Nowaka, ale ten strzela za słabo i radzi sobie z obroną bramkarz gości

8
    Pierwsza akcja gości, na lewej stronie piłkę rozgrywał Mirecki, podawał do Dawida Stańdo, ten dośrodkował ale wprost w ręce bramkarza Pelikana

11
    Dobra akcja w obronie Grzegorza Wawrzyńskiego, powstrzymał szarżę Stańdo

11
    Ależ błąd Przemysława Perzyny! Wyszedł na 11 metr do dośrodkowania i minął się z piłką. Sytuacyjny strzał oddawał Matysiak ale nie trafił w bramkę

14
    Akcja Pelikana, ze środka podawał Bończak, dośrodkowanie Adamczyka wybite przez obrońców

16
    Wyszogrodzki wywalczył rzut rożny.

17
    Strzelał Paweł Bojaruniec, ale zbyt lekko.

18
    Prostopadłe podanie do Kowalczyka, ale ten źle wycofuje piłkę i ta zostaje przejęta przez obrońcę

19
    Ładna akcja Pelikana zakończona dośrodkowaniem Kowalczyka. Piłę przechwytuje Holewiński

20
    Kolejna akcja Pelikana, tym razem dośrodkowywał Adamczyk, ale piłkę wybijają obrońcy

26
    Gra się uspokoiła. Uspokoiło się też słońce, chowając się za chmury.

27
    Uderzał Nowak ale prosto w bramkarza.

29
    Dośrodkowanie Adamczyka z rzutu rożnego. Nieporozumienie obrony, piłka trafia do Wyszogrodzkiego na 16 metr, a ten strzela wysoko nad bramką.

31
    Faulowany Maciej Wyszogrodzki, będzie okazja na dośrodkowanie.

32
    Dośrodkowanie Adamczyka, strzelał Michał Żółtowski, ale wprost w koszyczek Holewińskiego

34
    Długa piłka na Damiana Nowaka, ale ten nie zdołał jej opanować.

36
    Faulował Paweł Bojaruniec, faulowany był Marcin Mirecki. PIłka pod linią boczną na wysokości pola karnego Pelikana

37
    Ostre dośrodkowanie Szymczyka trafia w ręce Perzyny. Wznowienie do Nowaka, prostopadła piłka do Adamczyka ale ten nie wygrał pojedynku biegowego!

38
    Piłka przeturlała się wzdłuż bramki Lechii Tomaszów Mazowiecki! Zabrakło zawodnika gospodarzy do skierowania jej do bramki!

40
    Adamczyk dośrodkowuje, główkuje Wawrzyński ale minimalnie niecelnie!

43
    Ładna akcja gości. Piłkę z prawej strony wrzucał jeden z zawodników Lechii, zamykał akcję z prawej strony Marcin Mirecki, ale jego wolej okazał się bardzo niecelny.

44
    Pomoc medyczna potrzebna dla Dawida Stańdo po starciu z Marcinem Nowakiem.

45
    Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Strzela z daleka Damian Nowak ale ponad bramką.

Po dobrym początku Pelikan zaczął grać słabiej, a do głosu dochodzili goście. Końcówka znowu na korzyść Pelikana. Na razie bezbramkowy remis jest wynikiem sprawiedliwym. Liczymy na bramki w drugiej połowie, na którą zapraszamy za niecałe 15 minut.

46

47
    Rzut rożny krótko wykonany, piłka w pole karne ale Damian Nowak dotyka piłki ręką i nastęuje przerwanie gry.

52
    Interwencja Perzyny na 20 metrze. Dobrze przewidział rozwój wypadków i przeciął podanie do napastnika

59
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Wyszogrodzki, na boisku pojawia się Kiwała.

59
    Zamieszanie w polu karnym Pelikana, strzelał Stańdo i piłkę przed bramką wybił obrońca gospodarzy. Ucierpiał tez Perzyna.

62
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Kosiorek.

63
    Gra toczy się w środku pola

63
    Zmiana w drużynie RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki: z boiska schodzi Stańdo, na boisku pojawia się Potakowski.

64
    Rzut rożny dla Pelikana. Dośrodkowanie Adamczyka trafia do Daniela Bończaka, ale ten strzela bardzo niecelnie

67
    Strzał Szymona Kiwały z 20 metra z trudem broni Holewiński!

67

68
    Wracamy do gry.

68
    Rzut rożny dla gości.

70
    Pierwszy spalony w meczu. Na spalonym napastnik gości. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele, piłkarzom daje się we znaki panujący upał

72
    Faulowany Daniel Bończak w środku pola.

73
    Faulowany Kowalczyk. Około 30 metrów do bramki

76
    Kolejne dośrodkowanie Adamczyka z rzutu wolnego wypiąstkowane przez Holewińskiego.

76
    PIłka na lewo do Wawrzyńskiego, dobre dośrodkowanie ale piłkę łapie Holewiński.

78
    Kosiorek przejął piłkę prowadzona przez Bończaka i oddał strzał. Niezbyt groźny, spokojnie łapie bramkarz gości

79
    Pomianowski dobrze z prawej strony zszedł do końcowej linii. Dośrodkowanie z którym mija się Holewiński ale brak zawodnika Pelikana który skierowałby piłkę do bramki

80
    Zmiana w drużynie RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki: z boiska schodzi Wiejak, na boisku pojawia się Witczak.

82
    Faulowany pod linią boczną, na wysokości pola karnego Michał Żółtowski.

83
    Leży w polu karnym Daniel Bończak, potrzebna pomoc medyczna. To on strzelał po dośrodkowaniu Adamczyka.

85
    Strzelał Kowalczyk, ale obok bramki

85
    Zmiana w drużynie Pelikan Łowicz: z boiska schodzi Bończak, na boisku pojawia się Mycka.

87
    Dośrodkowanie gości z lewej strony mija bramkę Perzyny. Chyba będziemy mieć dogrywkę

90
    Piłka meczowa! Strzelał Żółtowski z woleja, ale piłka minimalnie mija bramkę gości!

90
    Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90+3
    Druga połowa skończona.

Bezbarwna druga połowa nie przyniosła bramek. Czeka nas zatem dogrywka w wymiarze 2x 15 minut. Zapraszamy już za chwilę!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

93
    Strzelał Pomianowski, piłka mija bramkę gości o dobry metr.

95
    Dobra interwencja w obronie Grzegorza Wawrzyńskiego zarzymuje akcję gości. Piłka na wysokości pola karnego

97
    Dośrodkowanie Marcina Nowaka i próba strzału nożycami Damiana Kosiorka. Piłka dla gości

98
    Faulowany Klaudiusz Król, okazja dla piłkarzy Lechii na dośrodkowanie

100
    Ostatnia zmiana w Lechii – schodzi Król, wejdzie Iwańczuk.