Empoli – AS Roma 0:1 (koniec) | Juventus – Udinese 2:0 (koniec)
Udinese Calcio
Sobota 13.09.2014, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami druga seria spotkań we włoskiej Serie A. Juventus Turyn na własnym boisku podejmował będzie Udinese Calcio.

Obie drużyny bardzo dobrze zaingurowały sezon. Stara Dama pokonala na wyjeździe Chievo Veronę, a jedynego gola zdobył pokonując własnego bramkarza Biraghi. Udinese z kolei łatwo roprawiło się z Empoli, wygrywając 2:0 po dwóch bramkach niezawodnego Di Natale.

W poprzednim sezonie drużyny te spotykały się dwukrotnie. Za każdym razem wygrywali obecni Mistrzowie Włoch, u siebie 1:0 i na wyjeździe 2:0.

Warto przypomnieć, że przed rozpoczęciem rozgrywek w Juventusie zaszło kilka zmian. Najważniejszą z nich jest jednak zmiana szkoleniowca. W miejsce Conte, który zrezygnował z prowadzenia drużyny, zatrudniony został Massimiliano Allegri.

Areną zmagań będzie Juventus Stadium w Turynie. Obiekt ten może pomieścić blisko 46 tysięcy fanów futbolu.

Na relację minuta po minucie zapraszamy w najbliższą niedzielę, około godziny 20:45, tylko na lajfy.com!

Juventus Turyn: Buffon – Ogbonna, Bonucci, Cáceres, Evra, Pereyra, Marchisio, Pogba, Lichtsteiner, Tévez, Llorente

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo, Bubnjic, Widmer, Allan, Guilherme, Kone, Pasquale, Muriel, Di Natale

Sędziowie: A. Damato – M. Musolino, G. Tasso.

1

2
    Gospodarze grają dzisiaj tradycyjnie na czarno- biało. Goście z kolei w niebieskich strojach.

3
    Niezłe dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, tam próbował uderzać Llorente, ale dobrze blokują to defensorzy Udinese.

4
    Evra dostał podanie na lewą flankę, ale troche odskoczyła mu futbolówka i w efekcie przy piłce teraz goście.

5
    Pogba miał sporo miejsca przed polem karnym, ale zamiast uderzać zdecydował się na podanie w kierunku Llorente. Połapali się w tym obrońcy Udinese i dobrze interweniowali.

6
    Bardzo agresywny początek Juventusu. Goście momentami mają problemy z rozgrywaniem piłki we własnej strefie obronnej wskutek wysokiego pressingu Starej Damy.

7
    Zamknięci na 20 metrach przyjezdni. Marchisio dostał podanie na 24. metr, zdecydował się na strzał, ale dość łatwo został zablokowany.

8
    Gol dla Juventusu!
    Kontratak gospodarzy, Pereyra wypuścił na prawej stronie Lichtsteinera, ten przewracając się dograł na 11. metr do wbiegającego CARLOSA TEVEZA, który mocnym strzałem po ziemi pokonuje Karnezisa!
    TÉVEZ - 1:0

9
    Ambitny i szybki początek miejscowych zdecydowanie im się opłacił. Blisko 10 minut za nami, a Udinese póki co tylko się broni.

11
    Aut dla Starej Damy na wysokości pola karnego rywali. Dośrodkowanie z lewego skrzydła ląduje jednak prosto w rękach Karnezisa.

12
    Evra dostał piłkę od Pogby na lewej flance, bez chwili namysłu próbował wrzucać w szesnastkę, ale blokują to rywale. Corner dla gospodarzy.

13
    Chyba pierwsza ofensywna akcja Udinese, jeśli można to tak nazwać. Długie podanie w kierunku Di Natale z łatwością przejmuje Buffon.

14
    Rzut wolny dla miejscowych na wysokości około 25 metrów. Okazja na zagrożenie bramce Karnezisa.

15
    Kiepskie rozegranie tego stałego fragmentu gry. Bonucci uderzył prosto w mur i z kontratakiem ruszyli goście. W ostatniej chwili akcję Di Natale przerywa Cáceres.

16
    W odpowiedzi przed polem karnym w indywidualnej akcji szarżował Tévez. Zawodnik zdecydował się na uderzenie, ale nie trafił w bramkę.

17
    W dalszym ciągu ogromna przewaga Juventusu. Udinese nie jest w stanie zagrozić bramce Buffona.

18
    Allan faulowany na połowie gospodarzy. Chwila oddechu dla defensywy gości.

20
    Ładna wrzutka przed obrońców z lewego skrzydła Evry. Na dalszym słupku akcję zamykał Pereyra, ale z woleja posłał futbolówkę zdecydowanie obok bramki.

21
    Evra znalazł w polu karnym Pogbę, ten wydawało się że ogra Kone, ale został przewrócony. Zdaniem sędziego nie ma mowy o rzucie karnym.

22
    Znowu dwójkowa akcja Pogby i Evry na lewej flance, ten drugi był z piłką w szesnastce tuż przy linii końcowej, ale nie zdołał znaleźć podaniem Llorente.

23
    Goście bardzo szybko starali się odpowiedzieć, ale ich akcje są bardzo chaotyczne i opierają się na długich zagraniach do Di Natale. Póki co nie przynosi to niczego pozytywnego.

24
    Świetny mecz Evry. Zawodnik ten znowu napędzał akcję na lewej stronie, ale sędzia liniowy zasygnalizował minimalnego spalonego.

26
    Kilka chwil spokoju na boisku. Przy piłce Juventus, ale ta bardzo długo krąży w okolicach linii środkowej.

27
    Niezła okazja dla Udinese na kontratak. Di Natale świetnie znalazł wbiegającego na prawej stronie Widmera, dograł mu piłkę, ten zdecydował się na strzał, ale został zablokowany.

29
    Bardzo blisko gola Juventus! Llorente sprzed linii końcowej dograł na 15. metr do wbiegającego na pełnym gazie Pereyry. Argentyńczyk uderzył bez przyjęcia, ale futbolówka poleciała w trybuny.

30
    Najgroźniejsza akcja Udinese w tym meczu. Di Natale nabiegał na piłkę wrzucaną z lewej strony, ale na 5. metrze w ostatniej chwili uprzedza go Cáceres.

31
    Evra odważnie wbiegał z lewej strony w pole karne i po raz kolejny płaskim podaniem szukał Téveza. Wmieszali się w to defensorzy gości.

32
    Dwójkowa akcja Pogby i Téveza. Ten drugi strzelał tuż zza pola karnego, ale przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

34
    Jeden z nielicznych fragmentów meczu, kiedy przy piłce utrzymują się przyjezdni. Słabo idzie im jednak zdobywanie terenu, więc futbolówka krąży głównie między obrońcami.

35
    Około 10 minut do końca pierwszej odsłony. Niewiele wskazuje na to, aby Udinese mogło zagrozić przed przerwą Starej Damie.

36
    Tévez zagrywał do Llorente, ten znalazł na 15. metrze Lichtsteinera, który bez namysłu uderzał. Piłka leci obok bramki.

37
    Tryumfalne śpiewy na trybunach. Nie ma co się dziwić kibicom, Udinese póki co nie istnieje w tym meczu.

39
    Znowu groźnie! Pereyra był niepilnowany na prawym skrzydle, jego wrzutkę dobrze wypiąstkował Karnezis, ale piłka spadła jeszcze na 12. metr pod nogi Pogby. Jego uderzenie dobrze broni golkiper gości.

40
    Pasquale ukarany kartonikiem za wejście od tyłu w nogi rywala.

41
    Brzydki fragment meczu, dużo fauli, strat a mało gry.

42
    Rzut wolny dla Udinese, Di Natale płasko zagrał do Pasquale, ale ten popisał się stratą. Przyjezdni dobrze zdołali jednak przerwać kontratak Juventusu.

43
    Pogba zbiegał z lewej strony i zdecydował się na strzał z 25 metrów. Uderzenie mocne, ale prosto w dobrze ustawionego Karnezisa.

44
    Tévez z obrębu pola karnego znalazł na lewej stronie Llorente, ten był 7 metrów od bramki rywali, ale źle przyjmował futbolówkę!

45

Po bardzo jednostronnym widowisku Juventus prowadzi z Udinese 1:0. Gospodarze w pełni kontrolują wydarzenia na boisku, a Buffon jest od pierwszej minuty zupełnie bezrobotny. Jeśli przyjezdni czegoś nie zmienią, to spotkanie zakończy się bardzo łatwym zwycięstwem Starej Damy.

Zapraszam po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Muriel, na boisku pojawia się Fernandes.

47
    Chyba pierwszy strzał w światło bramki w tym meczu zespołu gości. Autorem Allan.

48
    Rzut rożny dla Udinese. Znudzony Buffon z dużą chęcią ruszył do piłki i pewnie ją wyłapał.

49
    Zmieniamy połowę i teraz Stara Dama ma rzut wolny na 26. metrze. Pogba zdecydował się na uderzenie, ale świetnie na aut paruje to Karnezis.

50
    Miejscowi mieli rzut rożny, dośrodkowanie Téveza niebezpiecznie leciało do bramki rywali, z trudem łapie to Karnezis.

51
    Dużo chaosu w szesnastce Udinese. Najpierw główkował Llorente, po chwili futbolówka trafiła do Téveza, który próbował dryblować, ale nie miał wielkich szans na przejście skomasowanej obrony gości.
    Strzał Pogby z rzutu wolnego

52
    Jeszcze jeden stały fragment gry. Do wrzutki Téveza na długim słupku wbiegał Cáceres, ale tym razem był minimalnie spóźniony.

54
    Goście starają się zawiązać akcję na prawej flance. Najpierw źle podał Kone, po chwili piłkę odzyskał Guilherme i wycofał do strefy obronnej.

55
    Bawią się zawodnicy gospodarzy. Pogba przejął piłkę na własnej połowie i z łatwością ograł dwóch rywali. Niestety podanie do kolegi mu nie wyszło.

57
    Pereyra szukał podaniem na wolne pole Pogby. Ten drugi w ostatniej chwili uprzedzony przez defensora Udinese. Aut na wysokości pola karnego dla gospodarzy.

58
    Kontratak przyjezdnych. Di Natale dogrywał wszerz boiska do Fernandesa, ale ten szybko został sprowadzony do parteru.

59
    Rzut wolny na 30. metrze zmarnowany przez Udinese.

61
    Evra w indwidualnej akcji przed polem karnym rywali. Dobra interwencja Widmera przerwa jego rajd.

62
    Długo utrzymują się przy piłce goście. Nie mogą zbliżyć się jednak do szesnastki Juventusu.

63
    Indywidualna akcja Pasquale na lewym skrzydle kończy się stratą. Świetna interwencja Lichtsteinera.

64
    Opadło nam trochę tempo meczu. Juventus nie atakuje już tak żywiołowo jak przed przerwą, mimo wciąż utrzymującej się przewagi w posiadaniu piłki.

65
    Rzut rożny dla Udinese. Piłka wybita poza linię końcową przez defensywę Juventusu i znowu corner.

66
    Guilherme zdołał wpakować piłkę do siatki rywali, ale we wszystko wmieszał się sędzia liniowy pokazując spalonego. Miał rację.

68
    Tévez był osamotniony w ataku i nie zdecydował się na drybling. Piłka wycofana do pomocników

69
    Pogba z pierwszej piłki świetnie dograł w pole karne do Llorente, ten przyjął piłkę i próbował dokręcić na dalszy słupek, ale zabrakło precyzji.

71
    Tévez dostał piłkę w polu karnym i z okolicy jego narożnika uderzał na bramkę Karnezisa. Ten jednak dobrze paruje to na rzut rożny.

72
    Dobra gra na małej przestrzeni Juventusu. Llorente znalazł w polu karnym Lichtsteinera, którego uderzenie zablokowane.

73
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Pinzi.

74
    Seria dokładnych podań pod polem karnym rywali przez Udinese. Na końcu strzelał z 24 metrów Pinzi, ale w bramkę nie trafił.

75
    CLAUDIO MARCHISIO dostał podanie od Téveza na 22. metr, przyjął piłkę i bardzo mocno uderzył tuż przy słupku, nie dając szans Karnezisowi!
    MARCHISIO - 2:0

77
    Dobra interwencja w defensywie Bonucciego. Corner mają jeszcze goście, ale nic z niego nie wynika.

78
    Kone dość niespodziewanie znalazł się z piłką w szesnastce rywali, ale zamiast uderzać z ostrego kąta próbował dogrywać do jednego z kolegów. Wyglądało to kiepsko.

80
    Ostatnie 10 minut tego pojedynku. Goście chyba już nie wierzą, że mogliby odwrócić losy meczu.

81
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Kone, na boisku pojawia się Théréau.

82
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Tévez, na boisku pojawia się Coman.

83
    Pogba zabrał się z piłką rozpoczynając kontrę Juventusu, ale zwolnił grę w okolicy linii środkowej. Chwilę później niepotrzebna strata Pereyry.

84
    Nudny fragment meczu, żadna z drużyn nie forsuje tempa.

85
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Pereyra, na boisku pojawia się Padoin.

86
    Akcja na prawym skrzydle Juventusu zakończona wrzutką na długi słupek. Tam po raz kolejny dobrze interweniuje Widmer.

88
    Goście będą jeszcze mieli rzut rożny. Bardzo kombinują przy stałych fragmentach gry zawodnicy Udinese i zupełnie nic pozytywnego z nich nie wynika.

89
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Llorente, na boisku pojawia się Morata.

90
    Trzy minuty doliczone przez sędziego do czasu tego spotkania.

90+1
    Morata w swojej pierwszej akcji. Zawodnik ten wypuścił sobie za daleko piłkę na linii pola karnego i nie zdołał nawet oddać strzału.

90+2
    Nie spieszy się gospodarzom, którzy starają się przede wszystkim utrzymać przy piłce.

90+3
    Morata dostał podanie w szesnastkę, ładnie przyjął piłkę, obrócił się i uderzył, szkoda tylko że prosto w golkipera rywali.

90+3

Po jednostronny meczu Juventus ogrywa Udinese 2:0. Gospodarze dominowali dzisiaj przez pełne 90 minut. Goście grali nieco lepiej w drugiej odsłonie, ale tak naprawdę nie zdołali poważniej zagrozić bramce Buffona przez cały pojedynek. MVP dla Téveza, który strzelił bramkę, zaliczył asystę i napędzał akcje swojej ekipy.

Dziękuję ze śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (22:39:20)