Bayern – Stuttgart 2:0 (koniec) | Borussia D. – Freiburg 3:1 (koniec) | Hoffenheim – Wolfsburg 1:1 (koniec)
Hertha – Mainz 1:3 (koniec) | Paderborn – FC Koln 0:0 (koniec) | Borussia M. – Schalke 04 4:1 (koniec)
Hertha Berlin
1:3 (0:1)
FSV Mainz 05
Sobota 13.09.2014, 15:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Trzecia kolejka niemieckiej Bundesligi, spotkanie pomiędzy Herthą Berlin a 1. FSV Mainz 05.

Europejskie ligi po przerwie na reprezentacje powracają do gry. W ten weekend odbędzie się już trzecia kolejka niemieckiej Bundesligi. Jednym ze spotkań w tej rundzie będzie rywalizacja pomiędzy Berlinem i Mainzem.

Hertha Berlin jak na razie nie notuje zbyt udanego początku. Po porażce z Stuttgartem 2:0 oraz remisem z Bremą 2:2, zawodnicy ze stolicy krają zajmują 16. lokatę tuż nad strefą spadkową. Dzisiaj berlińczycy z pewnością będą chcieli za wszelką cenę odnieść swoje pierwsze zwycięstwo.

1. FSV Mainz 05 jak na razie także nie wygrał, ale również nie przegrał. Zawodnicy z Moguncji obydwa swoje spotkania ligowe zremisowali. Wpierw z Paderbornem 2:2, a potem z Hannoverem 0:0.

Faworytem tego starcia wydają się być gospodarze, którzy będą mieli przewagę własnej publiki. W ostatnim spotkaniu tych zespołów w stolicy Niemiec Hertha pewnie wygrała 3:1. Gospodarze będą chcieli powtórzyć ten rezultat.
    Dzisiejsze spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie mogącym pomieścić niemal 78 tysięcy widzów.

Źródło: wikipedia.org.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Hertha Berlin: Kraft – Ndjeng, Brooks, Lustenberger, van den Bergh – Beerens, Skjelbred, Niemeyer, Hegeler, Schulz – Schieber

Rezerwowi: Almenning Jarstein – Pekarík, Heitinga, Ben-Hatira, Ronny, Hosogaj, Kalou

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Díaz – Geis, Baumgartlinger – Allagui, Ku, Hofmann – Okazaki

Rezerwowi: Kapino – Jara, Moritz, Đuričić, Malli, Parker, Wollscheid

Sędziowie: Winkmann – Bandurski, Blos.

Początek spotkania ze nieco ponad godzinę.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Winkmann. Pomagać mu będą na liniach Bandurski i Blos.

Zawodnicy pojawiają się na murawie!

1

1
    Spotkanie rozpoczęte przez zawodników z Moguncji!

1
    Beerens zagrał piłkę ręką, sędzia od razu wychwycił to przewinienie. Rzut wolny dla Mainz.

2
    I mamy pierwszą dobrą interwencję Krafta w tym meczu po niegroźnym strzale Hofmanna.

4
    Gospodarze ruszają z pierwszą ofensywną akcją na bramkę gości. Hertha z piłką przed polem karnym przyjezdnych.

5
    Piłka już w posiadaniu zawodników 1. FSV, którzy próbują ruszyć z kontratakiem.

6
    Schieber próbował uderzać z dystansu na bramkę Kariusa, ale dosyć wyraźnie minął się z celem.

7
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym starciu. Jej zdobywcą został Lustenberger po faulu na Okazakim.

8
    Niedokładne dogranie piłki Skjelbreda do Hegelera. Kolejna akcja gospodarzy została przerwana.

10
    Jak na razie nie obserwujemy zbyt ciekawego spotkania. Mało mamy składnych akcji, drużyny przeważnie tracą piłkę zaraz po rozpoczęciu kontry.

11
    Z ostrego kąta uderzył teraz Schieber. Piłka przetoczyła się tuż obok dalszego słupka bramki Kariusa!

12
    Hertha wciąż z piłką nieopodal pola karnego Mainz. Gospodarze grają krótkimi podaniami.

13
    Akcja drużyny z Berlina w końcu przerwana przez defensywę Mainz. Chwila na uspokojenie gry.

14
    Geis został dosyć dotkliwie sfaulowany. Długo zbierał się zawodnik Mainz z murawy.

16
    Beerens uderzał z dystansu z około trzydziestu metrów. Piłkę pewnie zdołał odegrać golkiper 1. FSV.

17
    A teraz sporo mógł kosztować gości prosty błąd Kariusa. Golkipera Mainz w ostatniej chwili uratował jego kolega z drużyny – Bell, po na pozór niegroźnym strzale Niemeyera.

20
    Hegeler faulowany w środkowej części boiska przez jednego z zawodników Mainz. Dłuższa przerwa w grze.

20
    Gra już wznowiona od rzutu wolnego Herthy.

21
    Ponad dwadzieścia minut gry za nami. Jak na razie obydwa zespoły zdołały oddać po jednym celnym uderzeniu na bramkę rywala.

22
    Gra przeniosła nam się teraz pod bramkę Krafta. Faul Schiebera i mamy rzut wolny dla zespołu z Moguncji.

23
    Sędzia liniowy wychwycił spaloną pozycję przyjezdnych. Tak się kończy kolejna akcja Mainz w tym meczu.

24
    Pospieszyli się teraz z rozegraniem piłki zawodnicy Herthy. Zbyt mocne podanie Hegelera i Karius wznowi grę od bramki.

24
    Gospodarze szybko odzyskali piłkę, ponownie do futbolówki doszedł Hegeler, który tym razem oddał niecelny strzał sprzed pola karnego na bramkę Kariusa.

26
    Hertha Berlin ponownie w ofensywie. Te ostatnie minuty spotkania toczą się wyraźnie pod dyktando zespołu z Berlina.

27
    Faul Beerensa w ofensywie. Sędzia dyktuje piłkę dla gości.

29
    Gra nieco nam się uspokoiła. Aktualnie Mainz rozgrywa piłkę na własnej części murawy.

30
    Pół godziny gry za nami. Dominację gospodarzy widać już w statystykach.

Sytuacje podbramkowe: Hertha 7; Mainz 1.
    Strzały celne: Hertha 4; Mainz 1.

31
    Teraz udało się gościom przeprowadzić kontratak zakończony niezbyt udanym uderzeniem Okazakiego. Kraft wznowi grę od bramki.

32
    Dali się teraz zepchnąć do defensywy berlińczycy. Mainz z kolejnym atakiem.

34
    Hertha już ponownie w ataku. Dośrodkować piłkę do pola karnego próbował Niemeyer, ale defensorzy Mainz dobrze przeczytali jego intencje.

35
    Pierwszy w dzisiejszym spotkaniu rzut rożny dla drużyny z Berlina.

36
    Gol dla Mainz!
    Bramkę zdobył SHINJI OKAZAKI.

GOOOL! No i proszę! Na nic się zdały ataki Berlina. Kontratak Mainzu zaczął się nie pozornie – od rzutu z autu, a zakończył się bramką. Spore zamieszanie przed bramką gospodarzy wykorzystał SHINJI OKAZAKI, który otwiera wynik meczu. 1:0 dla Mainz!
    Shinji OKAZAKI - 0:1

39
    Gospodarze rzucili się do ofensywy. Hertha wyraźnie podrażniona straconą bramką.

40
    Niecelny strzał Schulza na bramkę gości. Grę za parę chwil wznowi Karius.

41
    Faul jednego z zawodników Mainz. Rzut wolny dla Berlina.

42
    Słabo rozegrany ten stały fragment gry przez Herthę. Piłka już w posiadaniu Mainz, które rusza z kontrą.

43
    Jak z nut gra teraz defensywa ekipy z Moguncji. Każda akcja Herthy momentalnie rozbijana.

43
    Allagui z żółtą kartką po faulu na Niemeyerze. Kolejny rzut wolny dla Berlina.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45
    Mamy jeszcze żółtą kartkę dla van den Bergha.

45+1
    Jedna minuta doliczona przez arbitra do tej części spotkania.

45+1

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry na Stadionie Olimpijskim w Berlinie dosyć niespodziewanie prowadzi Mainz 1:0 po bramce Okazakiego.

Druga połowa rozpocznie się ok. 16:31.

46

46
    Hertha rozpoczęła drugą połowę!

46
    Drugą część spotkania rozpoczynamy bez żadnych zmian w obydwu zespołach.

47
    Zupełnie nieudane uderzenie Schiebera sprzed pola karnego na bramkę Kariusa. Piłka przelatuje wysoko nad świątynią Mainz.

49
    Kolejny niecelny strzał na bramkę Kariusa. Tym razem w wykonaniu Schulza.

50
    Ależ teraz okazję zmarnował ponownie Schulz! Zawodnik Herthy z najbliższej odległości posłał piłkę jedynie obok bramki.

52
    Nieudany atak w wykonaniu przyjezdnych. Grę od bramki wznowi Kraft.

53
    Faul jednego z zawodników Mainz w środkowej części boiska na Beerensie. Przerwa w grze.

54
    Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu w zespole z Berlina. Skjelbred kończy dzisiejszy występ. Jego miejsce zajmuje Ronny.

55
    Díaz nieprzepisowo trzymał jednego z zawodników Berlina. Sędzia ukarał za to zawodnika Mainz żółtą kartką.

56
    Ronny strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego trafia w mur ustawiony przez zawodników 1. FSV.

58
    Chwila oddechu dla Kariusa. Mainz z piłką aktualnie na połowie przeciwnika.

59
    Przyjezdni wycofali grę daleko pod własną bramkę.

60
    Godzina gry na Stadionie Olimpijskim w Berlinie za nami. Jak na razie bardzo spokojna druga połowa. Statystyki po godzinie gry:

Posiadanie piłki: Hertha 46%, Mainz 54%.
    Strzały celne: Hertha 8, Mainz 4.
    Strzały niecelne: Hertha 5, Mainz 2.

61
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie z Moguncji. Z boiska schodzi Ku, jego miejsce zajmuje Malli.

62
    Brosinski doznał jakiegoś urazu w starciu pod bramką Kariusa. Wszystko jest jednak już chyba dobrze.

63
    Kolejne przewinienie zawodnika Mainz na własnej połowie. Będzie rzut wolny dla Herthy.

64
    Okazaki próbował ruszyć z indywidualną akcją, ale świetnie z bramki wyszedł Kraft i wykopał piłkę daleko na połowę rywala.

65
    Berlin ponownie z piłką przed polem karnym gości.

67
    Chwila spokojniejszej gry na boisku. Berlin rozgrywa piłkę w okolicach środkowej części boiska.

68
    Wychwycił teraz sędzia spaloną pozycję gospodarzy. Piłka dla Mainz.

69
    Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Na boisko w miejsce van den Bergha wchodzi Kalou.

70
    Bramkę zdobył SAMI ALLAGUI.

GOOOL! Zabójczy kontratak zawodników z Moguncji i mamy 2:0! Świetnie rozegrali to goście. Diaz świetnie podał do SAMIEGO ALLAGUI, który tylko dopełnił formalności i pokonał Krafta.
    Sami ALLAGUI - 0:2

72
    Tego gospodarze się nie spodziewali. W tym momencie nieco zrezygnowana gra Herthy.

74
    Drugiej zmiany dokonują także goście. Moritz zmienia zdobywcę drugiej bramki – Allagui.

75
    Beerens otrzymał żółtą kartkę po faulu na golkiperze przyjezdnych.

76
    Dłuższa przerwa w grze po tym jak Karius poprosił o interwencję medyków.

77
    Wszystko jest już dobrze i gra została wznowiona.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 45000 widzów.

79
    Okazaki ruszył lewą stroną z kolejnym atakiem Mainz, ale niecelne dośrodkował do Hofmanna.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Zwycięzcę tego spotkania raczej już znamy. W ostatnich minutach niezbyt ciekawa gra po zdobytej bramce przez Allagui.

81
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Ben-Hatira wchodzi za Hegelera.

84
    Mainz spokojnie rozgrywa piłkę na własnej części boiska.

85
    Bungert zagrał piłkę ręką w polu karnym! Rzut karny dla Berlina i żółta kartka dla zawodnika Mainz!

86
    Gol dla Herthy!
    Bramkę zdobył RONNY.

GOL! RONNY pewnie wykorzystuje rzut karny i jest bramka kontaktowa Berlina! Szykuje się gorąca końcówka!
    RONNY (kar.) - 1:2

88
    Ostatnia zmiana w zespole z Moguncji. Hofmann schodzi z boiska. Na murawie pojawia się

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć trzy minuty do dzisiejszego starcia.

90+1

GOOL! SHINJI OKAZAKI rozwiewa wszelkie wątpliwości i przypieczętowuje zwycięstwo Mainz! Japończyk wykorzystał świetne podanie od Wollscheida i zdobył swoje drugie trafienie dzisiejszego popołudnia. Mainz prowadzi 3:1.
    Shinji OKAZAKI - 1:3

90+3
    Zawodnicy obydwu zespołów powoli wyczekują już na gwizdek końcowy.

90+4

Koniec spotkania! 1. FSV Mainz 05 dosyć niespodziewanie pokonuje na Stadionie Olimpijskim w Berlinie miejscową Herthę 3:1. To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu drużyny z Moguncji. U gospodarzy zawodziła głównie skuteczność. Mają nad czym jeszcze pracować zawodnicy ze stolicy Niemiec.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (17:22:53)