Rennes – PSG 1:1 (koniec) | Bastia – Lens 1:1 (koniec) | Montpellier – Lorient 1:0 (koniec)
Nice – Metz 1:0 (koniec) | Reims – Toulouse 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Caen 1:0 (koniec)
Stade de Reims
2:0 (1:0)
Toulouse FC
Sobota 13.09.2014, 20:00 • Stade Auguste Delaune, Reims • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Przed nami istotne starcie w lidze francuskiej. Gospodarze okupują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli. Tuluza dzięki trzem punktom może przesunąć się do pierwszej piątki.

Gospodarze fatalnie rozpoczęli bieżący sezon. W bieżącym sezonie zdołali w czterech spotkaniach wywalczyć zaledwie jeden punkt.

Goście w bieżącym sezonie grają w kratkę, ale zdołali już zgromadzić 6 punktów na koncie. Toulouse ma jednak spory problem z grą na wyjeździe, bo dotychczas gracze z południa Francji oba spotkania na obcych stadionach przegrali.

Dla obu drużyn dzisiejsze spotkanie może się okazać kluczowe, bo też terminarz wskazuje, że kolejne tygodnie będą rywalizacją z silnymi drużynami. Toulouse będzie grało z Cean, Stade Rennais oraz PSG. Gospodarze zagrają z Lorient, OM i Metz.

Zapraszamy na relacje z Reims. Powinno być całkiem ciekawie. Start o godzinie 19:30.

Stade de Reims: Placide – Roberge, Mavinga, Mandi, Conte – Bourillon, Devaux, Rigonato, Fortes, Charbonnier – N'Gog
    Rezerwowi: Agassa, Signorino, Tacalfred, Albaek, Preville, Moukandjo, Courtet

Toulouse FC: Boucher – Veskovac, Grigore, Moubandje – Ninkov, Doumbia, Didot, Trejo, Sylla – Pesic, Benyedder

4
    Pierwsza akcja w wykonaniu gości, ale piłka została stracona na rzecz obrońcy Stade de Reims.

5
    Faul w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

7

8
    Korner dla Reims.

10
    Pierwsze minuty wskazują, że każdy z zespołów boi się utracić bramki. O końcowym zwycięstwie może zadecydować jeden gol.

11
    Charbonnier na spalonym.

13
    Gol dla Reims!
    Bramkę zdobył DAVID N'GOG.Szybka akcja Reims. Fortes zagrywa do niepilnowanego N'Goga, który bez kłopotu zdobywa pierwszą bramkę w spotkaniu.
    David N'GOG - 1:0

15
    Niespodziewanie w pierwszym kwadransie gospodarze obejmują prowadzenie. Toulouse gra niemrawo.

16
    Rzut wolny dla Stade w środku pola.

18
    Na spalonym zawodnik gospodarzy – Charbonnier.

20
    Trzeba przyznać, że Ligue 1. potrafi zaskoczyć. Reims zdecydowanie lepiej wypada na tle wyżej notowanej Toulouse. Sprawdza się chyba sygnalizowany przez naszą redakcję problem gości z grą na wyjeździe.

22
    Rzut wolny dla Reims blisko środka boiska.

23
    Pesic próbował wyjść na dobrą pozycję, ale obrońcy zostawili napastnika Toulouse na spalonym.

24
    Dla równowagi na spalonym Charbonnier. Piłka dla gości.

25
    Pierwsza w spotkaniu dobra okazja dla Toulouse. Trejo uderzył z dystansu, ale obok bramki.

27
    Gra w środku pola. Rzut wolny dla Reims.

30
    Korner dla Toulouse.

31
    Pesic był bliski wyrównania, ale jego strzał z bliskiej odległości minął bramkę Reims.

33
    Korner dla graczy gospodarzy.

33
    Fortes zatrudnił Bouchera, który musiał się popisać kapitalną interwencją. Strzał zawodnika Reims mógł się podobać.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Reims bez problemu organizuje kolejne ataki, a Toulouse nie potrafi dobrze ustawić się w defensywie.

37
    Rzut wolny dla gości. Piłka na połowie Reims.

38
    Szybka kontra Reims. Diego zdecydował się uderzyć, ale piłka nie trafiła w światło bramki.

40
    Toulouse kompletnie nie radzi sobie w dzisiejszym spotkaniu. Sporo niedokładności i przewinień.

43
    Faul w środku pola. Piłka dla Reims.

45
    Doumbia mógł nieźle namieszać, ale jego strzał zza pola karnego nie trafił w światło bramki Reims.

45

Za nami pierwsza połowa, która pokazała, że Reims potrafi walczyć, choć rywal wydaje się być teoretycznie silniejszy. Toulouse kompletnie nie leży gra na wyjeździe. Bezproduktywny w napadzie Benyedder i Sylla. Reszta graczy gości również rozczarowuje. Zobaczymy co przyniesie druga połowa. Zapraszamy za 15 minut.

46

47
    Obie drużyny bez zmian. Początek spokojny. Reims dobrze kontroluje grę.

49

51
    Rzut wolny w środku pola dla Reims.

52
    Gospodarze próbowali szybkiego rozegrania piłki, ale nic to nie dało. Na spalonym etatowy gracz – Charbonnier.

53
    Toulouse w pierwszej po przerwie groźnej akcji. Didot otrzymał dobre podanie od kolegi i uderzył z dwudziestego metra. Obok bramki.

55
    Kolejna szybka akcja gości. Ninkov uderza na bramkę, ale bez powodzenia, bo jego strzał trafia dwa metry od słupka.

57
    Charbonnier huknął, co sił w nogach, ale bramkarz Toulouse nie musiał interweniować. Piłka dla gości.

59
    Pierwszy raz o swojej obecności na boisku przypomniał gracz gości – Sylla. Utalentowany graczy zdecydował się uderzyć z dystansu, ale piłkę zablokował jeden z obrońców Reims.

59

61
    Pesic był bliski, ale jednak piłka po jego strzale minęła słupek Reims o dwa metry.

63
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi N'Gog, na boisku pojawia się Courtet.

65
    Rzut rożny dla Toulouse.

66
    Benyedder na spalonym. Zawodnik Toulouse został za linią obrońców. Brak koncentracji.

66
    Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Trejo, na boisku pojawia się Regattin.

67
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Roberge, na boisku pojawia się Tacalfred.

68
    Poprzeczka! Pesic kapitalnie trącił piłkę głową, a ta wylądowała na poprzeczce Reims. Ostatnie minuty pokazują, że Toulouse będzie walczyło o bramkę wyrównującą stan rywalizacji.

69
    Doumbia przed szansą! Świetny pomysł i dobre wykonanie, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

70
    Ostatnie dwadzieścia minut spotkania.

73
    Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Ninkov, na boisku pojawia się Akpa-Akpro.

74
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Charbonnier, na boisku pojawia się Albaek.

75
    Ostanie kwadrans przed nami.

77
    Rzut wolny dla graczy Reims w środku pola po faulu Veskovaca.

78
    Courtet na spalonym.

81
    Na spalonym Albeak. Piłka dla Toulouse.

82
    Ben Yedder zagrał dzisiaj słaby mecz, ale dosłownie przed chwilą pięknie strzelił na bramkę gospodarzy. Niestety, ale niecelnie.

84
    Goście kompletnie nie potrafią zbliżyć się do szesnastki Reims. Defensywa gospodarzy zaskakująco dobrze radzi sobie z obroną własnej bramki.

85
    Ostatnie pięć minut drugiej połowy spotkania.

86
    Bramkę zdobył GAËTAN COURTET. To musiało się tak skończyć. Szybka kontra Reims. Fortes zagrywa do Courteta, a ten pięknym strzałem pokonuje Bouchera.
    Gaëtan COURTET - 2:0

87
    Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Sylla, na boisku pojawia się Sirieix.

89
    Brzydka gra. Obustronne faule. Piłka dla gospodarzy.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

90+2
    Ben Yedder złożył się do strzału blisko pola karnego, ale został zablokowany. Korner dla Toulouse.

90+3
    Ostatnie minuty i jesteśmy świadkami przebudzenia gości. Szybka akcja skrzydłem zagranie w kierunku Regattina, który strzela, ale obok bramki Reims.

90+4
    Ostatnie sekundy spotkania.

90+4

Zaskakujący wynik w Reims, gdzie miejscowy Stade wygrywa z wyżej sklasyfikowanym zespołem Toulouse. Gospodarze zagrali konsekwentnie, a goście raz jeszcze udowodnili, że nie potrafią grać na wyjeździe. Toulouse po raz trzeci w bieżącym sezonie przegrywa mecz na obcym terenie. Stade wygrywa pierwszy mecz w sezonie, co może ucieszy miejscowych kibiców.

Bohaterem spotkania zawodnik gospodarzy Charbonnier, choć parokrotnie przyłapany na spalonym, to jego wysiłek i nieustanne próby nękania obrony Toulouse przyniosły efekt. Bramki dla Stade to również jego zasługa.

Dziękujemy za udział w relacji i proszę pamiętać, że Lajfy.com to nie tylko piłka. Właśnie trwa nasza relacja z meczu Polska – Iran. (21:56:20)